Монреаль: націоналізм та супутні проблеми

тут можна обговорювати будь яку тему :)

Модератор: smisha

ivan.ko
Повідомлень: 69
З нами з: 05 січня 2016, 20:38

Повідомлення ivan.ko »

smisha писав:першими в Нови Францію приїхали французи
До францізів це не була пустеля, тут уже жили отохтони. Де факто, французи є перші окупанти. Після того їх окупували британці, за що французи на них дуже злі і називають їх... окупантами. :)
smisha писав:Перші, хто претендує на гегемонію на теренах всієї Канади - це нашадки британців.
Може і так, але я не чув щоб наприклад в Альберті котрась з етнічних груп емігрантів претендувала на звання корінного населення.
smisha писав:Ставити питання, чому в Квебеку французи хочуть, щоб було по-їхньому - це риторичне питання. Чому українці в Україні хочуть жити по-своєму?
Тому що українці хочуть по-своєму в Україні, а французи в Канаді. А не у Франції. ;)
smisha писав: Як там з правами імігрантів?
Україна не має програми по прийому 50 000 емігрантів кожного року.
smisha
VIP
VIP
Повідомлень: 4305
З нами з: 16 березня 2014, 11:03
Дякував (ла): 314 разів
Подякували: 479 разів

Повідомлення smisha »

Це не французи, це - Квебекці. І вони хочуть жити не по французьки, а по квебекськи. Були, і є, автохтони. Була політика, можливо і зараз є, на їх знищення. Ти хочеш їх врятувати?
Програма іміграції дає право приїхати легально в країну, але ніхто не гарантує робочого місця і королівського життя. Такі реалії дійсності. Все залежить від фактору везіння і особистих якостей, і якщо валити все на фошиздів, то від цього нічого не зміниться.
Аватар користувача
San-Frankivsko
VIP
VIP
Повідомлень: 3068
З нами з: 16 березня 2014, 13:27
Звідки: Івано-Франківськ -> MTL
Дякував (ла): 245 разів
Подякували: 529 разів

Повідомлення San-Frankivsko »

Потрібно створити спеціальну тему про "квебекський націоналізм/фашизм".... а то це питання постійно піднімається... але в різних темах.... ))))))
Українець не той, у кого батьки українці...
а той, у кого діти українці!...
"РАЗОМ ДО ПЕРЕМОГИ" - збірка від Комітету допомоги Україні (Монреаль)
Аватар користувача
Alex Geneve
Повідомлень: 371
З нами з: 15 квітня 2014, 19:42
Подякували: 1 раз

Повідомлення Alex Geneve »

smisha писав:
Alex Geneve писав:І на це треба реагувати подаючи позови проти муніціпальних служб ,а не себе звинувачувати. так у всіх галузях життя,поки народ тримає "владу за яйця" влада буде робити на нього а не навпаки.
абсолютно вірно. Я вже говорив, що народ більше 10 років обирає ліберальний уряд і каже, що все погано. А нащо політикам старатись, якщо вони впевнені, що наступного разу знову виграють, осідлавши улюблену казку про квебекських фошиздів? Набагато легше пиляти бюджет і нічого не робити.
Alex Geneve писав: Ось як приклад Швейцарська Конфедерація,чотири офіційних мови,три цілковито різних національності,жодних мовних,фінансових,єкономічних проблем.Бо за ті 700 років від створення вони змогли вирішити питання з владою,відповідно там функціонер дійсно працює на своїх виборців і країну а не навпаки.
А як довго ви прожили в Швейцарії? Вікіпедія каже, що Канада - двомовна країна, де всі живуть в мирі і злагоді.
Та були-ж Парті Квебекуа при владі нещодавно,так "накерувалися" що аж Полін Моруа прийшлося скоренько на персональну пенсію тікати.Ну нема тут лідера за якого хочеться голосувати на всі 100%.Ось і вибирають з меньших зол.Ось ви наприклад кого бачите у керма ?

В Свісс жив достатньо що-би зрозуміти і країну і її громадян.Там звичайно пересічний громадянин теж не сильно "жирує" але повчитися у цій країні можна багато чому.

На тему двомовності Канади у мене теж були певні "ілюзії" по приїзду сюди.Першим хто їх дещо "похитав" це "проффессор" французської з Монреальского Університету який 95% часу відведенного на лекцію розповідав байки про відважних франко-канадців з "залізними яйцями" які усе житя ведуть кривавий батхед з англійськими імперіалістами. Через декілька років коли вже були знайомства і з франкофонами і з англофонами я чітко усвідомив,франко-квебекуа "застрягли" у своїй історичній пам"яті і відповідно не прогресують,вони живуть минулим.
Vo_Vik
Administrator
Administrator
Повідомлень: 803
З нами з: 02 липня 2014, 23:01
Подякували: 86 разів

Повідомлення Vo_Vik »

Зразу видно хто в яких колах крутиться) Кваки все правильно роблять. Кому не подобається: чемодан-аеропорт-Торонто.
Аватар користувача
Alex Diamantopulo
Administrator
Administrator
Повідомлень: 2236
З нами з: 13 березня 2014, 00:20
Звідки: Івано-Франківськ / Montreal, QC
Дякував (ла): 611 разів
Подякували: 262 рази
Контактна інформація:

Повідомлення Alex Diamantopulo »

Alex Geneve писав:...я чітко усвідомив,франко-квебекуа "застрягли" у своїй історичній пам"яті і відповідно не прогресують,вони живуть минулим.
В яблучко! Я б не зміг сказати точніше...

Vo_Vik, виглядає як дуже продуманий тролинг з твого боку :D Тобі не вистачає в Торонто українців?
---
Vo_Vik
Administrator
Administrator
Повідомлень: 803
З нами з: 02 липня 2014, 23:01
Подякували: 86 разів

Повідомлення Vo_Vik »

Та чого тролинг, те що я бажаю кожному народу мати власну державу не значить, що я маю бажання з кожним народом жити)
smisha
VIP
VIP
Повідомлень: 4305
З нами з: 16 березня 2014, 11:03
Дякував (ла): 314 разів
Подякували: 479 разів

Повідомлення smisha »

Alex Geneve писав: Через декілька років коли вже були знайомства і з франкофонами і з англофонами я чітко усвідомив,франко-квебекуа "застрягли" у своїй історичній пам"яті і відповідно не прогресують,вони живуть минулим.
Квебекці за достатнйо короткий відтинок часу відстояли право на свою ідентичність і намагаються його розширити. Українцям є чого повчитися в Квебека. А саме вміння працювати на себе і не зважати на соплі «старшого сусіда» та інших «всьо пропало». Минуле Квебека - колоніальний стан та панування патернальної церкви. Хіба це те, що ви зараз бачите? Це те, до чого вони прагнуть?
Полін Маруа була при владі трохи більше року. Які саме мінуси за цей час ви побачили в їх роботі? Викурили їх все тими ж мантрами про нацисто-фашистів. Ліберали при владі з 2003 року, тобто вже 13 років, мінус 1 рік паузи для Квебекської партії.
https://fr.wikipedia.org/wiki/Liste_des ... 3%A9coises
Аватар користувача
Alex Geneve
Повідомлень: 371
З нами з: 15 квітня 2014, 19:42
Подякували: 1 раз

Повідомлення Alex Geneve »

Ви краще скажіть до чого вони прагнуть,мені цікава ваша думка.Чому вчитися у Квебека украінцям ? Як методично "просирати" єкономіку та "пиляти" бюджет ? Чи може як сепарські референдуми організовувати, ну це скоріш в Лугандонії більш акуально. :smile: Вміння працювати на себе це досить цікава складова бо виходячи з філософії містечкового "суш" вони все житя на когось працюють.Які плюси ви побачили в правлінні Полін Моруа ? Назвіть хоч один.Та-й попросили на вихід їх зовсім не з причини націоналізму, просто та команда була ніякою як політично та і єкономічно .
Вже в котре прошу,назвіть того політика чи партію які на вашу думку змінять ситуацію радикально, ну не підходять вам ліберали то хто-ж підходить ? А те що "всьо пропало" здається вже ні для кого не секрет судячі з останніх продаж Зеллерса,Рони та Цирк дю Солей.Ги Лялиберте відтягується по повній на Бора-Бора до цього часу обмиваючи вигідний продаж.
smisha
VIP
VIP
Повідомлень: 4305
З нами з: 16 березня 2014, 11:03
Дякував (ла): 314 разів
Подякували: 479 разів

Повідомлення smisha »

Вони хочуть щоб на їхній території домінувала їхня культура, щоб діти в школі вчили свою мову і свою правдиву історію.
Просирати економіку? Які приклади? Квебекці побудували тільки в 20 столітті всю державницьку і економічну інфраструктуру, раніше цього просто не існувало. Були колоніальні установи, а більшість місцевих працювали в лісі. Вони не могли ані освіту нормальну отримати, ані кредит в банку взяти, ані роботу нормальну отримати.
Успіхи Квебекської партії - врегулювання студентської кризи з одночасним підвішенням плати за навчання, але яке було прийнятним для представників студентста, план розвитку дитсадків, який зупинили ліберали. Закриття атомної станції, якій вже вийшов термін експлуатації. Початок комісії Шарбоно, який блокувався лібералами. За рік часу неможливо говорити про якісь економічні успіхи, чи невдачі. Щоб внести зміни в макроекономіку, на це потрібно більше часу.
Продажа Рони і Цирку нічого не значать. Це були вдалі національні проекти, яким зараз потрібні кошти зовнішніх інвесторів і зміна менеджменту. Зеллерс не був квебекським підприємством.
Квебек ніколи не влаштовував сепарських референдумів, це був референдум з визнання незалежності. Різниця в суті.
Саме цьому і треба вчитись в Квебека - вміння знаходити можливості для розбудови економічно сталої країни з нічого.
Аватар користувача
Alex Geneve
Повідомлень: 371
З нами з: 15 квітня 2014, 19:42
Подякували: 1 раз

Повідомлення Alex Geneve »

Звичайно набагато комфортніше дивитися на світ через "рожеві окуляри" що ви намагаєтесь робити ще й до того-ж факти перекручуючи.Ну з освітою я згоден,не мали франкофони до неї доступу у свій час,але й бідні верстви англофонів її не мали,ви кажете про колонію,в ті часи вся Канада була колоніальною територією,у всій Канаді був протекторат британської корони,він і зараз є.У всій Канаді було свавіля церковників.А що зараз заважає розвитку мови та культури на теренах Квебеку ? Англійська корона чи сусіди на заході ? Реалії у тому що зараз якщо ви хочете дійсного розвитку та достатку своїм дітям ви маєте вивчити їх у першу чергу англійській мові бо вся високооплачувана робота потребує саме англійської у першу чергу.Навіть Рене Анжеліл земля йому пухом розумів це навчивши Селін Діон англійської та влаштувавши у Вегасі.У неї там до речі свій персональний зал побудований саме для неї,чи є такий зал у Квебеці ?
Парті Квебекуа нічого не вирішили у студенській кризі, вони пішли по принципу "розділяй та володій" просто узявши частину студенських ватажків під "своє крильце".Ну закрили вони атомну станцію,у Штатах їх ще на 25 років лишають бо ресурс дозволяє а ці "лохи" закрили завдяки своєму популізму ,людей лишили без роботи,регіон без інвестицій ще-й обладнаня за безцінь продали турбіну вартістю у два с половиною мільони каксів порізали на металобрухт за дванадцять тисяч каксів ну дуже "мудре" рішеня. :smile: Комісію Шарбоно ліберали відкрили а не блокували, уряд Шаре анонсува її 19 жовтня 2011 року, Полін Моруа прийшла до влади 4 вересня 2012 року,про Рону та Цирк Солей взагалі нема що говорити,особливо про останній .Зеллерс це не Квебекська фундація але погодьтесь компанія Hudson's Bay Company це історія цього регіону.Та й один з ведучих інвесторів.
Референдуми саме сепарські , нема чого "прикриватися" гарними фразами.Якщо їх влаштовують сепаратисти то відповідно такі вони і є.Наразі у Квебека нема чому вчитись,тут занад-то багато хибних рішень як у побудові єкономіки та країни так і в баченні ії розвитку.У світі є набагато більше прикладів успішного розвитку країн,самі свіжі це прибалти,Польша,Чехія з більш старших це Німеччина,Австрія,Швейцарія,Південна Корея ,Японія.Той же Китай.
smisha
VIP
VIP
Повідомлень: 4305
З нами з: 16 березня 2014, 11:03
Дякував (ла): 314 разів
Подякували: 479 разів

Повідомлення smisha »

Alex Geneve писав: Звичайно набагато комфортніше дивитися на світ через "рожеві окуляри" що ви намагаєтесь робити ще й до того-ж факти перекручуючи.Ну з освітою я згоден,не мали франкофони до неї доступу у свій час,але й бідні верстви англофонів її не мали,
Чому порівнювати весь народ до бідних верств населення? Відсутність можливості отримати освіту стало причиною розбудови університетів та коледжів, і загалом всієї навчальної інфраструктури. Якої раніше просто не існувало.

Alex Geneve писав: ви кажете про колонію,в ті часи вся Канада була колоніальною територією,у всій Канаді був протекторат британської корони,він і зараз є.
Колонізатор не може колонізувати сам себе, тому в цій фразі просто немає сенсу.
Alex Geneve писав: А що зараз заважає розвитку мови та культури на теренах Квебеку ? Англійська корона чи сусіди на заході ?
Саме так. Мова існує в середовищі, де створені умови для цього.
Alex Geneve писав: Реалії у тому що зараз якщо ви хочете дійсного розвитку та достатку своїм дітям ви маєте вивчити їх у першу чергу англійській мові бо вся високооплачувана робота потребує саме англійської у першу чергу.Навіть Рене Анжеліл земля йому пухом розумів це навчивши Селін Діон англійської та влаштувавши у Вегасі.У неї там до речі свій персональний зал побудований саме для неї,чи є такий зал у Квебеці ?
Перефразуючи, «якщо ви хочете достатку своїм дітям - вчіть їх російської, навіть Кобзон зрозумів це, виїхав в Росію і побудував там собі студію звукозапису, чому він не зробив цього в Україні?».
Англійська, як і Російська, потрібні для комунікації із зовнішнім світом, але ніяк не заміна своїй рідній мові.
Alex Geneve писав: Парті Квебекуа нічого не вирішили у студенській кризі, вони пішли по принципу "розділяй та володій" просто узявши частину студенських ватажків під "своє крильце".
Це і є вирішення - кризи немає, нікого не вбили і не посадили.
Alex Geneve писав: Ну закрили вони атомну станцію,у Штатах їх ще на 25 років лишають бо ресурс дозволяє а ці "лохи" закрили завдяки своєму популізму ,людей лишили без роботи,регіон без інвестицій ще-й обладнаня за безцінь продали турбіну вартістю у два с половиною мільони каксів порізали на металобрухт за дванадцять тисяч каксів ну дуже "мудре" рішеня. :smile:
На продовження життя станції потрібні були кошти співрозмірні із коштами на закриття. Тобто замість того, щоб витрачати два рази, вони вирішили потратитись тільки один раз. Як на мене, мудре рішення. До того ж , ми не знаємо, в якому стані була та станція. Політичним рішенням було б зворотнє - піти на поводу в «працівників» і залишити її, піднявши собі рейтинг і перенісши весь тягар на наступне покоління. Це як брати кредит зараз, який замість тебе будуть віддавати твої діти.
Alex Geneve писав: Комісію Шарбоно ліберали відкрили а не блокували, уряд Шаре анонсува її 19 жовтня 2011 року, Полін Моруа прийшла до влади 4 вересня 2012 року,
Комісія запрацювало після відходу лібералів. Анонсувати - це не значить мати намір її проводити.
Alex Geneve писав: про Рону та Цирк Солей взагалі нема що говорити,особливо про останній .Зеллерс це не Квебекська фундація але погодьтесь компанія Hudson's Bay Company це історія цього регіону.
Ля Бе - це компанія британської корони, як отримала в подарунок безмежні землеволодіння, і заробляла, продаючи їх.
Alex Geneve писав: Референдуми саме сепарські , нема чого "прикриватися" гарними фразами.Якщо їх влаштовують сепаратисти то відповідно такі вони і є.
ні, в мене язик не повернеться сказати, що український референдум 1991 року був сепарським, а у вас це легко виходить.
Alex Geneve писав: Наразі у Квебека нема чому вчитись,тут занад-то багато хибних рішень як у побудові єкономіки та країни так і в баченні ії розвитку.У світі є набагато більше прикладів успішного розвитку країн,самі свіжі це прибалти,Польша,Чехія з більш старших це Німеччина,Австрія,Швейцарія,Південна Корея ,Японія.Той же Китай.
В чому різниця між цими країнами? Ну крім Китаю, гнобити свій народ щоб побудувати міста, в яких ти задихаєшся від смогу, це поганий приклад для наслідування.
Аватар користувача
Alex Geneve
Повідомлень: 371
З нами з: 15 квітня 2014, 19:42
Подякували: 1 раз

Повідомлення Alex Geneve »

Ще раз вам раджу зняти "рожеві окуляри" , порівнювати розпад Совка та сепарський референдум у Квебеці ,російську мову з англійською та Кобзона з Рене Анжелілом це просто верх диленталізму , ви хоч розумієте що пишете ? Ну про Ля Бе ,Комісію Шарбоно та смог у Австрії та Швейцарії взагалі мовчу ,цілковите бла-бла.Перестаньте перекручувати факти, і вивчіть предмет перед тим як вести більш менш пристойну дискусію.Принаймі тоді можливо з вами буде цікаво спілкуватися.
smisha
VIP
VIP
Повідомлень: 4305
З нами з: 16 березня 2014, 11:03
Дякував (ла): 314 разів
Подякували: 479 разів

Повідомлення smisha »

Намагайтесь аргументовувати ваші відповіді. Ви дивитесь на одне й те саме яблуко збоку і в профіль, і кожного разу говорите різні речі. Яблуко залишиться яблуком, незалежно від вашого світосприйняття. Колонізатор залишиться колонізатором, незалежно від того, якою мовою він говорить. Колонія залишиться колонією, незалежно від того, на якому континеті вона знаходиться. Для колонізатора єдиною метою утримання колонії є її економічна експлуатація: використання трудових, природніх ресурсів для власного збагачення. Одночасно потрібно тримати слуг дурними і позбавити їх коріння, щоб у них не виникало думок про якусь там свободу та інші дурниці.
Не подобається Кобзон - тримайте аню лорак. Ці приклади такі ж безглузді, як і приклад Селін Діон. Те що вона співає англійською не значить, що французька недомова і що нею не можна заробляти. Чи не так? Ґару співає французькою, в нього немає замку у Вегасі, що це значить? Нічого...
Про Hudson's Bay Company ви можете щонайменше відкрити Вікіпедію, прочитати, що компанія була заснована в Лондоні, що магазини Ля Бе та Зеллерс зявились вже в нашому часі, а раніше компанія з дозволу корони розпоряджалася колосальними земельними ресурсами і фактишно представляла корону на цих земляхі відігравала роль місцевого уряду. Одне з найвідоміших землеволодінь це Vancouver Island.
Шарбоно була запущена після лібералів, тут навіть нема про що спорити.
Про смог в Австрії я не говорив, що за дурня, я говорив про смог в Китаї, з якого ви пропонуєте брати приклад.
Моя позиція грунтується на праві народів до самовизначення та самоідентифікації. Незалежно де це відбувається, в Італії, Іспанії, чи Канаді.
Аватар користувача
Alex Geneve
Повідомлень: 371
З нами з: 15 квітня 2014, 19:42
Подякували: 1 раз

Повідомлення Alex Geneve »

Якщо вам комфортніше "жити у минулому" та плести байки про колонізаторів то ваша справа,Хуліо Хульевич єнд компані теж живуть минулими байками про Новоросію та штучно утворену націю українців.Селін Діон це конкретний приклад перстективи знання англійської тут на місці а ваші Кобзони та Ані Лорак якраз маячня ні про що.Hudson's Bay Company це у першу чергу інвестор,і будь ласка не розповідайте мені жахливі історії про обкрадених на боброві шкурки ототонів,я добре знаю історію і не потребую послуг Вікі.Я живу зараз і тут ,мене мало цікавить минулі часи у практичному плані,тільки у загальноосвітньому.Комісія Шарбоно взагалі вважалася марною тратою бюджетних грошей саме тому були певні вагання на тему як її робити,так як Парті Квебекуа з ходу почали "пиляти" бюджетні гроші то і комісію форсували.Зараз ви спитайте любого пересічного громадянина чи потрібна була ця "публічна порка" мілких злодіїв з показом "мильної опери" по телебаченню то окрім мата ви нічого не почуєте бо затрачено десятки мільонів а результату зеро.У вашій фразі про країни наведені мною нема конкретики що-до саме Китаю,виходить так що Китай чимось відрізняється а ось смог,узурпація населеня та все інше відноситься до усіх країн.Конкретизуйте свої думки.
smisha
VIP
VIP
Повідомлень: 4305
З нами з: 16 березня 2014, 11:03
Дякував (ла): 314 разів
Подякували: 479 разів

Повідомлення smisha »

Історія - цікава штука, попробуйте почитати. Тільки історичні події дають грунт для аналізу сьогодення.
Взагалі не розумію, до чого ви притягли HBC, Діон & со. Що це має довести?
Комісію Шарбоно спустили на гальмах. Але вона зробила певну користь. Пиляти будуть не так привселюдно, дороги повинні стати кращими. До речі, ліберали придумали систему індульгенцій - корупцуінер може заплатити певний відсоток від суми навару і він буде вважатись чистим перед законом.
У вашій фразі про країни наведені мною нема конкретики що-до саме Китаю
Ви першим назвали Китай, як країну, з якої потрібно брати приклад, я відповів, що країна, яка визискує власний народ задля збагачення комуністичної верхівки і при цьому перетворює країну на смердючу клоаку, не найкращий приклад для наслідування. Я це вже щонайменше в третій раз повторюю.
Вашу позицію я зрозумів. Цей феномен імігрантського «канадського патріотизму» досі мене дивує.
Відповісти

Повернутись до “Загальний форум”