Is Quebec a disgusting excuse for a province?

тут можна обговорювати будь яку тему :)

Модератор: smisha

Відповісти
Аватар користувача
Kos
Повідомлень: 126
З нами з: 08 квітня 2021, 15:27
Дякував (ла): 48 разів
Подякували: 43 рази

Повідомлення Kos »

Alex Diamantopulo писав:
31 травня 2021, 18:20
Kos, живучи в Канаді я якимось чином знайшом пачку: https://kyiv.dityvmisti.ua/blog/5900-sp ... ievi-2020/
Я не вірю що люди в Києві не можуть знайти україномовну спортивну секуцію чи будь що україномовне взагалі.
Дійсно, живучи в Канаді можна подумати, що якщо список секцій написаний українською мовою, то і заняття там проводяться українською мовою ))

Звісно, повірити важко. Тим більше, що десь під Києвом чи на іншому боці кількамільйонного міста, куди годину добиратися треба, десь щось знайти і можна.

Це недавній типовий допис
smisha
VIP
VIP
Повідомлень: 4305
З нами з: 16 березня 2014, 11:03
Дякував (ла): 314 разів
Подякували: 479 разів

Повідомлення smisha »

Alex Diamantopulo писав:
31 травня 2021, 18:20
Ти не прочитав цілий пост в який я напхав параграфи з BILL 96..?

“The fact that an employer requires a person to have knowledge or a specific
level of knowledge of a language other than the official language to keep a
position or to obtain a position, in particular through recruitment, hiring, transfer
or promotion, is considered a prohibited
practice under the first paragraph,
unless the employer shows, in accordance with sections 46 and 46.1, that the
performance of the duty requires such knowledge and that he first took all
reasonable means to avoid imposing such a requirement.
Ти акценти любиш розставляти, як тобі зручніше. Там же написано
unless the employer shows, in accordance with sections 46 and 46.1, that the
performance of the duty requires such knowledge
з чим я повністю згоден. Принаймні допоки в Британській Колумбії не будуть вимагати знання французької, в тій де мірі, в якій вимагають знання англійської в Квебеку.

Alex Diamantopulo писав:
31 травня 2021, 18:20
Це і є заборона вчити англійьскою мовою.
Не аналізував повний текст, але час покаже, яким буде фінальний варіант. Ну так, це захист національних інтересів в дії. Україні варта повчитись.
Alex Diamantopulo писав:
31 травня 2021, 18:20
Якщо в англомовні провінції на роботу будуть подавати заявки люди з Квебеку які ледве говорять чи не говорять англійською взагалі то їх просто не будуть брати на роботу.
Давай не порівнювати яблука з апельсинами. Типу неграмотний батрак з Квебека проситься на ферму до інтелігента-торунтуйця. Якщо людина захоче шукати роботу деінде, то закон про мову не буде тому перешкодою.
Alex Diamantopulo писав:
31 травня 2021, 18:20
А що далі, одна людина з сім'ї повинна буде писати звіт про використання французької вдома?
Знову пересмикування. Йдеться про бізнес сферу.
Alex Diamantopulo писав:
31 травня 2021, 18:20
Ти взагалі не читав що я писав про Bill 96? Які ще повідомлення? З цим білом тепер все повинно бути на французькій. Ніяких двомовних повідомлень.
Якщо то про переписку то це теж не так. Немає ніякої двомовної переписки.
Справді? Ти знайшов це в тексті проекту закону?
Alex Diamantopulo писав:
31 травня 2021, 18:20
smisha писав:
31 травня 2021, 10:28
Може ми жили в різних Українах, але стан української в 2000-х був плачевним. Чи в тебе є якісь приклади, що доводять протилежне?
Різниця між Квебеком в тому, що якщо рівень вживання французької впаде на 1 відсоток, то тут почнуть вживати заходів, щоб перешкодити цим процесам. Бо влада тут саме для цього.
Я зовсім не зрозумів думки :(
Тобто в 2000-х було гірше ніж зараз? Тоді ти просто підтвердив моє твердження що українці відроджують і бережуть українську мову...
Не потрібно робити висновки замість автора :-) . Я не жив в Україні після 2012, але з того що я бачу, мало що змінилось. Ти в себе на "западенщині" можеш говорити як завгодно, це не впливає на стан української мови по країні в цілому. Чи це такий новий хайп, який можна іноді прослідкувати із заходу "курва то все москалі, ми від них відгородимсі". До-речі, 100% московський сценарій.
Аватар користувача
Alex Diamantopulo
Administrator
Administrator
Повідомлень: 2236
З нами з: 13 березня 2014, 00:20
Звідки: Івано-Франківськ / Montreal, QC
Дякував (ла): 611 разів
Подякували: 262 рази
Контактна інформація:

Повідомлення Alex Diamantopulo »

smisha писав:
31 травня 2021, 22:36
Ти акценти любиш розставляти, як тобі зручніше. Там же написано
unless the employer shows, in accordance with sections 46 and 46.1, that the
performance of the duty requires such knowledge
з чим я повністю згоден. Принаймні допоки в Британській Колумбії не будуть вимагати знання французької, в тій де мірі, в якій вимагають знання англійської в Квебеку.
ось тобі і відповідь на запитання де саме Квебек впливає на всю Канаду :) Ось один з прикладів і твому ж реченні.
Добто бізнесу потрібно щ екомусь щось доводити. І їм ще й можуть відмовити. Ні, дякую...
smisha писав:
31 травня 2021, 22:36
Alex Diamantopulo писав:
31 травня 2021, 18:20
Це і є заборона вчити англійьскою мовою.
Не аналізував повний текст, але час покаже, яким буде фінальний варіант. Ну так, це захист національних інтересів в дії. Україні варта повчитись.
Я вирішив що я переїжджаю, навіть якщо вони взагалі не проголосують ні за які поправки.
А так, подивимось звичайно. Сподіваюся що у вас і ваших дітей буде можливість вчитися на англійській мові.
Тут насправді немає чому вчитися, тому що політика провальна. Як після 101 не стало краще, так і 96 не допоможе.
smisha писав:
31 травня 2021, 22:36
Alex Diamantopulo писав:
31 травня 2021, 18:20
Якщо в англомовні провінції на роботу будуть подавати заявки люди з Квебеку які ледве говорять чи не говорять англійською взагалі то їх просто не будуть брати на роботу.
Давай не порівнювати яблука з апельсинами. Типу неграмотний батрак з Квебека проситься на ферму до інтелігента-торунтуйця. Якщо людина захоче шукати роботу деінде, то закон про мову не буде тому перешкодою.
Я нічого не порівнюю. Де в реченні ти побачив порівняння? :)
Закон про мову буде перешкодою тому, що люди (молодші і старші) не матимуть змоги вчити спеціальність на англійській мові.
smisha писав:
31 травня 2021, 22:36
Alex Diamantopulo писав:
31 травня 2021, 18:20
А що далі, одна людина з сім'ї повинна буде писати звіт про використання французької вдома?
Знову пересмикування. Йдеться про бізнес сферу.
Вчусь у тебе пересмикуванню. Йдеться про бізнес, але закручувати ж доведеться ще сильніше після 96 так само як прийшлось після 101
smisha писав:
31 травня 2021, 22:36
Alex Diamantopulo писав:
31 травня 2021, 18:20
Ти взагалі не читав що я писав про Bill 96? Які ще повідомлення? З цим білом тепер все повинно бути на французькій. Ніяких двомовних повідомлень.
Якщо то про переписку то це теж не так. Немає ніякої двомовної переписки.
Справді? Ти знайшов це в тексті проекту закону?
Ну, ти ж не читав і визнав це два рази поспіль :?
129. промотай догори цю ж тему. Я про це уже разів 5 написав і зкопіпастив з 96 :(
smisha писав:
31 травня 2021, 22:36
Alex Diamantopulo писав:
31 травня 2021, 18:20
smisha писав:
31 травня 2021, 10:28
Може ми жили в різних Українах, але стан української в 2000-х був плачевним. Чи в тебе є якісь приклади, що доводять протилежне?
Різниця між Квебеком в тому, що якщо рівень вживання французької впаде на 1 відсоток, то тут почнуть вживати заходів, щоб перешкодити цим процесам. Бо влада тут саме для цього.
Я зовсім не зрозумів думки :(
Тобто в 2000-х було гірше ніж зараз? Тоді ти просто підтвердив моє твердження що українці відроджують і бережуть українську мову...
Не потрібно робити висновки замість автора :-) . Я не жив в Україні після 2012, але з того що я бачу, мало що змінилось. Ти в себе на "западенщині" можеш говорити як завгодно, це не впливає на стан української мови по країні в цілому. Чи це такий новий хайп, який можна іноді прослідкувати із заходу "курва то все москалі, ми від них відгородимсі". До-речі, 100% московський сценарій.
ОК, я те саме можу сказати про Одесу, Херсон, Харків і Маріуполь. У всіх цих містах у мене є або близькі друзі, або рідні.
Теж перейшли на українську. До чого тут маосклі і відгородження, взагалі не зрозумів :(
Ти про відділення Квебека? Ну ок, якщо це московський сценарій то хто окупував квебекську частину Канади? :D Франція?
До кого Квебек приєднається? Ні до кого. І в цьому вся суть.
---
Аватар користувача
UniformAlpha
Повідомлень: 324
З нами з: 04 травня 2015, 08:53
Дякував (ла): 96 разів
Подякували: 25 разів

Повідомлення UniformAlpha »

а ви часом не @банулися? Один спорить замість того щоб валити з квебека, а другий спорить навіть не прочитавши джерело срача. Ви нормальні? :-D
Ей, патріоти франкофони а ви нормально говорите англійською і чи хотя б хтось з вас заробляє більше 80-90к (навіть якщо далекобійником)???
 ! Повідомлення з: Alex Diamantopulo
Знову образи і матюки, наступного разу буде бан. Нагадаю що ми не відмінили відповідні пункти в правилах.
smisha
VIP
VIP
Повідомлень: 4305
З нами з: 16 березня 2014, 11:03
Дякував (ла): 314 разів
Подякували: 479 разів

Повідомлення smisha »

Я не оцінюю людей по тому, скільки вони заробляють, чи по знанню англійської мови. Ця репліка взагалі якась дика. Наче інтелігентна людина здавалась...
Аватар користувача
UniformAlpha
Повідомлень: 324
З нами з: 04 травня 2015, 08:53
Дякував (ла): 96 разів
Подякували: 25 разів

Повідомлення UniformAlpha »

Ну я так і думав :-D давайте тоді не по тому хто скільки заробляє, а хто робить на керівних позиціях. Шо звісно ж дуже поважно - значить шо патріот робить роботу свою добре і на користь рідної провінції (і заодно отримує більше 70-80к якшо вірити гласдор) а про інтеллігенцію то я вас розумію. Мене тут уже банили за образи чи то за матюки.
smisha
VIP
VIP
Повідомлень: 4305
З нами з: 16 березня 2014, 11:03
Дякував (ла): 314 разів
Подякували: 479 разів

Повідомлення smisha »

Alex Diamantopulo писав:
01 червня 2021, 00:02
Ну, ти ж не читав і визнав це два рази поспіль :?
129. промотай догори цю ж тему. Я про це уже разів 5 написав і зкопіпастив з 96 :(
Ще раз уважно перечитав пункт 129 - там і слова нема про використання виключно французької мови. Там ідеться про сфери застосування закону. То де ти прочитав про виключно французьку в компаніях?
Alex Diamantopulo писав:
01 червня 2021, 00:02
ОК, я те саме можу сказати про Одесу, Херсон, Харків і Маріуполь. У всіх цих містах у мене є або близькі друзі, або рідні.
Теж перейшли на українську. До чого тут маосклі і відгородження, взагалі не зрозумів :(
Ти про відділення Квебека? Ну ок, якщо це московський сценарій то хто окупував квебекську частину Канади? :D Франція?
До кого Квебек приєднається? Ні до кого. І в цьому вся суть.
Дивно, бо я жив в Одесі кілька років, жодних процесів переходу на українську не помітив. Я думав, що було зрозуміло, але я говорив про самоусунення українців західних областей від проблем України як країни і про те, що це ще один московсткий сценарій розколу України.
Аватар користувача
Alex Diamantopulo
Administrator
Administrator
Повідомлень: 2236
З нами з: 13 березня 2014, 00:20
Звідки: Івано-Франківськ / Montreal, QC
Дякував (ла): 611 разів
Подякували: 262 рази
Контактна інформація:

Повідомлення Alex Diamantopulo »

Стосовно західних областей, це кремлівська пропаганда. Там цим займаються окремі люди яких дуже мало. Ще один момент який протирічить порівнянню України і Канади. Квебеку немає до кого приєднуватись.
---
smisha
VIP
VIP
Повідомлень: 4305
З нами з: 16 березня 2014, 11:03
Дякував (ла): 314 разів
Подякували: 479 разів

Повідомлення smisha »

Ти не зрозумів, що тобі говорили: Квебек - це аналогія України, а місцеві войовничі англофони (не всі, а тільки особливо налаштовані), це ватники, які хочуть розірвати Квебек за мовною ознакою і встановити англопанування на окремо взятих територіях. Одна з таких клоак, наприклад, це Грінфілдпарк в Лонгий. Тобто навіть якщо вони не складають більшості в Квебеку, чи навіть в Монреалі, вони все рівно хочуть навязати свій порядок денний.
smisha
VIP
VIP
Повідомлень: 4305
З нами з: 16 березня 2014, 11:03
Дякував (ла): 314 разів
Подякували: 479 разів

Повідомлення smisha »

Як і в Україні, йдеться не стільки про право вживати англійську, бо вони і так можуть зараз і в майбутньому будуть мати змогу, як про право НЕ знати французької, мови і культури. Наприклад Алекс чудовий цьому приклад. Ти говорив про білінгвізм, але французької так і не вивчив і не збираєшся.
Аватар користувача
Alex Diamantopulo
Administrator
Administrator
Повідомлень: 2236
З нами з: 13 березня 2014, 00:20
Звідки: Івано-Франківськ / Montreal, QC
Дякував (ла): 611 разів
Подякували: 262 рази
Контактна інформація:

Повідомлення Alex Diamantopulo »

ОК, погоджуюсь в цьому я трохи не правий що не знаю французької. Таких як я тут меньшість. Але і ти теж пропускаєш той момент, що наразі пропонується припинити використання англійської на робочому місці і в навчанні.
---
smisha
VIP
VIP
Повідомлень: 4305
З нами з: 16 березня 2014, 11:03
Дякував (ла): 314 разів
Подякували: 479 разів

Повідомлення smisha »

Ти говориш "припинити", але йдеться про встановлення лімітів на отримання освіти англійською мовою, та гармонізації діловодства з нормами законів провінції. Ти все ще можеш отримати освіту французькою, ходити на курси англійської, якщо тобі потрібно. Освітня програма французькою мовою має такі самі якості як і освітня програма англійською. Якщо в англоканаді роботодавець відмовить претенденту тільки на підставі франкомовної освіти, то це буде дискримінаційний вчинок, а не професійний відбір кадрів.
Але щоб більш детально це обговорювати, потрібно краще вивчити документ. Я цього не робив.
Так провінція захищає свої інтереси. Не бачу в цьому чогось супер злочинного. Чи всі норми є виваженими на 100%, в цьому я покладусь на законотворців. Якщо проект провалять, то так тому і бути, якщо за нього проголосують, побачимо що з того вийде. Прийдуть ліберали, внесуть зміни. Це і є змінність влади в дії. Але, на мою думку, навіть ліберали не відмінять його повністю, тому що закон певним чином служить локальному бізнесу і відповідно є корисним для кожного, навіть федерала, який не хоче віддавати свій шматок хліба сусіду.
Аватар користувача
Alex Diamantopulo
Administrator
Administrator
Повідомлень: 2236
З нами з: 13 березня 2014, 00:20
Звідки: Івано-Франківськ / Montreal, QC
Дякував (ла): 611 разів
Подякували: 262 рази
Контактна інформація:

Повідомлення Alex Diamantopulo »

smisha писав:
01 червня 2021, 00:57
Ти не зрозумів, що тобі говорили: Квебек - це аналогія України, а місцеві войовничі англофони (не всі, а тільки особливо налаштовані), це ватники, які хочуть розірвати Квебек за мовною ознакою і встановити англопанування на окремо взятих територіях.
Та ні, це ти не зрозумів про що тобі говорили - Квебек це аналогія домбабве яке в ідеалі хоче бути частиною України і при цьому впливати на законотворчі і політичні процеси в Україні. Саме за ддопомогою домбабве Росія планує втручання в конституцію України.
Так само Квебек приймає антиконституційні рішення за допомогою notwithstanding clause (bill 21, 101, 96 і так далі) чим впливає на всю Канаду.

Якщо в Квебеку на ангілйській мові мають право вчитися тільки місцеві англофони то тоді в Канаді на фрвнцузькій мові мають вчитися ТІЛЬКИ місцеві історичні франкофони. Іммігранти і решту - тільки на ангілйській. Справедливо? Чи ти хочеш щоб в Канаді почали обмежувати ангілйську і переходили на французьку? :D
smisha писав:
01 червня 2021, 00:57
Ти говориш "припинити", але йдеться про встановлення лімітів на отримання освіти англійською мовою,
Саме так, встановлення лімітів = відмова у навчанні на англійській мові. Який відсоток буде тих кому буде відмовлено? Досить великий, поки важко сказати.
smisha писав:
01 червня 2021, 00:57
Якщо в англоканаді роботодавець відмовить претенденту тільки на підставі франкомовної освіти, то це буде дискримінаційний вчинок, а не професійний відбір кадрів.
Серйозно? Я б нізащо не взяв на роботу людину яка вчилась тільки на французькій. У нас всі сервера, софт і інструменти з англійським інтерфейсом. Всі команди, код, існтрукції на англійській. Ніхто в світі не програмує на французькій чи російській мові.
Я мав щастя працювати з різними людьми. Але один унікум умудрився встановити французький інтерфейс на одному з наших сервервів, що призвело до збою системи моніторингу. Скрипти які працювали з perfmon тупо загнулись. Чому він так зробив? Бо нічорта не міг зрзуміти на англійській. Все що він вчив було на фарнцузькій, включаючи термінологію. Знаєш що з ним зробили? Звільнили. Добре що це був випробувальний термін. От тобі конкретний приклад з мого досвіду.

Здається тут хтось писав щось подібне, але сьогодні почув від місцевого квебекуа таку ж думку:
Кожного разу коли тут щось подібне відбувається то англофони виїжджають. А це значить що хороша нерухомість стане доступнішою
А я йому кажу: " - не хотів би ти переїхати в франкофонну колонію десь в Африці? Там нерухомість взагалі дешева."
Принаймі він задумався і визнав що це дурнй аргумент.
---
smisha
VIP
VIP
Повідомлень: 4305
З нами з: 16 березня 2014, 11:03
Дякував (ла): 314 разів
Подякували: 479 разів

Повідомлення smisha »

Не розумію як зміна інтерфейсу могла завалити сервер. Ьеоретично все можливо, але мова інтерфейсу не повинна валити систему, бо на те локалізація і існує, щоб її можна було викормстовувати. Інакше в чому її користь? Виходить ваш софт заточений під англійську і замість того, щоб це пофіксити, ви звільнили людину. Я думаю він мав повне право встановити внтерфейс, який йому зручний, навіть більше, може на вас в суд подати, де успішно виграє справу. Згоден?

Я зрозумів що твої аргументи здебільшого ксенофобські, ти не сприймаєш франкофона, як рівного собі. Може ти ще і расист? Гомофоб?

Також з історії Канади в тебе якісь прогалини. Квебек був одним із засновників Канади. Що ще цікавіше, квебек займав значно більшу площу ніж зараз. В 1791 році англійська корона розділила тодішню Провінцію Квебек на Нижню та Верхню Канади. В Нижній Канаді жили переважно франкофони, Верхню Канаду колонізували англофони, що тепер ми знаємо як провінція Онтаріо. Французи нікуди не виїжджали після Паризького мирного договору. Вони втратили підданство французького короля, і набули підданства англійської корони, не по своїй волі, потрібно зазначити. Проте англійська корона визнавала дію французького права на території Квебека. Квебек був одним із співзасновників сучасної Канади. Те що ти бачиш як втручання в "справи Канади", що саме по собі звучить нонсенсом, це те саме, що сказати Алекс втручається в справи Алекса, та ти просто робиш те, що хочеш. Так от, все що робить Квебек, робиться на взаємовигідній основі з іншими партнерами федерації. Партнери просто шукають спосіб як руками необізнаних стримати іншого партнера. Якщо це робиться цивілізовано, то ок, але якщо хтось перегинає палицю, то це не дуже добре виглядає. Ти ж принижуєш не тільки корінних квебекців, а і, до прикладу, українців імігрантів, які розмовляють французькою.
smisha
VIP
VIP
Повідомлень: 4305
З нами з: 16 березня 2014, 11:03
Дякував (ла): 314 разів
Подякували: 479 разів

Повідомлення smisha »

Цікаве спостереження, в Україні весь софт був з російським інтерфейсом, принаймні те чим я користувався професійно. Я завжди встановлював український для себе, чим нервував оточуючих, "нічего не понімаю". Але так як я був молодим багатообіцяючим спеціалістом і колектив також був молодим, то мене не чіпали. А ви звільнили людину за вибір французького інтерфейсу... :?
Аватар користувача
Alex Diamantopulo
Administrator
Administrator
Повідомлень: 2236
З нами з: 13 березня 2014, 00:20
Звідки: Івано-Франківськ / Montreal, QC
Дякував (ла): 611 разів
Подякували: 262 рази
Контактна інформація:

Повідомлення Alex Diamantopulo »

Ні, ні і ще раз ні :)
Не розумієш тому, що не маєш справи з цими системами і давно відполірованими протоколами.
Локалізація завжди в першу чергу існувала для робочих станцій, а не для серверів.
Ти ще підкинь ідею почати писати код на французькій :D (бо локалізація жеж).
Софт не наш, а Microsoft, perfmon і деякі інші системи низького рівня змінюють назви перемінних і деяких параметрів операючись на локалізацію системи. В результаті змін, сервер почав звітувати нісенітницю до системи моніторингу. У кого є базові знання по моніторингу той підтвердить мої слова.
З Судом і всім подібним він пролетів би повністю, бо порушив протоколи в яких було строге обмеження на те що він міг змінювати. Найсмішніше, що сервер фізично знаходився в датацентрі UK і був у власності британської компанії.
А найобразливіше, те що я сам проводив інтерв'ю і грав ключову роль у оформленні його на роботу. Щоб потім посеред ночі мене розбудили із-за такої дурної проблеми.
По тій самій причині у людей з суто французькою освітою будуть проблеми в інших провінціях і в Квебеку в тому числі.
А освіту на англійській тут отримати буде важче. (не знаю скільки разів це повторювати, пров сяк випадок додав...)

Мої аргументи можуть здаватися ксеновобськими, але це не так. Я з самого початку написав що мене обурює сама зміна в самий непідходящий час. Квебек уже давно почав обговорення зміни, а у мене ще довго не буде можливості пошуку місця для переїзду. А коли можливість відкриється, пошук всерівно буде ускледнений обмеженнями і завищенними цінами.

Всіх, франкофонів, англофонів, всіх людей вважаю рівними. Далі оцінку веду основуючись на діях і поглядах людини.

Більша частина прихильників bill 96 (101 та ін.) в повідомленнях пишуть здебільшого про історію. Це тому, що більше немає що додати і за що зачепитись?
Ну, так само чинили Росіяни на початку і під час війни. Правда вони здебільшого користувалися псевдо-історією. Але впевнений що і квебекуа не сильно відстають в цьому плані. (вам же подобаєтсья порівняння з ватанами?)

Партнери.... Партнери просто шукають як отримати більше голосів і при цьому не втратити Квебек. Як хворий гангреною не може почати лікування, а коли стає пізно то не може попрощатися з кінцівкою. Трюдо як і більшість навіть не можуть нормально відповідати на запитання. Корумповані наскрізь.

Я нікого не хотів принижувати до цього часу. Прихильники змін до 101 самі себе принизили, я просто констатую факти. І навіть без мене, у випадку прийняття АНТИКОНСТИТУЦІЙНИХ змін, їх будуть принижувати у всій Канаді і США (приклад з роботою на англійській мові).
Водночас, з всіх тих українців і квебекуа мало хто подумав про незручності які створені їх змінами в найважчий час.
До цього всього лайна я ні слова не сказав про переїзд.
---
Відповісти

Повернутись до “Загальний форум”