Energy monitor

тут можна обговорювати будь яку тему :)

Модератор: smisha

Аватар користувача
mialgri
Повідомлень: 544
З нами з: 12 вересня 2014, 13:21
Дякував (ла): 234 рази
Подякували: 68 разів

Повідомлення mialgri »

Уже давно всі лампочки замінив на LED. I купляю їх тільки в Costco, бо там можно їх повернути, якщо вони перестали працювати. А таке вже траплялось.
Мій знайомий зумів повернути спалену сковорідку о_О
Я живу в окремому будинку - бангалу з бейсмантом - десь 150 м2.
Зробив собі еквівалентну оплату (Equalized Payments Plan) - плачу кожен місяць фіксовану суму. В середньому виходить $147 в місяц.
Але окрім електроопалення є газовий камін і мазутна пічка, але їми користуюсь рідко.
Мазуту розходиться може один бак на сезон $361.
Газу, теж не більше бака в сезон - $139.
Тобто 361+139=500 / 12 місяців = $42 + $147 то округлимо до $190.
Shamrock
Повідомлень: 303
З нами з: 17 березня 2014, 19:59
Звідки: Crimea -> Vinnytsia -> Kyiv -> Montreal
Подякували: 4 рази

Повідомлення Shamrock »

Alex, а чо так дорого? Здається, моя подруга за 3.5 платила ГідроКвебеку 75 чи 80$ в місяць рівними платежами. Сама я не дуже в темі, бо плачу лише за електрику.
Аватар користувача
Alex Diamantopulo
Administrator
Administrator
Повідомлень: 2236
З нами з: 13 березня 2014, 00:20
Звідки: Івано-Франківськ / Montreal, QC
Дякував (ла): 611 разів
Подякували: 262 рази
Контактна інформація:

Повідомлення Alex Diamantopulo »

Shamrock, думаю із-за опалення і домашньої лабораторії/серверної.
У нас реально холоднючі вікна і квартира досить сильно обдувається.
---
Аватар користувача
ozi lucky
Повідомлень: 1754
З нами з: 20 квітня 2014, 12:40
Звідки: ойкумена
Дякував (ла): 1 раз
Подякували: 10 разів

Повідомлення ozi lucky »

а чому так поширено рівними платежами платити? не краще платити за стільки, за скільки споживаєш?

чекайте так ГідроКвебек це ж і є лише електрика, просто на електриці тут все - і опалення, і підігрів води (якщо це не нове кондо). тобто якщо є податки якісь за воду - то це не ГірдоКвебек. наскільки я зрозумів ГідроКвебек це місцевий монополіст з постачання електрики, а на електриці тут все (і електрика вся з гідроелектростанцій місцевих). чи я щось недозрозумів?
________________
Thruth is more in the process than in the result

- Jiddu Krishnamurti -
Аватар користувача
ozi lucky
Повідомлень: 1754
З нами з: 20 квітня 2014, 12:40
Звідки: ойкумена
Дякував (ла): 1 раз
Подякували: 10 разів

Повідомлення ozi lucky »

прийшла свіжа фактура від ГідроКвебек (3.5 нормального розміру):
- 912 Кіловат за майже 2 місяці - 52 долари,
- більше 30 Кіловат за день не виходило взагалі - тобто для всіх кіловат тариф 5,71 центів,
- плюс податки, плюс щоденний електро-абонемент - в сумі з усим виходить 84 за період,

З електроніки з того, що може серйозно тягнуть :
- старі стіралка, холодильник, плита - треба пошукати скільки вони тягнуть,
- бойлер на гарячу воду постійно включений - з виду новий - 3-4,5 Кіловат на годину їсть (коли підігріває, я так розумію),
- з 3 батарей включали тільки 1 та й то тижня 2, але не на постійно - скільки батарея тягне, так і не знайшов,
З того, що ще включалось - ЛЕД-лампочки (використовувались досить активно) і звичайна невелика-мілка побутова та ІТ техніка, що або дуже мало тягне, або рідко включається.
________________
Thruth is more in the process than in the result

- Jiddu Krishnamurti -
smisha
VIP
VIP
Повідомлень: 4305
З нами з: 16 березня 2014, 11:03
Дякував (ла): 314 разів
Подякували: 479 разів

Повідомлення smisha »

Я думаю вам на зиму потрібно чееати ще більших рахунків. Якщо ви самі платите за тепло і воду, то це недешеве задоволення.
Ми за 3.5 платимо днсь 25...30 в місяць. Але за тепло і воду ми не платим.
Аватар користувача
ozi lucky
Повідомлень: 1754
З нами з: 20 квітня 2014, 12:40
Звідки: ойкумена
Дякував (ла): 1 раз
Подякували: 10 разів

Повідомлення ozi lucky »

smisha писав:Я думаю вам на зиму потрібно чееати ще більших рахунків. Якщо ви самі платите за тепло і воду, то це недешеве задоволення.
Ми за 3.5 платимо днсь 25...30 в місяць. Але за тепло і воду ми не платим.
я плачу за електрику. електрика включає в себе всі прилади, в тому числі бойлер і батареї (температура природньо на термостаті).
за опалення тут окремих комунальних немає (бо воно не централізоване).
за воду окремого платежу не плачу (може він десь є, але я його не плачу)
зрозуміло, що за зиму будуть більші рахунки - батареї ж будемо включати постійно.
________________
Thruth is more in the process than in the result

- Jiddu Krishnamurti -
smisha
VIP
VIP
Повідомлень: 4305
З нами з: 16 березня 2014, 11:03
Дякував (ла): 314 разів
Подякували: 479 разів

Повідомлення smisha »

Крім тошо на вас можуть перекидати ще гроші за обігрів коридорів, підсобних приміщень. Залежить від власника, наскільки він " добрий".
Я мав на увазі за обігрів води.
Саме тому люди і розбивають оплату на рівні частини , щоб зимою не платити великі суми за світло.
Аватар користувача
ozi lucky
Повідомлень: 1754
З нами з: 20 квітня 2014, 12:40
Звідки: ойкумена
Дякував (ла): 1 раз
Подякували: 10 разів

Повідомлення ozi lucky »

smisha писав:Крім тошо на вас можуть перекидати ще гроші за обігрів коридорів, підсобних приміщень. Залежить від власника, наскільки він " добрий".
Я мав на увазі за обігрів води.
Саме тому люди і розбивають оплату на рівні частини , щоб зимою не платити великі суми за світло.
зрозуміло. але як він може перекидати гроші за обігрів коридорів і підсобних приміщень? я плані того, що як це можна додати в фактуру від ГідроКвебек, якщо це ж ГідроКвебек ці показники знімає. мабуть же ж не можна. чи це просто власник може запрошувати окремо додаткову плату як захоче?

тобто для більшості розбивати на рівні частини виходить рівномірніше і дешевше. ясно
мені цікаво вивчити і порівняти, скільки виходитиме фактичних витрат з певною кількістю електроприладів.

а якщо ви вибираєте платити розбиваючи рівномірними частинами - воно взагалі як бере ці рівні частини (якщо ще статистики по вас наприклад немає)?
і чи в фактурах, що приходять продовжують вказувати показники фактичного споживання?
________________
Thruth is more in the process than in the result

- Jiddu Krishnamurti -
smisha
VIP
VIP
Повідомлень: 4305
З нами з: 16 березня 2014, 11:03
Дякував (ла): 314 разів
Подякували: 479 разів

Повідомлення smisha »

Так як і в Україні це роблять - проводять проводи через ваш лічильник, а не через свій.
Щодо розбивання не знаю, в нас рахунок невеликий і на протязі року майже не змінюється, оскільки тепло вже включене в квартплату.
Аватар користувача
ozi lucky
Повідомлень: 1754
З нами з: 20 квітня 2014, 12:40
Звідки: ойкумена
Дякував (ла): 1 раз
Подякували: 10 разів

Повідомлення ozi lucky »

smisha писав:...
Щодо розбивання не знаю, в нас рахунок невеликий і на протязі року майже не змінюється, оскільки тепло вже включене в квартплату.
а в платіжках у вас вказується фактичне ваше споживання в кіловатах?

гм... щодо тепла - в вас же теж термостат на електробатареях, вірно? і якщо тепло включається в квартплату - це виходить власник там десь теж проводки перекидає, що кіловати за батареї йдуть йому, а кіловати за решту всього йдуть вам?
і як в вас з гарячою водою? якийсь централізованиий підігрів води на будинок чи що?

і ви платите помісячно, вірно? бо я казав ціну за два. он пан Сан-Франківсько казав, що теж за два платить

багато питань, бо просто цікаво співставляти порівнювати, щоб і самому, і вам, і всім легше було орієнтуватись в цьому питанні. а то так всі сидять і мовчать, наче все знають, а як попитать - то виходить все геть по різному буває...
________________
Thruth is more in the process than in the result

- Jiddu Krishnamurti -
smisha
VIP
VIP
Повідомлень: 4305
З нами з: 16 березня 2014, 11:03
Дякував (ла): 314 разів
Подякували: 479 разів

Повідомлення smisha »

Рахунок проходить раз в два місяці, але може бути різна кількість днів, приблизно 60.
В рахунку вказане наше споживання. Ми маємо власні термостати, але за тепло платить власник. Підігрів води централізований, ми за це не платимо.
Наступного разу пошукайте квартиру де тепло включене. Буде знати скільки за зиму це виносить, щоб орієнтуватись з цінами.
Аватар користувача
ozi lucky
Повідомлень: 1754
З нами з: 20 квітня 2014, 12:40
Звідки: ойкумена
Дякував (ла): 1 раз
Подякували: 10 разів

Повідомлення ozi lucky »

smisha писав:...
В рахунку вказане наше споживання. Ми маємо власні термостати, але за тепло платить власник. Підігрів води централізований, ми за це не платимо.
....
Мг... мінус підігрів води - то це мабуть не старе кондо. виходить в нових і порівняно нових кондо - підігрів води централізований, буду знати.

те що за тепло платить власник при ваших власних термостатах відкриває мені певно іншу перспективу на слова Alex Geneve, про ГідроКвебек, який крутить "як хоче" - тут виходить, що власник "як хоче" крутить може (мені особисто здається, що це дуже актуально, коли "свій свого" або просто коли за щось не любить).
це випливає хоча б з того, що є технічна можливість розділяти споживання електрики за тепло і за решту всього без проблем. з близька цих апаратів не бачив, але ймовірно, що так багато чого переключати-перекидати можна.
________________
Thruth is more in the process than in the result

- Jiddu Krishnamurti -
Аватар користувача
ozi lucky
Повідомлень: 1754
З нами з: 20 квітня 2014, 12:40
Звідки: ойкумена
Дякував (ла): 1 раз
Подякували: 10 разів

Повідомлення ozi lucky »

Ось до речі цікава стаття на сайті ГідроКвебек про економію під час зими
в кого дує з вікон - можна спробувати заліпкою силіконовою для вікон позаліплювати (заліпка - мастік називається в Канадіан Тайр). Плюс якщо ненові вікна - то є заліпки на липучках різного формату. є не тільки для вікон а й для дверей.
________________
Thruth is more in the process than in the result

- Jiddu Krishnamurti -
Аватар користувача
Alex Diamantopulo
Administrator
Administrator
Повідомлень: 2236
З нами з: 13 березня 2014, 00:20
Звідки: Івано-Франківськ / Montreal, QC
Дякував (ла): 611 разів
Подякували: 262 рази
Контактна інформація:

Повідомлення Alex Diamantopulo »

ozi, мене така порада від гідри, відверто кажучи, здивувала ))
По перше як не старайся і старе вікно нормально не загерметизуєш. По друге: дуже багато тепл атікає через саме скло, саме тому в наш час виготовляють вакуумні склопакети.
Коротше тут є цікавий варіант який я намагався спробувати минулої зими - ізолююча плівка.
Хотілося б це винести в окрему тему, бо багато цікавих моментів з цими плівками є...
sunroom_door_insulation_6.JPG
sunroom_door_insulation_6.JPG (41.21 Кіб) Переглянуто 6957 разів
---
Аватар користувача
ozi lucky
Повідомлень: 1754
З нами з: 20 квітня 2014, 12:40
Звідки: ойкумена
Дякував (ла): 1 раз
Подякували: 10 разів

Повідомлення ozi lucky »

пройшло два зимових або майже місяця - напалило 109 доларів. з трьох батарей включали тільки одну, та й то не завжди. чи то теплоізоляція хороша, чи то сусіди палять добре, або й те, й інше. тобто на 20 доларів більше за два осінніх. ну непогано я скажу...
може раніше зими були суровіші? побачу ще скільки за січень-лютий вийде.

а ще ГідроКвебек зробив Portrait de ma Consommation. Це в вашому онлайн-кабінеті на сайті можна дивитись скільки наїли вже електрики. Апдейтиться часто, раз на декілька днів, можна дивитись статистику за кожен день. Ого! Виглядає круто. Можна дивитись за кожний період оплечений статистику.
якщо дивитись по днях то так і тестувати можна - дивлячись в який день коли більше чого включали.
________________
Thruth is more in the process than in the result

- Jiddu Krishnamurti -
Відповісти

Повернутись до “Загальний форум”