Is Quebec a disgusting excuse for a province?

тут можна обговорювати будь яку тему :)

Модератор: smisha

Відповісти
Аватар користувача
Alex Diamantopulo
Administrator
Administrator
Повідомлень: 2237
З нами з: 13 березня 2014, 00:20
Звідки: Івано-Франківськ / Montreal, QC
Дякував (ла): 614 разів
Подякували: 263 рази
Контактна інформація:

Повідомлення Alex Diamantopulo »

smisha писав:
30 травня 2021, 19:59
Цей комітет підзвітний державному органу, Офісу французької мови.
Якщо хтось і шпигує якою там мовою спвлкуються на перерві, то це будуть свої ж працівники. В здоровій компанії , як на мене, не повинно виникати якихось проблем.
Ти серйозно чи це жарт? Це те саме що сказати "така-то-болячка не викличе проблем якщо людина здорова". Тобі ця болячка дуже потрібна? Любиш ризикувать? :)
Це є інструмент впливу і маніпуляції. Хто цим інструментом може скористатися? Держава, самі працівники чи інші компанії? Кому як пощастить.
В нашій компанії більшість людей теж не чули ні про які проблеми. Теж величезна компанія, найбільша у світі в своїй категорії.

Але я працював з вищим керівнитстсвом, і це був один з факторів який призвів до закриття офісу і датацентрів в Монреалі. Мізерний фактор, відверто кажучи, розміру невеличкого прища на м'якому місці. Але все ж фактор. В результаті Квебек втратив сотні мілйонів з податків...
smisha писав:
30 травня 2021, 19:59
Хіба десь є заборона на вивчення англійської?
Почитай Bill 96 і почитай що пише San-Frankivsko, йому така ідея довподоби.
Мова йде про обмеження навчання на англійській мові а також обмеження в інших областях.
Наприклад англійська не може бути вимогою при прийомі на роботу, дл яцього потрібна буде поважна причина.
smisha писав:
30 травня 2021, 19:59
Коли я чую що людина прожила "десять років", але так і не розуміє "квацької", то це власне її проблеми. Так вона розставила пріоритети. Але не потрібно жаліттсь, що в магазині не можеш хліба купити.
Я їхав в країну в які дві мови і не міг передбачити що тут продовжать грати на мовному питання. Я не їхав в країну де фундаментальними законами і правами людини нехтують. Популісти закони змінюють кожне десятиліття з метою маніпуляції.
Ще раз кажу, у мене не зовсім була можливість розставляти якось пріорітети на той час. Замість вивчення мови я важко працював, часто без сну. В решті решт я заплатив сотні тисяч доларів податків всього за кілька років. Нагадаю, на той момент питання коли я приїхав я не думав що вони продовжать маніпулювати зі своїми білами.

Своєю роботою я заробив на хліб багатьом людям з колишніх французьких колоній які тут тепер сидять на велфері і шмалять траву і плодять виродків наркоманів. Але зате вони говорять рідною французькою :)

Маю багато прикладів серед знайомих які витратили пару років на вивчення французької і потім шукали роботу. За цей час втратили навики і і наразі заробляють по $30-$70k. Ті які постарші взагалі роками вчили то англійську то французьку і так нічого і не вивили і сидять на велфері :dash: .
smisha писав:
30 травня 2021, 19:59
Вахнію, як і багатьом українцям, важко напевно уявити що десь в світі реально намагаються зберегти позиції державної мови.
Українці які живуть в Україні справляються значно краще. Без всяких мовних поліцій і в умовах війни і міжнародного тиску українці зберегли і розвинули українську мову. Люди які раніше спілкувалися російською, спілкуються українською. А в Квебеці ні війни, ні тиску, а одні обмежуючі закони. І всерівно нещасна французька мова подихає. :?

То ж Олесь, проживаючи в Україні де йде війна, прекрасно уявляє це і без нас філологів.
San-Frankivsko писав:
30 травня 2021, 21:29
Квебек не збирається використовувати мовне питання проти Канади
Збирається і давно уже використовує щонайменьше проти громадян Канади які проживають в Квебеку. Проти громадян = проти країни.
San-Frankivsko писав:
30 травня 2021, 21:29
це ж саме можна сказати і про англійську...
Англійська тут ні до чого, я порівнював Україну і Канаду як ви і хотіли :)
San-Frankivsko писав:
30 травня 2021, 21:29
про "Регламент 17" чув?...
До чого тут регламент 17? Я писав про наші часи, я не писав про історію (інструмент маніпуляції)
San-Frankivsko писав:
30 травня 2021, 21:29
а чому ти не порівнюєш звідки взялись в Україні "рускаязичні данбасянє" і звідки в Квебеку франкофони...
Тому що я пишу про наш час, те що відбувалося на протязі останніх 10-20 років. А не в 19хх...
Дамбас створила Росія як інструмент окупації. А франкофони ту що, з'явилися на протязі останніх 10-20 років?
San-Frankivsko писав:
30 травня 2021, 21:29
маємо The Official Languages Act (1969), котрий декларує, що федеральні інституції надають сервіси англійсьою і французькою мовою, в залежності від мови запиту...

і маємо право провінційних урядів визначати самостійно політику в мовному питанні і в освіті...

але чомусь існування провінцій із єдиною англійською мовою ні у кого не викликає нарікань... а от провінція з єдиною французькою мовою - це для декого як кістка в горлі...

нагадаю: населення Квебеку 8 млн... із них 79% франкофони...
Підозрюю що навіть ти десь глибоко помічаєш штучність ситуації. Саме в цьому реченні "але чомусь існування провінцій із єдиною англійською мовою ні у кого не викликає нарікань..."
Провінції з єдиною англійською мовою ні у кого не викликають нарікань тому що там недостатньо франкофонів. А от в Монреалі досить велика частина тих хто володіє англійською мовою.

Ти не написав про дуже важливий момент. Французька є на офіційному рівні в: New Brunswick, Ontario, Manitoba.
Інакше з твоїх слів так виглядає ніби французька є тільки в Квебеку а всі інші тільки англомовні. Спеціально..? ;)

P.S. я радий що я не почав вчити французьку коли приїхав. З того моменту як я прилетів сюди я віддав більше 64% того що заробив державі і Квебеку. Зате тепер я маю волю працювати на будь яку світову компанію і жити в будь якій провінції Канади.
Із затвердженням Bill 96 чи будь якого іншого подібного лайна, у ваших дітей та у місцевих франкофонів таких можливостей не буде.
---
Аватар користувача
Kos
Повідомлень: 126
З нами з: 08 квітня 2021, 15:27
Дякував (ла): 48 разів
Подякували: 43 рази

Повідомлення Kos »

Alex Diamantopulo писав:
31 травня 2021, 03:37
P.S. я радий що я не почав вчити французьку коли приїхав.
То навіщо ж ви тоді підписували Petition to Promote Bilingualism in Quebec, про яку йдеться на початку гілки? Ви ж хочете залишатися монолінгвом :pardon: :-D
Аватар користувача
Alex Diamantopulo
Administrator
Administrator
Повідомлень: 2237
З нами з: 13 березня 2014, 00:20
Звідки: Івано-Франківськ / Montreal, QC
Дякував (ла): 614 разів
Подякували: 263 рази
Контактна інформація:

Повідомлення Alex Diamantopulo »

“20.1. An agency of the civil administration that is required to file an
annual report shall state in the report the number of positions within its
organization for which it requires knowledge or a specific level of knowledge
11
of a language other than the official language to obtain the position through,
in particular, recruitment, hiring, transfer or promotion, or to keep the position,
as well as the positions for which such knowledge or such a level of knowledge
is desirable.”
“The fact that an employer requires a person to have knowledge or a specific
level of knowledge of a language other than the official language to keep a
position or to obtain a position, in particular through recruitment, hiring, transfer
or promotion, is considered a prohibited practice under the first paragraph,
unless the employer shows, in accordance with sections 46 and 46.1, that the
performance of the duty requires such knowledge and that he first took all
reasonable means to avoid imposing such a requirement.
“129. A compliance program shall set out the measures a body intends
to implement in order for the use of French in the body to be in compliance
with the provisions of this Act and to meet the other obligations incumbent on
it under those provisions, in particular as concerns the following:
(1) internal communications;
(2) recruitment, hiring, transfer and promotion of staff;
(3) documents and work tools;
(4) terminology;
(5) information technologies; and
(6) oral and written communications with persons.
The program shall also specify the time within which the intended measures
are to be implemented.
“88.0.10. No institution referred to in section 88.0.1 that provides college
instruction may, without the authorization of the Minister of Higher Education,
Research, Science and Technology, provide workforce training, applied
research, technical assistance to enterprises or informational activities in a
language other than French.
Before granting his authorization, the Minister must consult the Minister of
the French Language.
YES science!

Ну і так далі... Тим хто вважає це не дуже серйозною зміною, почитайте будь ласка оригінал і обговорення.
---
Аватар користувача
Alex Diamantopulo
Administrator
Administrator
Повідомлень: 2237
З нами з: 13 березня 2014, 00:20
Звідки: Івано-Франківськ / Montreal, QC
Дякував (ла): 614 разів
Подякували: 263 рази
Контактна інформація:

Повідомлення Alex Diamantopulo »

Kos, тому що це краще ніж нічого. Я не проти французької мови на тому рівні на якому це є зараз, хоча і це занадто. Білінгви ок, не треба знищувати англійську. Як все є наразі я ще можу зрозуміти. А зі змінами які вони пропонують до 101 я не збираюсь миритись. не залежно приймуть вони ці зміни чи ні, для мене сам факт такої маніпуляції уже є поштовхом до переїзду.

Відверто скажу що я б навіть підписав петицію про від'єднання Квебека від Канади якби така була. Думаю не треба пояснювати чому, точно не тому що я патріот Квебека.
---
Аватар користувача
Kos
Повідомлень: 126
З нами з: 08 квітня 2021, 15:27
Дякував (ла): 48 разів
Подякували: 43 рази

Повідомлення Kos »

Та які тут маніпуляції? З боку уряду все чітко і без еківоків. Маніпуляції - це прикривати білінгвізмом монолінгвізм. Оце натуральна маніпуляція . Втім, не нова:

«УкрАінци - двухязычная нація, паетаму ідітє со своєй мовой нах»
Аватар користувача
Kos
Повідомлень: 126
З нами з: 08 квітня 2021, 15:27
Дякував (ла): 48 разів
Подякували: 43 рази

Повідомлення Kos »

Alex Diamantopulo писав:
31 травня 2021, 06:25
Відверто скажу що я б навіть підписав петицію про від'єднання Квебека від Канади якби така була. Думаю не треба пояснювати чому, точно не тому що я патріот Квебека.
Типу, на зло? Я вас дещо розчарую: чим більше будуть укріплювати французьку у Квебеці, тим меньше буде прихильників відокремлення Квебеку від Канади. Просто ви і присутні тут дивитеся на сепаратизм через кацапську оптику, метою яких було дискримінація, упослідження, знищення національних мов і повна асиміляція народів, а національні мови були основою національно-визвольних рухів.

Чим менше буде дискримінації кебекуа у Квебеці - тим слабшими будуть ідеї сепаратизму. Вони й так вже слабкіші, бо позиції французької сильніші, а у федералів та англофонів вже вистачає розуму не чинити спротив. Свого часу московити-більшовики не просто так були вимушені проводити політику «коренізації», яку потім згорнули, коли виграли час і закріпилися (не лише в Україні)
Аватар користувача
Alex Diamantopulo
Administrator
Administrator
Повідомлень: 2237
З нами з: 13 березня 2014, 00:20
Звідки: Івано-Франківськ / Montreal, QC
Дякував (ла): 614 разів
Подякували: 263 рази
Контактна інформація:

Повідомлення Alex Diamantopulo »

Kos, тобто на ваш погляд моя позиція сильно схожа з позицією ватників?
Стосовно на зло чи ні... Ні, не на зло. Просто я б такому випадку не хотів би впливу Квебеку на решту частини Канади.
---
smisha
VIP
VIP
Повідомлень: 4307
З нами з: 16 березня 2014, 11:03
Дякував (ла): 314 разів
Подякували: 480 разів

Повідомлення smisha »

Alex Diamantopulo писав:
31 травня 2021, 03:37
smisha писав:
30 травня 2021, 19:59
Цей комітет підзвітний державному органу, Офісу французької мови.
Якщо хтось і шпигує якою там мовою спвлкуються на перерві, то це будуть свої ж працівники. В здоровій компанії , як на мене, не повинно виникати якихось проблем.
Ти серйозно чи це жарт? Це те саме що сказати "така-то-болячка не викличе проблем якщо людина здорова". Тобі ця болячка дуже потрібна? Любиш ризикувать? :)
Це є інструмент впливу і маніпуляції. Хто цим інструментом може скористатися? Держава, самі працівники чи інші компанії? Кому як пощастить.
Не зовсім зрозумів, про які маніпуляції ти говориш? В тебе є конкретні приклади? Йдеться про механізм дотримання законодавства в мовній сфері. Компанія або дотримується, або ні. Саме це я мав на увазі під "здоровою компанією". Комітет всередині компанії складається виключно з працівників компанії. Вони повинні забезпечити застосування закону.
smisha
VIP
VIP
Повідомлень: 4307
З нами з: 16 березня 2014, 11:03
Дякував (ла): 314 разів
Подякували: 480 разів

Повідомлення smisha »

Alex Diamantopulo писав:
31 травня 2021, 03:37
Із затвердженням Bill 96 чи будь якого іншого подібного лайна, у ваших дітей та у місцевих франкофонів таких можливостей не буде.
Можна трохи детальніше аргументувати? Не зрозуміло, чому саме мої діти не зможуть працювати в міжнародних компаніях.
Аватар користувача
Alex Diamantopulo
Administrator
Administrator
Повідомлень: 2237
З нами з: 13 березня 2014, 00:20
Звідки: Івано-Франківськ / Montreal, QC
Дякував (ла): 614 разів
Подякували: 263 рази
Контактна інформація:

Повідомлення Alex Diamantopulo »

smisha писав:
31 травня 2021, 08:40
Alex Diamantopulo писав:
31 травня 2021, 03:37
Із затвердженням Bill 96 чи будь якого іншого подібного лайна, у ваших дітей та у місцевих франкофонів таких можливостей не буде.
Можна трохи детальніше аргументувати? Не зрозуміло, чому саме мої діти не зможуть працювати в міжнародних компаніях.
В міжнародних компаніях часто потрібна англійська мова. Якщо в Квебеці обріжуть ліміт на навчання на англійській то буде проблема. Чи я щось пропустив? Чи це не очевидно?

Розгорнуто:
Ті компанії які надто великі щоб закривати будуть мати дозвіл на використання англ. і наймання англомовних. Як твої діти попадуть туди на роботу?

Якщо уявити собі ситуацію де в Квебеці взагалі немає англійської і ти можеш вільно працювати на будь яку компанію (з тих які залишаться тут).. То тоді втрачається можливість працювати в інших провінціях, з нульовим знаннями англійської.

Стосовно "маніпуляції", у мене складається таке враження що ти читав через слово :)
Я написав "інструмент впливу і маніпуляції".
Приклад такий: так званий комітет може почати створювати тиск всередині компанії на менеджмент користуючись реальними або висмоктаними з пальця мовними порушеннями. Я не хочу приводити конкретні приклади з власного досвіду бо не маю права.
Взагалі, сама ідея мовної поліції це абсурд і дич.
Проводити інспекцію на обідніх перервах на кухні чи на нарадах... Не важливо, це просто ДИКО.
Чи всі чесно дотримуються цих правил?
Ні, теж маю реальний досвід де об це все витирають ноги.

Я свідомо ігнорую "ЗДОРОВІ компанії" бо це поняття дуже відносне. А що, не здорові компанії треба добивати? Я думав практика показує що допомога може бути ефективнішою ніж просто знищення бізнесу. Я за різні інспекції. Food inspection, electrical code, plumbing і таке інше є супер важливим. Від цього залежить безпека і продуктивність.

Таким чином воно часто або не працює, або працює на шкоду.
Зате лохторат верещить від радості як же добре всі захищають французьку мову від загарбницьких англомовних федералів.
---
smisha
VIP
VIP
Повідомлень: 4307
З нами з: 16 березня 2014, 11:03
Дякував (ла): 314 разів
Подякували: 480 разів

Повідомлення smisha »

Alex Diamantopulo писав:
31 травня 2021, 08:57

В міжнародних компаніях часто потрібна англійська мова. Якщо в Квебеці обріжуть ліміт на навчання на англійській то буде проблема. Чи я щось пропустив? Чи це не очевидно?

Розгорнуто:
Ті компанії які надто великі щоб закривати будуть мати дозвіл на використання англ. і наймання англомовних. Як твої діти попадуть туди на роботу?
Хіба передбачається заборона наймати англомовних? Може я щось пропустив, в законі зазначено що потрібно надати сертифікат що підтвердить рівень знання французької чи англійської? Якщо роботодавець буде це робити, або буде набирати тільки працівників що закінчили англомовний чи франкомовний навчальний заклад, то це буде явною дискримінацією.
Законом не забороняється вивчати англійську. Я наприклад не навчався в англомовному вузі, навіть не народився в Канаді, але зміг дати собі раду і знайти роботу в Канаді. Мені здається ти перебільшуєш проблему.
Alex Diamantopulo писав:
31 травня 2021, 08:57
Якщо уявити собі ситуацію де в Квебеці взагалі немає англійської і ти можеш вільно працювати на будь яку компанію (з тих які залишаться тут).. То тоді втрачається можливість працювати в інших провінціях, з нульовим знаннями англійської.
Ані перше ані друге твердження не мають жодної кореляції стосовно французької мови. Закон не забороняє вчити англійську. Якщо англомовні провінції не будуть набирати працівників тільки через те , що вони з Квебеку, то це прояв дискримінації.
Alex Diamantopulo писав:
31 травня 2021, 08:57
Стосовно "маніпуляції", у мене складається таке враження що ти читав через слово :)
Я написав "інструмент впливу і маніпуляції".
Це дуже зважений інструмент дотримання законодавства в сфері мови.
Alex Diamantopulo писав:
31 травня 2021, 08:57
Проводити інспекцію на обідніх перервах на кухні чи на нарадах... Не важливо, це просто ДИКО.
Це твоя фантазія, цього просто не існує. Це наче історія про розіпятого мальчіка. Комітет, який складається із працівників компанії, просто проводить роботу для гармонізації внутрішніх процедур із нормами закону. Наприклад, всі повідомлення мають бути двомовні.
Аватар користувача
Kos
Повідомлень: 126
З нами з: 08 квітня 2021, 15:27
Дякував (ла): 48 разів
Подякували: 43 рази

Повідомлення Kos »

Alex Diamantopulo писав:
31 травня 2021, 07:44
Kos, тобто на ваш погляд моя позиція сильно схожа з позицією ватників?
Стосовно на зло чи ні... Ні, не на зло. Просто я б такому випадку не хотів би впливу Квебеку на решту частини Канади.
Ну, ватніки це ватніки, але аргументація та шаблони - як під копірку. Що означає «вплив Квебеку на решту частини Канади» ?
Востаннє редагувалось 31 травня 2021, 10:29 користувачем Kos, всього редагувалось 1 раз.
smisha
VIP
VIP
Повідомлень: 4307
З нами з: 16 березня 2014, 11:03
Дякував (ла): 314 разів
Подякували: 480 разів

Повідомлення smisha »

Alex Diamantopulo писав:
31 травня 2021, 03:37
Українці які живуть в Україні справляються значно краще. Без всяких мовних поліцій і в умовах війни і міжнародного тиску українці зберегли і розвинули українську мову. Люди які раніше спілкувалися російською, спілкуються українською. А в Квебеці ні війни, ні тиску, а одні обмежуючі закони. І всерівно нещасна французька мова подихає. :?
Може ми жили в різних Українах, але стан української в 2000-х був плачевним. Чи в тебе є якісь приклади, що доводять протилежне?
Різниця між Квебеком в тому, що якщо рівень вживання французької впаде на 1 відсоток, то тут почнуть вживати заходів, щоб перешкодити цим процесам. Бо влада тут саме для цього.
Аватар користувача
Kos
Повідомлень: 126
З нами з: 08 квітня 2021, 15:27
Дякував (ла): 48 разів
Подякували: 43 рази

Повідомлення Kos »

Alex Diamantopulo писав:
31 травня 2021, 03:37
Українці які живуть в Україні справляються значно краще. Без всяких мовних поліцій і в умовах війни і міжнародного тиску українці зберегли і розвинули українську мову.
Це вже смішно. Люди не можуть знайти україномовну спортивну секцію в державних закладах для дітей чи гурток навіть у Києві. Симулякр закону про мову цілеспрямовано виписаний порошенківцями з прогалинами майже у кожній статті і відтермінованими строками так, що дефакто діє закон Ківалова-Колісниченка, який Порошенко беріг 4 роки.
На уповноваженого по захисту мови подали позов за бездіяльність. З початку року отримав 1300 скарг - і жодного штрафу. А відписка взагалі епічна.
smisha
VIP
VIP
Повідомлень: 4307
З нами з: 16 березня 2014, 11:03
Дякував (ла): 314 разів
Подякували: 480 разів

Повідомлення smisha »

Bilingualism is stagnating in federal public service, says report
https://ipolitics.ca/2017/07/30/bilingu ... ys-report/
Аватар користувача
Alex Diamantopulo
Administrator
Administrator
Повідомлень: 2237
З нами з: 13 березня 2014, 00:20
Звідки: Івано-Франківськ / Montreal, QC
Дякував (ла): 614 разів
Подякували: 263 рази
Контактна інформація:

Повідомлення Alex Diamantopulo »

smisha писав:
31 травня 2021, 09:38
Хіба передбачається заборона наймати англомовних? Може я щось пропустив, в законі зазначено що потрібно надати сертифікат що підтвердить рівень знання французької чи англійської? Якщо роботодавець буде це робити, або буде набирати тільки працівників що закінчили англомовний чи франкомовний навчальний заклад, то це буде явною дискримінацією.
Законом не забороняється вивчати англійську. Я наприклад не навчався в англомовному вузі, навіть не народився в Канаді, але зміг дати собі раду і знайти роботу в Канаді. Мені здається ти перебільшуєш проблему.
Ти не прочитав цілий пост в який я напхав параграфи з BILL 96..?

“The fact that an employer requires a person to have knowledge or a specific
level of knowledge of a language other than the official language to keep a
position or to obtain a position, in particular through recruitment, hiring, transfer
or promotion, is considered a prohibited
practice under the first paragraph,
unless the employer shows, in accordance with sections 46 and 46.1, that the
performance of the duty requires such knowledge and that he first took all
reasonable means to avoid imposing such a requirement.

Ось тут ще досить вільна форма пояснення: https://mcmillan.ca/insights/bill-96-to ... revisions/
smisha писав:
31 травня 2021, 09:38
Ані перше ані друге твердження не мають жодної кореляції стосовно французької мови. Закон не забороняє вчити англійську. Якщо англомовні провінції не будуть набирати працівників тільки через те , що вони з Квебеку, то це прояв дискримінації.
Ти не прочитав цілий пост в який я напхав параграфи з BILL 96..?
У вільній інтерпритації відкритим текстом говорять про серйозні обмеження CEGEP, а якщо почитати сам bill 96 то виходить що обмеження накладаються на всі навчальні заклади. Це значить що багатьом людям не вдастся отримати освіту на англійській мові.
Це і є заборона вчити англійьскою мовою.
Якщо в англомовні провінції на роботу будуть подавати заявки люди з Квебеку які ледве говорять чи не говорять англійською взагалі то їх просто не будуть брати на роботу.
smisha писав:
31 травня 2021, 09:38
Це дуже зважений інструмент дотримання законодавства в сфері мови.
А я кажу що ні. Ні і все 😛😛😛
Зважений інструмент це той яким неможливо взяти і згвалтувати компанію на користь конкурентам.
smisha писав:
31 травня 2021, 09:38
Це твоя фантазія, цього просто не існує. Це наче історія про розіпятого мальчіка. Комітет, який складається із працівників компанії, просто проводить роботу для гармонізації внутрішніх процедур із нормами закону. Наприклад, всі повідомлення мають бути двомовні.
Одні шаблони, вже і про хлопчика згадав.
Називай це як хочеш: гармонізація, іспекція, і так далі це всерівно АБСУРД. А що далі, одна людина з сім'ї повинна буде писати звіт про використання французької вдома?
smisha писав:
31 травня 2021, 09:38
Наприклад, всі повідомлення мають бути двомовні.
Ти взагалі не читав що я писав про Bill 96? Які ще повідомлення? З цим білом тепер все повинно бути на французькій. Ніяких двомовних повідомлень.
Якщо то про переписку то це теж не так. Немає ніякої двомовної переписки.

Kos, живучи в Канаді я якимось чином знайшом пачку: https://kyiv.dityvmisti.ua/blog/5900-sp ... ievi-2020/
Я не вірю що люди в Києві не можуть знайти україномовну спортивну секуцію чи будь що україномовне взагалі.
Хочу теж спробувати погратися в шаблони і скажу що той фб пост це як розп'ятий мальчік :D
Я з Західної України, у мене велика частина друзів спілкувалися виключно російською. За останні 10-15 років це кардинально змінилося.
Тепер російськомовних серед них меньшість.
smisha писав:
31 травня 2021, 10:28
Може ми жили в різних Українах, але стан української в 2000-х був плачевним. Чи в тебе є якісь приклади, що доводять протилежне?
Різниця між Квебеком в тому, що якщо рівень вживання французької впаде на 1 відсоток, то тут почнуть вживати заходів, щоб перешкодити цим процесам. Бо влада тут саме для цього.
Я зовсім не зрозумів думки :(
Тобто в 2000-х було гірше ніж зараз? Тоді ти просто підтвердив моє твердження що українці відроджують і бережуть українську мову...
---
Відповісти

Повернутись до “Загальний форум”