Форуми vs Facebook

тут можна обговорювати будь яку тему :)

Модератор: smisha

Аватар користувача
ozi lucky
Повідомлень: 1754
З нами з: 20 квітня 2014, 12:40
Звідки: ойкумена
Дякував (ла): 1 раз
Подякували: 10 разів

Повідомлення ozi lucky »

Радіо ТРЕМБІТА писав: :sad: Зараз настала ЕРА навіть не соціальних мереж, а ЕРА ФЕЙСБУКУ і ні Ви, ні я ні навіть світові гіганти традиційного медіа (ТВ, паперові газети журнали), не можуть скласти йому конкуренцію...
згідний. казати айтішніку, який забив на фейсбук (хіба він один?), що є однією з найбільших соціальних мереж, що настала НОВА ЕРА - це вражає. бо нова ера дійсно настала, тільки це не ера фейсбуків. це ера переоцінки цінностей і парадигм, коли щастя і радість стають основними цілями життя....
:drinks:

неможливо махати руками проти вітру, старатись затулити жерло вулкану, зупини обертання планети, напитись солоною морською водою, зупинити глобальне потепління.... також тяжко зрозуміти справжні причини того потепління (не наслідки, а корінь).
як казав один розумний "дай мені Боже братись за те що я можу зробити, не братись за те, що не можу... і відрізняти перше від другого".

а те, що інтерактивні розваги витісняють в тому числі фейсбук (просто як один на різновидів інтерактивних розваг) - то це дійсно так. але чи в цих розвагах радість і щастя? чи можуть ці інтерактивні розваги стати більш конструктивними і наповнити життя чимось важливим і дійсним?
________________
Thruth is more in the process than in the result

- Jiddu Krishnamurti -
Аватар користувача
ozi lucky
Повідомлень: 1754
З нами з: 20 квітня 2014, 12:40
Звідки: ойкумена
Дякував (ла): 1 раз
Подякували: 10 разів

Повідомлення ozi lucky »

В Україні різні форуми наприклад дуже поширені. Це геть інший інструмент відмінний від будь-якої соціальної сіті.

Просто в декого виникає питання навіщо?
Ось приклади українських форумів з України :
- автомобільний форум Ланос ,
- львівський форум автолюбителів ,
- автоклуб Кадді
- форум для працівників в фінансах та бугалтерії
- форум для підрпиємців, юристів та працівників фінансової сфери
- український форум програмістів ,
- теревені з програмування ,
- форум з геральдики ,
- воєнно-історичний форум ,
.... та багато інших....

Форум дозволяє структурувати інформацію, задавати питання, ділитись інформацією, новинами, музикою, літературою, допомагати один одному.
________________
Thruth is more in the process than in the result

- Jiddu Krishnamurti -
Аватар користувача
Alex Geneve
Повідомлень: 371
З нами з: 15 квітня 2014, 19:42
Подякували: 1 раз

Повідомлення Alex Geneve »

Саме так, всі вищевказані форуми є тематичними ресурсами,вони ще протримаються деякий час бо там є цільова аудиторія.Всі інші ресурси на кшталт містечкових форумів чи то не тематичних автоматично "вимруть" бо по перше вони менш читабельні на переносних гаджетах,у того ж Фейсбуку більш зручна функційність, а по друге у соціальних мереж набагато більший ресурс аудиторіі відповідно інформація більш мобільна.
Для прикладу коли я пропонував відкрити нову гілку по велотематиці у першу чергу я намагався притягнути аудиторію з українських велофорумів , дехто прийшов звідти але не багато бо тут нема особливого контенту для цієї публіки.
Коли років з п"ятнадцять тому я розкручував деякі ресурси на кшталт форумів у Європі то такі методики давали результат.Зараз усі ресурси схожого типу причіплені до соціальних мереж,того ж Фейсбуку. Тоб то є форум та й також є сторінка на Фейсбуці,по перше це приводить певну кількість юзерів по друге це надає певну мобільність ресурсу.
Svitlana
Повідомлень: 16
З нами з: 04 листопада 2018, 13:06
Контактна інформація:

Повідомлення Svitlana »

Дискутувати та обговорювати якісь питання звісно краще на форумах. Але ж Фейсбук це досить класна штука (хоч і надоїдлива :)) Можна бути в курсі того що ти пропускаєш - дні народження родичів, весілля друзів і тому подібне. Якщо не часто буваєш вдома - то хоч через фото та пости в Фейсбуці порадуєшся за людей.
Аватар користувача
ozi lucky
Повідомлень: 1754
З нами з: 20 квітня 2014, 12:40
Звідки: ойкумена
Дякував (ла): 1 раз
Подякували: 10 разів

Повідомлення ozi lucky »

Alex Geneve писав:Саме так, всі вищевказані форуми є тематичними ресурсами,вони ще протримаються деякий час бо там є цільова аудиторія.Всі інші ресурси на кшталт містечкових форумів чи то не тематичних автоматично "вимруть"
.....
Ну в нас тематичний форум: міграція, адаптація, пошук роботи, навчання, питання по життю в Канаді - основні напрямки. Але якщо є можливість і бажання можна розвивати багато інших суміжних напрямків - як то вело, культурно, новинно, музико, просто суміжні теревені, тощо. Ми як отой... каменярі ми! :friends:

Як там Іван Франко казав:
..... "Лупайте сю скалу! Нехай ні жар, ні холод
Не спинить вас! Зносіть і труд, і спрагу, й голод,
Бо вам призначено скалу сесю розбить." ........
________________
Thruth is more in the process than in the result

- Jiddu Krishnamurti -
Аватар користувача
Alex Geneve
Повідомлень: 371
З нами з: 15 квітня 2014, 19:42
Подякували: 1 раз

Повідомлення Alex Geneve »

Цей ресурс не є тематични форумом, на тематичних ресурсах 95% інформації стосується теми ресурса. Якщо враховувати що основна ціль ресурсу це спілкування українців то погодьтеся що тема "явно не розкрита" бо з таким же успіхом українці і на Фейсбуці можуть
спілкуватися та й навіть більш оперативно і зручніше.Якщо це ресурс пов"язаний з еміграційним чинником то більшість гілок мають мати саме таку спрямованість і просуватися він має на відповідних ресурсах в Україні.
Аватар користувача
ozi lucky
Повідомлень: 1754
З нами з: 20 квітня 2014, 12:40
Звідки: ойкумена
Дякував (ла): 1 раз
Подякували: 10 разів

Повідомлення ozi lucky »

Цей ресурс взагалі то є тематичним форумом. Просто наповнюється по мірі того, як хтось ставить питання або вирішує поділитись досвідом.
А про 95% зі стелі - ну а хтось скаже 50-60% чи ще яку цифру. :writing:
На ФБ неможливо структурувати інформацію. Це довга-предовга простиня яку ти просто скролиш, в якій дуже легко щось загубити чи не знайти... ФБ для інших цілей.
І до речі - чомусь ніхто не згадує про те, що Google закриває Google+ (це соціальна сіть) в тому числі через витоки даних...
________________
Thruth is more in the process than in the result

- Jiddu Krishnamurti -
Vo_Vik
Administrator
Administrator
Повідомлень: 803
З нами з: 02 липня 2014, 23:01
Подякували: 86 разів

Повідомлення Vo_Vik »

Про зручність, то особисті вподобання кожного. Я наприклад заходжу туди раз в півроку і мені тих 15 хвилин вистачає, щоб згадати чому я туди не ходжу.
Аватар користувача
Лола84
Повідомлень: 5
З нами з: 03 листопада 2018, 05:43
Контактна інформація:

Повідомлення Лола84 »

Фейсбук ідетенфікує особу, яка щось пише. А на форумах ти залишаєшся інкогніто!
smisha
VIP
VIP
Повідомлень: 4305
З нами з: 16 березня 2014, 11:03
Дякував (ла): 314 разів
Подякували: 479 разів

Повідомлення smisha »

При потребі завжли можна ідентифікувати особу, якщо певним службам це буде потрібно.
Крім того, на даному форумі анонімність не є прерогативою. Я когось знаю особисто, мене хтось знає особисто.
Vo_Vik
Administrator
Administrator
Повідомлень: 803
З нами з: 02 липня 2014, 23:01
Подякували: 86 разів

Повідомлення Vo_Vik »

От що би мої друзі на фейсбуці зробили, якби я почав постити про оптимізацію деяких запитів до бази даних? Чи ще щось, що звичайній людині звучить як блаблабла. Чи навіщо мені знати рецепт якоїсь зеленої бурди для похудання, якою страдає хтось з ким працював в далекому минулому. Фейсбук - це таке звалище різного сміття, що треба дуже низько цінувати свій час, щоб туди заходити.
Аватар користувача
San-Frankivsko
VIP
VIP
Повідомлень: 3068
З нами з: 16 березня 2014, 13:27
Звідки: Івано-Франківськ -> MTL
Дякував (ла): 245 разів
Подякували: 529 разів

Повідомлення San-Frankivsko »

не любиш котів?... та ти просто не вмієш їх готувати... )))))

фейсбук може бути як замінник телевізора... просто вмикаєш і дивишся що тобі показують...

а може бути корисним.. якщо тільки в тематичні групи заглядати...

але тут, знову ж, все залежить від відповідальності адміна групи... бо часто в гонитві за к-стю користувачів (не дай Боже хтось образиться і залишить групу), група перетворюється у вигрібну яму... де постять все підряд...

наприклад група Бізнес українською. Монреаль.Квебек.Канада задумуватась як тематична... але останнім часом складається враження, що вона уже не так ретельно модерується, як раніше...
Українець не той, у кого батьки українці...
а той, у кого діти українці!...
"РАЗОМ ДО ПЕРЕМОГИ" - збірка від Комітету допомоги Україні (Монреаль)
Аватар користувача
ozi lucky
Повідомлень: 1754
З нами з: 20 квітня 2014, 12:40
Звідки: ойкумена
Дякував (ла): 1 раз
Подякували: 10 разів

Повідомлення ozi lucky »

Лола84 писав:Фейсбук ідетенфікує особу, яка щось пише. А на форумах ти залишаєшся інкогніто!
Анонімність в інтернеті загалом - це поняття відносне. Думаю справа не в анонімності....
Соціальна мережа часто продає рекламу аналізуючи кліки, лайки, тощо. Це найпростіший і загальновідомий вид їх заробітку. Є багато інших видів заробітку - як доводить справа з Кембрідж Аналітікс. Є мабуть активності геть не зв"язані з заробітком - це тоді коли справа не в грошах взагалі....
Загалом коли в одному місці зібрано багато людей, то це мрія для будь-якого соціолога. Це якщо брати світлу сторону відкритих можливостей. Маючи нехитрий або хитріший набір програмного забезпечення можна збирати дані, аналізувати цілі пласти соціо-психологічної інформації. Далі все залежить від мотивів та цінностей тих, в кого в руках опиняється така інформація. Результат залежить від цінностей.

Тобто на додачу до вже перечислених переваг форуму (як то можливість скруктурувати інформацію, більша незалежність від адмінів різних сегментів ФБ чи іншої соціальної мережі, тощо) можна додати ще мінімізовану можливість для збирання якихось статистичних даних.
Якщо взяти асоціативні образи:
  • соціальна мережа це як велика кількість різних видів зерна зібраного в одній великій прозорій бочці чи банці; легко і доступно;
  • форуми це зерно розсиплене в піску; спробуй порахуй що там і де куди закотилось?
Соціальна мережа це вид інтерактивних розваг (яких зараз дуже багато), можливість швидко з кимось зв"язатись чи когось знайти, якщо є потреба, згуртуватись, тощо. Використовувати для чогось складнішого - це трохи незручно, наївно і не дуже безпечно.
________________
Thruth is more in the process than in the result

- Jiddu Krishnamurti -
Аватар користувача
ozi lucky
Повідомлень: 1754
З нами з: 20 квітня 2014, 12:40
Звідки: ойкумена
Дякував (ла): 1 раз
Подякували: 10 разів

Повідомлення ozi lucky »

Google+ закриють через витік даних 52 млн користувачів
Компанія Google вирішила припинити існування своєї соціальної мережі Google+ у квітні
Про це повідомляє Reuters.

"Причиною відповідного рішення стала вже друга помилка в системі конфіденційності, яка відкрила доступ до даних 52,5 млн акаунтів, таких як імена, електронна пошта, стать і вік. При цьому, за твердженням компанії, поки ніяких свідоцтв того, що хтось встиг скористатися цим доступом, немає ", - йдеться в повідомленні.

Помилка містилася в оновленому ПО, яке надали для скачування в листопаді. При цьому програмісти змогли усунути неполадку через тиждень. Але сторонні додатки могли запросити імена і вік користувачів, рід діяльності, адреса електронної пошти.

При цьому додатки не отримували фінансових даних, номери паспортів, паролі та іншу інформацію, яку зловмисники могли б використовувати в корисливих цілях. Запит міг бути зроблений навіть в тому випадку, якщо користувач приховав свій профіль з публічного доступу.
....
Посилання на прешоджерело Рейтерс - Google+ shutdown speeds up, new privacy bug affected 52.5 million users

Тобто збирались закрити в серпні, але ще трохи покопавши і подумавши вирішили у квітні...
________________
Thruth is more in the process than in the result

- Jiddu Krishnamurti -
Аватар користувача
ozi lucky
Повідомлень: 1754
З нами з: 20 квітня 2014, 12:40
Звідки: ойкумена
Дякував (ла): 1 раз
Подякували: 10 разів

Повідомлення ozi lucky »

Ще один випадок
Facebook знову допустив витік персональних даних
.....
У своєму блозі UpGuard запевняє, що більш 540 млн записів з докладними коментарями, лайками, назвами облікових записів були знайдені на мексиканській цифровій платформі Cultura Colectiva, де публікується матеріал, який потім користувачі викладають в соціальні мережі.

Крім того, дані 22 тисяч осіб, включаючи імена, паролі, адреси електронної пошти, були доступні в уже неіснуючому додатку At the Pool. Паролі, як повідомляється, зберігалися у вигляді відкритого тексту. Відзначається, що UpGuard не знає, як довго в додатку зберігалися дані користувачів.
....
________________
Thruth is more in the process than in the result

- Jiddu Krishnamurti -
Аватар користувача
UniformAlpha
Повідомлень: 324
З нами з: 04 травня 2015, 08:53
Дякував (ла): 96 разів
Подякували: 25 разів

Повідомлення UniformAlpha »

а я от цими днями прямо полюбив фейсбук. Можна сидіти і багато цікавого для себе відкривати. Там така куча ідіотів. Ціла енциклопедія!!!
Відповісти

Повернутись до “Загальний форум”