Coronavirus COVID-19

тут можна обговорювати будь яку тему :)

Модератор: smisha

Nikos
Повідомлень: 95
З нами з: 20 лютого 2017, 01:40
Дякував (ла): 235 разів
Подякували: 43 рази

Повідомлення Nikos »

Знайшов цікаву і, на мою думку, корисну статтю на тему коронавірусної інфекціїї та вірусних інфекцій взагалі:
АНДРІЙ ТИТАРЕНКО:
ПРО КОРОНАВІРУС
Зрозуміло, корисно і конкретно.
Шануймося !
Вже давно встановлено, що такі інфекції як грип, гострі респіраторні вірусні інфекції, а також кір, кашлюк, паротит, дифтерія, вітрянка, частково поліомієліт і нещодавно виникла в Китаї коронавірусна інфекція передаються через повітря з мікроскопічними крапельками слини та слизу, які містять в собі збудників, Вони виділяються з вуст людини при потужних видихальних поштовхах - чханні, кашлю, шмарканню і розмові. Крапельки мають різні розміри - від десятих частин міліметра до тисячних і десятитисячних частин міліметра. Чисельність збудників в цих крапельках тим більша, чим більша крапелька. Натомість дрібні крапельки можуть зовсім не містити збудників.

Кожний видихальний поштовх утворює з цих крапельок інфекційний аерозоль - невидиму хмарину, поперечником до 30 см. Енергія видихального поштовху зумовлює активний пробіг хмарини на відстань не більше 1 метра. Надалі хмарина підхоплюється повітряними плинами і далі рухається пасивно. За рахунок цього хмарина може бути віднесена на десятки метрів.

Хмарини інфекційних аерозолів мало стійке утворення. Воно руйнується за рахунок осідання найбільших крапельок під силою земного тяжіння.Свою здатність до зараження інфекційний аерозоль зберігає не більше десятка секунд. Підчас пасивного руху хмарина може розшматовуватись завихреннями при зустрічі з різними предметами. Якщо на шляху активного і пасивного руху хмарини трапиться людина, то вдихання нею інфекційного аерозолю призведе до зараження. При вдиханні інфекційного аерозолю крапельки осідають на слизових оболонках дихальних шляхів. В точках осадження крапельок збудники інфекції прилипають до клітин слизових оболонок, проникають в них і розмножуються, зумовлюючи цим розвиток інфекційної хвороби. Таким чином, запобігти зараженню значить запобігти вдиханню інфекційного аерозолю, який щойно виділила хвора людина.

Найбільш ефективним засобом профілактики зараження є використання маски або респіратора. Щоб здоровій людині запобігти зараженню, маску треба одягти на ніс і рот. Щоб запобігти розповсюдженню інфекційного аерозолю хворою людиною, маску достатньо одягти тільки на рот. Ніс має бути вільним, аби людина могла дихати.
Користування маскою потрібне насамперед в закритих приміщеннях та салонах міського транспорту. У відкритій атмосфері зараження інфекційними аерозолями майже неможливе. Причина полягає в тому що інфекційний аерозоль швидко розвіюється. Тому користування маскою у відкритій атмосферою практично є зайвим. Але одягання маски у відкритій атмосфері стає абсолютно необхідним при потраплянні у натовп, а також на близькій відстані від людини, яка має ознаки захворювання - кашель, чхання і шмаркання.

У випадках, коли маски нема, захиститися від зараження тим не менше цілком можливо. Якщо в приміщенні є особа з ознаками хвороби, можна надійно заощадити себе від зараження, якщо затамувати подих на 10 – 15 секунд після того як ця особа чхне, або кашляне. Бажано далі не наражати себе на зайву небезпеку і відійти від неї подалі.
Мікроскопічні крапельки аерозолів мають властивість швидко осідати в мікроскопічно закручених повітряних струменнях. Тому часткового заощадження від зараження можна досягнути диханням через носову хустину, шарф, через комірець, рукавичку або рукав. Зазначена властивість використовується при створенні фільтрувальних тканин, які використовуються в масках. респіраторах та протигазах. Ефективними можуть бути саморобні ватно-марльові маски з чотирьох щарів попередньо випраної марлі. Прання марлі її розлохмачує. А це підвищує її здатність осаджувати аерозольні частки. Крім того вата, що закладаєься між шарами марлі, додатково пвдвищує здатність такої маски затримувати частинки інфекційних аерозолів. Нажаль, неможливо стандартувати і сертифікувати саморобні маски, через що їх застосування припустимо лише в крайніх випадках.
Необхідно батькам знати, як уберегати немовлят від зараження. Утримуючи дитину на руках або в колясці, не давайте собі та іншим дорослим приголублювати її, адже аерозолі, які прицьому виділяються, містять мікроби і віруси, до яких у дитини ще немає імунітету. Єдиний дієвий спосіб заощадження немовлят і маленьких дітей від зараження полягає в суворому дотриманні режиму одягання масок на рот і ніс всіма членами родини при найменших проявах захворювання в когось з них.
В засобах ЗМІ подається суперечлива інформація про неефективність масок для запобігання заражегння краплинними інфекціями. Наприклад, наголошується, буцім маски заощаджують тільки від потрапляння інфекції з вуст хворого назовні. Прицьому невраховується, що фільтрувальна ефективність маски не залежить від того з якого боку вона продмухується інфекційним аерозолем, - спереду чи з протилежної сторони. Треба усвідомити, якщо маски заощаджують від потрапляння аерозолю від хворого назовні, значить вони ефективні і в зворотньому напрямку, тобто вони придатні для захисту від вдихання інфекційного аерозолю від хворого або носія.

Проте зазначені суперечливості виникли не на поржньому місці. Устрій сучасних медичних масок дуже недосконалий, адже вони вкрай нещільно закривають дихальні шляхи людини. Тому вони здатні через непоодинокі щілини, нещільного прлягання до обличчя, пропускати інфекційні аерозолі, особливо найдрібнішого розміру. Саме через таку конструктивну недосконалість коронавірусна інфекція має таке швидке поширення, як зараз.

Закони епідеміології, відкриті видатним українським вченим епідеміологом Л.В. Громашевським, зокрема його другий закон, залишаються невідомим західним науковцям. Саме через це рекомендації ВООЗ нездатні зупинити пандемію коронавірусної інфеції. Згідно другого закону Громашевського механізм передачі інфекції обумовлює локалізацію збудника в тілі людини і зворотньо – локалізація збудника в організмі людини обумовлює механізм її передачі. Аналізуючи інформацію, яка надходить з ЗМІ, ми прийшли до висновку, що пандемія коронавірусної інфекції має дві клініко-епідеміологічні форми. Перша, «катаральна», за якої збуднк вражає слизові оболонки тільки верхніх дихальних шляхів. Це спричиняє більш легкий перебіг хвороби, через те, що при розмноженні, нові покоління коронавірусів потрапляють до відкритої поржнини дихальної трубки і надалі елімінуються з організму при чханні, шмарканні, кашлі і розмові. Такий механізм породжує полідисперсні аерозолі від яких можна захиститися описаними вище способами, в тому числі і з допомогою недосконалих медичних масок.
Але, через сповзання інфекції до бронхіол і альвеол, може виникати «вторинна коронавірусна пневмонія» – друга вкрай небезпечна клініко-епідеміологічна форма. При пневмонії всі покоління коронавірусів накопичуються в місці свого розмноження, обумовлючи цим важкість перебігу інфекції та створення іншого механізму передачі. В уражених альвеолах інфекційний аерозоль утворюється при дихальних екскурсіях легень за рахунок злипання-розлипання стінок та барботажу. За рахунок такого иеханізму відразу утворюється дрібнодисперсний аерозоль, який виділюється при диханні. Тому довкола хворого утворюється невидима хмара дрібнокрапельного аерозолю, яка тривалий час не осідає і має властивість проникати в усі нещільності притуляння маски до поверхні лиця. При вдиханні дрібнодисперсного аерозолю, на відміну від великодисперсного, його частинки не затримується у верхніх дихальних шляхах, а безпосередньо інфікуютль альвеоли легень. В такий спосіб утворюється первинна коронавірусна пневмонія. Уберегтися від неї можливо лише з допомогою респіраторів, які щільно притуляються по хвилястої поверні лиця.

Миття рук, яке рекомендують як спосіб профілактики зараження, не може вплинути на аерозольний механізм передачі інфекції. Не передається інфекція і при рукотисканні між захворілим і здоровою людиною. В подібних випадках зараження відбувається не через долоні і шкіру, а за рахунок, супроводжуючого рукотискання, виділу інфекційного аерозолю при голосовому привітанні людей.

Розповсюдження короновірусної інфекції невипадкове. Воно свідчить про повну неефективність, можливо навіть шкідливість, рекомендацій західноєвропейських епідеміологів. До таких рекомендацій належить заборона виходу на вулицю і загоняння людей в приміщення. Саме закриті приміщення і салони міського транспорту через режим майже нерухомого повітря забезпечують найактивнішу передачу інфекційних аерозолей. Треба усвідомити також, що сезонність крапельних інфекцій, тобто їх розповсюдження в осіньозимовий період, є наслідком тривалого перебування людей в закритих приміщеннях і салонах міського транспорту. Саме цей чинник є провідною причиною розповсюдження цілої навали таких інфекцій, як грип, ГРВІ, «дитячих інфекцій», а тепер ще й коронавірусної хвороби. Всі інші причини на кшталт авітамінозу, зниження імунітету, дефіциту сонячного опромінення, сухості повітря і т. п. мають другорядне значення. Треба також знати, що епідеміологія як наука мала розвиток лише на теренах Радянського Союзу, зокрема в Україні, в той час як на Заході епідеміологією вважали одним з статистичних методів. На наш погляд докорінна помилка західноевропейського пвдходу до цієї проблеми полягає в тому, що найефективніший протиепідемічний захід, яким є перерив механізму передачі, не враховується як провідний. В значній мірі це зумовлюється використанням архаічного терміну «повітряно крапельної» передачі інфнкції, який спотворює раціональне уявлення про епідемічний процес, зокрема при коронавірусній інфекції. Вилучення цього архаїчного терміну і заміна його на новий «аерозольно-аспіраційний», нещодавно запропонований вченою епідеміологинею А.П. Подаваленко, відкриває позитивну перспективу в розвитку епідеміології, зокрема в подоланні пандемії коронавірусної інфекції.

Тепер основне – що робити?
Перше. Зобов’язати населення одягати маски в транспорті, магазинах, на робочих місцях, а також вдома, якщо в родині хтось захворів.
Друге. Вдосконалити конструкцію масок так, щоб вони щільно прилягали до лиця. Налагодити їх масовий випуск.
Третє. Не залякувати населення перебуванням на свіжому повітрі, а пропагувати це. Також всюди де є системи примусової вентиляції включати їх коли в приміщенні є люди.
Четверте. Епідеміологія не футбол, одже при розробці і впровадженні протиепідемічних заходів керуватись вітчизняним науковим надбанням.
П’яте. Продовжувати заходи обсерваційного і карантинного штибу, а нові заходи приймати зі згоди професійних епідеміологів.
Аватар користувача
Alex Diamantopulo
Administrator
Administrator
Повідомлень: 2237
З нами з: 13 березня 2014, 00:20
Звідки: Івано-Франківськ / Montreal, QC
Дякував (ла): 614 разів
Подякували: 263 рази
Контактна інформація:

Повідомлення Alex Diamantopulo »

Nikos писав:
17 березня 2020, 02:50
Щоб запобігти розповсюдженню інфекційного аерозолю хворою людиною, маску достатньо одягти тільки на рот.
Це, м'яко кажучи, дуже дивна порада яка йде в розріз рекомендаціям виробників масок та респіраторів.
Знаючи живучість цього вірусу, сумніваюся що він просто сам по собі зачахне в носі. На металах і пластиках ця зараза може залишатися активною днями.
---
Nikos
Повідомлень: 95
З нами з: 20 лютого 2017, 01:40
Дякував (ла): 235 разів
Подякували: 43 рази

Повідомлення Nikos »

Alex Diamantopulo писав:
17 березня 2020, 03:09
Nikos писав:
17 березня 2020, 02:50
Щоб запобігти розповсюдженню інфекційного аерозолю хворою людиною, маску достатньо одягти тільки на рот.
Це, м'яко кажучи, дуже дивна порада яка йде в розріз рекомендаціям виробників масок та респіраторів.
Знаючи живучість цього вірусу, сумніваюся що він просто сам по собі зачахне в носі. На металах і пластиках ця зараза може залишатися активною днями.
Тут йдеться зовсім не про це. Носій викидає краплинки аерозолю через рот, все таки... А от носа необхідно закривати маскою, щоб цим шляхом не вдихнути цей самий аерозоль. Ну і, зрештою, це - тільки маленька деталь, яка не обов'язково неправильна. Думаю, варто статтю поаналізувати в цілому для глибшого розуміння процесів поширення і перебігу респіраторних вірусних інфекцій.
Аватар користувача
Alex Diamantopulo
Administrator
Administrator
Повідомлень: 2237
З нами з: 13 березня 2014, 00:20
Звідки: Івано-Франківськ / Montreal, QC
Дякував (ла): 614 разів
Подякували: 263 рази
Контактна інформація:

Повідомлення Alex Diamantopulo »

В тому то і справа, що ми не знаємо хто є носієм, а хто ні. Вірус передається тижнями поки у людини немає жодних симптомів.
---
eatrem77
Повідомлень: 1
З нами з: 17 березня 2020, 05:04

Повідомлення eatrem77 »

Як зупинити поширення коронавірусу

Зображення

sourse: https://creazilla.com/uk/nodes/18816-zu ... biv-vector
Аватар користувача
Alex Diamantopulo
Administrator
Administrator
Повідомлень: 2237
З нами з: 13 березня 2014, 00:20
Звідки: Івано-Франківськ / Montreal, QC
Дякував (ла): 614 разів
Подякували: 263 рази
Контактна інформація:

Повідомлення Alex Diamantopulo »

Дякую! Я додам це до першого повідомлення для ефекту...
---
Аватар користувача
UniformAlpha
Повідомлень: 324
З нами з: 04 травня 2015, 08:53
Дякував (ла): 96 разів
Подякували: 25 разів

Повідомлення UniformAlpha »

От мені цікаво, скільки серед нас flatearthers які вірять що це все шуточки? Як тут такі є то напишіть будь ласка чому так думаєте.
alysa
Повідомлень: 1435
З нами з: 22 вересня 2014, 18:40
Дякував (ла): 75 разів
Подякували: 186 разів

Повідомлення alysa »

smisha писав:
16 березня 2020, 22:59
Знаєте що дивне, що позиція Аліси збігається з позицією та риторикою росії стосовно цього питання. Типу, нічого страшного, пневмонія, грз, саме пройде. Але чомусь кордон перекривають. То ж у вашої позиції ноги ростуть самі знаєте звідки. То тут ще питання, чи вмієте ви мислити критично?
а де я писала що нічого сташного?
Я як раз продемонструвала як люди можуть сприйняти інформацію. :facepalm:

ніхто не знає що відбувається насправді.Тому кожий несе особисту відповідальність.Рівень свідомого ставлення до ситуаціі є єдиним шансом зменшити розповсюдження вірусу
Успішного всім карантину!
:?
Vo_Vik
Administrator
Administrator
Повідомлень: 805
З нами з: 02 липня 2014, 23:01
Подякували: 86 разів

Повідомлення Vo_Vik »

Я от думаю, що буде як жовтні китайці знов якусь не ту змію з'їдять.
alysa
Повідомлень: 1435
З нами з: 22 вересня 2014, 18:40
Дякував (ла): 75 разів
Подякували: 186 разів

Повідомлення alysa »

Alex Diamantopulo писав:
16 березня 2020, 23:31
alysa, я думаю що статистика наразі сильно занижена.

Казати правду значно складніше коли навколо всі брешуть.
Всі країни без вийнятку подавали неправдиву статистику приховучи кількість жертв. В тому числі й Італія. Реальні лікарі з Італії корявим англійським та фотографіями довели, що багато померлих від "респіраторних проблем" були протестовані але не були зачислені до смертей від COVID-19.
В Ірані люди в біо костюмах копають тисячі нових могил люди. Є підтвердження супутникві і фото/відео з телефонів.
Є всього 3 варіанти: всі країни брешуть, всі країни не встигають тестувати і вести статистику, всі країни ведуть правильну статистику тестування і кажуть правду.
Який з цих варіантів найімовірніший?

Років 19 тому я пережив вірусну пневмонію, вона не була дуже заразна. Мої батьки були зі мною весь час і не заразились.
Я ж захворів дуже сильно і дуже швидко. За кілька днів я почав згорати і температуру неможна було нічим збити. Ще за два дні мені стало дуже важко дихати і мені не вистачало кисню, я почав задихатись. Тоді викликали швидку перший раз, мене накололи і сказали дзвонити якщо не стане краще. Вночі знову вкиликали швидку бо ставало тільки гірше.
РЕЗУЛЬТАТ: я пролежав в лікарні більше 2 місяців. Перший місяць мене не випускали з палати, тільки в маніпуляційну... Перші реанімаційні тижні були дуже важкими, я відчував що кінець дуже близько. Після лікарні мені доводилось проходити багато курсів лікування і підтримки серця, легень, нирок. В школі я більше ніколи не бігав і був назавжди звільнений від фізкультури.

Чи хотів би я ще раз пережити щось подібне? Навіть якщо шанси надзвичайно малі? До речі ми не знаємо які шанси, але ми уже знаємо що цей вірус страшенно заразний.
Я дуже хвилююся за старших за мене людей.

Бережіть себе будь ласка, сьогодні нарешті почали рекомендувати залишатися вдома і працювати з дому.

Трохи про брехню.
На деяких каналах в США навіть говорили що маски та респіратори можуть бути шкідливими для здоров'я навіть без всяких вірусів. "Свіже дослідження", казали вони, показало такі результати. Хіба це не брехня? Навіщо вони так брешуть? Тому що вони облажались по повній програмі. Обіцяли що за наші гроші вони будуть до всього готові.
Канада теж тестує не всіх.У мене знайома з минулого тиждня хворіє.ЇЇ з роботи відправили додому з інструкцією куди дзвонити,перш ніж іти до лікаря.Щоб дозвонитися знадобилася година.Ій поставили багато запитань,сказали -не схоже на короновірус,сидіть вдома,відслідковуйте зміну сітуаціі.Перш ніж іти до лікаря-знову дзвоніть.Тобто,якщо це був короновірус,як вони кажуть в легкій формі-він не протестований і не зарахований.
Постфактум,великий спалах хвороби,по симптомам схожим на короновірус,з високою температурою і сухим кашлем,зі слів багатьох моїх знайомих був в кінці грудня,січні.Але всі думали про сезонний грип
З вірусною пневмонією ми зіткнулися в Канаді,років 7 тому.Чоловік хворів.І я тебе розачарую,в Канаді все набагато простіше -сутки в лікарні,три тиждні вдома,і навіть повторно не робили радіографію.Тому,як завжди,порятунок потопаючих справа рук самих потопаючих.Профілактика наше все!
І будьте уважні!Мені,наприклад,керівництво забуло повідомити що ми закриваємося.Я,знаючи,що наш орден прийняв таку рекомендацію,і не отримавши ніякої інформації з роботи,сама подзвонила,перш ніж іти. :?
alysa
Повідомлень: 1435
З нами з: 22 вересня 2014, 18:40
Дякував (ла): 75 разів
Подякували: 186 разів

Повідомлення alysa »

до речі,тим кому цікаво отстежувати ситуацію:
ситуація по Канаді https://www.canada.ca/fr/sante-publique ... us.html#a1
по Квебеку https://www.quebec.ca/sante/problemes-d ... 19/#c46333

інформацію оновлюють два рази на день.З вчорашнього вечора ситуація не змінилася,нових випадків не зареєстровано
Аватар користувача
0de55a
Supermoderator
Supermoderator
Повідомлень: 1022
З нами з: 17 березня 2014, 04:11
Дякував (ла): 75 разів
Подякували: 97 разів

Повідомлення 0de55a »

It’s Like a War
Italy has become the epicenter of the pandemic’s European migration, with nearly 30,000 infections and more than 2,000 deaths in just a few weeks. These numbers are soaring by the day, even after the government took extreme measures to lock down much of the country. Now, the U.S. surgeon general is warning that America is on a strikingly similar path. Today, we speak to one Italian doctor triaging patients north of Milan about the road that may lie ahead. Guest: Dr. Fabiano Di Marco, a professor at the University of Milan who is also the head of the respiratory unit of the Hospital Papa Giovanni XXIII in Bergamo, a nearby town. For more information on today’s episode, visit nytimes.com/thedaily.
smisha
VIP
VIP
Повідомлень: 4307
З нами з: 16 березня 2014, 11:03
Дякував (ла): 314 разів
Подякували: 480 разів

Повідомлення smisha »

Дані оновлююттся частіше. На даний момент хворих на 13 більше, ніж вчора, всього 63. Побачимо до кінця дня, чи знову відбудеться значне збільшення, більше 50%.
Аватар користувача
Alex Diamantopulo
Administrator
Administrator
Повідомлень: 2237
З нами з: 13 березня 2014, 00:20
Звідки: Івано-Франківськ / Montreal, QC
Дякував (ла): 614 разів
Подякували: 263 рази
Контактна інформація:

Повідомлення Alex Diamantopulo »

Мої американські друзі пишуть що у них люди почали досить сильно панікувати. Ну і звісно ж туалетний папір ще тижень тому зник з полиць маркетів.
---
smisha
VIP
VIP
Повідомлень: 4307
З нами з: 16 березня 2014, 11:03
Дякував (ла): 314 разів
Подякували: 480 разів

Повідомлення smisha »

Карантин в Бельгії в дії до 5 квітня. Зі слів колеги по роботі з бельгійського офісу:
We have new rules in Belgium as of tomorrow 12pm. All non-essential stores will be closed. Food stores, supermarkets, pharmacies, newsagents and banks will remain open (for supermarkets - a limit of 1 person per 10 square meters, maximum 30 minutes). Night shops will have to close the doors from 10 p.m.
We will still be allowed to go to work, but working from home must become the norm. There will also be a ban on gatherings. Physical activity outside is allowed but only alone or with one friend/family member, under the condition of social distancing.
These measures are effective until April 5.
smisha
VIP
VIP
Повідомлень: 4307
З нами з: 16 березня 2014, 11:03
Дякував (ла): 314 разів
Подякували: 480 разів

Повідомлення smisha »

Навіть на даний момент в Квебеку, а ще не кінець дня, сьогодні, в порівнянні із вчорашнім днем, кількість підтверджених хворих знову зросла більше ніж на 50%. Вчора було 41, зараз вже 74. Очікувано, завтра кількість перевалить за цифру 100 ... Хороша новина - летальних випадків поки немає.
Відповісти

Повернутись до “Загальний форум”