Пошук роботи в ІТ

для тих хто звикає до нового життя
Відповісти
smisha
VIP
VIP
Повідомлень: 4305
З нами з: 16 березня 2014, 11:03
Дякував (ла): 314 разів
Подякували: 479 разів

Пошук роботи в ІТ

Повідомлення smisha »

Трохи напишу про свій досвід пошуку роботи. Зі свого досвіду в мене складається враження що рости всередині компанії шансів мало. Є можливість трохи покращити свій рівень, але в межах того, що відведено для твоєї позиції. Може тому, що інші позиції зайняті... Зрештою, щоб отримати реальний приріст в зарплаті і більш цікаву роботу, шайшвидший вихід - знайти іншу роботу.
Коли час від часу моніториш лінкедін, то складається враження, що вибору - море. Насправді це не так. Навіть якщо це "гаряча позиція", яку треба було заповнити ще вчора, то компанія не найме працівника без ретельного відбору. В компаній свій розклад і свої інтереси. В одній з компаній різниця між інтервю була десь три тижні. На іншій я проходив два скрінінгових, два технічних інтервю, плюс проект офлайн ( Java web service). Потім було ще одне інтервю з написанням коду онлайн, де треба було застосувати алгоритм на базі графів, що я успішно не зробив. Хоча деяку частину зробив, і незважаючи на всі успішні попередні інтервю, мене не взяли.
Помітив, що рекрутери, не зважаючи на те, що активно просяться в друзі на лінкедін, мають обмежені пропозиції. Іноді навіть після початкового інтервю з ними, вони просто вносять тебе в свою базу даних і забувають. Один з рекрутерів, після неуспішного інтервю з компанією, яку він мені дав, в наступний раз подзвонив мені через 4 місяці, коли він мені вже не потрібен був.
Я зробив свій профайл на Indeed, після чого мені масово почали писати рекрутери, здебільшого місцеві, та консалтингові компанії. Моє враження, що з Indeed приходила робота менш цікава. На ЛінкедІн кілька разів дзвонили рекрутери з Британії, із цікавими пропозиціями від канадських компаній. Хоча зрештою саме з Indeed я і знайшов роботу через рекрутера.
В мене пошук роботи зайняв десь три місяці. Моя порада - до пошуку роботи потрібно готуватись. Те що ти реально робиш і що будеш робити, не відіграє значної ваги. Проте досвід з різними технологіями допомагає пройти цей відбір. В мене враження що інтервюери просто роблять це так, як роблять компанії з FANG. Але такі реалії. Тож наступного разу потрібно:
- потренуватись на базових задачках (стрінги, задачки на структури даних)
- потренуватись на імплементуванні структур даних (linkedlist, hashtable, tree)
- дуже добре посидіти над типовими алгоритмічними задачами. Для цього можна спробувати:
-- https://www.hackerrank.com/domains/algorithms
-- https://www.educative.io/courses/grokki ... -interview
-- https://www.algoexpert.io
Аватар користувача
Alex Diamantopulo
Administrator
Administrator
Повідомлень: 2236
З нами з: 13 березня 2014, 00:20
Звідки: Івано-Франківськ / Montreal, QC
Дякував (ла): 611 разів
Подякували: 262 рази
Контактна інформація:

Повідомлення Alex Diamantopulo »

Дякую за цікаву історію! Твоя історія підтверджує мої враження. Я певний час думав що це все не так тому що мені взагалі сильно пощастило ще в 2015 попасти в дуже цікаву компанію. І я думав що всюди так круто як там і що всюди так легко просуватись. Але я сильно помилявся. Та компанія в яку мене затягли (я тоді активно не шукав робту - здався) мала центральний офіс в UK. На роботі практично ніхто не спілкувався франузькою, це був просто рай для мене. За півтора роки мене 3 рази підвищили.
Весь цей час від інших людей в ІТ чув кардинальн опротилежні історії і певний час не міг зрозуміти в чому справа.

В реальності ж більшість компанії в Монреалі мають завищені вимоги і не дуже кваліфікований штат. Корупці на досить високому рівні і просування в таких умовах стає досить складною.
Якби мені хтось підсунув написання якогось скрипта чи ще якусь задачку я б просто відмовився.

HR які влаштовують такі правила і вимоги взагалі не усвідомлюють що вони роблять. І їх зовсім не дивує їх тупоголовий штат IT, штат сертифікованих ідіотів.
---
smisha
VIP
VIP
Повідомлень: 4305
З нами з: 16 березня 2014, 11:03
Дякував (ла): 314 разів
Подякували: 479 разів

Повідомлення smisha »

З одного боку є цікаві пропозиції, і їх достатня кількість. З іншого боку, певна кількість йде з боку ІТ сервіс компаній, які надають ІТ послуги третім компаніям. Я працював на таку компанію, і в мене склалось не дуже хороше враження. Потім ще є компанії із legacy проектами, які вже 10 років нічого не міняли, а якщо і міняли, то зробили це частково. Тож в кінці залишається не так багато, а потім вони тобі влаштовують 5 інтервю з задачками на алгоритми, які варто звичайно знати, але які не мають знпчного стосунку до твоєї роботи.
smisha
VIP
VIP
Повідомлень: 4305
З нами з: 16 березня 2014, 11:03
Дякував (ла): 314 разів
Подякували: 479 разів

Повідомлення smisha »

Цікава стаття про інтервю в ІТ

Coding interviews are terrible. Can we make them better?
https://www.techrepublic.com/article/co ... em-better/
smisha
VIP
VIP
Повідомлень: 4305
З нами з: 16 березня 2014, 11:03
Дякував (ла): 314 разів
Подякували: 479 разів

Повідомлення smisha »

Натрапив на такий сайт
https://collegegrad.com/

Вони типу знаходять роботу/стаж для випускників.
smisha
VIP
VIP
Повідомлень: 4305
З нами з: 16 березня 2014, 11:03
Дякував (ла): 314 разів
Подякували: 479 разів

Повідомлення smisha »

Цікаву думку недавно прочитав на лінкедін, яка збігається із моїми спостереженнями також: не покладайте надії отримати відповіді на анонси знайдені на безкоштовних платформах, як то ЛінкедІн, чи власні сайти компаній. Ці оголошення можуть бути нерелевантними і можливо ніхто на них не звертає уваги. Більш надійними є оголошення, які розміщені на платних сервісах, або ще краще, коли рекрутери самі вас знаходять.
І дійсно, відправляю повідомлення на оголошення з лінкедін - взагалі мало хто реагує. Також бувало відповідав рекрутерам із тих, що додались в друзі якийсь час назад, вони також можуть не відповідати, бо на той момент моя кандидатура вже неактуальна.
Відповісти

Повернутись до “Адаптація”