Томос щодо України в Візантії - звершення історичної справделивості

місце для спілкування на політичні теми
Аватар користувача
Олесь Вахній
Повідомлень: 1301
З нами з: 19 листопада 2014, 07:39
Дякував (ла): 20 разів
Подякували: 57 разів

Повідомлення Олесь Вахній »

Але діяти треба не задля того аби Кремль турбувати, а задля добра України й українців
Аватар користувача
ozi lucky
Повідомлень: 1754
З нами з: 20 квітня 2014, 12:40
Звідки: ойкумена
Дякував (ла): 1 раз
Подякували: 10 разів

Повідомлення ozi lucky »

Це мабуть попередження в тому числі для церков, що по якихось причинах (гроші чи компромат на індивідів) вирішили пристати до розкольників... Моя особиста думка. Думаю, що якби Афон знав про корумпованих індивідів в рясах те саме, що знає про них КДБ, то проблем би з субординацією не було ніяких взагалі.

Ось новина - Вселенський патріархат розпустив Російську православну церкву у західній Європі
....
Як йдеться у повідомленні, Вселенський патріархат скасував відповідний Томос від 1999 року.
...
Посилання на джерело - The Ecumenical Patriarchate has dissolved the Archdiocese of Russian Orthodox Churches in Western Europe

До речі сьогодні на наступні 2 дні - 27-29 листопада - Синод Вселенського Патріархату розгладає українське питання - ЗІ СТАМБУЛА НАДІЙШЛИ ВАЖЛИВІ НОВИНИ ПРО НАДАННЯ ТОМОСУ УКРАЇНСЬКИМ ПРАВОСЛАВНИМ
________________
Thruth is more in the process than in the result

- Jiddu Krishnamurti -
Аватар користувача
0de55a
Supermoderator
Supermoderator
Повідомлень: 1022
З нами з: 17 березня 2014, 04:11
Дякував (ла): 75 разів
Подякували: 97 разів

Повідомлення 0de55a »

ozi писав:Це мабуть попередження в тому числі для церков, що по якихось причинах (гроші чи компромат на індивідів) вирішили пристати до розкольників... Моя особиста думка. Думаю, що якби Афон знав про корумпованих індивідів в рясах те саме, що знає про них КДБ, то проблем би з субординацією не було ніяких взагалі.

Ось новина - Вселенський патріархат розпустив Російську православну церкву у західній Європі
....
Як йдеться у повідомленні, Вселенський патріархат скасував відповідний Томос від 1999 року.
...
Посилання на джерело - The Ecumenical Patriarchate has dissolved the Archdiocese of Russian Orthodox Churches in Western Europe

До речі сьогодні на наступні 2 дні - 27-29 листопада - Синод Вселенського Патріархату розгладає українське питання - ЗІ СТАМБУЛА НАДІЙШЛИ ВАЖЛИВІ НОВИНИ ПРО НАДАННЯ ТОМОСУ УКРАЇНСЬКИМ ПРАВОСЛАВНИМ
Наразі не має ще офіційного підтвердження, а є лише посилання на інформоване джерело:
From informed sources, we learned that the Holy Synod of the Ecumenical Patriarchate gathered today at the Phanar. They have just decided to dissolve the Archdiocese of the Russian Orthodox Churches in Western Europe by repealing the Patriarchal Tomos of 1999.
The official statement with the details to come up soon!
Аватар користувача
ozi lucky
Повідомлень: 1754
З нами з: 20 квітня 2014, 12:40
Звідки: ойкумена
Дякував (ла): 1 раз
Подякували: 10 разів

Повідомлення ozi lucky »

Офіціне рішення прийнято
Ecumenical Patriarchate Communiqué on Orthodox churches of Russian tradition in Western Europe
....
The Holy Synod of the ecumenical patriarchate, in its session of 27 November 2018, decided to revoke the patriarchal tomos of 1999 by which it granted pastoral care and administration of orthodox parishes of Russian tradition in Western Europe to His Archbishop-Exarch.

This decision responds to the pastoral and spiritual needs of our time, with the greatest respect for canonical law and the spiritual responsibility that lies with us.

Indeed, the historical circumstances leading to its creation of such a structure in the aftermath of the Russian revolution of October 1917, just a hundred years ago, have evolved deeply. We give thanks to God for the tireless courage your communities have shown over time by preserving the rich spiritual tradition of Russia in the aftermath of the bloody persecution of the new atheist regime. We are particularly pleased that the mother church of the ecumenical patriarchate has taken the responsibility to offer its canonical protection to these communities and thus allow them to enjoy, in accordance with the church order, a freedom synonymous with life in the Holy Spirit.

Today’s decision aims to further strengthen the link of Russian tradition parishes with the mother church of the patriarchate of Constantinople. Each of these communities has a spiritual heritage that has been established in the wake of a dramatic history marked by persecution and exile and has participated in the theological revival of Orthodoxy in the 20th century. It is indeed through personalities, theologians, philosophers, artists, leading to the Russian immigration that orthodox faith has radiated in Western Europe and beyond.
....
________________
Thruth is more in the process than in the result

- Jiddu Krishnamurti -
Аватар користувача
Alex Diamantopulo
Administrator
Administrator
Повідомлень: 2236
З нами з: 13 березня 2014, 00:20
Звідки: Івано-Франківськ / Montreal, QC
Дякував (ла): 611 разів
Подякували: 262 рази
Контактна інформація:

Повідомлення Alex Diamantopulo »

Smisha, а що якщо Росії більш меньше всерівно на ці церковні справи? А насправді вони просто користуються моментом щоб відволікти народ і розпалити ще більшу ненависть?
Хоча знаючи що у них церква=КДБ то мабуть їм це дійсно псує плани.
---
smisha
VIP
VIP
Повідомлень: 4305
З нами з: 16 березня 2014, 11:03
Дякував (ла): 314 разів
Подякували: 479 разів

Повідомлення smisha »

Церква - це один з важелів впливу росії на всіх вєрующіх, і не тільки в Україні. Я думаю що доля цього утворення є дуже важливою для фсб-кгб.
Аватар користувача
ozi lucky
Повідомлень: 1754
З нами з: 20 квітня 2014, 12:40
Звідки: ойкумена
Дякував (ла): 1 раз
Подякували: 10 разів

Повідомлення ozi lucky »

smisha писав:Церква - це один з важелів впливу....
Найкоротший шлях до наших душ, до того як ми бачимо себе, інших, тощо....

Навіщо прагматика, коли мова йде в тому числі про те, що понад... Це зайве.
________________
Thruth is more in the process than in the result

- Jiddu Krishnamurti -
Аватар користувача
Олесь Вахній
Повідомлень: 1301
З нами з: 19 листопада 2014, 07:39
Дякував (ла): 20 разів
Подякували: 57 разів

Повідомлення Олесь Вахній »

За справу творення "незалежної православної церкви в Україні" взялись політичні і зовнішні чинники. Формальність певно таки відбудеться, але її результат навряд чи буде втішним
Аватар користувача
Alex Geneve
Повідомлень: 371
З нами з: 15 квітня 2014, 19:42
Подякували: 1 раз

Повідомлення Alex Geneve »

Олесь Вахній писав:За справу творення "незалежної православної церкви в Україні" взялись політичні і зовнішні чинники. Формальність певно таки відбудеться, але її результат навряд чи буде втішним
Пане Олесь а як ви собі уявляєте цей процес у теперешніх обставинах ? Надайте свою пропозицію задля вирішення цього питання.
Аватар користувача
Олесь Вахній
Повідомлень: 1301
З нами з: 19 листопада 2014, 07:39
Дякував (ла): 20 разів
Подякували: 57 разів

Повідомлення Олесь Вахній »

Влада не повинна пхатись.
В Україні є реально незалежна і самодостатня церква східнього обряду. Це Українська Греко-Католицька Церква. Дійсно непідконтрольна владі. Чому б не взяти з неї приклад?
В УПЦ МП є достатньо свідомого і патріотично налаштованого люду. Але вони не хочуть аби їм викручували руки і змушували до чогось. А саме це нині і відбувається. Не так нахабно як в часи царату й комуністів, дещо цивілізованіше, але суть та ж. Чому режим відвертається від цих людей? Чому ставка робиться на Філарета і його оточення? Тому, що це утворення слухняне і запопадливе. Не до Москви звичайно а до влади. Але від цього святішими вони не стають.
Що робити? Влада пробувала не наказним методом скликати клир УПЦ МП, а провести розмову з кожним окремо? Ні. Там люду з відповідними харизмами просто немає.
Митрополит Черкаський і Канівський Софроній вже довгий час не згадує Патріярха Московського, засуджував анафему Мазепи, пропонував скасувати її. Але він дійсно прагнув бути незалежним. І влада навіть не намагалась з ним побалакати. А він не один такий. Там крім нього принаймні ще двоє. Перехід двох-трьох митрополитів від Московського патріярхату до ВСеленського вже був-би неабияким ударом. Але люди не хочуть чинити це за наказом світської влади. А влада, можливих союзників вже перетворює на ворогів
Аватар користувача
Alex Geneve
Повідомлень: 371
З нами з: 15 квітня 2014, 19:42
Подякували: 1 раз

Повідомлення Alex Geneve »

Я власне тако ж підтримую повне розмежування держави та церкви але у теперешній ситуації повинна бути цілковита консолідація усіх сил задля відмежування від РПЦ , адже рухи у цьому напрямку велися ще з часів Кучми-Ющенка і результати тільки зараз почали з"являтися.
Аватар користувача
Олесь Вахній
Повідомлень: 1301
З нами з: 19 листопада 2014, 07:39
Дякував (ла): 20 разів
Подякували: 57 разів

Повідомлення Олесь Вахній »

Рухи в часи Кучми? Не пригадаю такого. Загравання з обома було. Але який толк з цього?
Повторюсь: в Московському патріярхаті були і є здорові сили. Але спроба нагнути через коліно викликає спротив. Нині, Порошенко і його зграйка ламають дрова. І це погано може скінчитись
Аватар користувача
Alex Geneve
Повідомлень: 371
З нами з: 15 квітня 2014, 19:42
Подякували: 1 раз

Повідомлення Alex Geneve »

Пане Олесь не дивуйте мене ,саме у часи Кучми на теренах України почала відроджуватись греко-католицька церква яка була практично знищена у період Совєтів.Що ви вважаєте "нагнути через коліно" , намагання влади маневрувати між інтересами олігархату, релігійними справами та агресією зі Сходу при цьому підтримуючи хоч якусь стабільність у країні ? У будь якій іншій правовій країні цивільного світу у значно менших проблемах влада вже давно би зробила досить жорсткі кроки що до наведення порядку . І саме так це би була диктатура як то в Чілі наприклад чи в Південній Кореї.
Аватар користувача
Олесь Вахній
Повідомлень: 1301
З нами з: 19 листопада 2014, 07:39
Дякував (ла): 20 разів
Подякували: 57 разів

Повідомлення Олесь Вахній »

Ой-ля-ля. Греко-Католицька церква вийшла з підпілля ще в часи Горбачова. В часи Кравчука, в 1992-му році, я особисто з друзями вибивав у влади храми для вірних УГКЦ. В часи Кучми КГБісти СБУшники в храмі УГКЦ в Києві влаштовували обшуки й хамили клирикам. Яке в часи Кучми відродження? Церква жила своїм життям і на нього не зважала.
"Маневри" пана Порошенко можуть дуже погано скінчитись. І відчувають на собі це вже мільйони українців. Хто він взагалі такий, що нав'язує свідомим патріотам своє нікчемне бачення і розуміння? Вам розповісти про беззаконня яке нині чиниться в Україні? Про створення нікому не потрібних міністерств та служб котрі імітують боротьбу з корупцією? Є принципова різниця між тим хто наводив лад в Чилі й Південній Кореї, з тим хто тримає владні віжки в Україні. І ця різниця принципова. Я не хочу, щоби малограмотний нікчема й паразит (нехай і з мільярдними статками) вирішував за мене як я маю жити. Мене це влаштовує.
А його "маневрування" є проявом слабкості й безпринципності. Тому, нехай "маневрує" зі своєю дружиною та своїми дітьми на безлюдному острові. Я не лялька, якою комусь просто хочеться погратись
Аватар користувача
Alex Geneve
Повідомлень: 371
З нами з: 15 квітня 2014, 19:42
Подякували: 1 раз

Повідомлення Alex Geneve »

Між виходом УГКЦ з підпілля і цілковитим відродженням був певний час ,до речі повного її відродження ще не сталося і саме від остаточного розриву України з РПЦ це залежить.Хто наразі може тримати "владні віжки в Україні на вашу думку ? Назвіть кандидатуру.Як то кажуть "прізвище в студію".Відносно "ляльок якими граються" то це закономірне явище, ви хочете мати лад у країні та бути незалежним від влади? Про те відбувається в Україні я в курсі і про "боротьбу з корупцією" і про саму корупцію і про зубожіння населення. Це все закономірні явища які мають місце в наслідок дій попередніх можновладців, олігархічна система влади автоматично встановлює ці чинники.
Відповісти

Повернутись до “Політика”