українські сайти

тут можна обговорювати будь яку тему :)

Модератор: smisha

Аватар користувача
0de55a
Supermoderator
Supermoderator
Повідомлень: 1022
З нами з: 17 березня 2014, 04:11
Дякував (ла): 75 разів
Подякували: 97 разів

Повідомлення 0de55a »

smisha писав:
0de55a писав: Перепрошую, то де тут є аналіз, чи приклад порівняння?
Чому контент на домівка повинен бути гіршої якості?
Можна звичайно доводити що день кращий за ніч, та час який на це піде буде просто змарнованим. Бо з таким же запалом можна довести і зворотнє. Це персональні вподобання.
Можна обговорювати будь що, але бажано триматися теми обговорювання. Ми не природознавством займаємось, а намагаємось зрозуміти причини того, чому "домівка" втратила свою популярність у той час, коли конкурентні проекти працюють і процвітають. Адже як не як це форум :) То апріорі має відбуватися вільне обговорення різних питань, але бажано дотримуватись теми обговорювання. Також своїми дописами, ми надаємо можливість іншим учасникам звернути увагу на ті, чи інші аспекти питання, що обговорюється. В моїх дописах не має мети переконати когось в тому, що "разговори" наразі краще себе почувають, ніж "домівка". Це і так помітно в контексті поточних подій. Але головне критично ставитися до наданої інформації, тобто аналізувати надану інформацію. А якщо є критика, то необхідно, щоб вона була конструктивною.

Вочевидь, стара концепція не працює. То тоді які є шляхи подальшого розвитку? Напевно, потрібно запитати власника сайту - яка мета розвитку "домівка"?

Бажано скористатися системним аналізом проекту. Але, якщо не має досвіду в системному аналізі, то потрібно починати з фундаментальних питань:

1. Комерційна складова проекту:
основний бізнес - власник сайту кидає всі сили на розвиток проекту - отже власник є інвестором і робітником одночасно (дизайнером, програмістом, системним адміністратором і т.д.)
інвестиція "а раптом спрацює" - спекулятивне вкладання грошей, власник є інвестором - отже треба обговорювати бізнес-план, вимоги.
соціальна відповідальність - власник сайту хоче зробити свій соціальний внесок, має певний бюджет, щоб заохочувати спеціалістів та спонукати волонтерів допомогти у розвитку сайту.

2. Мета проекту - що є кінцевою метою проекту? Щоб визначитись із напрямком, можна скористатися одним із найпростіших засобів, як SWOT Analysis.
3. Бюджет проекту - щонайменше, для нормального хостингу потрібні гроші. Отже питання грошей завжди актуальне, навіть якщо це тільки плата за хостинг.
3. Структура проекту - які є складові компоненти?
4. План розвитку проекту (Roadmap)
5. Виконавці
6. Контрольні точки (check points)

Ось із цього неповного переліку запитань, які можна було б поставити до проекту "домівка", пропоную почати обговорення.
smisha
VIP
VIP
Повідомлень: 4301
З нами з: 16 березня 2014, 11:03
Дякував (ла): 314 разів
Подякували: 478 разів

Повідомлення smisha »

Домівка був некомерційним проектом (або vovik може мене поправити, якщо це не так). Аналізуючи структуру його бюджету та інші фактори притаманні бізнес-проектам не дасть точної відповіді на жодні питання. Цільова група була досить конкретною - українці, які живуть в Канаді або цікавляться як переїхати жити в Канаду. Контент також відповідав потребам цільової групи. Питання насамперед в тому, чому цільова група проігнорувала форум domiv.ca? Можливо два українських форуми це забагато для однієї Канади (плюс давноіснуючий форум російськомовної громади Разговори)? Можливо про форум було невідомо широкому загалу? Можливо не було кооперації з іншими існуючими платформами канадської української спільноти?
Яка ваша думка, шановні?
smisha
VIP
VIP
Повідомлень: 4301
З нами з: 16 березня 2014, 11:03
Дякував (ла): 314 разів
Подякували: 478 разів

Повідомлення smisha »

ozi писав:
.... живий, а не енциклопедичний
..???...
Не зрозумів як це реалізувати з технічної точки зору. Є сервер на якому встановлено форум. Ти перестаєш за нього платити, відповідно провайдер просто знищить всі дані щоб звільнити місце для інших клієнтів.
це більше щодо світоглядного підходу, аніж технічого
Як світоглядно можна зберегти інформацію, знищивши її фізичні носії?
smisha
VIP
VIP
Повідомлень: 4301
З нами з: 16 березня 2014, 11:03
Дякував (ла): 314 разів
Подякували: 478 разів

Повідомлення smisha »

ozi писав: Що могло б допомогти і що могло б якісно відрізнити (на волонтерських засадах):
- консультації економістів/бугалтерів
- поради правників/законників
- базова допомога (по типу що/де/як саме)
- обмін підприємницькою діяльністю
- благодійництво/волонтерство

тобто є шляхи. гуртом ними йти веселіше
Багато з вищеназваного ви зможете знайти в журналі Разом у Монреалі:

http://radiotrembita.ca/magazine-razom/
Аватар користувача
ozi lucky
Повідомлень: 1754
З нами з: 20 квітня 2014, 12:40
Звідки: ойкумена
Дякував (ла): 1 раз
Подякували: 10 разів

Повідомлення ozi lucky »

smisha писав:
ozi писав: це більше щодо світоглядного підходу, аніж технічого
Як світоглядно можна зберегти інформацію, знищивши її фізичні носі
......
ozi писав: Що могло б допомогти і що могло б якісно відрізнити (на волонтерських засадах):
- консультації економістів/бугалтерів
- поради правників/законників
- базова допомога (по типу що/де/як саме)
- обмін підприємницькою діяльністю
- благодійництво/волонтерство

тобто є шляхи. гуртом ними йти веселіше
Багато з вищеназваного ви зможете знайти в журналі Разом у Монреалі:

http://radiotrembita.ca/magazine-razom/
O... Дякую за підказку, не знав що є такий журнал.
І сам сайт до речі цей, Трембіта, не так давно вже створений.

тепер про підходи на прикладах:
1. Є сайт Трембіта. там форуму взагалі немає. але є сторінка фейсбуку. технологічно і організаційно можливості форуму більші, ніж можливості сторінки фейсбуку. наприклад на форумі можна структуровано викладати цікаві моменти з радіо бесід. на фейсбуці це просто одна простиня - складно відслідковувати, шукати по категоріям/інтересам. організаторам Трембіти це може бути цікаво і корисно.

2. Є журнал Разом. Є люди які його читають - журнал популярний. обговорювати різні теми журналу можна на форумі. авторам і редакції це може бути цікаво.

3. Що на сайті Трембіта (у розділі Парнтери), що в журналі Разом - є згадки про різні види підтриємців і підприємств. в рекламному оголошенні деталі послуг в розгорнутому вигляді дати складно. але якщо на форумі - то це можна детально описати. плюс є можливість задавати питання, роз"яснювати незрозуміле (бесплатно), обмінюватись підтриємницьою діяльністю і кооперуватись - чим не потенційна економічна платформа. особливо якщо врахувати, що інших таких немає на обрії.
людина що дає фахові бесплатні професійні консультації на форумі по різних питаннях (страхування, авто, юридичні-бугалтерські послуги) - вона може розширяти таким чином свою клієнтську базу. плюс не треба нічого за це платити (розробка-підтримка сайту, персонал, тощо).

форум це більш гнучкий і ефективний інструмент для спілкування, ніж будь-яка соціальна мережа (менше сміття, фейків, незрозумілої а подекуди і приховано ворожої адміністрації, тощо).
щоб форум жив - треба люди. форум має потенційні переваги порівняно з іншими інструментами (як то обліковий запис в соціальній мережі, стаття чи рекламне оголошення). важливо як це представити цільовим групам. звійсно якщо нікому буде не цікаво, то можна і далі сидіти по своїм власним хуторам і садибам.
________________
Thruth is more in the process than in the result

- Jiddu Krishnamurti -
Аватар користувача
ozi lucky
Повідомлень: 1754
З нами з: 20 квітня 2014, 12:40
Звідки: ойкумена
Дякував (ла): 1 раз
Подякували: 10 разів

Повідомлення ozi lucky »

0de55a писав:....

1. Комерційна складова проекту:
основний бізнес - власник сайту кидає всі сили на розвиток проекту - отже власник є інвестором і робітником одночасно (дизайнером, програмістом, системним адміністратором і т.д.)
інвестиція "а раптом спрацює" - спекулятивне вкладання грошей, власник є інвестором - отже треба обговорювати бізнес-план, вимоги.
соціальна відповідальність - власник сайту хоче зробити свій соціальний внесок, має певний бюджет, щоб заохочувати спеціалістів та спонукати волонтерів допомогти у розвитку сайту.

2. Мета проекту - що є кінцевою метою проекту? Щоб визначитись із напрямком, можна скористатися одним із найпростіших засобів, як SWOT Analysis.
3. Бюджет проекту - щонайменше, для нормального хостингу потрібні гроші. Отже питання грошей завжди актуальне, навіть якщо це тільки плата за хостинг.
3. Структура проекту - які є складові компоненти?
4. План розвитку проекту (Roadmap)
5. Виконавці
6. Контрольні точки (check points)

Ось із цього неповного переліку запитань, які можна було б поставити до проекту "домівка", пропоную почати обговорення.
не знаю... як мене то краще почати з того як краще об"єднати схожі проекти, а далі вже йти потихеньку по цих питаннях.
________________
Thruth is more in the process than in the result

- Jiddu Krishnamurti -
Аватар користувача
Alex Diamantopulo
Administrator
Administrator
Повідомлень: 2233
З нами з: 13 березня 2014, 00:20
Звідки: Івано-Франківськ / Montreal, QC
Дякував (ла): 609 разів
Подякували: 260 разів
Контактна інформація:

Повідомлення Alex Diamantopulo »

Ух... Vo_Vik, як же я розумію.
Але зачекай хвильку: forum *.ukrexpat.com?
Там же пусто, про що мова йде і чому тут дивуватися? Там навіть нема що індексувати (покищо)...
Ще одна велика проблема з подібними проектами націленими на світову адутирою це розсіяність контенту.
Можливо я помиляюся, але подібні проекти непідйомні.
Друга справа один великий український ресурс на всю Канаду. Не надто широка але і не надто вузька аудиторія.

Є ще один негативний момент який об'єднує всі подібні проекти - рівень відповідальності.
Як ви гадаєте, що на вашу думку, думку більшості і випадкового відвідувача проіснує довше: фейсбук чи forum* monua.ca або domiv.ca чи razgovory?
Ті ж самі "разговори" онлайн уже роками, що додає впевненності в стабільності проекту. В той час домівка і monua не виглядають як супер живі проекти з яскравим майбутнім, принаймі на перший погляд.
То ж розмови про малу відвідуваність, можливість згортання форуму тощо надзвичайно сильно шкодять. В певній мірі шкодять всім подібним канадським проектам.

Стосовно domiv.ca
Оскільки уже підняли питання про припинення підтримки домівки, я б радив все ж об'єднати зусилля і не відправляти форум в безодню.
Як я уже казав, я за певний рівень демократії на форумі monua.ca і не можу наодинці приймати подібні рішення.
Одне можу обіцяти - технічну підтримку. Якщо на вашу думку є потреба об'єднати ресурси то особисто я всіма кінцівками ЗА.
Технічно можна навіть об'єднати форуми, повідомлення, акаунти. Просто треба це питання обговорити в окремій темі з усіма деталями.
Vo_Vik, якщо немає бажання більши цим займатися, дай нам хоча б домен :)

Я ніколи не втомлюсь повторювати в подібних темах - forum.monua.ca будже онлайн що б не трапилося зі мною чи будь з ким хто займається цим проектом. Про всяк випадок моя родина отримає всі доступи до проекту якщо зі мною щось трапиться
і більше не буде кому цим займатися. Навіть у випадку нульової відвідуваності на протязі 10 років форум буде онлайн. Причиною тому є вискоа ціна всіх написаних повідомлень на форумі.

Я дуже сподіваюся, що все налагодиться :)

0de55a правий на 100%, дуже адекватний погляд на процеси. І так, саме з процесами і плануванням всюди є проблема. Буду дуже вдячний якщо б у когось булв час зайнятися вирішенням цих питань.
---
Vo_Vik
Administrator
Administrator
Повідомлень: 803
З нами з: 02 липня 2014, 23:01
Подякували: 86 разів

Повідомлення Vo_Vik »

А найгірше, що Мельниківці з Бандерівцями вже 80 років воюють
Аватар користувача
UniformAlpha
Повідомлень: 324
З нами з: 04 травня 2015, 08:53
Дякував (ла): 96 разів
Подякували: 25 разів

Повідомлення UniformAlpha »

шта?
Аватар користувача
0de55a
Supermoderator
Supermoderator
Повідомлень: 1022
З нами з: 17 березня 2014, 04:11
Дякував (ла): 75 разів
Подякували: 97 разів

Повідомлення 0de55a »

smisha писав:Домівка був некомерційним проектом (або vovik може мене поправити, якщо це не так).
Гаразд, добротворцю, давайте я зроблю ще одну спробу пояснити вам необхідність системного аналізу будь-якого проекту.
Сподіваюсь, що не має сенсу обґрунтовувати існування цієї дисципліни у навчальних програмах коледжів Канади. Щось там знають у Міністерстві Освіти, бо вона існує у якості обов'язкової дисципліни у всіх коледжах, що займаються підготовкою розробників програмного забезпечення.

Я спробую пояснити чому і у випадку "домівка", як некомерційного проекту, системний аналіз необхідний. Або навіть краще так - чому звичайний аналіз поточного стану подій зможе допомогти зрозуміти яке майбутнє обрати для "домівки".

Давайте трохи відійдемо від поняття "системний аналіз" і звернемо увагу на загальне поняття Аналіз. Як бачите, це не єдиний науковий метод у науці, але, напевно, один із найдоступніших для розуміння. Отже в побуті, саме у випадку, коли вам хтось каже: "я все перевірив - треба вкладати гроші у нерухомість", "всі знають, що треба все інвестувати у біткоїни", "треба все інвестувати у акції Тесли", "Є один крутий спеціаліст, який знає як уникнути податків ", тощо... Саме науковий принцип аналізу дозволить вам зрозуміти, що найменше: мету проекту, межі ризику, термін проекту, його фін. привабливість, тощо. Як і коректність застосування квантору загальності (всі, будь-хто, кожен, всякий, який би не був, для будь-кого) та квантору існування(«існує (бодай один)», «існують», «знайдеться (бодай один)», «знайдуться», «деякі») - те що часто-густо називають у побуті "категоричним" твердженням. Або, на побутовому рівні, зберегти ваші власні гроші. Аналізу можна піддати майбутні проекти, або вже існуючи. Або зробити висновки на тих проектах, що вже перестали існувати.
smisha писав:Аналізуючи структуру його бюджету та інші фактори притаманні бізнес-проектам не дасть точної відповіді на жодні питання.
Маємо приклад категоричного твердження. Але тут треба звернути увагу на кілька моментів, можливо автор дійсно вже виконав попередній аналіз. Тоді маємо кілька опцій:

1. Якщо автор вже проробив такий аналіз і намагається зберегти час для товариства кажучи, що в цьому не має жодного сенсу, то, поважаючи товариство, він має навести свої результати та обґрунтувати висновки.
Можемо відразу перейти до інформації по значенням Key Performance Indicators проекту "домівка". Що ви отримали, та який зробили висновок?
Це б допомогло, по-перше, зрозуміти вашу категоричність у висловах, по-друге - дозволить перевірити ваші розрахунки.
Це звичайна математика та облік, але завжди є ймовірність зробити помилку в розрахунках. Наведіть ваші результати аналізу, а ми зможемо їх перевірити.

2. Ймовірно у автора є певний досвід керування неприбутковими фондами або громадськими організаціями, щоб давати таке категоричне твердження?
smisha писав:Цільова група була досить конкретною - українці, які живуть в Канаді або цікавляться як переїхати жити в Канаду. Контент також відповідав потребам цільової групи.
От цікаво, коли ви стверджуєте, що "Контент також відповідав потребам цільової групи." - це ви робите виходячи з якихось розрахунків, соц. опитування, чи у вас склалось таке враження із емпіричного досвіду?
smisha писав:Питання насамперед в тому, чому цільова група проігнорувала форум domiv.ca?
Тому що це теж саме, що цільова група "мешканці планети Земля" - так, це має сенс в межах останніх програм від SpaceX, Amazon Blue Origin, тощо. Але у випадку "домівка" мова йде про форум...
Гаразд, навіть якщо це і є цільова група, чи були проаналізовані якісні дані, щодо цієї цільової групи?
smisha писав:Можливо два українських форуми це забагато для однієї Канади (плюс давноіснуючий форум російськомовної громади Разговори)? Можливо про форум було невідомо широкому загалу? Можливо не було кооперації з іншими існуючими платформами канадської української спільноти? Яка ваша думка, шановні?
Навіщо 10 газет, достатньо і однієї "Правди". Навіщо 5-10 партій, достатньо і однієї... А так, це вже було... :sclerosis: :-D

Рішення, що робити далі із "домівка" прийме її власник. Змістовні пропозиції щодо об'єднання, аналізу ситуації вже були зазначені.
Будь-яке рішення яке прийме власник "домівки" - це має бути зважене рішення, яке він робить як власник зазначеного ресурсу.
Vo_Vik
Administrator
Administrator
Повідомлень: 803
З нами з: 02 липня 2014, 23:01
Подякували: 86 разів

Повідомлення Vo_Vik »

Alex Diamantopulo писав:Ух... Vo_Vik, як же я розумію.
Але зачекай хвильку: forum *.ukrexpat.com?
Там же пусто, про що мова йде і чому тут дивуватися? Там навіть нема що індексувати (покищо)...
Ще одна велика проблема з подібними проектами націленими на світову адутирою це розсіяність контенту.
Можливо я помиляюся, але подібні проекти непідйомні.
Друга справа один великий український ресурс на всю Канаду. Не надто широка але і не надто вhttps://forum.ukrexpat.comузька аудиторія.
Ти точно туди куди треба дивився https://forum.ukrexpat.com
Ну так там активних користувачів не дуже, але в 2 рази більше ніж на домівці) Просто розумію адміна того ресурсу і не хочу щоб він почувався самотньо) А на рахунок не підйомності. Просто якщо українці Канади то замала цільова авдиторія, то таки треба її розширити до світового рівня.
smisha
VIP
VIP
Повідомлень: 4301
З нами з: 16 березня 2014, 11:03
Дякував (ла): 314 разів
Подякували: 478 разів

Повідомлення smisha »

Цвкава ідея в укрекспат. Сподіваюсь вони проіснують довго.
smisha
VIP
VIP
Повідомлень: 4301
З нами з: 16 березня 2014, 11:03
Дякував (ла): 314 разів
Подякували: 478 разів

Повідомлення smisha »

Vo_Vik писав: У мене таке враження, що фейсбук переміг усі форуми. Бо наприклад україномовні групи в фейсбуці є доволі успішні.
Сумніваюсь щодо успішності. Лайкати і шарити - це не успіх.
З іншого боку, якщо вже так склалось, чи можна до форуму прикрутити можливість логіну зі своїм фейсбук акаунтом? Може такий крок полегшив би участь людей на форумі.

Щось таке:
Add Facebook Login to Your App or Website
https://developers.facebook.com/docs/facebook-login
Vo_Vik
Administrator
Administrator
Повідомлень: 803
З нами з: 02 липня 2014, 23:01
Подякували: 86 разів

Повідомлення Vo_Vik »

Люди просто заходять на фейсбук і пропадають. Їм не вистачає часу заходити ще кудись. Хіба якийсь автопостинг зробити. Але мені особисто формат фейсбуку дуже не зручний, тому я не можу уявити як це зробити, бо не можу зрозуміти, що саме людей там притягує.
smisha
VIP
VIP
Повідомлень: 4301
З нами з: 16 березня 2014, 11:03
Дякував (ла): 314 разів
Подякували: 478 разів

Повідомлення smisha »

Фейсбук як на мене це пасивне спілкування, непотрібно напружуватись. Тому люди там сидять. На форумі потрібно бути більш активним.
Можливо якщо не буде необзідності створювати ще один акаунт, а використовувати свій фейсбучний, кілька людей загляне на форум.
Аватар користувача
0de55a
Supermoderator
Supermoderator
Повідомлень: 1022
З нами з: 17 березня 2014, 04:11
Дякував (ла): 75 разів
Подякували: 97 разів

Повідомлення 0de55a »

Як на мій погляд, то певним чином бракує формату WiKi на місцевому форумі. Точніше, байдуже яка буде технічна імплементація, але головне, щоб була загальна інформація щодо якогось питання та посилання на гілку форуму, де можна залишити запитання. Нехай загальна інформація буде доступною без обмежень (але із стандартними вимогами до захисту контенту, щоб убезпечитесь від copy/translate/paste), а якщо хтось має запитання, то має зареєструватися. Але без очікувань підтверджень від адміністратора, тощо. Як зазначили раніше, це може бути OAuth2 + Сaptcha на кшталт "вкажіть всі квадрати, де є дорожні знаки" - це трохи убезпечить від ботів.

Не знайшов статистичну інформацію щодо кількості іммігрантів, які після переїзду до Квебеку йдуть навчатися по різних програмах, але з досвіду моїх знайомих знаю, що шлях навчання обирає багато іммігрантів. Таке воно бурхливе життя іммігранта.
Як я вже зазначив, не маю під рукою даних від statcan.gc.ca, але це пуд трафіку проста неба для людей, що розуміються на цьому.

Які запитання мої друзі найчастіше мене задають:

- відмінність у структурі освіти?
- чи є перелік коледжів (державні/не державні)?
- чи всі коледжі надають стипендію. Що то таке прет та бурс?
- вартість навчання?
- які коледжі займаються певною спеціяльністю?
- чи може жінка/чоловік поїхати навчатися, а інший отримати робочу візу?
- чи можу я навчатися та працювати одночасно?
- яка ймовірність поступити у коледж? Чи є програми від Emplois Québec?
- як знайти стаж?
- як знайти першу роботу?

Це неповний перелік, але це те з чого можна було б розпочати збільшення аудиторії відвідувачів будь-якого форуму.
Та це тільки неповний перелік запитань про навчання. А як щодо вивчення мов, оренди житла, персонального досвіду взаємодії із різними установами та організаціями, тощо?..
Відповісти

Повернутись до “Загальний форум”