Форуми vs Facebook

тут можна обговорювати будь яку тему :)

Модератор: smisha

Аватар користувача
Alex Diamantopulo
Administrator
Administrator
Повідомлень: 2236
З нами з: 13 березня 2014, 00:20
Звідки: Івано-Франківськ / Montreal, QC
Дякував (ла): 611 разів
Подякували: 262 рази
Контактна інформація:

Форуми vs Facebook

Повідомлення Alex Diamantopulo »

Це питання давно "спливало" в багатьох інших темах і мені сталося цікаво дізнатися в кого яка думка з цього приводу.

Особисто я колись був дуже хорошої думки про фейсбук і інші соціальні мережі. Доти доки там не стало занадто багато всього.
Одна з новинок: фейсбук працює над новим сервісом знайомств (Facebook announces dating feature for meeting non-friends).
І тут Ернст Юдин разом з Гітлером починають голосно реготати прямо в гробах...

Так от, мені здається що фейсбук це дуже класна штука, але не для всього. Для друзів і коротких постів про те що я щойно побачив на вулиці чи що я їв чи що зробив своїми руками це те що треба. Просто щоб знати як справи у моїх рідних та друзів і мати можливість швидкої переписки з ними. Ну і звісно ж спілкування з організаціями. А далі все. Все решта може бути проблемним і обмеженим в силу наших людьсикх особливостей сприйняття.

"А що ще", Ви скажете? Ось список того що дуже добре вписується в форумну систему:
- Обговорення важливих питань
- Спілкування відносно невеликих спільнот. Як наприклад Українці в Канаді.
- Обмін досвідом

Поверхневе порівняння:
  • форум:
    - Увага спільноти може бути значно точніше сфокусована на певних важливих питаннях.
    - Формат спілкування немає обмежень. Форум дозволяє розміщення та обмін будь-якими файлами (фото, документи, таблиці, тощо)
    - Модерування, обмеження в доступі до цілих тем, постів чи контенту (фото, документи?) окремих груп.
    - Ніякі модератори величезної корпорації ніколи не заблокують вас, не видалить вашу думку.
    - Все залишається зафіксовано, все можна легко знайти. На фейсбуці ж, вся ваша увага і свідомість сфокусовані на стрічці вашої сторінки та груп в яких ви берете участь. А груп стає все більше і більше.
  • фейсбук:
    - Увага розсіяна, аудиторія надзвичайно широка. Ви скажете - на це є групи. А я відповім: груп багато і як тільки якісь пости чи групи комусь заважають то їх рейдять і повністю знищують.
    - Важливу чи просто цікаву тему можуть забити фото з обідами та котиками у вашій стрічці. А завтра ви і про це забудете.
    - Гарно підходить для фото (котиків), коротких новин чи постів на будь яку тему.
    - Непоганий інструмент реклами. Особливо коли мова йде про широкий таргетинг, тобто реклама націлена не тільки на українську громаду.
Я відхиляю ідею що потрібно бути як всі.

А що ви скажете?

P.S. на думку наштовхнув такий от цікавий результат:
forum_searchterm.jpg
forum_searchterm.jpg (83.57 Кіб) Переглянуто 9424 разів
---
Аватар користувача
ozi lucky
Повідомлень: 1754
З нами з: 20 квітня 2014, 12:40
Звідки: ойкумена
Дякував (ла): 1 раз
Подякували: 10 разів

Повідомлення ozi lucky »

Як мене Фейсбук - це пожирач часу. скрол, лайк, скрол, лайк... Контент збирається алгоритмами. Всі скроли і лайки аналізуються різнющими алгоритмами (і не обов"язково фейсбуковськими). Плюс нескінчена простиня контенту, в якій можна втонути. Плюс якщо вправно таргетувати ФБ групу вмілими тролями - її рано чи пізно можуть закрити ФБ адміни (весь який не який контент відповідно - мідним тазом).

Форум краще в контексті цілісності контенту, його структуруванню, налагодженню взаємодії, якісного обміну і поширення інформації.
Я от не знав наприклад, що Бенюк зараз в Монреалі.... І якщо це було тільки в Фейсбуці - то скоро цей факт просто втоне в нескіченних інформаційних простинях ФБ.
________________
Thruth is more in the process than in the result

- Jiddu Krishnamurti -
Vo_Vik
Administrator
Administrator
Повідомлень: 803
З нами з: 02 липня 2014, 23:01
Подякували: 86 разів

Повідомлення Vo_Vik »

Я взагалі фейсбук терпіти не можу. Писав певний софт, який працює за API фейсбуку, то маю з десяток акаунтів. Ще років з 10 тому організація де працював попррсила всіх лайкнути, то створив один реальний акаунт. То заходжу ним в фейсбук, коли прийде емейл, що зтось відправив повідомлення, відповідаю своїм номером телефону і далі спілкуємось в інших аплікаціях. Тобто знайти якусь людину, контак з якою давно втратив, то я ще розумію. Але вести якісь дискусії. Навіть елементарні пости. От якою мовою мені їх писати. Коли половина фейсбучних друзів з України, половина з Канади. Я розумію можна сидіти паритись, налаштовувати хто що може бачити, але навіщо? А відкриваєш стрічку, а там купа всякого бреду, нащо мені його бачити?

А обговорювати політику під реальним ім'ям взагалі нерозумно.
Аватар користувача
Alex Diamantopulo
Administrator
Administrator
Повідомлень: 2236
З нами з: 13 березня 2014, 00:20
Звідки: Івано-Франківськ / Montreal, QC
Дякував (ла): 611 разів
Подякували: 262 рази
Контактна інформація:

Повідомлення Alex Diamantopulo »

Це якось неочікувано... Тепер точно хтось має написати щось хороше про фейсбучик.
---
Vo_Vik
Administrator
Administrator
Повідомлень: 803
З нами з: 02 липня 2014, 23:01
Подякували: 86 разів

Повідомлення Vo_Vik »

Ті що думають хороше про фейсбук, сидять там а не на форумах.
Аватар користувача
San-Frankivsko
VIP
VIP
Повідомлень: 3068
З нами з: 16 березня 2014, 13:27
Звідки: Івано-Франківськ -> MTL
Дякував (ла): 245 разів
Подякували: 529 разів

Повідомлення San-Frankivsko »

фейсбук може бути хорошим інструментом по залученню користувачів на форум....

але цим повинен хтось займатись... :pardon:
Українець не той, у кого батьки українці...
а той, у кого діти українці!...
"РАЗОМ ДО ПЕРЕМОГИ" - збірка від Комітету допомоги Україні (Монреаль)
Аватар користувача
mialgri
Повідомлень: 544
З нами з: 12 вересня 2014, 13:21
Дякував (ла): 234 рази
Подякували: 68 разів

Повідомлення mialgri »

Видалив свій аккаунт на фейсбуці десь років три тому. Ше ніразу не пошкодував.
Форуми + Інстаграм - ось все що мені треба ))
Аватар користувача
Alex Diamantopulo
Administrator
Administrator
Повідомлень: 2236
З нами з: 13 березня 2014, 00:20
Звідки: Івано-Франківськ / Montreal, QC
Дякував (ла): 611 разів
Подякували: 262 рази
Контактна інформація:

Повідомлення Alex Diamantopulo »

San-Frankivsko писав:фейсбук може бути хорошим інструментом по залученню користувачів на форум....

але цим повинен хтось займатись... :pardon:
Ще б хтось знайшовся хто в цьому розуміється і хто б цим займався :pardon:
---
Vo_Vik
Administrator
Administrator
Повідомлень: 803
З нами з: 02 липня 2014, 23:01
Подякували: 86 разів

Повідомлення Vo_Vik »

Ще раз кажу, тому хто сидить на фейсбуках у 90% формат форуму буде не цікавий. Хоча всяке може бути.
Аватар користувача
San-Frankivsko
VIP
VIP
Повідомлень: 3068
З нами з: 16 березня 2014, 13:27
Звідки: Івано-Франківськ -> MTL
Дякував (ла): 245 разів
Подякували: 529 разів

Повідомлення San-Frankivsko »

Фейсбук, де-факто, уже замінив телевізор....

люди туди заглядають десятки раз на день...

комусь це (FB) не цікаво... а хтось бачить в ньому певні можливості... :pardon:
Українець не той, у кого батьки українці...
а той, у кого діти українці!...
"РАЗОМ ДО ПЕРЕМОГИ" - збірка від Комітету допомоги Україні (Монреаль)
Аватар користувача
UniformAlpha
Повідомлень: 324
З нами з: 04 травня 2015, 08:53
Дякував (ла): 96 разів
Подякували: 25 разів

Повідомлення UniformAlpha »

спейсбук це ідеальний інструмент для керуванням массами і крапка.
Аватар користувача
Олесь Вахній
Повідомлень: 1301
З нами з: 19 листопада 2014, 07:39
Дякував (ла): 20 разів
Подякували: 57 разів

Повідомлення Олесь Вахній »

Як на мене, фейсбук непогана штука в справі пошуку людини та поширення інформації. Дізнатись новини реально з новинарних сайтів, а спілкуватись або дискутувати з приводу нагальних питань, як на мене краще на форумах. Тут реальні люди і не (вибачтие за термін) срач.
smisha
VIP
VIP
Повідомлень: 4305
З нами з: 16 березня 2014, 11:03
Дякував (ла): 314 разів
Подякували: 479 разів

Повідомлення smisha »

- Як же ти виріс. Памятаю, як ти почав ходити коли тобі виповнилось 11 місяців, а коли ти побрив налисо кота, то був просто відпад.
- Дядьку, я вас не знаю, хто ви такий?
- Я? Я фоловлю твою маму на фейсбуці.
Аватар користувача
Alex Diamantopulo
Administrator
Administrator
Повідомлень: 2236
З нами з: 13 березня 2014, 00:20
Звідки: Івано-Франківськ / Montreal, QC
Дякував (ла): 611 разів
Подякували: 262 рази
Контактна інформація:

Повідомлення Alex Diamantopulo »

smisha, щиро реготав з історії :D Це виглядає як жарт але таке снапрвді буває. Одразу згадав друзів в фб, особливо людей зі сфери IT security.
---
Аватар користувача
Радіо ТРЕМБІТА
Повідомлень: 46
З нами з: 14 вересня 2016, 11:35

Повідомлення Радіо ТРЕМБІТА »

Дорогий друже Алексе, у Вас ПРЕЧУДОВИЙ сайт-форум, але він на жаль запізнився зі своєю появою на світ десь років на 15 :sad: Так само як і мій журнал РАЗОМ у Монреалі, він був чудовий, але також запізнився :sad: Зараз настала ЕРА навіть не соціальних мереж, а ЕРА ФЕЙСБУКУ і ні Ви, ні я ні навіть світові гіганти традиційного медіа (ТВ, паперові газети журнали), не можуть скласти йому конкуренцію. Ось подивіться, я підтримую на плаву моє радіо, тільки завдяки його величності ФЕЙСБУКУ і прямій відеотрансляції, яку він мені дозволяє робити. Радіо Трембіту знають і чують в основному завдяки Фейсбуку. Вчора дзвонив до мене мій добрий знайомий редактор досить успішної газети і запрошував на презентацію його нового бізнесу, бо газета вже напевно так не іде, а він не перелаштувався на цифровий (facebook) лад не зміг чи не додумався,незнаю.
Ось така справа. Проти ЦУНАМІ не попреш, а фейсбук це ЦУНАМІ і його можна тільки вміло осідлати, але на жаль іти проти нього (конкурувати з ним) неможливо. То є моя думка. В полеміку не вступаю :drinks:
Аватар користувача
San-Frankivsko
VIP
VIP
Повідомлень: 3068
З нами з: 16 березня 2014, 13:27
Звідки: Івано-Франківськ -> MTL
Дякував (ла): 245 разів
Подякували: 529 разів

Повідомлення San-Frankivsko »

що стосується медіа, згідний.... настала ера інтерактивного телебачення... появу якого пророкував Білл Гейтс ще в 1995-му в книзі "Дорога в майбутнє"....

але як місце для збору і накопичення інформації формат фейсбуку не підходить....

якщо чесно, то взагалі не розумію тему "Форуми vs Facebook"....

це надто різні за функціоналом і призначенням речі...

це все одно що порівнювати унітаз і телескоп...
Українець не той, у кого батьки українці...
а той, у кого діти українці!...
"РАЗОМ ДО ПЕРЕМОГИ" - збірка від Комітету допомоги Україні (Монреаль)
Відповісти

Повернутись до “Загальний форум”