Is Quebec a disgusting excuse for a province?

тут можна обговорювати будь яку тему :)

Модератор: smisha

smisha
VIP
VIP
Повідомлень: 4307
З нами з: 16 березня 2014, 11:03
Дякував (ла): 314 разів
Подякували: 480 разів

Повідомлення smisha »

Alex Diamantopulo писав:
29 травня 2021, 21:57
Як я писав з самого початку, я проти порівняння України з Квебеком. Але якщо порівнювати, то Квебек по своїх діях більше нагадує Домбабве.
Як на мене між ними нічого спільного. Канада не унітарна країна, це федерація утворена Квебеком в тому числі, який був засновником цієї країни, проте не зовсім добровільно, а тільки через програш французів у семирічній війні, що закінчилась підписанням Паризького договору 1763, за яким Франція відмовилась від своїх володінь в Пн Америці. Тож французи Пн Америки залишились без військової та політичної підтримки Франції, переважаючі англійські війська взяли міста, засновані французькими колоністами. Місто Квебек було взяте англійцями в 1759. А засноване місто було де Шампленом в 1608. Проте перше тимчасове прселення було створене Жаком Картьє в 1541 році. То ж більше 200 років ці землі знаходились під французами.
Потім ще є багато цікавих історичних фактів, вартих уваги.
Якщо коротко, то Квебек має повне право, в тому числі легальне, а не тільки моральне, відокремитись від Канади, або отримати більшу незалежність від федерального уряду. Як до речі і будь-яка інша провінція субєкт федерації Канада.
smisha
VIP
VIP
Повідомлень: 4307
З нами з: 16 березня 2014, 11:03
Дякував (ла): 314 разів
Подякували: 480 разів

Повідомлення smisha »

UniformAlpha писав:
29 травня 2021, 00:53
Якраз "мова на часі". Квебек вирішив зробити ще один крок до приниження англіської мови.
Нагадаю, в Канаді на федеральному рівні є дві мови, не одна. В Квебеці винищують англійську так само як в лднр українську (її там просто немає). Квебек проштовхує свої теми на федеральний рівень так само як це хоче рашка/лднр.
Квебек такі ж сєпари як і лднр. Ті хто підтримує всяких нациків типу caq і Френкі Лего є жертвами пропаганди.
Канада має офіційні дві мови тому що Квебек є одним із співзасновників федерації, причому одним із перших хто підписав федерацію. Але це не значить що на провінційному рівні цей закон повинен дотримуватись, бо тоді потрібно вимагати щоб в кожній провінції було як мінімум по дві мови, що були б репрезентовані в бізнесі, змі, освіті і т.п. То чому ми якось одгосторонньо хочемо якихось преференцій для англійської в Квебеку не проводячи паралельних змін в інших провінціях. Нерезонно.
Щодо CAQ, то так, вони є партією з виразною національною політикою і за них проголосували її прихильники, бо партія відображала їх ідеали. Чи партія все ще робить те, чого від неї очікують виборці, це ми побачимо на наступних виборах.
До речі, справжнє імя - Франсуа Леґо, чому Френкі? Це наче Петра Порошенка називати по-ватному Пєтя.
Аватар користувача
Alex Diamantopulo
Administrator
Administrator
Повідомлень: 2237
З нами з: 13 березня 2014, 00:20
Звідки: Івано-Франківськ / Montreal, QC
Дякував (ла): 614 разів
Подякували: 263 рази
Контактна інформація:

Повідомлення Alex Diamantopulo »

smisha писав:
30 травня 2021, 00:03
Якщо коротко, то Квебек має повне право, в тому числі легальне, а не тільки моральне, відокремитись від Канади, або отримати більшу незалежність від федерального уряду. Як до речі і будь-яка інша провінція субєкт федерації Канада.
Якщо керуватися історією, то чому не копнути трохи далі і подивитися кому тоді належали землі..? Я веду до того, що часто проблеми і непорозуміння з'являються там, де людям починають нагадувати про історію. Але ми живемо зовсім в інший час і мені важко уявити що б було якби всі політичні рішення (особливо які стосуються кордонів) приймались в першу чергу із-за історичних фактів.

Таким чином в своїй пропаганді кремль використовує псевдо-історію яку росіяни щиро вважають справжньою історією. Із-за історії є купа проблем в світі. Деякі ще до цього домішують релігію. Купу причин можна знайти для ворожнечі, чи не так? А історія (чи псевдо-історія) зафіксована на папері, значить має якусь вагу.

Ви тільки уявіть якби люди припинили займатися всіма цими змінами і ніхто не керувався б історією і все залишили б на своїм місцях. Я звісно трохи перебільшую. Тоді б всі слали до біса кремлівських пропагандистів з їнім "руським міром" В Сирії почали б займатися своїми справами, в Грузії не було би проблем з Осетією і так далі.
Ну і в Квебеці б почали займатися реальними проблемами а не перейматися за французьку мову. Я більш ніж впевнений що нікуди б французька не ділася.

Але ж ні. Одні хотять викреслити англійську, другі взагалі хотять від'єднатися і припинити використання англійської мови.

Зараз хтось знову нагадає про "мова не на часі", але для мене це значить зовсім інше. Якраз для мене мова на часі як і для багатьох англофонів.
Не французьку ж зараз намагаються принизити, а англійську.

P.S. незалежно від того що буде далі, один з моїх клієнтів почав проводити консультації з приводу перенесення їх виробнитства в Онтаріо. Все завдяки таким копанням в історії, а насправді сліпій маніпуляції.
---
Аватар користувача
mialgri
Повідомлень: 544
З нами з: 12 вересня 2014, 13:21
Дякував (ла): 234 рази
Подякували: 68 разів

Повідомлення mialgri »

Повністю погоджуюсь з Alex Diamantopulo.
Поза Монреалем більшість людей не говорить англійською взагалі. Я зовсім не бачу загроз для існування французскої мови.
А ось англійська, на мою думку, явно під загрозоюю.
Аватар користувача
Kos
Повідомлень: 126
З нами з: 08 квітня 2021, 15:27
Дякував (ла): 48 разів
Подякували: 43 рази

Повідомлення Kos »

Ето просто празднік кокойто! (c) :-D :-D :-D
Вкладення
BB358939-F386-4B8D-A335-4AE946629F23.jpeg
24A4F85F-3AF5-42D8-A9E5-5998909C34EF.jpeg
Аватар користувача
Kos
Повідомлень: 126
З нами з: 08 квітня 2021, 15:27
Дякував (ла): 48 разів
Подякували: 43 рази

Повідомлення Kos »

mialgri писав:
30 травня 2021, 07:49
Поза Монреалем більшість людей не говорить англійською взагалі. Я зовсім не бачу загроз для існування французскої мови.
А ось англійська, на мою думку, явно під загрозоюю.
«Більша половна українців говорять російською мовою», егеж?
Вкладення
D1B15482-55A4-46DB-835B-C0D851294B9B.jpeg
Востаннє редагувалось 30 травня 2021, 09:44 користувачем Kos, всього редагувалось 1 раз.
Аватар користувача
Kos
Повідомлень: 126
З нами з: 08 квітня 2021, 15:27
Дякував (ла): 48 разів
Подякували: 43 рази

Повідомлення Kos »

Alex Diamantopulo писав:
30 травня 2021, 00:59
Ну і в Квебеці б почали займатися реальними проблемами а не перейматися за французьку мову. Я більш ніж впевнений що нікуди б французька не ділася.
Та й українська нікуди не дінеться, Володимире Олександровичу ;) Головне, щоб «вулиці були асфальтовані та освітлені»
Вкладення
57F83C3F-C5E9-4FAA-B9C6-361214153618.jpeg
Аватар користувача
Kos
Повідомлень: 126
З нами з: 08 квітня 2021, 15:27
Дякував (ла): 48 разів
Подякували: 43 рази

Повідомлення Kos »

Alex Diamantopulo писав:
29 травня 2021, 21:57
Як я писав з самого початку, я проти порівняння України з Квебеком. Але якщо порівнювати, то Квебек по своїх діях більше нагадує Домбабве.
Звісно, порівнювати Україну з Квебеком не зручно, бо тоді вся риторика на захист змосковщення аглійської мови у Квебеці просто ідеально лягає на ватну риторику московитів та їхніх колаборантів в Україні. Одні й ті ж маразматичні шаблони, одні й ті ж абсурдні формулювання - просто диву даєшся.

А різниця лише у тому, що Україні та 13 іншим республікам колишнього совка вдалося отримати незалежність, а в Квебеці сталося так як сталося. І ті ж самі воплі про сепаратистів, камлання «какую страну прасралі», вереск про знищення русскаго язика і риганина про деградацію від української мови.

А про те, як національній мові нічого «не загрожує» прекрасно демонструє Україна з 30 роками ялової гуманітарної політики , а ше більше - Білорусь, яка просто знищила свою мову культивуванням того, що ви пропонуєте
Аватар користувача
Kos
Повідомлень: 126
З нами з: 08 квітня 2021, 15:27
Дякував (ла): 48 разів
Подякували: 43 рази

Повідомлення Kos »

Alex Diamantopulo писав:
29 травня 2021, 21:57
то Квебек по своїх діях більше нагадує Домбабве.
Ви про це казали офіцеру на інтерв‘ю по відбору? ) політика захисту французької почалася задовго навіть до вашої подачі документів на іміграцію через Домбабве Квебек
smisha
VIP
VIP
Повідомлень: 4307
З нами з: 16 березня 2014, 11:03
Дякував (ла): 314 разів
Подякували: 480 разів

Повідомлення smisha »

mialgri писав:
30 травня 2021, 07:49
Повністю погоджуюсь з Alex Diamantopulo.
Поза Монреалем більшість людей не говорить англійською взагалі. Я зовсім не бачу загроз для існування французскої мови.
А ось англійська, на мою думку, явно під загрозоюю.
Тобто ти пропонуєш маргіналізувати французьку щоб її використовували на селі, а в містах говорили виключно англійською, "бо так всім зручніше"? До того ж, що ти порадиш робити людям з села, які приїхали працювати в місто, або мають бізнес з міськими? Їх же ніхто не буде розуміти. Я не думаю, що це має сенс.
Аватар користувача
Олесь Вахній
Повідомлень: 1306
З нами з: 19 листопада 2014, 07:39
Дякував (ла): 22 рази
Подякували: 59 разів

Повідомлення Олесь Вахній »

Споглядаючи дещо збоку, наважусь поділитись особистим. Здається мені, некоректно порівнювати ситуацію між окупованою третиною Донбасу і Кримом з одного боку, й Квебеком з іншого. В Україні чітко прослідковувалось зацікавлення і присутність в цій справі (антиукраїнських настроях) третьої сили, а саме хижої Москви. Квебек з його невизначеністю (на референдумах значний відсоток франкофонів голосували за те аби лишитись в складі Канади) ніхто не фінансує з-за меж. Ці настрої присутні в суспільстві, мають коріння і пояснення.
Звичайно, можна підшукати факти підкидання переважно лівим середовищам (зрозуміло що не напряму а через десяті руки) Китаєм й Москвою, але окрім того що їх складно довести, вони не грають вирішальної ролі. Квебек - це внутрішня справа Канади.
smisha
VIP
VIP
Повідомлень: 4307
З нами з: 16 березня 2014, 11:03
Дякував (ла): 314 разів
Подякували: 480 разів

Повідомлення smisha »

Alex Diamantopulo писав:
30 травня 2021, 00:59
smisha писав:
30 травня 2021, 00:03
Якщо коротко, то Квебек має повне право, в тому числі легальне, а не тільки моральне, відокремитись від Канади, або отримати більшу незалежність від федерального уряду. Як до речі і будь-яка інша провінція субєкт федерації Канада.
Якщо керуватися історією, то чому не копнути трохи далі і подивитися кому тоді належали землі..? Я веду до того, що часто проблеми і непорозуміння з'являються там, де людям починають нагадувати про історію. Але ми живемо зовсім в інший час і мені важко уявити що б було якби всі політичні рішення (особливо які стосуються кордонів) приймались в першу чергу із-за історичних фактів.
Мені здається що всі рішення приймаються за сукупністю певних історичних подій, які передували певному рішенню. За твоєю логікою розпад СРСР не мав сенсу і приніс тільки шкоду. Адже якби не було 1991 року, то не було б і 2014. Чи може не потрібно реагувати на ISIS , раз вже вони з'явились, то нехай роблять що завгодно.
Мені здається така риторика призведе до швидшого винищення людства, ніж ми модемо собі уявити.
Аватар користувача
Alex Diamantopulo
Administrator
Administrator
Повідомлень: 2237
З нами з: 13 березня 2014, 00:20
Звідки: Івано-Франківськ / Montreal, QC
Дякував (ла): 614 разів
Подякували: 263 рази
Контактна інформація:

Повідомлення Alex Diamantopulo »

Друзі, я сподіваюся що тут ніхто не намагається нікого образаити і не ображається. Ми ж обговорюємо важливе питання а не намагаємось посваритися? :)

Чи хтось з прихильників порівняння Квебеку з Україною хоча б на мить розглянув пропозицію відмовитися від порівнння?
Просто цікаво...

Я читаю коментарі з цитатами обозрєватєля і вовочки і на мою думку це все стає якось дуже заплутано. На мою думку правда завжди на поверхні, в простих речах.
Ось моя скромна спроба:

Про Канаду:

1) Канада не збирається окуповувати Квебек. Якщо ви так думаєте то ваш хід думок схожий з тим як думають дамбасяни.
2) Федеральний уряд Канади не збирається використовувати мовне питання проти Квебеку.
3) Федереальний уряд запровадив Французьку мову на федераьлному рівні.
Ті хто пишуть що французька потрібра тільки в Квебеці а не на федеральному рівні - ви принижуєте цим французьку мову.
Поверніться в реальний світ і почитатйте вимоги до кандидатів на федеральні позиції де без французької взагалі не реально.
Це також стосується всіх політиків.
4) Французькою мовою говорять і в інших провінціях, а також США, в Європі і країнах Африки і так далі...

Про Україну:
1) Україна пройшла не через одну війну з Росією. Росія наразі окупувала Крим та частину східної України.
2) Росія десятки разів намагалася повністю винищити українську мову і наразі використовує мовне питання як зброю на війні.
3) Росія і домбабве взагалі не визнають українську мову, в них немає українських шкіл і української мови взагалі.
4) Українською мовою говорять здебільшого в Україні. На офіційному рівні українська мова існує тільки в Україні (чи є штати/провінції де друга
оф. українська???)

Дайте знати якщо я щось пропустив.
Kos писав:
30 травня 2021, 09:42
Та й українська нікуди не дінеться, Володимире Олександровичу ;) Головне, щоб «вулиці були асфальтовані та освітлені»
Коли я пишу про реальні проблеми я маю на увазі свій особистий погляд і я дійсно не беру до уваги культуру і історію. Часто коли я пишу про інші проблеми я маю на увазі що і крім мовного питання яким маніпулюють є інші пролеми які наштовхують мене на переїзд з Квебеку.

В той час як в Україні мовне питання використовують для розпалу ненавсті і війни, в Квебеку мовне питання використовуються для відведення уваги населення від реальних проблем. Кожного разу коли починаються якісь серйозні пролеми в Квебеку, вони починають говорити про сепаратизм і мову. Квебек таким чином також шантажує всю Канаду і користується цим для запровадження змін на федеральному рівні (те ж чого хоче домбабве)

Підкреслю, я не хочу порівнювати Канаду з Україною так само як і не хочу порівнювати сир з ракетним двигуном Raptor. Це різні країни з різними історіями і мовами, ідеологіями і цілями, рівнем розвитку.
Kos писав:
30 травня 2021, 10:17
Alex Diamantopulo писав:
29 травня 2021, 21:57
то Квебек по своїх діях більше нагадує Домбабве.
Ви про це казали офіцеру на інтерв‘ю по відбору? ) політика захисту французької почалася задовго навіть до вашої подачі документів на іміграцію через Домбабве Квебек
Гарна спроба друже, але Ви, м'яко кажучи промахнулись.
З офіцером у мене була коротка розмова у вигляді "вітаємо в Канаді", я не проходив інтерв'ю відбору і не подавав стандартних документів по відбору чи іміграції. Моя історія кардинально відрізняється від більшості на цьому форумі. Це не робить мою історію кращою чи легшою.
До того ж, коли у мене була віза я відтягував момент переїзду як можна довше (близько двох років). Коли я прилетів в Торонто то був приємно здивований. Через кілька днів з Торонто приїхав Автобусом в Монреаль і, відверто кажучи, мені досі важко передати наскільки негативне у мене було враження... І мова на той час не мала жодного впливу на моє враження.
smisha писав:
30 травня 2021, 11:15
mialgri писав:
30 травня 2021, 07:49
Повністю погоджуюсь з Alex Diamantopulo.
Поза Монреалем більшість людей не говорить англійською взагалі. Я зовсім не бачу загроз для існування французскої мови.
А ось англійська, на мою думку, явно під загрозоюю.
Тобто ти пропонуєш маргіналізувати французьку щоб її використовували на селі, а в містах говорили виключно англійською, "бо так всім зручніше"? До того ж, що ти порадиш робити людям з села, які приїхали працювати в місто, або мають бізнес з міськими? Їх же ніхто не буде розуміти. Я не думаю, що це має сенс.
Прошу пробачити за втручання: я пропоную задати собі питання чому саме зараз почали говорити про це все. Чому не два роки тому? Чи тоді коли закнічилася б пандемія? Я пропоную нічого не змінювати в плані мови. Знаю що французька має достатньо сильні позиції щоб зберегти здоровий баланс не тільки в Квебеці і в Монреалі, але й в інших провінціях Канади. Якщо хтось з цим не погоджується то задайте собі інше питання, може ви занадто поганої думки про французьку мову? Ви гадаєте що вона сама по собі скисне і залишиться лише в селах і це все без всякого зовнішнього втручання і війни? СЕРЙОЗНО? :)

А що ти порадиш робити "людям з села" коли у всій Канаді потрібна англійська для нормальної роботи, а в квебеці її вивичити буде важко особливо франкофонам? Що тоді ці люди робитимуть, га?
smisha писав:
30 травня 2021, 14:35
Alex Diamantopulo писав:
30 травня 2021, 00:59
smisha писав:
30 травня 2021, 00:03
Якщо коротко, то Квебек має повне право, в тому числі легальне, а не тільки моральне, відокремитись від Канади, або отримати більшу незалежність від федерального уряду. Як до речі і будь-яка інша провінція субєкт федерації Канада.
Якщо керуватися історією, то чому не копнути трохи далі і подивитися кому тоді належали землі..? Я веду до того, що часто проблеми і непорозуміння з'являються там, де людям починають нагадувати про історію. Але ми живемо зовсім в інший час і мені важко уявити що б було якби всі політичні рішення (особливо які стосуються кордонів) приймались в першу чергу із-за історичних фактів.
Мені здається що всі рішення приймаються за сукупністю певних історичних подій, які передували певному рішенню. За твоєю логікою розпад СРСР не мав сенсу і приніс тільки шкоду. Адже якби не було 1991 року, то не було б і 2014. Чи може не потрібно реагувати на ISIS , раз вже вони з'явились, то нехай роблять що завгодно.
Мені здається така риторика призведе до швидшого винищення людства, ніж ми модемо собі уявити.
За твоєю логікою франкофони і англофони не мали б взагалі припливати на цей материк і загарбувати землю і будувати тут міста.
Жарти жартами, але така думка тут теж є.
---
Аватар користувача
Alex Diamantopulo
Administrator
Administrator
Повідомлень: 2237
З нами з: 13 березня 2014, 00:20
Звідки: Івано-Франківськ / Montreal, QC
Дякував (ла): 614 разів
Подякували: 263 рази
Контактна інформація:

Повідомлення Alex Diamantopulo »

Олесь Вахній, я не знаю наскільки відомі в світі такі деталі про Квебек... Але тут навіть існує мовна поліція яка слідкує за тим на якій мові спілкуються у великих компаніях. Навіть на обідніх перервах. Також у великих компаніях внутрішня ділова переписка повинна бути на французькій мові. І їм цього мало... Якщо інспектор помітить порушення, можна отримати добрячий штраф.
---
smisha
VIP
VIP
Повідомлень: 4307
З нами з: 16 березня 2014, 11:03
Дякував (ла): 314 разів
Подякували: 480 разів

Повідомлення smisha »

Вахнію, як і багатьом українцям, важко напевно уявити що десь в світі реально намагаються зберегти позиції державної мови. До речі за законом в Квебеку тільки одна офіційна мова, французька.
"Мовна поліція", якщо я правильно зрозумів, це мовний комітет створений із внутрішніх працівників компанії (Comité de francisation , https://www.oqlf.gouv.qc.ca/francisatio ... omite.html), утворення якого є обовязковим і завданням якого є створення умов для використання французької мови на рівні, визначеному законом. Цей комітет підзвітний державному органу, Офісу французької мови.
Якщо хтось і шпигує якою там мовою спвлкуються на перерві, то це будуть свої ж працівники. В здоровій компанії , як на мене, не повинно виникати якихось проблем. Я працював в американській компанії з офісом в Монреалі, головний офіс в Чикаго. Ніколи не чув якихось нарікань. Це міжнародна компанія з офісами в багатьох країнах світу, з різними традиціями та законодавством. Моє відчуття, що проблема лежить в політичній площині, коли компанія через власні переконання не хоче дотримуватись локального мовного законодавства.

Алеес, чому ти вважаєш щл в Квебеку важко вивчити англійську? Хіба десь є заборона на вивчення англійської? Аналогічно з французькою, є багато шкіл, де її можна вивчити, було б бажання. Коли я чую що людина прожила "десять років", але так і не розуміє "квацької", то це власне її проблеми. Так вона розставила пріоритети. Але не потрібно жаліттсь, що в магазині не можеш хліба купити.

Питання автохтонів немає відношення до нашого топіку. Історично Канада колонізувалась двома іиперіями Британською та Французькою, то ж я думаю в їх нащадків є рівні права на територіях, які вони освоїли. Я б не надавав переваги англоканадцям. Чому раптом?

До речі, мовне питання не є новим в провінції. То ж в цій риториці нема нічого надзвичайного і вона узгоджується з поглядами правлячої партії, за яку проголосувала більшість. Тільки нові вибори покажуть, чи виборці все ще підтримують правлячу лінію.
Аватар користувача
San-Frankivsko
VIP
VIP
Повідомлень: 3084
З нами з: 16 березня 2014, 13:27
Звідки: Івано-Франківськ -> MTL
Дякував (ла): 247 разів
Подякували: 532 рази

Повідомлення San-Frankivsko »

Alex Diamantopulo писав:
30 травня 2021, 16:17


Про Канаду:

1) Канада не збирається окуповувати Квебек. Якщо ви так думаєте то ваш хід думок схожий з тим як думають дамбасяни.
Бо Квебек, а якщо бути точнішим, то Нова Франція була завойована британською імперією іще у 18ст... і входив Квебек у склад Домініону в статусі британської колонії...
Alex Diamantopulo писав:
30 травня 2021, 16:17
2) Федеральний уряд Канади не збирається використовувати мовне питання проти Квебеку.
Квебек не збирається використовувати мовне питання проти Канади
Alex Diamantopulo писав:
30 травня 2021, 16:17
4) Французькою мовою говорять і в інших провінціях, а також США, в Європі і країнах Африки і так далі...
це ж саме можна сказати і про англійську...
Alex Diamantopulo писав:
30 травня 2021, 16:17
Про Україну:

2) Росія десятки разів намагалася повністю винищити українську мову і наразі використовує мовне питання як зброю на війні.
про "Регламент 17" чув?...

https://en.wikipedia.org/wiki/Regulation_17
Alex Diamantopulo писав:
30 травня 2021, 16:17
В той час як в Україні мовне питання використовують для розпалу ненавсті і війни, в Квебеку мовне питання використовуються для відведення уваги населення від реальних проблем. Кожного разу коли починаються якісь серйозні пролеми в Квебеку, вони починають говорити про сепаратизм і мову. Квебек таким чином також шантажує всю Канаду і користується цим для запровадження змін на федеральному рівні (те ж чого хоче домбабве)
а чому ти не порівнюєш звідки взялись в Україні "рускаязичні данбасянє" і звідки в Квебеку франкофони...

мене дивує підхід деяких дописувачів....

отже що ми маємо?...

маємо The Official Languages Act (1969), котрий декларує, що федеральні інституції надають сервіси англійсьою і французькою мовою, в залежності від мови запиту...

і маємо право провінційних урядів визначати самостійно політику в мовному питанні і в освіті...

але чомусь існування провінцій із єдиною англійською мовою ні у кого не викликає нарікань... а от провінція з єдиною французькою мовою - це для декого як кістка в горлі...

нагадаю: населення Квебеку 8 млн... із них 79% франкофони...
Українець не той, у кого батьки українці...
а той, у кого діти українці!...
"РАЗОМ ДО ПЕРЕМОГИ" - збірка від Комітету допомоги Україні (Монреаль)
Відповісти

Повернутись до “Загальний форум”