Скрипка Спіріт Лейку

Модератор: smisha

Відповісти
Аватар користувача
San-Frankivsko
VIP
VIP
Повідомлень: 3068
З нами з: 16 березня 2014, 13:27
Звідки: Івано-Франківськ -> MTL
Дякував (ла): 245 разів
Подякували: 529 разів

Скрипка Спіріт Лейку

Повідомлення San-Frankivsko »

Книга "Скрипка Спіріт Лейку" уже доступна на сайті видавництва "Анетти Антоненко"...

є в наявності електронна версія... недорого... 100 грн (списало з картки менше 5 cad)

Знімок_екрана_2021-04-03_о_02.05.26.png
Знімок_екрана_2021-04-03_о_02.05.26.png (129.2 Кіб) Переглянуто 1845 разів
► Показати

======= АНОТАЦІЯ ======

1914 рік. Юна талановита скрипалька Олена та її брат Віталій полишають Україну і їдуть до країни справжньої свободи. Канада зустрічає їх незатишно. Почалася війна, і вони опинилися серед сімей в’язнів у таборі Спіріт Лейк. Доля змушує Олену ухвалювати рішення, що кардинально вплинуть на її майбутнє.

Зустріч з Александром Лявальєром перевертає все її життя з ніг на голову. Адже, незважаючи на війну, у цьому світі таки є щасливі люди. Чи має вона право на мрію? Заборонене кохання українки Олени та канадця Александра викликає презирство у її оточенні. У свідомості людей вони тепер кляті коханці…

На початку Першої світової війни уряд Канади, підштовхуваний зростанням ксенофобії населення, створив по всій країні двадцять чотири табори для ув’язнення, тільки два з яких могли прийняти сім’ї в’язнів, зокрема й табір Спіріт Лейк в Абітібі. Там утримували турків, німців і дуже багато українців. Саме у цьому маловідомому місці відбуваються події захопливого та зворушливого роману Клер Бержерон.

Її талант — показати маловідомі сторінки нашої історії та заселити їх персонажами, яких ми з однаковою силою можемо любити або ненавидіти. André Maccabée, Cité Boomers

Я завжди думав, що мистецтво писати — це насамперед уміння підбирати потрібні слова й складати з них точні речення, що дозволяють автору переносити читача до місця, у час і в контекст, у який сам читач насправді себе уявляє. Якщо це мистецтво насправді таке, то Клер Бержерон, ви володієте ним на рівні, з яким я мало стикався. Я дав цьому роману оцінку „Чудово”, що трапляється так зрідка, що мені цікаво, чи я хоч ще колись оцінював іншу книжку з тисяч прочитаних мною. Як і будь-який мешканець Амоса, який поважає себе, я чув про озеро Духу і відвідував маленьку церкву в Ля Ферме, що стала музеєм того сумнозвісного табору, але ви, пані авторко, ви змусили мене пережити надзвичайно зворушливі миті. Gilles Boucher, Radio Boréal FM 105,3

Мадам Бержерон змушує нас відчувати всі емоції, якими живуть герої цього дуже успішного роману, і я чекаю на її наступний роман. Pause lecture
Українець не той, у кого батьки українці...
а той, у кого діти українці!...
"РАЗОМ ДО ПЕРЕМОГИ" - збірка від Комітету допомоги Україні (Монреаль)
alysa
Повідомлень: 1435
З нами з: 22 вересня 2014, 18:40
Дякував (ла): 75 разів
Подякували: 186 разів

Повідомлення alysa »

Автор роману Клер БЕРЖЕРОН родом із тих місць де були розташовані табори інтернованих. Але дізналася про табори вже дорослою і була
шокована, що і спонукало її написати роман. Бережрон вивчала архіви і визнає, що канадський уряд приховував історію інтернування українців.
Вперше спілкувалася з українцями в Монреалі на українському фестивалі декілька років тому, на який її запросила Монреальська літературна студія
Роман цінний саме історичним фоном на якому розгортаються події. Інтернування українців в Канаді маловідома в Україні тема.
alysa
Повідомлень: 1435
З нами з: 22 вересня 2014, 18:40
Дякував (ла): 75 разів
Подякували: 186 разів

Повідомлення alysa »

Il y a 100 ans, les premiers prisonniers arrivaient au camp d'internement de Spirit Lake en Abitibi(2015) :
https://ici.radio-canada.ca/nouvelle/70 ... os-abitibi
Аватар користувача
San-Frankivsko
VIP
VIP
Повідомлень: 3068
З нами з: 16 березня 2014, 13:27
Звідки: Івано-Франківськ -> MTL
Дякував (ла): 245 разів
Подякували: 529 разів

Повідомлення San-Frankivsko »

Прочитав... :read:

Не сильний я любитель любовних історій.... але тут все накладається на історичний контекст... а саме інтернування українців в часи першої світової війни... та й любовна історія розвивається не зовсім передбачувано... тому книжка зайшла...

щоправда, наштовхнувся на кілька моментів, котрі будуть не дуже зрозумілі для читача з України, що не знайомий із місцевим сленгом та культурними особливостями...

Особиста оцінка: 9 із 10
Українець не той, у кого батьки українці...
а той, у кого діти українці!...
"РАЗОМ ДО ПЕРЕМОГИ" - збірка від Комітету допомоги Україні (Монреаль)
alysa
Повідомлень: 1435
З нами з: 22 вересня 2014, 18:40
Дякував (ла): 75 разів
Подякували: 186 разів

Повідомлення alysa »

San-Frankivsko писав:
19 грудня 2021, 18:02
... але тут все накладається на історичний контекст... а саме інтернування українців в часи першої світової війни... та й любовна історія
1 Саме в цьому була ідея- познайомити українців з цим історічним контекстом через художній твір.Бо про нього мало хто знає.
2 Я вже писала про це вище -автор, Клер Бержерон, познайомилася з українцями вже після написання роману. Це теж може бути цікавим як інші сприймають українців
Відповісти

Повернутись до “що б таке почитати?”