Energy monitor

тут можна обговорювати будь яку тему :)

Модератор: smisha

Аватар користувача
Alex Diamantopulo
Administrator
Administrator
Повідомлень: 2236
З нами з: 13 березня 2014, 00:20
Звідки: Івано-Франківськ / Montreal, QC
Дякував (ла): 611 разів
Подякували: 262 рази
Контактна інформація:

Energy monitor

Повідомлення Alex Diamantopulo »

Скоро зима і я дивлячись на свій рахунок Hydro Quebec я зрозумів що пора моніторити споживання електроенергії...
Чи є в когось досвід роботи з подібними системами?
Наразі розглядаю такі варіанти:

efergy
engagehub_uk_samonitor_usa.jpg
engagehub_uk_samonitor_usa.jpg (77.31 Кіб) Переглянуто 7053 разів
NEURIO
HEM_Contents.jpg
HEM_Contents.jpg (42.59 Кіб) Переглянуто 7053 разів
TED
TED.jpg
TED.jpg (59.56 Кіб) Переглянуто 7053 разів

OWL
owl_z-smart.png
owl_z-smart.png (45.96 Кіб) Переглянуто 7053 разів
Буду дуже вдячний за пораду :)
---
Аватар користувача
ozi lucky
Повідомлень: 1754
З нами з: 20 квітня 2014, 12:40
Звідки: ойкумена
Дякував (ла): 1 раз
Подякували: 10 разів

Повідомлення ozi lucky »

о і я собі вже таку захотів.
а хіба десь в підвалі будинку лічильника не має бути на кожну квартиру окремого? чи тут в різних будинках геть по різному?
ви до речі як платит по місяцю чи по два? і скільки виходить в кіловатгодинах?
до речі я тут помітив треба платите не тільки за кіловатгодинах, а ще й за кожен кіловат, що перевищує потужність 50 кіловат.

і скільки до речі тягне батарея типова місцева кіловат в годину? бо я щось підпису ніде знайти не зміг.

так і тут до речі лед-лампи продають теж енергозберігаючі. хоча я так розумію їх чомусь не сильно купляють. в Україні вони дуже популярні.
________________
Thruth is more in the process than in the result

- Jiddu Krishnamurti -
Аватар користувача
mialgri
Повідомлень: 544
З нами з: 12 вересня 2014, 13:21
Дякував (ла): 234 рази
Подякували: 68 разів

Повідомлення mialgri »

Всім доброго дня.
Теж цікавлюсь темою енергозбереження.
Спочатку почав з кітайців. Нарив таке - http://ali.onl/9Xq
Заказав.
Аватар користувача
San-Frankivsko
VIP
VIP
Повідомлень: 3068
З нами з: 16 березня 2014, 13:27
Звідки: Івано-Франківськ -> MTL
Дякував (ла): 245 разів
Подякували: 529 разів

Повідомлення San-Frankivsko »

ozi писав: а хіба десь в підвалі будинку лічильника не має бути на кожну квартиру окремого? чи тут в різних будинках геть по різному?
у нашому будинку не помічав.... просто оплачую виставлені рахунки.... :sorry:
ozi писав:ви до речі як платит по місяцю чи по два?
раз на два місяці....
ozi писав:до речі я тут помітив треба платите не тільки за кіловатгодинах, а ще й за кожен кіловат, що перевищує потужність 50 кіловат.
а ще є абонплата....
ozi писав:так і тут до речі лед-лампи продають теж енергозберігаючі. хоча я так розумію їх чомусь не сильно купляють. в Україні вони дуже популярні.
ну чому?.... у мене, наприклад, всі лампочки LED.... що знизило рахунок десь на 10$...
якщо брати в Костко упаковку, то виходить десь по 2-2.5 за жарівку (якщо тепер так можна її називати :) )...
Українець не той, у кого батьки українці...
а той, у кого діти українці!...
"РАЗОМ ДО ПЕРЕМОГИ" - збірка від Комітету допомоги Україні (Монреаль)
Аватар користувача
San-Frankivsko
VIP
VIP
Повідомлень: 3068
З нами з: 16 березня 2014, 13:27
Звідки: Івано-Франківськ -> MTL
Дякував (ла): 245 разів
Подякували: 529 разів

Повідомлення San-Frankivsko »

mialgri писав:Всім доброго дня.
Теж цікавлюсь темою енергозбереження.
Спочатку почав з кітайців. Нарив таке - http://ali.onl/9Xq
Заказав.
що воно дає?.... вимірює енергоспоживання конкретного приладу?....
Українець не той, у кого батьки українці...
а той, у кого діти українці!...
"РАЗОМ ДО ПЕРЕМОГИ" - збірка від Комітету допомоги Україні (Монреаль)
Аватар користувача
mialgri
Повідомлень: 544
З нами з: 12 вересня 2014, 13:21
Дякував (ла): 234 рази
Подякували: 68 разів

Повідомлення mialgri »

San-Frankivsko писав:
mialgri писав:Всім доброго дня.
Теж цікавлюсь темою енергозбереження.
Спочатку почав з кітайців. Нарив таке - http://ali.onl/9Xq
Заказав.
що воно дає?.... вимірює енергоспоживання конкретного приладу?....
Думаю що так.
Отримаю через пару місяців ) і розкоштую )
Аватар користувача
Alex Geneve
Повідомлень: 371
З нами з: 15 квітня 2014, 19:42
Подякували: 1 раз

Повідомлення Alex Geneve »

mialgri писав:
San-Frankivsko писав:
mialgri писав:Всім доброго дня.
Теж цікавлюсь темою енергозбереження.
Спочатку почав з кітайців. Нарив таке - http://ali.onl/9Xq
Заказав.
що воно дає?.... вимірює енергоспоживання конкретного приладу?....
Думаю що так.
Отримаю через пару місяців ) і розкоштую )

У цілому цей "девайс" ні для чого,бо не має канадської ліцензії та-й який сенс у вимірюванні показників одного приладу.Аппарат у шапці теми я погоджуюся доцільний,бо вимірює споживання цілого будинку чи апартментів та має ліцензування у Канаді що дає право використання його показників у сперечках або у суді.Це особливо актуально у Онтаріо де електроєнергія особливо дорога.Та у Квебеці після заміни лічильників багато користувачів зазначили що стали більше платити за спожиту енергію при однаковому споживанні.Так-що варто контролювати цю тему.
Аватар користувача
mialgri
Повідомлень: 544
З нами з: 12 вересня 2014, 13:21
Дякував (ла): 234 рази
Подякували: 68 разів

Повідомлення mialgri »

Alex Geneve писав:
mialgri писав:
San-Frankivsko писав:
mialgri писав:Всім доброго дня.
Теж цікавлюсь темою енергозбереження.
Спочатку почав з кітайців. Нарив таке - http://ali.onl/9Xq
Заказав.
що воно дає?.... вимірює енергоспоживання конкретного приладу?....
Думаю що так.
Отримаю через пару місяців ) і розкоштую )

У цілому цей "девайс" ні для чого,бо не має канадської ліцензії та-й який сенс у вимірюванні показників одного приладу.Аппарат у шапці теми я погоджуюся доцільний,бо вимірює споживання цілого будинку чи апартментів та має ліцензування у Канаді що дає право використання його показників у сперечках або у суді.Це особливо актуально у Онтаріо де електроєнергія особливо дорога.Та у Квебеці після заміни лічильників багато користувачів зазначили що стали більше платити за спожиту енергію при однаковому споживанні.Так-що варто контролювати цю тему.
Я не планую використовувати цей прилад як доказ у суперечках.
Наведу приклад, для чого я придбав цей прилад.
В мене є осушувач повітря (чи як він там правильно називається), і я хочу знати, скільки електроенергії він "тяне".
Далі, акваріуми, пилесос, посудомийка тощо.
Це не є альтернативою тих пристріїв що перераховані зверху. Але "з тієї ж опери".
Аватар користувача
ozi lucky
Повідомлень: 1754
З нами з: 20 квітня 2014, 12:40
Звідки: ойкумена
Дякував (ла): 1 раз
Подякували: 10 разів

Повідомлення ozi lucky »

дійсно, краще ліцензований і на весь будинок. просто щоб самому розуміти картину - бо якось в сліпу платити не дуже комфортно. постійно закрадається ця погана-шкідлива думка, що якось підозріло-незрозуміло багато. а так хоч не сумніваєшся.
хоча пристрій для поприладовго вимірювання теж корисний, щоб самому для себе поміряти, що більше їсть, що може краще нове купити, а старе кудись діти.
тобто для різних цілей.
________________
Thruth is more in the process than in the result

- Jiddu Krishnamurti -
Аватар користувача
ozi lucky
Повідомлень: 1754
З нами з: 20 квітня 2014, 12:40
Звідки: ойкумена
Дякував (ла): 1 раз
Подякували: 10 разів

Повідомлення ozi lucky »

San-Frankivsko писав:раз на два місяці....
те ж саме в мене.
San-Frankivsko писав:а ще є абонплата....
так, в курсі. щось біля 40 з чимось центів за день (якщо звичайний тариф, тобто DM).
San-Frankivsko писав:ну чому?.... у мене, наприклад, всі лампочки LED.... що знизило рахунок десь на 10$...
я теж прихильник ЛЕД і повкручував собі одні лед. просто я як по різних магазинах купляв ходив дивився, то ті люди що купляли, вони восновному купляли звичайні лампи, а на галогенні (там же ртуть!) дивились, як на якусь розкіш, коли вибирали. в сторону ЛЕД при мені ніхто не дивився, крім мене. відчув себе прогресивним васьою.
________________
Thruth is more in the process than in the result

- Jiddu Krishnamurti -
Аватар користувача
Alex Geneve
Повідомлень: 371
З нами з: 15 квітня 2014, 19:42
Подякували: 1 раз

Повідомлення Alex Geneve »

ozi писав:
San-Frankivsko писав:раз на два місяці....
те ж саме в мене.
San-Frankivsko писав:а ще є абонплата....
так, в курсі. щось біля 40 з чимось центів за день (якщо звичайний тариф, тобто DM).
San-Frankivsko писав:ну чому?.... у мене, наприклад, всі лампочки LED.... що знизило рахунок десь на 10$...
я теж прихильник ЛЕД і повкручував собі одні лед. просто я як по різних магазинах купляв ходив дивився, то ті люди що купляли, вони восновному купляли звичайні лампи, а на галогенні (там же ртуть!) дивились, як на якусь розкіш, коли вибирали. в сторону ЛЕД при мені ніхто не дивився, крім мене. відчув себе прогресивним васьою.
В галогенних лампах знаходиться йод або бром , ртуті там немає.Ртуть є у люмінісцентних лампах. Відносно того, чому місцеві віддають перевагу звичайним лампам то це не дивно.По перше це ціна,по друге це якість освітлення ну і звичайно світлова гамма випромінювання теж відіграє свою роль.Що-до якоїсь "єкономії" на єнергоспоживанні від ЛЕД то у великих обсягах вона звичайно може бути,але у обсязі одної хати чи квартири це звичайно мізер,при інвестиції на заміну усіх ламп у хаті вам це окупиться років через десять і то навряд-чи враховуючи ціну на електроєнергію у Квебеці.Ще є одне спірне питання це канцерогенність ЛЕД.Так-як ще до кінця не вивчений вплив цього освітлення на організм людини.
Аватар користувача
ozi lucky
Повідомлень: 1754
З нами з: 20 квітня 2014, 12:40
Звідки: ойкумена
Дякував (ла): 1 раз
Подякували: 10 разів

Повідомлення ozi lucky »

Alex Geneve писав: В галогенних лампах знаходиться йод або бром , ртуті там немає.Ртуть є у люмінісцентних лампах.
ймовірно я переплутав назву. мав на увазі такі закручені спіралькою лампи - то люмінісцентні.
Alex Geneve писав:Відносно того, чому місцеві віддають перевагу звичайним лампам то це не дивно.По перше це ціна,по друге це якість освітлення ну і звичайно світлова гамма випромінювання теж відіграє свою роль.Що-до якоїсь "єкономії" на єнергоспоживанні від ЛЕД то у великих обсягах вона звичайно може бути,але у обсязі одної хати чи квартири це звичайно мізер,при інвестиції на заміну усіх ламп у хаті вам це окупиться років через десять і то навряд-чи враховуючи ціну на електроєнергію у Квебеці.
та ну... платити в десять разів менше за одні лампочки - це хіба не економія. плюс вони взагалі не горять (тьху-тьху-тьху). та й світло в них краще - спробуйте самі порівняти.
плюс - з миру по нитці - то менша нагрузка на енергосистему.
________________
Thruth is more in the process than in the result

- Jiddu Krishnamurti -
Аватар користувача
Alex Geneve
Повідомлень: 371
З нами з: 15 квітня 2014, 19:42
Подякували: 1 раз

Повідомлення Alex Geneve »

ozi писав:
Alex Geneve писав: В галогенних лампах знаходиться йод або бром , ртуті там немає.Ртуть є у люмінісцентних лампах.
ймовірно я переплутав назву. мав на увазі такі закручені спіралькою лампи - то люмінісцентні.
Alex Geneve писав:Відносно того, чому місцеві віддають перевагу звичайним лампам то це не дивно.По перше це ціна,по друге це якість освітлення ну і звичайно світлова гамма випромінювання теж відіграє свою роль.Що-до якоїсь "єкономії" на єнергоспоживанні від ЛЕД то у великих обсягах вона звичайно може бути,але у обсязі одної хати чи квартири це звичайно мізер,при інвестиції на заміну усіх ламп у хаті вам це окупиться років через десять і то навряд-чи враховуючи ціну на електроєнергію у Квебеці.
та ну... платити в десять разів менше за одні лампочки - це хіба не економія. плюс вони взагалі не горять (тьху-тьху-тьху). та й світло в них краще - спробуйте самі порівняти.
плюс - з миру по нитці - то менша нагрузка на енергосистему.
Та перевіряв вже.Три роки тому коли Рено та Ом Депо разом з Гідро Квебек робили акції на ЛЕД з поверненням більшої вартості покупки я поміняв усе освітлення в хаті. Як результат практично ніякої різниці у оплаті єлектроенергії бо Гідро Квебек "крутить" лічильники як хоче і плюс дуже низька світлова віддача.В кінцевому випадку я замінив усі "потрібні" місця як-то кухня,салон,спальні на галогенки а у бейсменті гаражі та зовнішньому освітленні залишив ЛЕД бо там не так важливо якісне освітлення.
Що-до "меншої нагрузки на єнергосистему" то це все "байки" аби втюхати свіжу технологію за максимальні гроші.Якщо ви думаєте що за рахунок ЛЕД можна зменшити антропію Всесвіту то це певна помилка. :-D
Аватар користувача
ozi lucky
Повідомлень: 1754
З нами з: 20 квітня 2014, 12:40
Звідки: ойкумена
Дякував (ла): 1 раз
Подякували: 10 разів

Повідомлення ozi lucky »

Alex Geneve писав:... я поміняв усе освітлення в хаті. Як результат практично ніякої різниці у оплаті єлектроенергії бо Гідро Квебек "крутить" лічильники як хоче
оце "крутить як хоче" мене дуже сильно насторожує.
Alex Geneve писав:і плюс дуже низька світлова віддача.
тут не можу нічого сказати, бо не знаю які саме ЛЕД лампи ви з чим саме порівнювали. треба дивиться параметри лампочок - Вати, Люмени, тощо.
Alex Geneve писав:Що-до "меншої нагрузки на єнергосистему" то це все "байки" аби втюхати свіжу технологію за максимальні гроші.Якщо ви думаєте що за рахунок ЛЕД можна зменшити антропію Всесвіту то це певна помилка. :-D
якщо написано, що потужність не 60 Ватт, а 7 Ватт - то це матиматика. нагрузка як не крути виходить менше. і енергії їсть менше. друге діло, що якщо хтось крутить лічильник як хоче ..... хоча якщо обігрів води і опалення - все від електрики і все гріється, то це все на місці в квартирі, то це теж якось може впливати на рахунки.
________________
Thruth is more in the process than in the result

- Jiddu Krishnamurti -
Аватар користувача
Alex Geneve
Повідомлень: 371
З нами з: 15 квітня 2014, 19:42
Подякували: 1 раз

Повідомлення Alex Geneve »

Та не тільки вас це насторожує.Тут після заміни лічильників ГідроКвебеком вже масса народу "насторожена" причому є взагалі пародійні випадки коли у порядної квебекуа згоріло шале де був лічильник і вона через пів-року отримала фактюр від ГідроКвебек на оплату єнергії за цих пів-року, типу згорівший та відключенний лічильник і надалі "накручував" грошики.От такі "байки малята". Це ще справа наступних місцевих керівників "розгрібати" цю містечкову мафію під назвою ГідроКвебек.Вони ще довго будуть у цій мутній водиці рибку ловити.
Ви думаєте чому такі прилади як у шапці теми тут стають все більш популярні ?
Що до параметрів лампочок то є таке понятя як "єквівалент" , як-би по люменам лампа ЛЕД у 7 ватт для прикладу відповідає звичайній лампі у 60 ватт, але насправді це усе брехня,та ще-й колір у більшості ЛЕД не дуже приємний в багатьох від них зір стражає та й депресняк може бути.
Аватар користувача
Alex Diamantopulo
Administrator
Administrator
Повідомлень: 2236
З нами з: 13 березня 2014, 00:20
Звідки: Івано-Франківськ / Montreal, QC
Дякував (ла): 611 разів
Подякували: 262 рази
Контактна інформація:

Повідомлення Alex Diamantopulo »

На рахунок LED ламп... У мене трішки інша проблема але про неї пізніше, оскільки ми уже заговорили про LED.
LED лампи бувають ДУЖЕ різні, тому пропоную вказувати конкретні моделі та виробників і не важливо чи це був позитивний чи негативний досвід.
Окрім LED ламп були ще популярними газорозрядні лампи (CFL: Compact fluorescent lamp), а може вони і зараз популярні. В будь якому випадку я ніколи їх і не купував. Так от, сама ідея може і не погана, але її виконання було просто жахливим. Як людина яка хоч трішки розбирається в електроніці можу сказати, що китайці їх виготовляли з використанням найдешевших і надзвичайно неякісних компонентів. Здавалося б економія, але поблема в тому що ті лампи були дорожчими звичайних і виходили з ладу вони досить швидко. То ж економія була тільки на перший погляд. Друга серйозна проблема - це мерехтіння з частотою 50Hz чи в нашому випадку - 60Hz. Тим не меньше, сама технологія газорозрядних ламп досить економна, хоча і не завжди корисна для ока. Саме тому в офісних приміщеннях використовуються FL лампи, уявіть скільки би платили за електроенергію в офісах якби використовували лампи розжарювання. Більш ніж впевнений що споживання кондиціонерів теж сильно виросло б :)

LED це трішки інша історія на ринку. Сама по собі технологія досить не дешева і раніше було складано взятися за виробнитство дешевим "китайським" компаням. То ж гіганти типу Philips випускали досить якісні лампи, хоч і до біса дорогі.
Сьогодні ж конкуренція яку створюють дешеві виробникі неякісної продукції змушують великі компанії знижувати ціну самої технології і звісно ж своєї продукції.
На сьогодні інсують різні за ефективністю LED джерела світла, з різною температурю свічення та потужністю. Я бачив дуже дешеві китайські лампи які можуть бути неприємними, а може і шкідливими, оку і навіть вогненебезпечними. У мене в квартирі є кілька ламп Philips Enduraled, по потужності мені їх вистачає і по кольору вони дуже приємні. Ну і звісно ж ніякого мерехтіння завдяки якісній системі живлення.

Нагадаю, що ефективність світодіодних джерел світла вимірюється в люменах на Ватт - lm/W. Сучасні LED випромінюють в 8-10 разів більше люменів на один Ватт.
luminous-efficacy-LED-lighting.jpg
luminous-efficacy-LED-lighting.jpg (35.58 Кіб) Переглянуто 6960 разів
led-efficiency-nobel-prize.jpg
led-efficiency-nobel-prize.jpg (31.36 Кіб) Переглянуто 6960 разів
Тепер повертаючись до того що мене найбільше хвилює...
В мому випадку, після переїзду, я взагалі не дуже переймаюся освітленням. В мому випадку це те ж саме що перейматися енергозберігаючими лампами в автомобілі.

По програмі розподілених платежів Hydro я плачу $130 в місяць і скоро платитиму 140-150, оскільки уже перевищую споживання. Взимку моя квартира може спалити до 2000 Кіловатт-годин за місяць (це приблизно $400 за два місяці) :facepalm:
Мені важко порівняти своє споживання з чиїмось, бо я тут зовсім не давно живу і не мав на такі порівнняня часу...
То ж мені дуже цікаво моніторити своє споживання і справа зовсім не в довірі до лічильників та Hydro Quebec.

Коротше незважаючи на домашні сервери, які працюють 24х7, мережеву лаборатороію і любов до піци запечної в еклетричній духовці ми споживаємо надто багато. Може я помиляюсь?

Трішки деталей про мою квартиру: 3.5 не малої площі, другий поверх старенького кондо. Стіни не утеплені, вікна старі і досить холодні - минулої зими, місцями, намерзав лід.
батареї якими користуюсь:
Кухня: 1х1750Wh
Спальня: 1х1750Wh
Гостинна: 2х750
Загалом опалення може споживати 5 КвТ
heating.jpg
heating.jpg (74.99 Кіб) Переглянуто 6960 разів
Є одна в ванній але я нею рідко користуюсь :)

До речі на кожні батареї повинна бути наклека з параметрами батареї, скоріш за все на зовнішньому захисному кожуху.
---
Відповісти

Повернутись до “Загальний форум”