Монреаль: націоналізм та супутні проблеми

тут можна обговорювати будь яку тему :)

Модератор: smisha

Аватар користувача
Alex Diamantopulo
Administrator
Administrator
Повідомлень: 2236
З нами з: 13 березня 2014, 00:20
Звідки: Івано-Франківськ / Montreal, QC
Дякував (ла): 611 разів
Подякували: 262 рази
Контактна інформація:

Повідомлення Alex Diamantopulo »

Так само: "хіба російські націоналісти не хочуть поширення російської мови і культури на теренах своєї країни?"
Чи ісламісти, араби, китайці. Як і будь яка культура. Як на мене це те саме що говорити про те що вода є мокра

Ціль квебекських націоналістів - квебекський націоналізм 🤪
Не тільки картинка негативна, але і текст теж.
---
smisha
VIP
VIP
Повідомлень: 4305
З нами з: 16 березня 2014, 11:03
Дякував (ла): 314 разів
Подякували: 479 разів

Повідомлення smisha »

Так можна судити про будь який націоналізм... така крапка зору автора малюнку.
Аватар користувача
San-Frankivsko
VIP
VIP
Повідомлень: 3068
З нами з: 16 березня 2014, 13:27
Звідки: Івано-Франківськ -> MTL
Дякував (ла): 245 разів
Подякували: 529 разів

Повідомлення San-Frankivsko »

Alex Diamantopulo писав:
03 квітня 2021, 20:47
Бачиш, навіть на підсвідомому рівні ця картинка несе негативне навантаження, навіть якщо не знаєш мови. Одразу виникає питання "що поганого".
Націоналізм буває різним.
Як на мене, у випадку з квебеком націоналізм є спотвореним і не приносить жодних позитивних результатів. Чи це велике досягнення жити в сильно обмеженому суспільстві?
Жити на материку де переважає англійська мова і в той же час не знати ні слова англійською? Я таких людей багато знаю з квебеку.
Самоізоляція, ненависть - основні досягнення квебекського націоналізму.
Який впершу чергу направлений не на розвиток себе та інших, а на приниження і гноблення інших.
виділений текст - майже слово в слово те, що кажуть прихильники рускава міра про український націоналізм... :-D :-D :-D
Українець не той, у кого батьки українці...
а той, у кого діти українці!...
"РАЗОМ ДО ПЕРЕМОГИ" - збірка від Комітету допомоги Україні (Монреаль)
Аватар користувача
San-Frankivsko
VIP
VIP
Повідомлень: 3068
З нами з: 16 березня 2014, 13:27
Звідки: Івано-Франківськ -> MTL
Дякував (ла): 245 разів
Подякували: 529 разів

Повідомлення San-Frankivsko »

Націоналізм - є державною ідеологією держави Ізраїль... але навряд чи знайдеться багато сміливців публічно критикувати такий стан речей.... 8-)
Українець не той, у кого батьки українці...
а той, у кого діти українці!...
"РАЗОМ ДО ПЕРЕМОГИ" - збірка від Комітету допомоги Україні (Монреаль)
Аватар користувача
Alex Diamantopulo
Administrator
Administrator
Повідомлень: 2236
З нами з: 13 березня 2014, 00:20
Звідки: Івано-Франківськ / Montreal, QC
Дякував (ла): 611 разів
Подякували: 262 рази
Контактна інформація:

Повідомлення Alex Diamantopulo »

На рахунок прихильників рускава міра, я звісно ж не можу погодитись :) анальною можна провести з натяжкою і то, обернену. Серйозно, почитайте і послухайте що вони, москвини, кажуть. Або поспілкуйтеся наживо з одним. Вони всі гонять про вєлікую раісю, рюзге мір і як вони краще всього світу і всіх культур.
Те саме гонять і в квебецв. Про те як вони годують всю Канаду 🤣. Квебекських націоналістів можна порівнювати тільки з лднр. Де процвітає корупція, де грають на мовному питанні, де є вєлікая нация (накачані голубиє варатнічкі) яка зберігає таку унікальну у всьому світі мову і культуру з якої ржуть французи.

Стосовно Ізраїлю, то це саме той випадок де, як і в Україні, націоналізм не дозволяє звалитись в дич і деградацію. Націоналізм буває різним і служить різним цілям. Що дич і болото можна визначити мовою природи - математикою, статистикою. Не потрібно філософії і історії (і інших псевдонаук)

Сліпо бути націоналістом (чи бути прихильником такої ідеології) значить бути ідіотом який ненавидить все, в тому числі самого себе і ідеологію. Саме тому є росіяни які повністю відмовились ідентифікувати себе як руський і обірвали всі зв'язки з Росією (або працюють над цим). Ті люди подумали, і зрозуміли що вони є частиною жахливої і відсталої системи (цінностей, політики, поглядів і так далі).

На мою думку, Квебек повністю програє якщо порівнювати Квебек з рештою Канади.
Наприклад:
- Сімейні цінності просто відсутні
- Рівень спеціалістів надзвичайно низький.
Я одразу розрізняю місцевих і спеціалістів з того ж такого близького Онтаріо. Навіть не по розмові, по результатах їх роботи. Маю реальні приклади і історії з таких галузей: ІТ, авто, фінансові послуги, нерухомість.
- Корупція, кумовство. Першим кидається в очі дороги та архітектура. Корупція на інших рівнях також існує, коли про підвезення можна забути бо у тебе не квебекське прізвище.

Список я можу продовжити підкріпляючи реальними історіями моїх знайомих та друзів (місцевих) але не думаю що комусь це буде цікаво.

Ватани які живуть на росії повністю забули що весь прогрес і культура завжди приходила з заходу. Таке само Квебек марить ідеєю що він годує всю Канаду.
Перетворити Україну в округ росії це те саме, що перетворити Канаду в Квебек. Це просто не працює і звучить абсурдно.

Тут варто зазначити важливу різницю - на росії весь цей бруд уже забетонувався, а Квебек ще має шанс на позитивні зміни.

Саме тому в Канаді не спрацювала корумпована ідея з введенням французької мови як другої державної.
---
Аватар користувача
San-Frankivsko
VIP
VIP
Повідомлень: 3068
З нами з: 16 березня 2014, 13:27
Звідки: Івано-Франківськ -> MTL
Дякував (ла): 245 разів
Подякували: 529 разів

Повідомлення San-Frankivsko »

Alex Diamantopulo писав:
04 квітня 2021, 20:26
На рахунок прихильників рускава міра, я звісно ж не можу погодитись :) анальною можна провести з натяжкою і то, обернену. Серйозно, почитайте і послухайте що вони, москвини, кажуть. Або поспілкуйтеся наживо з одним. Вони всі гонять про вєлікую раісю, рюзге мір і як вони краще всього світу і всіх культур.
я не роблю різниці між відвертими адептами рускава міра і мишебратьями чи какаяразніца...

а це саме риторика опзж, мертвечуків і арєстовічєй....
Українець не той, у кого батьки українці...
а той, у кого діти українці!...
"РАЗОМ ДО ПЕРЕМОГИ" - збірка від Комітету допомоги Україні (Монреаль)
Аватар користувача
San-Frankivsko
VIP
VIP
Повідомлень: 3068
З нами з: 16 березня 2014, 13:27
Звідки: Івано-Франківськ -> MTL
Дякував (ла): 245 разів
Подякували: 529 разів

Повідомлення San-Frankivsko »

стосовно твого ставлення до квебекського націоналізму...

ти неодноразово наголошував, що не знаєш французької... тобто про квебекський націоналізм ти черпаєш інформацію на англомовних ресурсах.... підозрюю, що це щось на кшталт як..... щодо стану справ в Україні, не знаючи української, робити висновки на основі російськомовних ресурсів.... типу страна.юа і шарія... :-D :-D :-D
Українець не той, у кого батьки українці...
а той, у кого діти українці!...
"РАЗОМ ДО ПЕРЕМОГИ" - збірка від Комітету допомоги Україні (Монреаль)
smisha
VIP
VIP
Повідомлень: 4305
З нами з: 16 березня 2014, 11:03
Дякував (ла): 314 разів
Подякували: 479 разів

Повідомлення smisha »

Квебек це Квебек, а Канада, це Канада. Квебек це не Франція. У них навіть культурний звязок не такий сильний. Ну і так, місцева фрвнцузька не така як в Парижі, а в Парижі не така, як скажімо, на півночі Франції (Top 10 des pires accents régionaux de France). Мені наприклад легше зрозуміти канадську англійську, ніж британську. Ще важче австралійську. Тобто мова швидше про звичку, а не про красу того чи іншого акценту.
В моїй практиці не помічав якоїсь різниці в професіоналізмі між квебекцями і канадцями. Іноді буває що люди порівнюють яблука з апельсинами, тобто в нашому випадку ми беремо непрофесіонала з Квебеку і професіонала з Торонто і робимо узагальнення. ІТ галузь в Монреалі є достатньо розвиненою, якби навколо були тільки лайнокодери, то ми б мали іншу статистику.
До речі про картинку, там немає "доброго" і "поганого" хлопця. Це просто набір метафор, якими кидають то в один то в інший бік. Наприклад, про федераліста говорять, що це студент-прогульник, який не любить те, що він вчить. А про квебекського націоналіста - що всі вони білінгви і працюють на нижчих ланках виробничої ієрархії... Як на мене повна туфта
Аватар користувача
Alex Diamantopulo
Administrator
Administrator
Повідомлень: 2236
З нами з: 13 березня 2014, 00:20
Звідки: Івано-Франківськ / Montreal, QC
Дякував (ла): 611 разів
Подякували: 262 рази
Контактна інформація:

Повідомлення Alex Diamantopulo »

San-Frankivsko, насправді зовсім не так.
У мене ніколи не було часу вникати в такі речі і проводити час на форумах. Картинку яку я виклав це перша картинка яку я побачив в рекламі реддіту про квебекський сабредіт О_о. Я не можу назвати жодного іншого подібного політичного чи навіть просто "про життя" форуму який я хоч би раз прочитав за ці майже 10 років. Мій погляд сформований тільки моїм досвідом, історій інших дуже мало чув бо мало хто цим відверто ділиться.
З самого початку коли я приїхав в Монреаль я помітив серйозну проблему з мовою. Моя англійська і так була досить обмежена, а французька була на такому ж рівні як і зараз - на нульовому. Одна з моїх перших поїздок на автобусі (я зовсім не орієнтувався в маршрутах і місцевості) в Монреалі пішла по найгіршому сценарію. Я ввічливо запитав водія чи я на правильному автобусі і вибачився що не говорю французькою, сказав що новенький тут. На що він відпові мені (дослівно що я почув): - "ОК ejokfh woijhf iwes hi tabarnak jksahd fkjsdh fkjasdf francais skdhf jksdh fkjsd..."
Я перепитав його ще два рази перепрошуючи що не розумію взагалі французької на що він повторював одне і те саме, майже слово в слово. На третій раз я зрозумів що він просто ує***н а не людина. Після того у мене було щось подібне ще кілька разів. І зі звичайними людьми і з тими хто працює на державних позиціях.

smisha,
Мені пощастило що мене знайшли і затягли в дуже хорошу компанію в якій по французьки взагалі ніхто не говорив.
З часом я почав займати там досить непогану позицію. Навіть проводив інтерв'ю, наймав людей до себе в команду, керував проектами які виконували інші компанії. Саме в роботі з цими комапніями я прийшов до висновку, що місцеві як правило дуже криворукі. Не тільки в плані коду, але й в елементарних речах. Доприкладу одина відома квебекська компанія проводила оптичну магістраль 3 (!!!) рази під ряд. Кожного разу вони або не те волокно проводили що треба, або виявлялося що вони його ушкоджували при проводці. Таких прикладів у мене не меньше десятка. Таку саму роботу хлопці з Онтаріо виконували за один приїзд, без жодних нарікань, взагалі.
Стосовно картинки... Я розумію, з нашої сторони воно виглядає інакше. Але мій сусід навіть виглядає так як хлопець праворуч на картинці.
Він мені багато разів розповідав про те як круто робити роботу руками і які високомірні і тупі англофони в тих інших провінціях де він не раз був.
По його мірках робота на нижчих ланках є супер крутою, цікавою і поважною. І всі вони білінгви на його думку просто стараються "берегти франсе". Я ніколи не встрявав в його історії зі своїми запереченнями чи запитаннями бо мені було дуже цікаво як він мислить.

До всього цього ще хочу додати відношення одного місцевого чоловіка в якого частина сім'ї історично англомовна. Так от, він одружився на жінці у якої вся сім'я чисті квебекуа. У них уже давно дорослі діти, по 9 і 15 років... Цікавий збіг обставин, сьогодні ми з ним говорили і він довго розповідав мені про те як він ненавидить своє життя і як скоро буде подавати на розлучення бо більше не може витримати цього пекла в квебекській сім'ї. Питав мене жартома чи не можу я познайомити його з українкою (йому 50). Мій хороший друг і мені його дуже шкода.
---
Аватар користувача
Олесь Вахній
Повідомлень: 1301
З нами з: 19 листопада 2014, 07:39
Дякував (ла): 20 разів
Подякували: 57 разів

Повідомлення Олесь Вахній »

Квебекуа почуваються ображеними. Жан Кретьєн в одному з інтерв'ю обмовився що ми, нащадки французів в Канаді раніше англійців оселились. Він щоправда не сповідував ідей від'єднання Квебеку але настрої знав чудово.
Прагнення зберегти власну ідентичність, підкреслити власну інакшість в різних людей по різному проявляється. Хтось розвитком культури і захистом кордонів від неконтрольованого заселення чужинцями, а менш освідчені просто брутальністю і побутовим хамством. Хіба в Україні мало випадків коли на звернення москвинською або англійською відповідають відсиланням в неблизьку географію? Запевняю, більше ніж достатньо. В Таліні схоже. Донині москвомовні в образі за показову зневагу від автохтонів. Особисто спілкувався з одними і другими.
Щодо тупості і відсталості одних у співвідношенні з іншими? Таке життя... Знаючи якими є ті чи інші, вибирайте коло спілкування за вподобанням.
Відповісти

Повернутись до “Загальний форум”