Ставка Держ. Банку Канади

для тих хто звикає до нового життя
Аватар користувача
0de55a
Supermoderator
Supermoderator
Повідомлень: 1022
З нами з: 17 березня 2014, 04:11
Дякував (ла): 75 разів
Подякували: 97 разів

Повідомлення 0de55a »

smisha писав:Якщо коротко, то ставка держбанку впливає на інфляцію, ситуацію на ринку праці, ріст зарплатні, кредитні ставки (авто, іпотека).
То схоже що так, ставка держбанку прямо чи опосередковано впливає на ціну та якість вашого борщу.
Це, дуже корректно кажучи, не є зовсім вірним висловлюванням. Мета держбанку займатися регулюванням фін. ринку. Отже саме коли інфляція, ситуація на ринку праці, себто економічні показники викликають занепокоєння, то саме тоде ДБК вступає в гру. Якщо дуже поверхнево, то коли на ринку багато кредитних грошей, а темпи економіки сповілюнюються, то держбанк підіймає відсоткову ставку. Це саме те, що ми бачемо наразі. Логіка доволі проста - чим вище відсоток по кредиту, тим менше охочих брати кредит. На ринку нерухомості розрізняють ринок покупців та продавців. Ставка ДБК низька - населення бере кредити, щоб купити нерухомість. Проте не всі дбають про те, що це ставка на 2-5 років (за умови фіксованого рейту), а потім правила гри поміняються. Багато хто поспішав придбати нерухомість саме до підняття облікової ставки. Як колись на моє запитання "Чому ви вважаєте, що вартість нерухомості має збільшитись саме цього року?", в Україні ріелтор відповів: "Морква на ринку дорожчає, хіба цього недостатньо?". Місцеві ріелтори посилаються на навалу інвесторів із Китаю. Отже низька ставка ДБК - це саме той момент, коли багато людей може взяти кредити, а отже це ринок продавців, бо попит перевищує пропозицію. Проте зараз бачемо тенденцію переходу до ринку покупців. Себто банки стали більш вибагливими, щодо питання отримання кредиту. Отже, по-перше, не всі можуть фінансово взяти кредит (точніше не всім дадуть той кредит). По-друге, ті хто брали кредити до нововведень щодо стресового тесування платників, наразі підходять до того, щоб поновлювати мортгідж... І ось поступово переходимо до ринку покупців. Себто платити по іпотеці може в місяць тре буде і більше, але вартість нерухомості - це питання вже можна обговорювати. Це і є ринок покупців. Може зараз покупець заплатить на 2К в рік більше за відсотковою ставкою, аніж в минулому році, проте вже можна пробувати значно збивати заявлену ціну.
Аватар користувача
ozi lucky
Повідомлень: 1754
З нами з: 20 квітня 2014, 12:40
Звідки: ойкумена
Дякував (ла): 1 раз
Подякували: 10 разів

Повідомлення ozi lucky »

Ага... Дякую за роз"яснення. Цікава та корисна інформація :good:
________________
Thruth is more in the process than in the result

- Jiddu Krishnamurti -
smisha
VIP
VIP
Повідомлень: 4305
З нами з: 16 березня 2014, 11:03
Дякував (ла): 314 разів
Подякували: 479 разів

Повідомлення smisha »

0de55a писав:
smisha писав:Якщо коротко, то ставка держбанку впливає на інфляцію, ситуацію на ринку праці, ріст зарплатні, кредитні ставки (авто, іпотека).
То схоже що так, ставка держбанку прямо чи опосередковано впливає на ціну та якість вашого борщу.
Це, дуже корректно кажучи, не є зовсім вірним висловлюванням.
Поки що з усього вами сказаного бачу тільки тези які доповнюють сказане мною. Дякую. Але що саме інакшого ви намагались сказати?
Аватар користувача
0de55a
Supermoderator
Supermoderator
Повідомлень: 1022
З нами з: 17 березня 2014, 04:11
Дякував (ла): 75 разів
Подякували: 97 разів

Повідомлення 0de55a »

smisha писав:
0de55a писав:
smisha писав:Якщо коротко, то ставка держбанку впливає на інфляцію, ситуацію на ринку праці, ріст зарплатні, кредитні ставки (авто, іпотека).
То схоже що так, ставка держбанку прямо чи опосередковано впливає на ціну та якість вашого борщу.
Це, дуже корректно кажучи, не є зовсім вірним висловлюванням.
Поки що з усього вами сказаного бачу тільки тези які доповнюють сказане мною. Дякую. Але що саме інакшого ви намагались сказати?
Поясніть мені, будь-ласка, як облікова ставка ДБК впливає на ріст зарплатні? Бо я вважав, що на ріст зарплатні впливає саме праця робітника (знання, вміння, навички та досвід) та, відповідно, прибуток отриманний компанією. Але, можливо, у вас є інші данні?

Напевно ми з вами по різному дивимось на одне і теж питання. Я кажу про причини зміни облікової ставки, а ви посилаєтесь на наслідки. Я кажу, що ДБК змінює облікову ставку саме тоді, коли змінюються економічні показники. Тобто тоді коли економічні показники спонукають ДБК змінити облікову ставку. Але для чого її змінють? Щоб вплинути на кредитний ринок впершу чергу. Отже у випадку фін. кризи 2008 року, коли люди втрачали роботу, компанії розпочинали процедуру банкрутства, тощо - більшість державних банків зменшувала кредити для бізнесу, щоб простимулювати бізнес. Але це вже наслідки зміни облікової ставки, причина - фінансова криза.

Щоб було більш зрозуміло - людина приймає ліки не тоді коли здорова, а тоді коли хворіє, щоб знову стати здоровою. Так і облікова ставка змінюється тоді, коли ситуація на фін. ринку потребує втручання з боку центрального державного банку.
smisha
VIP
VIP
Повідомлень: 4305
З нами з: 16 березня 2014, 11:03
Дякував (ла): 314 разів
Подякували: 479 разів

Повідомлення smisha »

Все вірно, щодо причинно-наслідкових звязків. Ставка ДБК є ігструментом для нормалізації стану економіки. Її динаміка є сигналом для ринку, щоб приймати відповідні дії.
Працівник може працювати 24 години на добу, але якщо кредити длрожчають, відповідно економіка трохи споаільнюється, працедавець не зможе компенсувати зростання зарплати зростанням виробництва, бо нема кому прлдати кінцевий продукт. З цієї точки зору підвищення ставки дбк є тим сигналом для працедавця що говорить проти підняття заробітної плати.
Аватар користувача
0de55a
Supermoderator
Supermoderator
Повідомлень: 1022
З нами з: 17 березня 2014, 04:11
Дякував (ла): 75 разів
Подякували: 97 разів

Повідомлення 0de55a »

smisha писав:Все вірно, щодо причинно-наслідкових звязків. Ставка ДБК є ігструментом для нормалізації стану економіки. Її динаміка є сигналом для ринку, щоб приймати відповідні дії.
Працівник може працювати 24 години на добу, але якщо кредити длрожчають, відповідно економіка трохи споаільнюється, працедавець не зможе компенсувати зростання зарплати зростанням виробництва, бо нема кому прлдати кінцевий продукт. З цієї точки зору підвищення ставки дбк є тим сигналом для працедавця що говорить проти підняття заробітної плати.
В Канаді, працюють мільйони людей, що отримують мінімальну заробітну плату. На вашу думку, збільшення, або зменшення облікової ставки якось вплинуло на їх ЗП?
З іншого боку, людина, що отримує в кілька разів більше, аніж облікова ставка, теж не переймається обліковою ставкою. Але є ще ті робітники, ЗП котрих знаходиться між цими двома екстремумами.
Коли у компанії кепьські справи (фін. криза, або будь-які інші причини), а отже значно сповільнюються прибутки, то керівнцитво компанію менш за все думає "Піднімати, чи ні заробітну платню" :writing: Воно [керівництво] скорочує співробітників, позбавляються неліквідних активів, тощо... Себто логіка доволі проста: зменшити витрати, заощадити прибуток, зберегти компанію.

Ще кілька ремарок:

1. Працівник не може працювати 24 години на добу через обмеження на законодавчому рівні. Але й з точки здорового глузду, робітнику не треба таким займатися.
2. Це кепська практика брати кредити, щоб виплатити заробітну плату працівникам.
3. Якщо керівництво компанії не спостерігає за фінансовими показниками, а піднімає ЗП, бо облікова ставка досить маленька - див. пункт 2.
4. Якщо ж на вашу думку, пункти 2 та 3 не мають значення, то спробуйте такий простий експеримент. Дочекайтесь зменшення облікової ставки, а потім спробуйте витребувати у вашого керівництва добавку до ЗП мотивуючи це тим, що кредити стали доступними і що керівництво завше може взяти кредит, щоб підвищити вам ЗП. Але обовязково потім нам повідомте про результат! :popcorn:
smisha
VIP
VIP
Повідомлень: 4305
З нами з: 16 березня 2014, 11:03
Дякував (ла): 314 разів
Подякували: 479 разів

Повідомлення smisha »

Не завжди вищенаведені висновки виглядають логічними, проте потрібно зазначити, що єдиної думки серед вчених економістів щодо взаємозвязку між ставкою і динамікою зарплат не існує. Є теорії, які говорять про чіткий звязок, є теорії, які спростовують такий звязок. Тож кожен має ту правду, яка виглядає більш вірогідною для нього. Однак було б більш доречно аргументувати свою точку зору грунтуючись на своїх власних переконаннях і знаннях, ніж намагаючись доказати неправильність іншої точки зору, при цьому інтерпретуючи її зміст на власний розсуд.
Аватар користувача
0de55a
Supermoderator
Supermoderator
Повідомлень: 1022
З нами з: 17 березня 2014, 04:11
Дякував (ла): 75 разів
Подякували: 97 разів

Повідомлення 0de55a »

smisha писав:Не завжди вищенаведені висновки виглядають логічними
Себто є часи коли вони виглядають логічними, а коли не є такими. На кшталт: "Ця логіка працює лище з 6 до 9 ранку, з Понеділку до П'ятниці"? :smile:
smisha писав:проте потрібно зазначити, що єдиної думки серед вчених економістів щодо взаємозвязку між ставкою і динамікою зарплат не існує. Є теорії, які говорять про чіткий звязок, є теорії, які спростовують такий звязок. Тож кожен має ту правду, яка виглядає більш вірогідною для нього.
Виглядає так, начебто ви відвідали таємну світову зустріч науковців з економіки й отримали там сакральні знання, але не можете навести посилання, щоб не видати засновників. Посилання на першоджерела були б доречні, інакше це виглядає як зустріч товариста плоскої Землі :sarcastic:
smisha писав: Однак було б більш доречно аргументувати свою точку зору грунтуючись на своїх власних переконаннях і знаннях, ніж намагаючись доказати неправильність іншої точки зору, при цьому інтерпретуючи її зміст на власний розсуд.
Цікаво, що саме спонукало вас думати про те, що моя думка не грунтується на "своїх власних переконаннях і знаннях"? Зауважу, що мій допис не мав жодного намагання навести "неправильність іншої точки зору". Як на мене, то бачимо трохи інший сценарій... Ви намагаєтесь усіма правдами та неправдами довести "правильність" своєї думки. Але для цього непотрібно переходити в софістику - метод логічного ошуканства - можна просто зазначити посилання на першоджерела, висновки з наукових робіт та ваші особисті висновки. Як тільки ви наведете логічність ваших суджень, то я завше підтримаю логіку. :drinks:
smisha
VIP
VIP
Повідомлень: 4305
З нами з: 16 березня 2014, 11:03
Дякував (ла): 314 разів
Подякували: 479 разів

Повідомлення smisha »

Можу тільки ще раз повторитись:
smisha писав: Однак було б більш доречно аргументувати свою точку зору грунтуючись на своїх власних переконаннях і знаннях, ніж намагаючись доказати неправильність іншої точки зору, при цьому інтерпретуючи її зміст на власний розсуд.
Я не намагаюсь довести правоту моєї позиції, вона і так вірна, що доказано вченими-економістами. Я тільки її висловив. І ваша позиція також вірна, оскільки неіснує єдиної позиції щодо цього питання. Тож незрозуміла ваша поведінка.
Дозвольте допомогти отримати більше інформації щодо теми:

http://lmgtfy.com/?q=interest+rate+effect+on+wages

Запевняю, першої сторінки результату буде достатньо для формування чіткого уявлення щодо питання.
Аватар користувача
0de55a
Supermoderator
Supermoderator
Повідомлень: 1022
З нами з: 17 березня 2014, 04:11
Дякував (ла): 75 разів
Подякували: 97 разів

Повідомлення 0de55a »

Гарне посилання, але хіба б що зауважив, що якщо ви вже навчились користуватись пошуком, то переходьте на наступний рівень - аналізуйте знайдену інформацію.
smisha писав:Давайте моніторити зміни ставки нацбанку Канади.
Питання доречності моніторінгу сподіваюсь можна закривати. Але, щоб пожвавити тему, які є прогнози на цей рік? Що там пошук показує? :popcorn:
smisha
VIP
VIP
Повідомлень: 4305
З нами з: 16 березня 2014, 11:03
Дякував (ла): 314 разів
Подякували: 479 разів

Повідомлення smisha »

Я вже проаналізував і свої висновки розповів. Якщо потрібно пояснити деякі деталі, буду завжди радий.
Якщо вам нецікава дана тема, то я зрозумію, якщо більше не побачу нових дописів. Мені це цікаво і я надалі буду це відслідковувати, більш-менш регулярно. Або допоки зацікавленість не зникне.
Я наводив вже вище джерело з прогнозом на наступні півтора роки. Дайте знати, якщо не змогли знайти.
Аватар користувача
0de55a
Supermoderator
Supermoderator
Повідомлень: 1022
З нами з: 17 березня 2014, 04:11
Дякував (ла): 75 разів
Подякували: 97 разів

Повідомлення 0de55a »

Дякую, що зголосились допомогти в цьому питанні. Але оскільки нічого нового ви не додали, то залишається лише чекати на ваші нові дописи.
smisha
VIP
VIP
Повідомлень: 4305
З нами з: 16 березня 2014, 11:03
Дякував (ла): 314 разів
Подякували: 479 разів

Повідомлення smisha »

Два цікавих лінки щодо звязку між кредитною ставкою та зарплатнею:

What effect do interest rates have on wages?
https://www.economicshelp.org/blog/1417 ... -on-wages/


Economists Don’t Actually Know How the Fed Affects Jobs
https://www-bloomberg-com.cdn.ampprojec ... -and-wages
vip
Повідомлень: 228
З нами з: 27 березня 2017, 13:21
Подякували: 1 раз

Повідомлення vip »

Ну що, друзі по variable rate mortgage.
Вангую що ставка залишуть незмінною.
До рішення банку година.
Чекаємо.
smisha
VIP
VIP
Повідомлень: 4305
З нами з: 16 березня 2014, 11:03
Дякував (ла): 314 разів
Подякували: 479 разів

Повідомлення smisha »

Ось так лякають:
Governor Stephen Poloz has raised the benchmark five times since the summer of 2017 and he’s instructed Canadians to prepare for an eventual era of three per cent interest rates.
https://globalnews.ca/news/4829419/bank ... te-steady/

Правда це було сказано давно... Але в перспективі, банк хоче дойти до 3%.
smisha
VIP
VIP
Повідомлень: 4305
З нами з: 16 березня 2014, 11:03
Дякував (ла): 314 разів
Подякували: 479 разів

Повідомлення smisha »

Ставка не змінилась - 1.75%

Bank of Canada holds key interest rate at 1.75 per cent
https://www.bankofcanada.ca/2019/01/fad ... 019-01-09/


Наступне засідання для перегляду ставки - 6 березня 2019.
Відповісти

Повернутись до “Адаптація”