Оренда житла.

для тих хто звикає до нового життя
Svitlana
Повідомлень: 16
З нами з: 04 листопада 2018, 13:06
Контактна інформація:

Оренда житла.

Повідомлення Svitlana »

Доброго дня ! В січні плануємо переїхати до Монтреалю і в ході пошуків квартири стикнулися з рядом незрозумілостей. Можливо хтось на форумі порадить перевірені сайти пошуку чи агентства. Будемо раді будь-якій інформації, бо як -то кажуть : "січень вже близько - а ми без даху над головою" :-D
P.S. Ми - молода сім"я без дітей, тому поки що шукаємо невелику квартиру, бажано в районі Université de Montréal.
smisha
VIP
VIP
Повідомлень: 4305
З нами з: 16 березня 2014, 11:03
Дякував (ла): 314 разів
Подякували: 479 разів

Повідомлення smisha »

Та зачекайте вже весни )) Зими тут холодні...
Це здається район Outremont. Можна на kijiji пошукати

https://www.kijiji.ca/b-appartement-con ... 37l1700281
Найкраще якщо б був хтось на місці щоб перевірити житло.
Аватар користувача
ozi lucky
Повідомлень: 1754
З нами з: 20 квітня 2014, 12:40
Звідки: ойкумена
Дякував (ла): 1 раз
Подякували: 10 разів

Повідомлення ozi lucky »

Svitlana писав:...
P.S. Ми - молода сім"я без дітей, тому поки що шукаємо невелику квартиру, бажано в районі Université de Montréal.
Якщо ви тільки приїхали, то можуть бути проблеми з тим щоб знайти перше житло. Бо тут дуже важлива кредитна історія. Але і без неї житло знайти можна. Що може допомогти:
1. Якщо в вас є добрі знайомі з України в районі Монреалю, в яких можна перекантуватись пару тижнів, то це найкращий варінат. Перекантуйтесь в них. Житло краще шукати десь поруч. Краще жити в кварталі де є добрі знайомі, друзі, люди яких ви знаєте і які знають вас. Це корисно і важливо. Зараз це може здається для вас якось не дуже зрозуміло (типу де хочу, там і живу), але тут зв"язки і відносини в соціумі вибудовані інакше, тут це важливо.
2. Якщо ви не хочете нікого напрягати, то ви можете знайти тимчасову квартиру (поденно чи потижнево) на 2-3 тижні. За цей час ви зможете знайти квартиру. 1 тиждень як на мене - це мало. У виборі району краще орієнтуватись на добрих знайомих чи друзів (добрих - тих, хто будуть говорити про вас щось хороше і про яких ви теж будете говорити щось хороше).
3. Шукаючи краще дивитись конкретний район. Для цього краще спочатку поїхати в район (купити проїзний на транспорт - побачите хто їздить по району в транспорті - це ваші потенційні сусіди). Можете спочатку повибирати по різних района на kijiji. Далі під"їхати походити подивиться. На місці можете побачити набагато більше ніж в на сайті - тобто більше пропозицій у вигляді табличок там, де здають квартири. Можете відразу йти і по номерах вказаних на табличках дзвонити. Райони часто відрізняються один від одного. Ба навіть квартали того самого району можуть відрізнятись.
4. Якщо хочете можете орієнтуватись на район університету, де будете навчатись - ваша справа.
5. Кредитна історія. Якщо ви тільки приїхали і в вас немає кредитної історії вам будуть більше всього відмовляти. Це норма. Є декілька варінатів:
-- знайти гаранторів серед добрих знайомих чи друзів (гарантором навряд хто захоче бути - гарантори теж несуть відповідальність за квартиру разом з вами),
-- заплатити за два-три місяці - це типу як найпоширеніший варіант для новоприбулих, але не кожен арендодавець згодиться),
-- знайти варіант, де ви можете заплатити тільки за один місяць (так як правило платять ті, в кого є кредитна історія).

Утремон - це досить дорогий район. Хоч і дуже близький до вказаного університету.
Якщо хочете можете спробувати район Розмонту - він теж недалеко від університету. До речі там ще й є:
--- українська каса Дежарден,
--- українська церква Святої Софії,
--- парк Україна
________________
Thruth is more in the process than in the result

- Jiddu Krishnamurti -
Аватар користувача
UniformAlpha
Повідомлень: 324
З нами з: 04 травня 2015, 08:53
Дякував (ла): 96 разів
Подякували: 25 разів

Повідомлення UniformAlpha »

хочу дадать що в розмонті досить багато українців живе, красивий і не дорогий район. Там навіть українські парки і українські цервки є (принаймі було коли я там жив) як зазначив Озі. Це дуже важливо!
Підпишусь під кожним пунктом озі і додам що краще знаяти тимчасове житло і самим двитись квартири. Це досить не легка справа. Якщо потрібна допомога з цим то можу повозити по Монреалю.
Svitlana
Повідомлень: 16
З нами з: 04 листопада 2018, 13:06
Контактна інформація:

Повідомлення Svitlana »

Дякую за інформацію. А якщо писати, що мій чоловік працює в Монтреальському університеті і за нього можуть поручитися члени його кафедри, то це добавить нам симпатії в очах арендодавця ?
Аватар користувача
Alex Diamantopulo
Administrator
Administrator
Повідомлень: 2236
З нами з: 13 березня 2014, 00:20
Звідки: Івано-Франківськ / Montreal, QC
Дякував (ла): 611 разів
Подякували: 262 рази
Контактна інформація:

Повідомлення Alex Diamantopulo »

Svitlana, вітаю на нашому форумі!
Все залежить від конкретного випадку. В хорошому районі можуть навіть не попросити ніяких рекоменадцій і перевірок кредитної історії.
Звісно ж рекомендації це дуже добре і при зустрічі я б радив першими про це сказати і не чекати поки запитають про кредитну історію. У випадку якщо попросять пройти перевірку, раджу пояснити ситуацію.
Рекомендації з Монреальского універу це досить вагома річ.
Я також можу допомогти з транспортом і попрацювати таксі. Також радий буду допомогти технікою, речима. Мої контактні дані можна знайти погугливши моє ім'я.

UniformAlpha, то ми були сусідами? :D Я коли переїхав сюди то думав тут геть мало українців. А тепер знаю що тут реально багато наших. І СУМ в 5 хвилинах від мене і купа хороших сусідів :)
---
Svitlana
Повідомлень: 16
З нами з: 04 листопада 2018, 13:06
Контактна інформація:

Повідомлення Svitlana »

В мене знову виникло питання (вибачайте) :-D Тобто арендодавець має тебе побачити і скласти в своїй голові чи хоче він довірити тобі свою квартиру чи ні ???? Просто ми вже 6 років живемо на теренах Європської унії і трошки відвикли від того що ти маєш, грубо кажучи комусь сподобатися. Якось все так відбувалося в житті - маєш гроші то просто заплати онлайн переказом :-D
І ще - цінова політика житла. 1000 дол. за маленьку квартиру це середній мінімум ?

Вибачайте за такі на перший погляд дивні та дикі питання _ але ми їдемо вперше не в країну Європи, ще й + від Чеського університету, тому в голові каша -малаша :-D
Аватар користувача
Alex Diamantopulo
Administrator
Administrator
Повідомлень: 2236
З нами з: 13 березня 2014, 00:20
Звідки: Івано-Франківськ / Montreal, QC
Дякував (ла): 611 разів
Подякували: 262 рази
Контактна інформація:

Повідомлення Alex Diamantopulo »

Svitlana, за мого досвіду саме так все і відбувається. Приходите, дивитеся, знайомитеся. Можливо все інакше коли мова йде про люкс з захмарними цінами. Ціни ДУЖЕ сильно залежать від району.
Також Вам треба буде звикнути до цих дурнуватих вимірів квартир. Не завжди в оголошеннях вказують площу квартири. З цінами можу сказати що простора 5 1/5 (п'ять з половиною) в одному районі може коштувати $850 CAD в місяць а в трохи багатшому районі все те саме обійдеться в $2000 + опалення.
До речі, раджу враховувати ціну за опалення. Якщо опалення не включене в договір, то треба мати на увазі що воно (електричне опалення) може бути досить дорогим.
Я б радив пошукати квартири "3 1/5" або "4 1/5" якщо вас двоє.
---
smisha
VIP
VIP
Повідомлень: 4305
З нами з: 16 березня 2014, 11:03
Дякував (ла): 314 разів
Подякували: 479 разів

Повідомлення smisha »

Svitlana писав:Дякую за інформацію. А якщо писати, що мій чоловік працює в Монтреальському університеті і за нього можуть поручитися члени його кафедри, то це добавить нам симпатії в очах арендодавця ?
Зазвичай у вас просять номери телефонів куди власник квартири може подзвонити і попросити рецензію на вас. У випадку вашого універу, вам краще звязатись з ними і запитати на який номер їм можуть подзвонити якщо треба будуть референси для квартири. Я думаю, що якщо є робота, то шанси хороші.
Так як нема кредитної історії, то модуть попросити заплатити завдаток на місяць або два. Але це потрібно щоб було прописано в баї.
smisha
VIP
VIP
Повідомлень: 4305
З нами з: 16 березня 2014, 11:03
Дякував (ла): 314 разів
Подякували: 479 разів

Повідомлення smisha »

Svitlana писав:В мене знову виникло питання (вибачайте) :-D Тобто арендодавець має тебе побачити і скласти в своїй голові чи хоче він довірити тобі свою квартиру чи ні ???? Просто ми вже 6 років живемо на теренах Європської унії і трошки відвикли від того що ти маєш, грубо кажучи комусь сподобатися. Якось все так відбувалося в житті - маєш гроші то просто заплати онлайн переказом :-D
І ще - цінова політика житла. 1000 дол. за маленьку квартиру це середній мінімум ?

Вибачайте за такі на перший погляд дивні та дикі питання _ але ми їдемо вперше не в країну Європи, ще й + від Чеського університету, тому в голові каша -малаша :-D
Не подобатись, а бути платоспроможним. В Квебеку ви підписуєте договір оренди на рік, то ж власник хоче бути певним, що ви можете платити. Ви не можете просто рощірвати договір. Вірніше можете, але потрібно сплатити штраф, який може бути в розмірі 3 місяців оплати за квартиру. Або як варіант, вам потрібно знайти когось на ваше місце і переоформити договір на іншу особу. Але знову ж таки, потрібно щоб цей інший "сподобався" хазяїну )).

Якщо ви орієнтуєтесь на тисячу доларів, то я б радив поселитись на ile des Soeurs. Там хоч сусіди будуть пристойні, і українців там багато. Тут на форумі є люди хто там живе, можуть навіть вас реферувати, більше шансів що підпишете бай.
Аватар користувача
San-Frankivsko
VIP
VIP
Повідомлень: 3068
З нами з: 16 березня 2014, 13:27
Звідки: Івано-Франківськ -> MTL
Дякував (ла): 245 разів
Подякували: 529 разів

Повідомлення San-Frankivsko »

Якщо ви орієнтуєтесь на тисячу доларів, то я б радив поселитись на ile des Soeurs. Там хоч сусіди будуть пристойні, і українців там багато. Тут на форумі є люди хто там живе, можуть навіть вас реферувати, більше шансів що підпишете бай.
на ile des Soeurs, навіть з референсами, захочуть оплату за три місяця (перший і два останніх) якщо це перше житло в Канаді...

але плюс в тому, що можна підписати бай ще до приїзду, оплативши через інтернет... особиста присутність не вимагається...
Ми свого часу так і робили...

якщо вирішите селитись на IDS, можу вас реферувати....
(а також, при потребі, зробити фото квартири)...
Українець не той, у кого батьки українці...
а той, у кого діти українці!...
"РАЗОМ ДО ПЕРЕМОГИ" - збірка від Комітету допомоги Україні (Монреаль)
Doktor80
Повідомлень: 57
З нами з: 12 листопада 2017, 00:02
Дякував (ла): 15 разів
Подякували: 16 разів

Повідомлення Doktor80 »

Всім привіт. Погоджуюсь зі всіма порадами, тільки хочу додати, те, що можна знайти квартиру по саблету - ми так зробили. В першу квартиру (живемо на Іль де сер) заселились на 1 1\2 міс - без референсів і тд (завдаток 200дол), для наступної нам зробили референс люди, які звідти виселялись (тут обійшлось без перед оплат ітд ) .
плюси саблету - був зразу інтернет, частково трохи меблів ітд;
- є можливість вивчити район;
якихось критичних мінусів не побачили.
Doktor80
Повідомлень: 57
З нами з: 12 листопада 2017, 00:02
Дякував (ла): 15 разів
Подякували: 16 разів

Повідомлення Doktor80 »

Doktor80 писав:Всім привіт. Погоджуюсь зі всіма порадами, тільки хочу додати, те, що можна знайти квартиру по саблету - ми так зробили. В першу квартиру (живемо на Іль де сер) заселились на 1 1\2 міс - без референсів і тд (завдаток 200дол), для наступної нам зробили реферанс люди, які звідти виселялись (тут обійшлось без перед оплат ітд ) і вони були також зацікавлені, щоб ми орендували їхню квартиру .
плюси саблету - був зразу інтернет, частково трохи меблів ітд;
- є можливість вивчити район;
якихось критичних мінусів не побачили, хоча на першій квартирі жили без договору (це не зовсім зручно, бо в багатьох установах його потрібно показувати). На другій підписали на 0,5 року з правом продовжити.
 ! Повідомлення з: ozi
Видалено посилання на "разгавори" - це порушує правила цього форуму
https://montreal.craigslist.ca/d/sublet ... g=en&cc=us,
https://www.kijiji.ca/b-location-court- ... 0c42l80002.
smisha
VIP
VIP
Повідомлень: 4305
З нами з: 16 березня 2014, 11:03
Дякував (ла): 314 разів
Подякували: 479 разів

Повідомлення smisha »

Саблет (суборенда) і передача договору (ліз трансфер) - це не одне й те саме. При саблеті попередній орендар все ще відповідальний за квартиру. Первинний договір висить на ньому, а він підписує інший договір з новими орендарями. При ліз трансфері власник картири розриває договір з одним орендарем і підписує договір з іншим.
Мінус одного і другого - квартиру вам здають неприбраною. Можливі навіть погані сюрпризи.
Doktor80
Повідомлень: 57
З нами з: 12 листопада 2017, 00:02
Дякував (ла): 15 разів
Подякували: 16 разів

Повідомлення Doktor80 »

smisha писав:Саблет (суборенда) і передача договору (ліз трансфер) - це не одне й те саме. При саблеті попередній орендар все ще відповідальний за квартиру. Первинний договір висить на ньому, а він підписує інший договір з новими орендарями. При ліз трансфері власник картири розриває договір з одним орендарем і підписує договір з іншим.
Мінус одного і другого - квартиру вам здають неприбраною. Можливі навіть погані сюрпризи.
Все вірно! Значить нам пощастило ;) Так, квартири не були після оновлення, але чисті. В нашому випадку (2 квартира), попередні орендарі були Дуже зацікавлені щоб ми її зняли, (середина грудня) бо вони купили хату і з"їжджали.
Аватар користувача
ozi lucky
Повідомлень: 1754
З нами з: 20 квітня 2014, 12:40
Звідки: ойкумена
Дякував (ла): 1 раз
Подякували: 10 разів

Повідомлення ozi lucky »

Svitlana писав:....

Вибачайте за такі на перший погляд дивні та дикі питання _ але ми їдемо вперше не в країну Європи, ще й + від Чеського університету, тому в голові каша -малаша :-D
В різних країнах менталітети різні. Від континенту до континенту менталітети ще різніші.
Є певний стиль поведінки, який може вам зберегти купу нервів - сховайте свої амбіції і нікому їх не показуйте, просто сумлінно і без зайвої словесності робіть свою роботу.
Наскільки я розумію вам краще знімати ближче до місця роботи. Там де знаходить університет вказаний вами - житло дороге - це хороший район, що знаходиться біля самої гори Мон-Руаяль (до речі вулканічного походження), там живуть досить багаті люди.
Також тут інші виміри квартир. Квадратуру житлової площі як правило ніхто не вказує. В різних районах типи житла різні.
Як на мене, то безпечніше приїхати і самому побачити квартиру, сусідів, квартал, район - так вірніше. Для цього необхідно знімати тимчасове житло на декілька тижнів. Можу порадити сайт - https://www.trivago.ca/ .
________________
Thruth is more in the process than in the result

- Jiddu Krishnamurti -
Відповісти

Повернутись до “Адаптація”