Facebook блокував Bogdana Babych та Айдар

тут можна обговорювати будь яку тему :)

Модератор: smisha

Відповісти
Аватар користувача
Alex Diamantopulo
Administrator
Administrator
Повідомлень: 2236
З нами з: 13 березня 2014, 00:20
Звідки: Івано-Франківськ / Montreal, QC
Дякував (ла): 611 разів
Подякували: 262 рази
Контактна інформація:

Facebook блокував Bogdana Babych та Айдар

Повідомлення Alex Diamantopulo »

Одна з причин яка відштовхує мене від FB...
Ви готові до того, що Фейсбук видалить вашу сторінку назавжи? Що робитимете, до кого звертатиметесь?

Теоретично, я була до цього готова, бо розуміла, що це платформа, де правила встановлюються не мною, і мій вплив є обмеженим. Тому, більшість фото дублювала, але не всі. Створила і адмініструвала кількох сторінок, і майже на всіх надала доступ іншим співадмінам.

Шкода було корисної інформації, яка була в мене в стрічці, а також контактів людей, з якими я спілкувалась у Фейсбуці і не заморочувалась, що треба сконтактуватись також і в інших месенджерах. До багатьох сервісів, де я була зареєстрована через Фейсбук, я втратила доступ.

За що ж видалили мій акаунт у ФБ? За порушення правил, а саме…мова ненависті... тощо. Якщо точніше, я була співадміном сторінки Айдар. Ще з 2014 року, час від часу, я надавала їм інформаційну допомогу.

Ми планували святкувати подію - День визволення Щастя від окупантів. Ідея була в тому, що в нас є традиція відзначати сумні, трагічні дати, це формує такий собі символ країни -жертви. А хочеться змінювати підхід і закріплювати в свідомості образ країни-переможниці.

Звільнення Щастя - чудовий привід!

Після того, як один зі співадмінів опублікував івент «Звільнення Щастя» на сторінці Айдар - пішли скарги від окупантської ботоферми і миттєво були не просто заблоковані, а видалені назавжи, без права відновлення, всі акаунти співадмінів сторінки Айдар.

Я не погодилась з таким рішенням, бо в Фейсбуці ніде не вказано, що користувачі несуть колективну відповідальність. І коли писала скаргу, вказала, що навіть, якщо хтось зі співадмінів опублікував пост на сторінці Айдар, який був не відповідний до правил ФБ, це не привід знищувати іншим користувачам акаунти. Аргумент спрацював. Всім співадмінам через півтора місяці повернули доступ до ФБ.

Це було непросто. І після кількох категоричних відмов, справа здавалась безнадійною. Але, пам’ятаєте байку про двох жаб, які застрибнули в глек з молоком? Одна з них здалась і потонула, а друга борсалась , поки не збила лапами молоко на сметану і не вистрибнула з глека. Я звикла боротись за свої права. Тож, продумала стратегію і почала діяти.

Після численних скарг з боку моїх друзів і знайомих до ФБ і до @Kateryna Kruk, яка відповідає за український напрямок, адміни Фейсбуку«took a second look at the page» і вирішили що «decision to disable all of its admins for CS violations was a regretful overenforcement from our side». Тобто, відновили акаунти, але сторінку Айдар видалили назавжди.

І це серйозний сигнал для нас всіх. Фейсбук вводить все більшу цензуру. Наші підлі сусіди за цей час створили величезну ботоферму і можуть легко блокувати наші сторінки.

Що потрібно робити далі?
Звісно, важливу інформацію і контакти треба дублювати аби одномоментно їх не втратити.

Створити своє. Ще в 2013 році я на Євромайдані закликала до створення української платформи, яка б допомогла нам комунікувати і спільнодіяти. Було кілька спроб, але, на жаль, не дуже успішних. До цієї ідеї треба повертатись і через спільнокошт фінансувати цю платформу. Це внесок в нашу інформаційну безпеку і ще стане нам у нагоді в майбутньому.

Навчитись солідарно скаржитись і допомагати відновлювати акаунти, щоб припинити практику блокування/видалення сторінок наших патріотів і патріотичних видань, які так прагнуть знищити наші вороги.

Україні треба, як це роблять інші держави, ввести Фейсбук в своє правове поле й розробити алгоритм захисту прав своїх громадян.
Адже, ця соцмережа є частиною публічного інформаційного простору, і обмеження свободи слова - це обмеження наших конституційних прав.
Хочу красно подякувати Артем Біденко Gennadiy Druzenko Daryna Kulyk і тисячам підписників Vitalii Kulyk Без вашої солідарної допомоги, я б тут зараз не писала. Зі свого боку, матимете проблеми - також допоможу.

Також хочу подякувати Kateryna Kruk і адміністрації Фейсбуку, які враховують скарги і зберігають індивідуальний підхід до розгляду скарг.
Якщо Ви вважаєте цю інформацію корисною, ставте, будь ласка, лайк, щоб і інші могли почитати.
Вкладення
bb01.jpg
bb01.jpg (11.02 Кіб) Переглянуто 1671 раз
bb02.jpg
bb02.jpg (18.26 Кіб) Переглянуто 1671 раз
bb03.jpg
bb03.jpg (24.46 Кіб) Переглянуто 1671 раз
bb04.jpg
bb04.jpg (24.27 Кіб) Переглянуто 1671 раз
---
smisha
VIP
VIP
Повідомлень: 4305
З нами з: 16 березня 2014, 11:03
Дякував (ла): 314 разів
Подякували: 479 разів

Повідомлення smisha »

Я не впевнений що існування якоїсь "своєї" соцмережі якось би зіграло якусь роль. Цінність Фейсбуку в його аудиторії. Нема аудиторії, немає сенсу плодити контент. Так, вони можуть робити що завгодно. Чи швидше вони просто реагують на скарги. Ботоферма може допомогти забанити будь-яку сторінку, потрібно тільки скарги плодити.
Чи є на то рада?

На Ютюбі робиться те саме, але там простіше, бо треба тільки створити клон каналу і перезалити відео. Трохи губиться аудиторія, але свої знайдуть. В Фейсбуці нема що перезаливати, втрату акаунту важко відновити.
Аватар користувача
Alex Diamantopulo
Administrator
Administrator
Повідомлень: 2236
З нами з: 13 березня 2014, 00:20
Звідки: Івано-Франківськ / Montreal, QC
Дякував (ла): 611 разів
Подякували: 262 рази
Контактна інформація:

Повідомлення Alex Diamantopulo »

Зіграло би роль якби люди перестали зливати свої мізки, разом зі свободою, у фб.
Це може бути соціальна мережа або сайт з можливістю коментування і так далі.
Варіантів багато, але все це є і було б не популярним. Бо масі простіше те до чого їх привчили, тобто фб.
---
smisha
VIP
VIP
Повідомлень: 4305
З нами з: 16 березня 2014, 11:03
Дякував (ла): 314 разів
Подякували: 479 разів

Повідомлення smisha »

Колись кажуть MySpace був мегапопулярним, та ніхто і не згадає зараз. З іншого боку, Гугл прикрив свій проект Google+ , не пережив конккренції.
Vo_Vik
Administrator
Administrator
Повідомлень: 803
З нами з: 02 липня 2014, 23:01
Подякували: 86 разів

Повідомлення Vo_Vik »

Як не розумію як взагалі можна будувати щось важливе для тебе чи групи людей на тому, що абсолютно ніяк не контролюєш.
Аватар користувача
Kos
Повідомлень: 126
З нами з: 08 квітня 2021, 15:27
Дякував (ла): 48 разів
Подякували: 43 рази

Повідомлення Kos »

Чи був би перспективним колективний позов до суду на ФБ?
Аватар користувача
Олесь Вахній
Повідомлень: 1301
З нами з: 19 листопада 2014, 07:39
Дякував (ла): 20 разів
Подякували: 57 разів

Повідомлення Олесь Вахній »

Тут на форумі якось вже була гілка де дискутували що є кращим: група у Фейсбуці чи інтернет-форум. Ось один з мінусів Фейсбуку. Якийсь урод може знищити своєю упередженістю кількарічні зусилля
Відповісти

Повернутись до “Загальний форум”