Програмістом з "нуля" - Монреаль

тут можна обговорювати будь яку тему :)

Модератор: smisha

Аватар користувача
Oleksandr
Повідомлень: 59
З нами з: 18 листопада 2016, 19:28
Звідки: Франківськ
Дякував (ла): 5 разів
Подякували: 8 разів

Програмістом з "нуля" - Монреаль

Повідомлення Oleksandr »

Ринок праці | Освіта
Як в квебеку (не) почати кар'єру в ІТ з "нуля"...
Преамбула:
- до приїзду - maintenance engineer (automotive parts production), network/support technician (internet provider) в Україні
- після переїзду - manutentionnaire, travailleur autonome (reparation, house keeping, hotel industry).
- з кінця 2015го паралельно почав займатись mobile app development (indie, iOS, Android)
- минулого року закінчив "мегапотрібну для канади" програму "java web and mobile app programming". Internship - android developer (6 місяців)

Далі - нуль переспектив в плані реальної роботи на місці в звязку:
- відсутність 5+ / 10+ років досвіду на аналогічній посаді.
- тотальний контроль ринку рекрутерами. Якщо навіть я безпосередньо виходжу на тімліда, якого цікавить мій профіль / скіли то потім все одно їх рекрутер мене відфутболить.
- ну і моє не ідеальне франсе (деколи рекрутери показово переходять на англе)

З мого курсу влаштувалось на оплачувану роботу 10% людей: як правило вони або індуси або араби або дівчата (при чому саме ті, що не могли відрізнити java від js, а ті що шарили с++/ так і сидять без роботи).
Знайомих / родичів в індустрії на жаль не маю.
Загалом виглядає, що місцеве ІТ закрита для новачків (або як мінімум тільки для своїх). Рекрутери, яких таки вийшло "додушити" мені повідомляли, що людині без років канадського full-time-empoyment в індустрії є зміст подаватиси ТІЛЬКИ на некваліфіковані роботи (як вони підкреслюють - remuration minimale)
Для себе бачу поки такі варіанти:
- зібрати трохи грошей (некваліфікована робота за мінімалку ) і переїхати в країну з відкритою тех-індустрією (якщо пощастить - US або навіть повернутись до України)
- якщо пройду по франсе в CFTR то вивчитись на тракдрайвера та спробувати заробити на дальнобійній ниві. Однак, після останніх снігових штормів (та кількості ям на місцевих дорогах) -дещо беруть сумніви.
- пахати некваліфікованою рабсилою до пенсії - (такий варіант не особливо подобається)


В звязку з цим питання:
- Чи можливо взагалі в канаді почати (новачку) кар'єру девелопером ? Всі приїздять/народжуються з вже 5+ років досвіду ?
- Чи велика дискримінація для не місцевих / не індусів / не арабів ?
- Які є варінти в ІТ крім софт девелопмента для початківця в квебеку
- Чи є зміст переїзду до іншої провінції (мтл в плані роботи - таки напевно дніщє)
Shamrock
Повідомлень: 303
З нами з: 17 березня 2014, 19:59
Звідки: Crimea -> Vinnytsia -> Kyiv -> Montreal
Подякували: 4 рази

Повідомлення Shamrock »

- Чи можливо взагалі в канаді почати (новачку) кар'єру девелопером ? Всі приїздять/народжуються з вже 5+ років досвіду ?
- Я вивчилася на веб-девелопера з нуля в місцевому коледжі. Наразі маю 3 роки стажу і досвід роботи в 2 компаніях (так, першу роботу шукала майже 4 місяці і починала з $18/доларів за годину). Моя хороша подруга вивчилася в Макгіл на Software Engineer, відразу знайшла роботу Джава-програміста, торік переїхала до Ванкувера, задоволена компанією і зарплатою. Також варто зазначити, що у нас обох попередня гуманітарна освіта, без попереднього бекграунду в IT.
- Чи велика дискримінація для не місцевих / не індусів / не арабів ?
- Зараз в нашому монреальському відділку десь 25 програмістів з 15 різних країн, причому один індієць і жодного араба (притому, що директор - американець близькосхідного походження). Майже половина - азіати, багато Східної Європи і (Румунія, Україна, Молдова), є ізраїльтяни, французи, канадці, бразильці. Так що, я можу сказати, що своїх тут не тягнуть.
- Які є варінти в ІТ крім софт девелопмента для початківця в квебеку
Тестер або веб-девелопер?
- Чи є зміст переїзду до іншої провінції (мтл в плані роботи - таки напевно дніщє)
Можливо, позицій і більше. Але в іншій провінції ви не знайдете знімете і не купите житло за таку ціну, як в Квебеку, а страховка на машину десь в Онтаріо може коштувати більше, ніж тут за рік. Приведу приклад моєї подруги, в Ванкувері їй на початку запропонували таку ж зарплату, як в Монреалі (ну на 2 тисячі більше в рік, якщо бути чесним до кінця). При цьому життя значно дорожче. Але їй нормально, бо їй важливо мати гори, океан під боком - ну такі пріоритети в людини)

Ну от вам приклад двох ІТ-шниць з нуля. Ви, правда, можете думати, що нас взяли за гарні очі - але моя подруга - пахає, постійно бере участь в якихось хакатонах, та і я, зрештою, може і не найдосвідченіший поки, але точно не найгірший веб-девелопер :)

Напевно, нерозумно власний, загалом позитивний, досвід проеціювати на ситуацію в цілому, тому цікаво б також почути інші думки.
До речі, запитайте smisha, він теж влаштувався після курсів по Java.
Аватар користувача
Oleksandr
Повідомлень: 59
З нами з: 18 листопада 2016, 19:28
Звідки: Франківськ
Дякував (ла): 5 разів
Подякували: 8 разів

Повідомлення Oleksandr »

Merci pour une belle histoire :)
Наразі маю 3 роки стажу ...
- 3 роки стажу - це employment experience чи internship (stage) перед отриманням першої роботи ? . Я тут зустрічав пропозиції піти на неоплачуваний інтерншіп тривалістю 1рік... причому зовсім необовязково, що той інтерншіп потім якось допоможе влаштуватись.
першу роботу шукала майже 4 місяці і починала з $18/доларів за годину)
- Як саме вам вдалось отримати першу роботу ? Це була junior позиція ? Що вимагали від кандидата? Шукали на indeed-monster-linkedin-eq ?
- Чи домомагав якимось чином коледж (placement service ?)
Але в іншій провінції ви не знайдете знімете і не купите житло за таку ціну, як в Квебеку,

- якщо це можливість отримати будь-яку кваліфіковану роботу (хоча б на $15 годину) я готовий їхати навіть завтра. Тут поки крім фабрики на мінімалці в мене варіантів нема.
Ви, правда, можете думати, що нас взяли за гарні очі
Я не за те. Просто ( як мені пояснила одна пані з мого курсу, яка влаштувалась на angular developer ще пів року тому) її взяли аби хоч трохи збалансувати гендер в невеликій компанії. Відповідно, якщо беруть на девелопера (а не одразу тім ліда), т деколи таки доведеться "пахати"
Скоріше це проблема нашого коледжу, та якість його "placement service". За весь період мого навчання вони організували 1 єдиний meetup з рекрутерами і само собою, саме з тими яких наша спеціальність (java web / mobile / android) не цікавила - вони хотіли front end / .net-c# / c++ / microcontrollers. Дівчат взяли на front-end / QA test позиції, всім іншим - "давай досвіданья"
Shamrock
Повідомлень: 303
З нами з: 17 березня 2014, 19:59
Звідки: Crimea -> Vinnytsia -> Kyiv -> Montreal
Подякували: 4 рази

Повідомлення Shamrock »

- 3 роки стажу - це employment experience чи internship (stage) перед отриманням першої роботи ?
Йдеться саме про оплачуваний full-time employment experience. До того в мене було лише 2 місяці неоплачуваного internship, який ми мали пройти, щоб закінчити програму. Зі стажем нам, тодішнім студентам, трохи допоміг коледж, роздали список компаній, ми самі вже видзвонювали і добивалися інтерв'ю. Той cписок, правда, був так собі, половина зразу відсіялася - десь вже набрали інтернів, десь треба було знання певних мов, скажімо Java, .Net (в коледжі нам давали Javascript i PHP). Кільком людям з моєї групи після стажу запропонували роботу в тих же компаніях, в основному $18-20 доларів/година праці. В іншому коледж ніяк не допомагав, про мітапи з рекрутерами в нас навіть не чули.
- Як саме вам вдалось отримати першу роботу ? Це була junior позиція ? Що вимагали від кандидата? Шукали на indeed-monster-linkedin-eq ?
Розсилала CV на всі джуніорські позиції на indeed-monster-linkedin-eq. За 3 місяці розіслала десь 120 резюме, мала 10-12 інтерв'ю, дзвінки від рекрутерів, і практично завжди - соррі, ми шукаємо когось experienced. Нарешті, мені пощастило потрапити в маленьку місцеву продакшн-студію, де був всього один senior-програміст, а мене взяли на позицію junior. Тоді в арсеналі в мене були лише HTML, CSS, Javascript з jQuery, PHP/MySql (але не advanced level, звичайно).

Олександр, ну я навіть не знаю... Спочатку я подумала, може, ви просите високу зарплату, але, бачу, причина, не в цьому. Скільки ви вже шукаєте? Чи були вже якісь інтерв'ю? Якось пояснюють відмову? Може, ви подаєтеся на джуніорські позиції, будучи over-qualified (це теж може зіграти роль...)? Ну про пахати рік інтерном за спасіба - це вже якось в голові не вкладається.
Аватар користувача
ozi lucky
Повідомлень: 1754
З нами з: 20 квітня 2014, 12:40
Звідки: ойкумена
Дякував (ла): 1 раз
Подякували: 10 разів

Повідомлення ozi lucky »

тут першу роботу взагалі складно знайти. це для всіх - з нуля, не з нуля...
ви спробуйте побільше рекрутерів пододавайте в LinkedIn.

якщо ви джавіст - ви можете спробувати піти на ту роботу, яку інші програмісти не дуже хочуть робити - юніт-тести писати (я раніше бачив декілька таких вакансій). ви довго відправляєте вже свої резюме? багато відправили?

також ви можете піти автотетестером для початку (Selenium-TestNG) - так ви отримаєте місцевий досвід роботи. можете писати автотести в тому числі для мобільних пристроїв, оскільки є бек-граунд.

наскільки я розумію в вас знання в Java ME. спробуйте його розширте з Java SE. більшість аплікацій - вони мають працювати і на мобільних, і на десктопах. якщо тільки для мобільних - це дуже невеличкі аплікації - це мала частина ринку.
________________
Thruth is more in the process than in the result

- Jiddu Krishnamurti -
smisha
VIP
VIP
Повідомлень: 4305
З нами з: 16 березня 2014, 11:03
Дякував (ла): 314 разів
Подякували: 479 разів

Повідомлення smisha »

Я не зовсім розумію напрям вашого диплому. Скільки років тривала програма?
Проблема в тому що фірми шукають когось з досвідом і з хорошим рівнем мови. Мінімум англійської, французька також не завадить.
Потім якось зорієнтуйтесь у тому якими саме технологіями ви хочете займатись. Неможливо одночасно дуже добре знати Джаву і iOs/Android. Може тому і не викликають на ігтервю тому що резюме розмите і не видно що саме ви вмієте робити.
Я б радив зосередитись, підтягнути свій рівень в розробці, англійську/французьку , можливо підготуватись до якогось професійного сертифікату, зробити свій домашній проект.

Я просто відравляв резюме на всі вакансії з вимогами що підходили для джава джуніора. Зрештою так і знайшов роботу. Правда мав тільки десь 5 інтервю на протязі 4 місяців.
smisha
VIP
VIP
Повідомлень: 4305
З нами з: 16 березня 2014, 11:03
Дякував (ла): 314 разів
Подякували: 479 разів

Повідомлення smisha »

ozi писав:
наскільки я розумію в вас знання в Java ME. спробуйте його розширте з Java SE. .
Скоріше потрібно знати Java EE та відповідні фреймворки. Десктопні програми і відповідно розробка під низ вже давно спочили з миром.
Аватар користувача
Oleksandr
Повідомлень: 59
З нами з: 18 листопада 2016, 19:28
Звідки: Франківськ
Дякував (ла): 5 разів
Подякували: 8 разів

Повідомлення Oleksandr »

Shamrock писав: Скільки ви вже шукаєте? Чи були вже якісь інтерв'ю? Якось пояснюють відмову? Може, ви подаєтеся на джуніорські позиції, будучи over-qualified (це теж може зіграти роль...)? Ну про пахати рік інтерном за спасіба - це вже якось в голові не вкладається.
-Шукаю на протязі останніх пів року. Восени було щотижня 1-2 Інтерв'ю (телефон) на 50 розісланих резюме. Стандартна "відмова" тут така: "ок, ваше резюме в шортліст - чекайте дзвінків за кілька тижнів." Деколи розмова більш предметна: "а у вас 5 років на позиції жава ?" - "та ні, скоріше, як вказано в резюме - 6місяців - академічний проект, 3 місяці інтерншіп" - "ага, а нам треба більше досвіду, ну ваше резюме в нас є, можливо буде інший варіант.." - далі звук жмакання резюме, яке відправляють в кошик.
-Подаюсь на "джуніор" який в квебеку повинен мати "1-3 years of experience at similar position". Тут я аж ніяк не оверкваліфаєд, в мене досвіду менше ніж рік, а конкретно на фултайм позиції - 0.

Щоправда, потрібно заважити, що можливо завдяки "допомозі" спєців з employment assistance мого коледжу, я цілком міг попасти в рекрутерські "blacklist", якщо такі існують. Conseilleur en emploi, з якими я зараз проводжу розбори польотів мене переконують що блеклістів наче тут не практикують, але то таке - їх основна задача - отримати свою непогану зарплатню secteur publique. :-D


Sent from my SM-T330NU using Tapatalk
Аватар користувача
Oleksandr
Повідомлень: 59
З нами з: 18 листопада 2016, 19:28
Звідки: Франківськ
Дякував (ла): 5 разів
Подякували: 8 разів

Повідомлення Oleksandr »

ozi писав: якщо ви джавіст - ви можете спробувати піти на ту роботу, яку інші програмісти не дуже хочуть робити - юніт-тести писати (я раніше бачив декілька таких вакансій). ви довго відправляєте вже свої резюме? багато відправили?
Unit tests - Це наче більше по QA ? Я не проти би й тестером, але тут в мене "years of experience" - 0, до навчання IT-досвід в мене тільки мережі - десктоп суппорт та трохи iOS dev.
Резюме відправляю останніх пів року (з перервами на косультації з черговими гуру резюмеписання)
ozi писав: також ви можете піти автотетестером для початку (Selenium-TestNG) - так ви отримаєте місцевий досвід роботи. можете писати автотести в тому числі для мобільних пристроїв, оскільки є бек-граунд.
Єдиний бекграунд (практичний досвід) по тест напрямку що я маю - це трохи JUnit тестів в мому проекті Java WEB.
На Selenium беруть початківців без досвіду ?
ozi писав:наскільки я розумію в вас знання в Java ME.
Не зовсім. Скоріше SE+EE, Spring MVC, Hibernate. Також був мобайл з ухилом на Node/Cordova та Android.
Аватар користувача
Oleksandr
Повідомлень: 59
З нами з: 18 листопада 2016, 19:28
Звідки: Франківськ
Дякував (ла): 5 разів
Подякували: 8 разів

Повідомлення Oleksandr »

smisha писав:Я не зовсім розумію напрям вашого диплому. Скільки років тривала програма?
Програма: "Programming for mobile technologies, Java Programmin, Web and Mobile Application" - ACS 795 годин - Montreal College of Information Technology. Tривала рік (інтетсив). Схожу програму в колежі CDI розтягують на 2 роки.
Куррікулум приблизно: Java Core, DAO, Oracle DBMS, Web design with HTML/CSS/JS, Java Persistence API, Hibernate, Enterprise Applications using Spring MVC, Server side: Java EE, Web services, JUnit. Mobile programming: Android app development.
smisha писав:Проблема в тому що фірми шукають когось з досвідом і з хорошим рівнем мови. Мінімум англійської, французька також не завадить.
Ну той хто має досвід з хорошою мовою вже роками працює. За мінімуму англійської основна тоді - французька ? Якщо англійська основна, то напевно вона має бути явно не "мінімум" ?
smisha писав:Неможливо одночасно дуже добре знати Джаву і iOs/Android. Може тому і не викликають на ігтервю тому що резюме розмите і не видно що саме ви вмієте робити.
З точки зору логіки - ніби так. З точки зору recruiteur quebecois vulgaris, наприклад потрібно "Java : 3 ans / Android Development : 2 ans / Web Development :1année" Причому вони хочуть джуніора (ca.indeed.com/cmp/Witlaken-Inc/jobs/Java-Developer-b2781aac84c8ef98?q=Junior+Java+Developer).
Так сталось, що мій практичний досвід трохи більше - iOS / Android. Інтерншіп я знайшов Android. А рекрутери, в основному телефонують на Java. Проекти в коледжі мені довелось робити і Java і Android.
Для iOS-Android та Java я робив і роздільні детальні резюме - результат той же.
smisha писав: домашній проект.
От тут рекрутери люблять уточняти "а яка саме компанія замовляла у вас даний прожект ?"
Orlyk
Повідомлень: 638
З нами з: 16 березня 2014, 00:36
Подякували: 2 рази

Повідомлення Orlyk »

maintenance engineer (automotive parts production)
Я взагалі не розумію навіщо починати в IT ... Ви механік ?
Аватар користувача
Alex Diamantopulo
Administrator
Administrator
Повідомлень: 2236
З нами з: 13 березня 2014, 00:20
Звідки: Івано-Франківськ / Montreal, QC
Дякував (ла): 611 разів
Подякували: 262 рази
Контактна інформація:

Повідомлення Alex Diamantopulo »

Бачу тут усі програмісти )
напишу свої 5 кілобіт як senior network administrator.
Роки 2 я займався фралінсерськими проектами (графіка, 3D) які у мене тягнулися ще з України. Паралельно не надто активно шукав тут роботу, розсилав резюме на мережевого адміністратора/сисадміна.
Коли проекти закінчилися я почав активно шукати роботу, розсилав резюме, апдейтив всюди профайли. Для IT вирішив що треба максимально повикидати графічні навики з портфоліо.
Через пів року активних пошуків я здався і почав думати чи не піти б кудись повчитися в Монреалі, підтягнути мову і так далі. Навіть почав думати чи не піти вчити франсе, якою я і зараз зовсім не володію. Навіть бонжур видавити з себе не можу. Тобто почав думати що я щось роблю не так і що треба зробити так, як роблять інші.
Ще через 2 тижні, коли я уже майже записався на курси, мені подзвонив рекрутер з агенства і запропонував скайп інтерв'ю на позицію network administrator. Інтерв'ю я з ним пройшов і мене запросили на face-to-face в офіс Ворлдпей (не можу написати нормально). Ще через місяць мене запросили на ще одне ітерв'ю в ту ж компанію і запропонували контракт на 6 місяців за $35k в рік. Це ДУЖЕ мало, але до біса, я погодився.
Через 4 місяці роботи мій контракт закрили і взяли на full-time з підвищенням зарплати до 45к. Ще через 3 місяці мою зарплату підвищили і згодом підвищили ще раз до senior network adminitrator з бонусами з і зарплатнею.
Я думаю що мені просто пощастило, ти м більше я страшний слоупок.

Коли я запитував на що взертали увагу то сказали що в першу чергу на роботу в банку Хрещатик в Україні, де я пропрацював голвним інженером кілька років і їм не було важливо що це було давно.

Раджу "skill based" резюме. Всюди повинна бути одна і та сама версія: Indeed, Linkedin (звертають увагу на endorsements).

Сподіваюся у вас все вийде. Я думаю IT в Монреалі і правда відстійне, але поки ви тут я б радив ще трохи прикласти зусиль і потім розповісти нам як у вас все вийшло і що ви для цього робили чи не робили :).
---
Аватар користувача
ozi lucky
Повідомлень: 1754
З нами з: 20 квітня 2014, 12:40
Звідки: ойкумена
Дякував (ла): 1 раз
Подякували: 10 разів

Повідомлення ozi lucky »

Oleksandr писав:
ozi писав: якщо ви джавіст - ви можете спробувати піти на ту роботу, яку інші програмісти не дуже хочуть робити - юніт-тести писати (я раніше бачив декілька таких вакансій). ви довго відправляєте вже свої резюме? багато відправили?
Unit tests - Це наче більше по QA ? Я не проти би й тестером, але тут в мене "years of experience" - 0, до навчання IT-досвід в мене тільки мережі - десктоп суппорт та трохи iOS dev.
Резюме відправляю останніх пів року (з перервами на косультації з черговими гуру резюмеписання)
ozi писав: також ви можете піти автотетестером для початку (Selenium-TestNG) - так ви отримаєте місцевий досвід роботи. можете писати автотести в тому числі для мобільних пристроїв, оскільки є бек-граунд.
Єдиний бекграунд (практичний досвід) по тест напрямку що я маю - це трохи JUnit тестів в мому проекті Java WEB.
На Selenium беруть початківців без досвіду ?
Юніт тести пишуть тільки девелопери. це тестування коду, класів, функцій, тощо. це та робота яку більшість девелоперів стараються не робити (або на когось спихнути).
я б на вашому місці не видаляв нічого - хай буде все разом - іОС дев та Джава.
50 відправлених резюме за півроку - це мало. треба відправляти більше. якщо нема з виду на що відправляти - треба розширяти коло пошуків (дивитись інші сайти). головне не здаватись і продовжувати шукати.
на яких ви сайтах дивитесь?
якщо хочете - можете в приват скинути резюме - можу передивитись і може щось доповнити якось.

на Селеніум зазвичай беруть тих, хто може показати реальні практичні знання Селеніуму. плюс якщо ви девелопер-джуніор - то вас можуть взяти в автотестери. головне показати бажання, знання, мотивацію. треба також розібратись як правильно тести з точки зору QA писати.
________________
Thruth is more in the process than in the result

- Jiddu Krishnamurti -
Аватар користувача
Oleksandr
Повідомлень: 59
З нами з: 18 листопада 2016, 19:28
Звідки: Франківськ
Дякував (ла): 5 разів
Подякували: 8 разів

Повідомлення Oleksandr »

Orlyk писав:
maintenance engineer (automotive parts production)
Я взагалі не розумію навіщо починати в IT ... Ви механік ?
Описана позиція - то тех обслуговування industrial equipment, automotive industry (виробництво електрокабелів для фольксваген-ауді, шкода)
Диплом - інженер механік (ремонт та реконструкція газонафтопроводів та сховищ)

Sent from my SM-T330NU using Tapatalk
Аватар користувача
ozi lucky
Повідомлень: 1754
З нами з: 20 квітня 2014, 12:40
Звідки: ойкумена
Дякував (ла): 1 раз
Подякували: 10 разів

Повідомлення ozi lucky »

Orlyk писав:
maintenance engineer (automotive parts production)
Я взагалі не розумію навіщо починати в IT ... Ви механік ?
до речі якщо в нього є автобекграунд нормальний - можна ще відвідати якісь курси де в тому числі під автомобільні модулі писати програми учать (embeded software). там як правило C/Assembler. взагалі маючи досвід в декількох сферах знань легше знайти роботу, ніж маючи досвід лише в одній. якщо є додатковий бекграунд наприклад в медицині, банківській справі, автоелектроніці то можуть взяти в ІТ на ті проекти, куди з просто ІТшним бекграундом ніколи не візьмуть.
конкуренція в ембедед менша, там робота складніша. плюс зарплати за рахунок цього всього значно вищі (принаймні в Європі, тут думаю так само)
________________
Thruth is more in the process than in the result

- Jiddu Krishnamurti -
Orlyk
Повідомлень: 638
З нами з: 16 березня 2014, 00:36
Подякували: 2 рази

Повідомлення Orlyk »

Oleksandr писав:
Orlyk писав:
maintenance engineer (automotive parts production)
Я взагалі не розумію навіщо починати в IT ... Ви механік ?
Описана позиція - то тех обслуговування industrial equipment, automotive industry (виробництво електрокабелів для фольксваген-ауді, шкода)
Диплом - інженер механік (ремонт та реконструкція газонафтопроводів та сховищ)

Sent from my SM-T330NU using Tapatalk
Якщо Ви вмієте працювати руками ( механічні роботи, виробництво та прокладка кабелів) подивіться пропозиції роботи для mechanical assembler/ electrical assembler... Там ніколи не починають з мінімалки... з подальшою перспективою від 20 до 30 дол на годину...
Відповісти

Повернутись до “Загальний форум”