ПЕНСІЇ (TFSA/RRSP), йопрст!

для тих хто звикає до нового життя
vip
Повідомлень: 228
З нами з: 27 березня 2017, 13:21
Подякували: 1 раз

ПЕНСІЇ (TFSA/RRSP), йопрст!

Повідомлення vip »

ПЕНСІЇ, частина перша

Вартість години приватного фінансового радника - приблизно $100.
Дорого? Так, дорого, тільки після візиту до нього ви можете повністю змінити своє уявлення щодо Канади і остаточно звільнитися від рожевих окулярів.

Потрібна ваша допомога.
Надайте вашу (або не вашу) інформацію для порівняння і прикладів, давайте робити такі study case на кожній ситуації. БЕЗКОШТОВНО. Але пам'ятайте, що за це беруть $100 за годину.

Ви бачили рекламу TFSA (CELI) та RRSP (REER)? Фінансові установи рекламують, але вони ніколи не скажуть вам чи воно вам дійсно потрібне. Бо вони не знають це до кінця. Це може знати лише людина, яка зробить аналіз своєї майбутньої пенсійної ситуаці. Саме про це і буде йтися в цій темі.

Типова пенсія складається з кількох джерел, два з них є головними:

OAS - починається з 65 років. Відразу у імігрантів проблема з цією пенсією тому що для максимуму треба було жити в Канаді 40 років. Хто з нас приїхав в 25 після бюрократичної багаторічної мясорубки посольств? Тому наше OAS буде дорівнювати X/40 від максимуму, де ікс дорівнює рокам вашого життя в Канаді.

QPP/CPP - загальноканадський пенсійний план, на який наші працедавці знімають частину зарплатні з кожного чеку. Можете зайти на свій рахунок і подивитися скільки вам світить.
QPP: http://www.rrq.gouv.qc.ca/en/services/s ... regie.aspx

Третє джерело, GIS, буде "підтягувати" вас до загального рівня.

(продовження буде)
Аватар користувача
San-Frankivsko
VIP
VIP
Повідомлень: 3063
З нами з: 16 березня 2014, 13:27
Звідки: Івано-Франківськ -> MTL
Дякував (ла): 245 разів
Подякували: 527 разів

Повідомлення San-Frankivsko »

Файно є....чекаємо продовження....
Українець не той, у кого батьки українці...
а той, у кого діти українці!...
"РАЗОМ ДО ПЕРЕМОГИ" - збірка від Комітету допомоги Україні (Монреаль)
vip
Повідомлень: 228
З нами з: 27 березня 2017, 13:21
Подякували: 1 раз

Повідомлення vip »

San-Frankivsko писав:Файно є....чекаємо продовження....
А чекаєте на яке продовження?
На пару чи на холостяка робити приклад?
Давайте цифри з RRQ щоб відразу ваше прорахував, будете першим.
Аватар користувача
ozi lucky
Повідомлень: 1754
З нами з: 20 квітня 2014, 12:40
Звідки: ойкумена
Дякував (ла): 1 раз
Подякували: 10 разів

Повідомлення ozi lucky »

Так а які саме дані з RRQ треба для порівняння? До речі зараз сервіс на сайті недоступний (видно щось апдейтять)

Тобто наскільки я зрозумів OAS - це те, від чого мало мігрантам нараховується
Але ця OAS сума вона при тій самій кількості років проживання однакова для всіх?

А основна надія на QPP та CPP .

Ось тут до речі знайшов якусь статистику по CPP
Але суть в тому - що чим більше заробляєш, тим більше роботодавець відраховує. Але наскільки я зрозумів є якийсь ліміт - тобто більше такої суми не відраховують автоматично на пенсію, скільки б не заробляв. Так же ж?

І GIS це додаток до OAS. По типу як бонус плюс. Тут знайшов якусь таблицю - то наскільки я зрозумів це десь біля 30 доларів на місяць плюс. Я правильно зрозумів? І ця сума плюс-мінус однакова для всіх, вірно?
________________
Thruth is more in the process than in the result

- Jiddu Krishnamurti -
George97313
Повідомлень: 42
З нами з: 14 жовтня 2014, 04:10

Повідомлення George97313 »

аааа Click Bait в назві теми!
Аватар користувача
ozi lucky
Повідомлень: 1754
З нами з: 20 квітня 2014, 12:40
Звідки: ойкумена
Дякував (ла): 1 раз
Подякували: 10 разів

Повідомлення ozi lucky »

George97313 писав:аааа Click Bait в назві теми!
шановний, якщо вам подобається флудить - то скоріше раніше, ніж пізніше вас тут мовчки забанять.

давайте більше конструктиву. "ціфRи, бRат, ціфRи"
________________
Thruth is more in the process than in the result

- Jiddu Krishnamurti -
vip
Повідомлень: 228
З нами з: 27 березня 2017, 13:21
Подякували: 1 раз

Повідомлення vip »

Шановні співвітчизники, давайте я трохи інакше підійду до питання.
Третина пенсіонерів в Канаді отримує GIS. Якщо ви - один з них, то RRSP може бути помилковим шляхом для вас. А може і ні, залежно від періодичності вашого заробітку (чи ви очикуєте однаковий рівень до 65 років чи ні), від наявності дітей і інших факторів.
Не хочете публічно обговорювати ваші цифри - давайте поспілкуємось приватно і я потім розрахую публічно financial plan для когось з вас, не вказуючи ім'я.
Vo_Vik
Administrator
Administrator
Повідомлень: 803
З нами з: 02 липня 2014, 23:01
Подякували: 86 разів

Повідомлення Vo_Vik »

Як показує практика, прибутковіше вкладатись в нерухомість, ніж в RRSP
vip
Повідомлень: 228
З нами з: 27 березня 2017, 13:21
Подякували: 1 раз

Повідомлення vip »

Vo_Vik писав:Як показує практика, прибутковіше вкладатись в нерухомість, ніж в RRSP
У вас (Toronto) за 20 років десь в 4 рази вартість будинків зросла.
Це зростання приблизно 8,5% річних.
Відкинути податки і Hydro - залишиться десь 6,5%.
За цей самий період Dow Jones зростав на 5,4% щорічно і компанії сплачували діви в середньому ще 2,5% щорічно.

Іншими словами - нерухомість це добре, але не єдиний інструмент для раціональних інвестицій. Dow можна купити на RRSP, нерухомість - можна, але важче. І RRSP може допомогти вам зрізати найгіршу частину ваших щорічних податків, що теж дуже важливо.

Якщо брати нерухомість для оренди, то це інші розрахунки, бізнесові.
Vo_Vik
Administrator
Administrator
Повідомлень: 803
З нами з: 02 липня 2014, 23:01
Подякували: 86 разів

Повідомлення Vo_Vik »

Ну наразі я скористався RRSP тільки раз на заміну відміненому фемілі спліт. І поки дивлюсь на ті мутуал фанд і їхній ріс мене щось не дуже радує. Плюс довідався, що 2% з фонду вкладені в російські папери. Тепер взагалі думаю продати, бо щось мені не подобається інвестувати в Росію. Хай навіть втрачу пару доларів.
vip
Повідомлень: 228
З нами з: 27 березня 2017, 13:21
Подякували: 1 раз

Повідомлення vip »

Vo_Vik писав:Ну наразі я скористався RRSP тільки раз на заміну відміненому фемілі спліт. І поки дивлюсь на ті мутуал фанд і їхній ріс мене щось не дуже радує. Плюс довідався, що 2% з фонду вкладені в російські папери. Тепер взагалі думаю продати, бо щось мені не подобається інвестувати в Росію. Хай навіть втрачу пару доларів.
Mutual funds - не рекомендую. Хлопці в костюмах, які так само можуть не знати що робити з грошима як і пересічні інвестори. Індексні фонди - цікаво. За малий відсоток маєте можливість скористатися збалансованим набором високоліквідних акцій.
Vo_Vik
Administrator
Administrator
Повідомлень: 803
З нами з: 02 липня 2014, 23:01
Подякували: 86 разів

Повідомлення Vo_Vik »

А як це англійською звучить? Index fund?
vip
Повідомлень: 228
З нами з: 27 березня 2017, 13:21
Подякували: 1 раз

Повідомлення vip »

Vo_Vik писав:А як це англійською звучить? Index fund?
Так. Піонером цих фондів можна вважати Vanguard, вони є на канадському ринку:
https://www.vanguardcanada.ca/individua ... tyle=index
Vo_Vik
Administrator
Administrator
Повідомлень: 803
З нами з: 02 липня 2014, 23:01
Подякували: 86 разів

Повідомлення Vo_Vik »

От в них тоже є портфоліо з багатьма ассетс, тобто ті ж самі мутуал фандс.
vip
Повідомлень: 228
З нами з: 27 березня 2017, 13:21
Подякували: 1 раз

Повідомлення vip »

Vo_Vik писав:От в них тоже є портфоліо з багатьма ассетс, тобто ті ж самі мутуал фандс.
Відрізняється тим що менеджери їх не шорхають з розумним виглядом за 1,5%-2% щорічних, а йде реплікація ринку за 0,25% або менше.
Аватар користувача
ozi lucky
Повідомлень: 1754
З нами з: 20 квітня 2014, 12:40
Звідки: ойкумена
Дякував (ла): 1 раз
Подякували: 10 разів

Повідомлення ozi lucky »

vip писав:Шановні співвітчизники, давайте я трохи інакше підійду до питання.
Третина пенсіонерів в Канаді отримує GIS. Якщо ви - один з них, то RRSP може бути помилковим шляхом для вас. А може і ні, залежно від періодичності вашого заробітку (чи ви очикуєте однаковий рівень до 65 років чи ні), від наявності дітей і інших факторів.
Не хочете публічно обговорювати ваші цифри - давайте поспілкуємось приватно і я потім розрахую публічно financial plan для когось з вас, не вказуючи ім'я.
ось декілька питань, що не зв"язані напряму з RRSP (RRSP є фактично приватною індивідуальною пенсійною програмою)
Питання 1 по QPP/CPP. Але суть в тому - що чим більше заробляєш, тим більше роботодавець відраховує. Але наскільки я зрозумів є якийсь ліміт - тобто більше такої суми не відраховують автоматично на пенсію, скільки б не заробляв. Так же ж?

Питання 2 по GIS. І GIS це додаток до OAS. По типу як бонус плюс. Тут знайшов якусь таблицю - то наскільки я зрозумів це десь біля 30 доларів на місяць плюс. Я правильно зрозумів? І ця сума плюс-мінус однакова для всіх, вірно?
________________
Thruth is more in the process than in the result

- Jiddu Krishnamurti -
Відповісти

Повернутись до “Адаптація”