Програмістом з "нуля" - Монреаль

тут можна обговорювати будь яку тему :)

Модератор: smisha

Аватар користувача
Oleksandr
Повідомлень: 59
З нами з: 18 листопада 2016, 19:28
Звідки: Франківськ
Дякував (ла): 5 разів
Подякували: 8 разів

Повідомлення Oleksandr »

ozi писав: 50 відправлених резюме за півроку - це мало.
:-D
50 - на тиждень. Правда то був період бездумного "mass bombing" коли за порадою інструкторів коледжу ми слали резюме на всі девелопер позиції підряд (з сеніор включно). Після того, як рахунки на телефон виросли втричі, я трохи вгомонився, і вже слав на джуніор-позиції.
Аватар користувача
Oleksandr
Повідомлень: 59
З нами з: 18 листопада 2016, 19:28
Звідки: Франківськ
Дякував (ла): 5 разів
Подякували: 8 разів

Повідомлення Oleksandr »

Alex Diamantopulo писав:...франсе, якою я і зараз зовсім не володію. Навіть бонжур видавити з себе не можу. Тобто почав думати що я щось роблю не так і що треба зробити так, як роблять інші.
:-D
А яким чином проходилось інтерв'ю з місцевим рекрутером ??
.контракт на 6 місяців за $35k в рік. Це ДУЖЕ мало, але до біса, я погодився.
для можливості почати кар'єру - то чудовий варіант. Однозначно краще , ніж неоплачувана робота в стартапі.
в першу чергу на роботу в банку Хрещатик в Україні, де я пропрацював голвним інженером кілька років і їм не було важливо що це було давно.

а розгадка, виявляється проста - job experience :)
IT в Монреалі і правда відстійне ...

То я мав наувазі tech-related за межами IT. Тому й (пере) учився. інжІнєр (з наголосом на 2й "і", як промовляла багато років тому одна викладачка інженерної графіки і технічного креслення з ІФНТУНГ), якому тут все ж пощастить тут здати екзамени в місцеву мафію-орден і прорватися на джуніора, в результаті отримає можливість конкурувати за рівнем життя із клєрками з імортно-експортно операцій чи навіть водіями порохотягів вілль де монреаль :lol:
Але сама тємка полягає в такому: в Канаді немає просто ліцензованих інженерів, технішенів та механіків. Є: інженер ліцензований в Квебеку, інженер Онтаріо, інженер ліцензований в Альберті .. і так в кожній провінції. Тому квебекський анженьор в Онтаріо просто "кінь в пальто", хоча в тій же франції він якогось біса таки інженер бо є угода fr-qc. Автомеханік з Альберти в Квебеку мусить переучуватись і отримувати нову ліцензію.
На фоні цього всього Український інженер - це звучить вже не так і погано :-D
Ну а медсестрами та лікарями - то все ж не всім дано..
Аватар користувача
Oleksandr
Повідомлень: 59
З нами з: 18 листопада 2016, 19:28
Звідки: Франківськ
Дякував (ла): 5 разів
Подякували: 8 разів

Повідомлення Oleksandr »

Orlyk писав:. Там ніколи не починають з мінімалки... з подальшою перспективою від 20 до 30 дол на годину...
Максимум, який в мене був - 15 в годину. Але на довго я там не затримався, бо справа йшла до зими, а місце було, м'яко кажучи, не опалювана стайня. А мій організм після кількох годин на морозі, працювати відмовляється.
Все, що більше 15 -в мене питали carte de competences. При згадуванні bac en genie шанси отримати позицію одразу ж зникали.
Хоча, тут, кому як повезе.
Аватар користувача
Alex Diamantopulo
Administrator
Administrator
Повідомлень: 2237
З нами з: 13 березня 2014, 00:20
Звідки: Івано-Франківськ / Montreal, QC
Дякував (ла): 614 разів
Подякували: 263 рази
Контактна інформація:

Повідомлення Alex Diamantopulo »

Oleksandr, я ж кажу, мені просто пощастило мабуть :) всі інтерв'ю були тільки на англійській. Коли я казав що у мене є одна проблема - відсутність франсе вони махали рукою і казали що б я не хвилювався.
До речі це було https://www.groomassocies.com/
не так давно я проводив інтерв'ю на позицію network administrator і до нас надсилали кандидатів все з того ж агенства.
Чесно скажу - більшість з них були конкретні новачки. Що мене найбільше здивувало це те, що у деяких була купа сертифікатів включачи cisco і вони не могли дати чіткої відповіді на деякі супер прості запитання типу що таке SNMP і що таке SMTP. Або SFTP і FTPS... Коротше поки проводив інтерв'ю через мене пройшло близько 20 чоловік. У мене склалося враження що я янгол порівнянно з ними і що мені треба хоча б трішки прибрехати в свому резюме наступного разу, чисто для пристойності.
Ще один цікавий момент - у більшості з тих кандидатів була ДУЖЕ погана англійська і хороша французька.
---
smisha
VIP
VIP
Повідомлень: 4307
З нами з: 16 березня 2014, 11:03
Дякував (ла): 314 разів
Подякували: 480 разів

Повідомлення smisha »

Oleksandr писав:
smisha писав:Проблема в тому що фірми шукають когось з досвідом і з хорошим рівнем мови. Мінімум англійської, французька також не завадить.
Ну той хто має досвід з хорошою мовою вже роками працює. За мінімуму англійської основна тоді - французька ? Якщо англійська основна, то напевно вона має бути явно не "мінімум" ?"
Я мав на увазі не рівень мови має бути мінімальний, а "щонайменше одга з офіційних мов має бути на дуже хорошому рівні".
Shamrock
Повідомлень: 303
З нами з: 17 березня 2014, 19:59
Звідки: Crimea -> Vinnytsia -> Kyiv -> Montreal
Подякували: 4 рази

Повідомлення Shamrock »

Я б сказала, не однієї з офіційних мов, а мови, яка є основною мовою спілкування в колективі. В ІТ з однією англійською більші шанси знайти роботу, ніж з перфектним, але одним франсе :) Хіба що то робота на квебекський гавернмент. В англофонній компанії здебільшого начхати, скільки у вас сертифікатів PILI чи TOEFL.
Аватар користувача
Oleksandr
Повідомлень: 59
З нами з: 18 листопада 2016, 19:28
Звідки: Франківськ
Дякував (ла): 5 разів
Подякували: 8 разів

Повідомлення Oleksandr »

Alex Diamantopulo писав: надсилали кандидатів все з того ж агенства.
Чесно скажу - більшість з них були конкретні новачки. Що мене найбільше здивувало це те, що у деяких була купа сертифікатів включачи cisco і вони не могли дати чіткої відповіді на деякі супер прості запитання типу що таке SNMP і що таке SMTP. ...
...Ще один цікавий момент - у більшості з тих кандидатів була ДУЖЕ погана англійська і хороша французька.
Це, доречі непогана ілюстрація принципів відбору кадрових агенств та HR спеціалістів. Як відомо, наяважливіше тут (після наяності знайомств з босом, звичайно) - "interpersonal skills", і вишукана французька-англійська в резюме - кавер леттер. А скіли рекрутери оцінюють просто: написано - значить є. А те, що кандидат не розуміє різниці між wan та wlan - то вже не в HR голова буде боліти.
Аватар користувача
Oleksandr
Повідомлень: 59
З нами з: 18 листопада 2016, 19:28
Звідки: Франківськ
Дякував (ла): 5 разів
Подякували: 8 разів

Повідомлення Oleksandr »

smisha писав: "щонайменше одга з офіційних мов має бути на дуже хорошому рівні".
Тут я звичайно трохи в прольоті, бо дуже хорошого рівня немаю ні там ні там. Англійська все ж краща, але все одно за акцентом люди швидко здогадуються про "eastern european" походження. Кажуть, акцент можна правити, але де таке роблять, я поки не знайшов.
Аватар користувача
Oleksandr
Повідомлень: 59
З нами з: 18 листопада 2016, 19:28
Звідки: Франківськ
Дякував (ла): 5 разів
Подякували: 8 разів

Повідомлення Oleksandr »

Shamrock писав:- Я вивчилася на веб-девелопера з нуля в місцевому коледжі..
А можна уточнити, як називалась ваша програма ? Коледж Vanier ? John Abott ? Ahuntsic :-D ?
Shamrock
Повідомлень: 303
З нами з: 17 березня 2014, 19:59
Звідки: Crimea -> Vinnytsia -> Kyiv -> Montreal
Подякували: 4 рази

Повідомлення Shamrock »

Oleksandr, то був College de Maisonneuve:
http://fc.cmaisonneuve.qc.ca/repertoire ... -sites-web
Програма дуже непогана (її радили досвідчені веб-програмісти - не з коледжу). Французькою, до речі, навчання було (і це не так страшно, бо через документацію, технічну лексику все одно виходило english-francais fifty-fifty). На англомовні програми в державних коледжах треба було або направлення від Амплуа-Квебек, або не було набору на той час, або програма сама не подобалась.

Про акцент - а навіщо вам позбуватися його? ) Я помітила, тут ніхто не переймається акцентом, хіба що вимова настільки жахлива, що люди просто вас не розуміють :) чула від місцевих кілька разів, що акцент - то гарно :)
smisha
VIP
VIP
Повідомлень: 4307
З нами з: 16 березня 2014, 11:03
Дякував (ла): 314 разів
Подякували: 480 разів

Повідомлення smisha »

Акцент не має значення, потрібно щоб ти міг висловити свою думку на професійному рівні і міг зрозуміти інших.
Кадрові агенства відправляють до клієнта тих кандидатів, які відповідають вимогам відбору. Якщо агенства будуть відправляти олухів, відповідно фврма буде витрачати свій час на відсіювання цих олухів, після чого припинить своє співробітництво з RH агенцією. Саме тому ці агенції не дають вам шансу пройти оскільки в їх очах ви не є достатньо конкурентноспроможним.
З першого погляду ваше досьє виглядає достатньо привабливим. Єдиний великий мінус - відсутність досвіду роботи. Щоб згладити це можна:
- отримати сертифікат з Джави , чи більш специфічний з Спрінг чи Хайбернейт;
- написати і розгорнути в інтернеті свій власний проект;
- спробувати знайти роботу як волонтер доя якогось ІТ проекту ;
- написати щось для одного з опен сорсних проектів на git hub.
Аватар користувача
Oleksandr
Повідомлень: 59
З нами з: 18 листопада 2016, 19:28
Звідки: Франківськ
Дякував (ла): 5 разів
Подякували: 8 разів

Повідомлення Oleksandr »

Shamrock писав: направлення від Амплуа-Квебек...
Я по направленню амлуа-квебек спочатку поступив на аналогічну (моїй поточній) програму в коледж Ахунсік. Здав вступну французьку, добре те що екзамен не ТФІ, а самого коледжу - простіший. Далі ,надивившись за перший тиждень на методу їхніх гуру-прохвесорів ( викладач жава, пояснюючи ширину-типів - архітектуру памяті, замість щось намалювати на дошці, (до речі, цифровій), вивести щось на проектор, чи хоча б тупо нагуглити підходящу картинку і показати на моніторі - тицяв рукою на білу цегляну стіну, і вимагав уявити, що кожна цеглина - слово на 8 біт...), а також надобиравшись по 3 години щодня (хоч метро, хоч авто - мені виходило і через даунтаун і через гору - напевно найгірший маршрут з можливих по монреалю - корки там вийдуть завжди), я на той ахунтсік забив, і поступив в МСІТ.
Можливо, не варто було, але тепер це не відомо. МСІТ має хороших викладачів-інструкторів (які реально є девелоперами з місцеви компаній, доречі), але задоволення в них по ціні приватного коледжу.
В любому випадку, якщо йде програма емплуа-квебек, то там всі місця зарезервовані тільки під них, відповідно - не буде ні стипендії, ні права працювати. (Зате довбаний емплуа заплатить вартість навчання - аж 130 кад за весь курс.)
Про акцент - а навіщо вам позбуватися його? ) Я помітила, тут ніхто не переймається акцентом, хіба що вимова настільки жахлива, що люди просто вас не розуміють :) чула від місцевих кілька разів, що акцент - то гарно :)
Ну, місцеві, коли я парль - думають що я англофон, і перемикаються на англе, відповідно коли я спікаю - думають що франкофон - перемикаються на франсе. Ну, а понявши, що імігрант - ставлять маленький чорний хрестик в свій список :lol:
Аватар користувача
Alex Geneve
Повідомлень: 371
З нами з: 15 квітня 2014, 19:42
Подякували: 1 раз

Повідомлення Alex Geneve »

Це досить давня проблема стосовно пошука спеців у ІТ і з кожним роком вона стає все вагомійшою та вагомійшою.На цю тему є чудова стаття торонтського программера Матта Брігса The Role of a Senior Developer.
http://mattbriggs.net/
Відносно іншого то цілком погоджуюсь з вище вказаними думками "Квебек це відстой для ІТ спеців і індустрії в цілому", зарплатня программера в 15 каксів за годину це всеодно що "пишу код за їжу". Основні працедавці у цій галузі це Онтаріо з Торонто і Оттавою і БК з Ванкувером.Ну і звичайно Штати.
smisha
VIP
VIP
Повідомлень: 4307
З нами з: 16 березня 2014, 11:03
Дякував (ла): 314 разів
Подякували: 480 разів

Повідомлення smisha »

З моїх знайомих переважна більшість є програмістами. Якби все було настільки погано то вже давно б всі переїхали в торонто, до якого рукою подати. І до речі ще не зустрічав нікого хто б працював за 15 $, принаймні на теперішніх роботах.
Аватар користувача
ozi lucky
Повідомлень: 1754
З нами з: 20 квітня 2014, 12:40
Звідки: ойкумена
Дякував (ла): 1 раз
Подякували: 10 разів

Повідомлення ozi lucky »

Oleksandr писав:
smisha писав: "щонайменше одна з офіційних мов має бути на дуже хорошому рівні".
Тут я звичайно трохи в прольоті, бо дуже хорошого рівня не маю ні там ні там. Англійська все ж краща, але все одно за акцентом люди швидко здогадуються про "eastern european" походження. Кажуть, акцент можна правити, але де таке роблять, я поки не знайшов.
краще підтягнути мову. це важливо. бо буває щось можеш зробити, а сказати не можеш. або треба переконати чи пояснити - а через те що недостатньо добре описуєш вербально речі, то можеш заплутатись або тебе можуть заплутати (навіть спеціально - і таке буває). якщо є можливість то краще походити на якісь курси, в розмовні клуби (в Україні добре допомагає принаймні). тут десь читав, що добре мову підтягнути допомагає робота телефонним оператором (відповідати на дзвінки, брати участь в опитуваннях). але когось хто б тут таке спробував особисто не знаю. мова це важливо для будь-якої роботи. для якоїсь більше, для якоїсь менша, але в любому випадку важливо.
________________
Thruth is more in the process than in the result

- Jiddu Krishnamurti -
Аватар користувача
Alex Diamantopulo
Administrator
Administrator
Повідомлень: 2237
З нами з: 13 березня 2014, 00:20
Звідки: Івано-Франківськ / Montreal, QC
Дякував (ла): 614 разів
Подякували: 263 рази
Контактна інформація:

Повідомлення Alex Diamantopulo »

не знаю як зараз, але в нашій компанії деякі програмісти ще рік тому отримували 55-65к в рік, що просто копійки...
На рахунок мои я забув сказати, це СУПЕР важливо володіти англійською на високому рівні. Акценти це добре але краще без них. Буває таке що із-за акцента людині відмолвляють. Мова це те, чим ви представляєте себе. А скіли на інтерв'ю мало що дають і деколи з поганою мовою і до тестів не дійти. Тести до речі теж далеко не основну роль відіграють.
---
Відповісти

Повернутись до “Загальний форум”