Реальна швидкість інтернету

тут можна обговорювати будь яку тему :)

Модератор: smisha

Відповісти
Аватар користувача
Alex Diamantopulo
Administrator
Administrator
Повідомлень: 2236
З нами з: 13 березня 2014, 00:20
Звідки: Івано-Франківськ / Montreal, QC
Дякував (ла): 611 разів
Подякували: 262 рази
Контактна інформація:

Реальна швидкість інтернету

Повідомлення Alex Diamantopulo »

Або: як кидають на гроші споживачів інтернет послуг.

Я багато разів чув від знайомих що час від часу, а у деяких постійно, інтернет якось дивно глючить. Швидкість є а в іграх проблеми. Або навпаки, в іграх все гаразд а от онлайн відео підвисає.
Або все працює класно а от телебачення чи інше відео з Європи (України) час від часу гальмує.

Звісно ж це може відбуватися без злого умислу. В моєму випадку ж мені здалося що все не випадково і я вирішив зв'язатися з провайдером.
Заявлена швидкість мого контракту 200Mbps Up /30Mbps Down. На момент звернення до провайдера швидкість коливалася. Найвидше: 3 ранку 170Mbps Down / 30Mpbs Up найповільінше на протязі дня: 5MpbsDown / 30Mbps Up

Весь попередній місяць я почав помічати серйозні проблеми з інтернетом: дуже повільний канал з Європою, загальна швидкість по Канаді провалювалась до 5-10 мегабіт/с
Два тижні тому я написав провайдеру листа з проханням перевірити мій контракт і визначити причину перебоїв інтернету.
Через кілька днів отримав відповідь зі списком дій які я мав виконати щоб переконатися що з моєї сторони все налаштовано правильно і немає фізичних проблем.
Звісно ж я вирішив не виконувати все підряд оскільки багато в наданому спику "troubleshooting" було пустого і недоречного, багато що я вже і так перепробував. Наприклад заміна мережевого кабеля.
Замість того щоб витрачати на це час я скорнфігурував свою систему моніторингу на роботу з усім відомим SpeedTest Ookla через speedtest-cli :)
На протязі двох тижнів ця система перевіряла швидкість інтернету кожних 20 хвилин.
Графіки з результатами я вклав в email і додав що підозрюю агресивну роботу traffic-shaping системи з їх сторони або зі сторони їх постачальника.

Вчора в 20:25 я отримав листа від провайдера з подякою за надані дані з детальним графіками і мене запросили до телефонної розмови завтра :)

Чому вони так зробили? Тому що я був правий! На графіках чітко видно, що проблема не в фізичному обладнанні, а в запланованому налаштуванні "різалки" з'єднання яке в десятки разів заповільнює моє з'єднання вдень і дає трохи ширший канал вночі (після 3ої ночі).

Рівно в 20:55 speedtest почав видавати зовсім інші резльутати, тобто заявлені в контракті ~200Mbps :D

Скільки ще людей навіть не підозрюють що платять значно більше ніж мали би? Виявити подібні маніпуляціх досить складно для звичайного користувача, а довести наявність обману ще складніше (майже не реально).

Прикріплюю скриншоти графіків :)

Останні 10 днів:
last_24h_resize.jpg
last_24h_resize.jpg (179.92 Кіб) Переглянуто 4393 разів
24 години:
last_10_days_resize.jpg
last_10_days_resize.jpg (153.37 Кіб) Переглянуто 4393 разів
Все стало на свої місця після Email від провайдера :D
ml02.jpg
ml02.jpg (164.75 Кіб) Переглянуто 4393 разів
Чому провайдери так роблять? Корпуція. З тієї ж причини у нас існує монополія і діряві дороги.
---
Аватар користувача
mialgri
Повідомлень: 544
З нами з: 12 вересня 2014, 13:21
Дякував (ла): 234 рази
Подякували: 68 разів

Повідомлення mialgri »

Дякую за наводку 8-)
Треба і собі перевірити.
Поміняй назви на двох перших графіках.
Не підкажешь, як speedtest-cli також так зробити?
Аватар користувача
Alex Diamantopulo
Administrator
Administrator
Повідомлень: 2236
З нами з: 13 березня 2014, 00:20
Звідки: Івано-Франківськ / Montreal, QC
Дякував (ла): 611 разів
Подякували: 262 рази
Контактна інформація:

Повідомлення Alex Diamantopulo »

mialgri, в інтернеті є пару інструкцій як автоматизувати це через cron і виводити статистику в локальну базу даних. Я пішов своїм шляхом оскільки у мене дома в лабі є Zabbix + Grafana + ELK. Тільки заради спідтесту ставити такий величезний комплекс немає сенсу.

Одноразові спідтести результату особливого не дадуть :(
---
Аватар користувача
mialgri
Повідомлень: 544
З нами з: 12 вересня 2014, 13:21
Дякував (ла): 234 рази
Подякували: 68 разів

Повідомлення mialgri »

В мене Лінукс Мінт дома, тож спробую https://www.howtoforge.com/tutorial/che ... on-ubuntu/
Аватар користувача
mialgri
Повідомлень: 544
З нами з: 12 вересня 2014, 13:21
Дякував (ла): 234 рази
Подякували: 68 разів

Повідомлення mialgri »

а якщо використовувати наприклад таке - https://testmy.net/auto
Аватар користувача
Alex Diamantopulo
Administrator
Administrator
Повідомлень: 2236
З нами з: 13 березня 2014, 00:20
Звідки: Івано-Франківськ / Montreal, QC
Дякував (ла): 611 разів
Подякували: 262 рази
Контактна інформація:

Повідомлення Alex Diamantopulo »

я пробував https://testmy.net/auto і це повна лажа нажаль :( це перше що я спробував і воно дає сильно занижені результати.
---
Аватар користувача
mialgri
Повідомлень: 544
З нами з: 12 вересня 2014, 13:21
Дякував (ла): 234 рази
Подякували: 68 разів

Повідомлення mialgri »

Точно, чомусь занижені. В порівнянні з speedtest.net майже в два рази.
smisha
VIP
VIP
Повідомлень: 4305
З нами з: 16 березня 2014, 11:03
Дякував (ла): 314 разів
Подякували: 479 разів

Повідомлення smisha »

Вітаю з перемогою ))
Vo_Vik
Administrator
Administrator
Повідомлень: 803
З нами з: 02 липня 2014, 23:01
Подякували: 86 разів

Повідомлення Vo_Vik »

Це кабель чи адсл?
Аватар користувача
Alex Diamantopulo
Administrator
Administrator
Повідомлень: 2236
З нами з: 13 березня 2014, 00:20
Звідки: Івано-Франківськ / Montreal, QC
Дякував (ла): 611 разів
Подякували: 262 рази
Контактна інформація:

Повідомлення Alex Diamantopulo »

Кабель!
---
Vo_Vik
Administrator
Administrator
Повідомлень: 803
З нами з: 02 липня 2014, 23:01
Подякували: 86 разів

Повідомлення Vo_Vik »

На кабелі всі сусіди сидять. Але як тоді вони стабілізували швидкість після емейлу, не знаю. Хіба перекинули тебе на окремий канал.
Аватар користувача
0de55a
Supermoderator
Supermoderator
Повідомлень: 1022
З нами з: 17 березня 2014, 04:11
Дякував (ла): 75 разів
Подякували: 97 разів

Повідомлення 0de55a »

В мене кабель TekSavvy -120/20 - ідеально працює. Була проблема з upload - максимум 5, замість 20. Звернувся до тех підтримки, вибачились, що підняли мені швідкість (до того було 60) але не поновили модем. Прислали новий модем, таж сама проблема. Десь з місяць листувалися, але врешті решт, знайшли шкодника - Videotron :) А тут і сусід запитав мене щодо швидкості, каже теж на відеотроні. Відеотрон спочатку казав, що то не його проблема, мов для решти працює нормально... :) Але TekSavvy якось вирішив цю проблему. Вибачились, поновили модем й переодичнні перевірки показають сталий результат - 120/20
Аватар користувача
Alex Diamantopulo
Administrator
Administrator
Повідомлень: 2236
З нами з: 13 березня 2014, 00:20
Звідки: Івано-Франківськ / Montreal, QC
Дякував (ла): 611 разів
Подякували: 262 рази
Контактна інформація:

Повідомлення Alex Diamantopulo »

0de55a, мені здається що відеотрон дурить :/
Vo_Vik, якби ж я знав. Я тільки здогадуюсь :)
---
Відповісти

Повернутись до “Загальний форум”