Сучасна українська школа

Аватар користувача
Андрій Говорун
Повідомлень: 101
З нами з: 14 березня 2014, 20:42

Сучасна українська школа

Повідомлення Андрій Говорун »

Товариство "ЗУСТРІЧ" розпочинає новий проект сучасної української школи для дітей. Крім української мови, літератури, історії та культури, у школі також будуть викладати точні науки - математику, біологію, фізику, географію та хімію. Це допоможе дітям краще засвоїти теми і - як результат - покращити свій рівень знань та успішність в основній школі. З цією метою ми просимо вас відповісти, чи зацікавлені ви у створенні суботньої української школи нового зразка? Прошу голосувати на веб-сайті Zustrich.org
motrya
Повідомлень: 15
З нами з: 19 березня 2014, 21:13
Подякували: 1 раз

Повідомлення motrya »

1. Так, школа нового зразка вкрай необхідна і я хотів би, щоб мої діти там навчалися
була б моя відповідь, ми вже багато років тут, не один раз піднімалося це питання, а віз і нині, тому в російську школу ніколи і неходили із патріотичних міркувань, відвідуємо вже 8рік школу Мит. Шептицького, навчання таке собі, більше "щоб мову підтримувати", а основне це домашнє навчання і франц. школа. Багато разів в укр. школі теж піднімалось питання, щоб збільшити кількість годин і розширити кількість предметів( танці співи добре, але є одне але!), головний аргумент дирекціі- школу відвідує багато дітей українців, які про Україну чули тільки з розповідей пра- пращурів, що головне для них вивченя мови.
Orlyk
Повідомлень: 638
З нами з: 16 березня 2014, 00:36
Подякували: 2 рази

Повідомлення Orlyk »

А в чому полягає "новий зразок" майбутньої школи ?
odarka
Повідомлень: 230
З нами з: 15 березня 2014, 10:13
Подякували: 1 раз

Повідомлення odarka »

в опитуванні не вистачає пункту "так,але мої діти вже виросли(чи не маю дітей).Людина може бути "за",але в опитуванні,за відсутністю потребною відповіді не прийме участі.
І,будь ласка,вишліть опитування у розсилкі "Зустрічі".Чим більше прочитає-тім більше визначеться з позицією
bubamara
Повідомлень: 50
З нами з: 16 березня 2014, 13:25
Подякували: 1 раз

Повідомлення bubamara »

Я теж хочу, щоб моя дитина ходила в українську школу, але, це залежить від того яка буде там програма, які предмети, чи будуть додатково гуртки, бажано щоб більше конкретики було в опитуванні, з можливістю вносити пропозиції. На мою думку сучасна українська школа повинна не тільки підтримувати/давати знання української мови/літератури, але й помагати в підготовци дітей до вступу у французькі secondaire/cegep. Дуже багато дітей українських родин ходить в російську школу (наприклад, мій син) і не вважаю, що вивчення російськои мови це антипатріотично. Може ви мене засудити, але на мою думку в СУЧАСНУ українську школу потрібно теж ввести предмет навчання росіийської мови. Для найбільших противників - мову ворога потрібно знати.
І найголовніше - це рівень навчання, якщо він буде високий, думаю в цю школу потягнуться батьки (бо це вони вирішують).
Тому мене теж цікавить - яка саме буде ця школа?
Аватар користувача
ozi lucky
Повідомлень: 1754
З нами з: 20 квітня 2014, 12:40
Звідки: ойкумена
Дякував (ла): 1 раз
Подякували: 10 разів

Повідомлення ozi lucky »

bubamara писав:..,
І найголовніше - це рівень навчання, якщо він буде високий, думаю в цю школу потягнуться батьки (бо це вони вирішують).
Тому мене теж цікавить - яка саме буде ця школа?
По-перше, яка різниця, яка мова? Чи робить з ірландця меншим ірландцем те, що він розмовляє англійською? Думаю, ні.
По-друге, ви вже офіційно канадські квебекці? Навіщо вам це ретроградство? Чому б вам не вчитись в французькій школі, щоб ваші діти краще інтегрувались в суспільство і щоб квебекці були кращої думки про вихідців з пострадянського простору (звісно не рахуючи молдаван)?
По-третє, якщо ви скучили за українством, то вам варто подумати про Альберту і почерпнути досвід шановного пана Ukes....
________________
Thruth is more in the process than in the result

- Jiddu Krishnamurti -
bubamara
Повідомлень: 50
З нами з: 16 березня 2014, 13:25
Подякували: 1 раз

Повідомлення bubamara »

По-перше, ми офіційно українці, які виразили намір проживати в Квебек.
По-друге, вивчання ще однієї мови аж ніяк не може бути ретроградством, а тільки прогресом, тим більше, якщо цією мовою розмовляється з батьками і родичами, тобто мовою, якою передається культура, закладається основа для інших мов... Нажаль, моя дитина обмежена в спілкуванні українською тільки до мене, я хочу збагатити досвід дитини.
По-третє, ми говоримо за суботню українську школу, публічна французька школа до цього відношення немає. Мій син володіє французькою (як на свій вік) чудово та інтегрується в канадське суспільство без проблем. Ба, навіть здає вступні тести в школу краще самих квебекців.
Суботня школа ж повинна виконувати функцію кому збереження/кому розширення знання української мови і культури, як додатково, а не в обмін на всі решта знання.
І, будь ласка, не відсилайте людей кудись подалі жити, тільки тому що Вас щось дратує.
odarka
Повідомлень: 230
З нами з: 15 березня 2014, 10:13
Подякували: 1 раз

Повідомлення odarka »

bubamara писав: Дуже багато дітей українських родин ходить в російську школу (наприклад, мій син) і не вважаю, що вивчення російськои мови це антипатріотично.
Дуже багато дітей новоприбулих українських родин ходить в російську школу.Всі це знають.Бо для новоприбулих українська школа -це позавчорашній день.Я дужа вдячна громаді за те що вона зберегла мову.Але змінювати школи вона не має наміру.Та й навчати дитину яка думає українською,та дитина для якої рідна англійська-французьска і вона тільки вчить мову- треба за різними підручниками та методиками.
Це великий пласт проблем і говорити можна довго.І,дякувати,є зараз людина яка зацікавлена спробувати створити укоаїнську суботню школу нового зразку.
Але будьте обережні з россійською школою.Ми,свого часу (історія майже 10-річної давності) ії кинули, бо дитину навчали "мы русские",і коли ми зауважили,що ми-українці,то почули -"яка різніця".Аргумент адміністрації школи був "яка різниця,ви в Канаді,і хочете говорити россіїською".
Я-россійськомовна українка з центру України.Але мене настільки це обурило.Що й досі як згадує стає огиндно.Ми кинули ту школу.Усі гуртки дитина відвідувала місцеві.І нічого не сталося.Мову зберегли і українську ,і російську,без усяких місцевих російстких шкіл.
Я розумію,що коли тільки приіхав легше іти до комьюніті.Але не бійтеся-є багато гуртків.Питайте в бібліотеках,в школі.Можна звернутися до соціального працівника з таким питанням.Хто шукає інформацію-завжди ії знаходить.
А новому проєкту-у добрий час!
bubamara
Повідомлень: 50
З нами з: 16 березня 2014, 13:25
Подякували: 1 раз

Повідомлення bubamara »

Я не боюсь браку гуртків, ми відвідуємо деякі і поза російською школою. Просто гурток при школі - це більше зручностей для батьків.
Поки що нам не закидали фраз типу: "мы русские". Може нам повезло з вчителькою, бо вона білоруска, і до малого ставиться з розумінням, бо він часто до ней говорить украєїською. Що стосується російськои, то ми її не зберігаємо, ми її вчимо:-) Якщо дійде до такого, то, мабуть, повторимо ваш шлях.
smisha
VIP
VIP
Повідомлень: 4301
З нами з: 16 березня 2014, 11:03
Дякував (ла): 314 разів
Подякували: 478 разів

Повідомлення smisha »

згоден, що для дітей-імігрантів та канадських українців потрібні різні підходи і вони будуть по різному ставитися до питання топікстартера.
Інше питання - де взяти вчителів хімії, фізики, математики... ? Може не потрібно охоплювати все? Може обмежитись математикою і, можливо, фізикою? Хотілося б, щоб це було якісно, а не "аби було".
smisha
VIP
VIP
Повідомлень: 4301
З нами з: 16 березня 2014, 11:03
Дякував (ла): 314 разів
Подякували: 478 разів

Повідомлення smisha »

ozi писав: По-перше, яка різниця, яка мова?
Справа не лише в мові, а в збереженні культури, а мова є одним з її елементів. Цим займаються всі кульутрні меншини - збереженням і поширенням своєї культури. І це ніяк не заважає інтегруванню в нове суспільство.
Аватар користувача
ozi lucky
Повідомлень: 1754
З нами з: 20 квітня 2014, 12:40
Звідки: ойкумена
Дякував (ла): 1 раз
Подякували: 10 разів

Повідомлення ozi lucky »

bubamara писав:....
По-третє, ми говоримо за суботню українську школу, публічна французька школа до цього відношення немає. ....
А ну це міняє контекст повідомлення.
Під ретроградством я мав на увазі бажання людей чіплятись за старе і відмовлятись сприймати нове. Тобто бажання жити в своїх культурі, відторгаючи або ігноруючи при цьому культуру місцеву.
І цю проблему не я придумав. Багато разів вже читав (протягом останніх декількох років) на ресурсі lapresse.ca про те, які класні мігранти з Латинської Америки і які погані зі Східної Європи (мався на увазі пострадянський простір). Погані, бо не поважають країну в яку приїхали і бо чіпляються за старі правила своїх країн, переносячи їх в нову країну.
________________
Thruth is more in the process than in the result

- Jiddu Krishnamurti -
Аватар користувача
ozi lucky
Повідомлень: 1754
З нами з: 20 квітня 2014, 12:40
Звідки: ойкумена
Дякував (ла): 1 раз
Подякували: 10 разів

Повідомлення ozi lucky »

smisha писав:
ozi писав: По-перше, яка різниця, яка мова?
Справа не лише в мові, а в збереженні культури, а мова є одним з її елементів. Цим займаються всі кульутрні меншини - збереженням і поширенням своєї культури. І це ніяк не заважає інтегруванню в нове суспільство.
Згоден, якщо акцент трішки уточнити. Часом акцент чи відтінок повністю міняють сенс.
Збереження і поширення іноді будується на відокремленні, ізоляції. Часом виходить так, що коли дитина приходить додому - вона бачить одне культурне середовище, а коли ходить в школу чи йде по вулиці - інше. Це поглиблює внутрішній конфлікт і примножує страждання.
Часом збереження будується на взаємозбагаченні, обміні, взаємодії. Це коли культури не існують окремо, а якось перетинаються, шукаючи щось спільне, оминаючи протилежності, взагалі хоч якось пересікаючись в чомусь. Такий підхід робить краще всім.
Чи будується збереження української культури в Квебеці на взаємодії з іншими культурами? Чи все зводиться до застіль в оселях, до конкурсів та танців в вузькому колі (ну і вивченню мови)?
________________
Thruth is more in the process than in the result

- Jiddu Krishnamurti -
smisha
VIP
VIP
Повідомлень: 4301
З нами з: 16 березня 2014, 11:03
Дякував (ла): 314 разів
Подякували: 478 разів

Повідомлення smisha »

Яку взаємодію ви маєте на увазі? Культури нацменшин з середовищем господаря не взаємодіють, а розчиняються в ньому. Тому люди і хочуть підтримувати власну мову, бо якщо не докладати зусиль, то з часом вона зникне з ужитку, навіть серед українців, а на зміну прийде французька і англійська. Я б скоріше сказав - презентування власної культури для інших.
Танці, театр і інші форми мистецтва, це і є культура.
А щодо курсів математики і т.п., то їх хочуть вже не стільки для вивчення мови, скільки для надання якісних знань, бо місцеві школи в цьому плані іноді філонять.
odarka
Повідомлень: 230
З нами з: 15 березня 2014, 10:13
Подякували: 1 раз

Повідомлення odarka »

bubamara писав: Поки що нам не закидали фраз типу: "мы русские".
Це було в якись вправах та текстах.І ще добре пам"ятаю це був вірш який треба було вчити на пам"ять.На цьому я і сказала "досить"
Але повторю-це історія 10-річної давності.
Я рада що в мене не стоіть зараз такого вибору,бо дитина виросла,але після всього що скоїла Росія водити дитину в російську школу для мене не можливо було б.
Я тепер добре розумію стару громаду-не хочу нічого спільного з росіянами мать.Досить!Я тепер канадо-бандеровка :D
mariasam
Повідомлень: 44
З нами з: 24 травня 2014, 22:01

Повідомлення mariasam »

Думаю, сильная украинская школа необходима и как дополнение к местной, и как альтернатива русским школам. В той русской школе, где я работаю, атмосферу назвать здоровой язык не поворачивается.
Відповісти

Повернутись до “Товариство допомоги іммігрантам "Зустріч"”