Розбився російський літак ТУ з артистами-пропагандистами

окремий форум для всіх тем пов'язаних з Україною.
Аватар користувача
ozi lucky
Повідомлень: 1754
З нами з: 20 квітня 2014, 12:40
Звідки: ойкумена
Дякував (ла): 1 раз
Подякували: 10 разів

Повідомлення ozi lucky »

San-Frankivsko писав:
ozi писав:....

будь-яка спроба нагадати, що в Україні все ж таки є державна мова, наражається на приступи дикого вереску...
....
тут все не супідрядно, все багатопідрядно. і паралельно і косо-боко, але точно не су. ми всі зв"язані, це може подобатись, а може не подобатись. але краще виходити з цього, ніж це заперечувати.
є цінності, люди помирають за цінності. є українці, які помирають, щоб та чума до їх хати не дійшла. є також українці, в яких рідна мова російська, і вони теж так само помирають. і, повір, вони глибоко поважають українську мову... той факт, що їх рідна російська це не заперечує. є також люди які взагалі ні за що не хочуть помирати - але вони все одно помирають так чи інакше.
хтось воює, щоб з голоду не вмерти, хтось - щоб не воювати за їжу.
тобто все багатопідрядно.

я не згоден про дикий вереск. але є така річ як маргіналізація тієї чи іншої ідеї. якщо будь-яку ідею маргіналізувати - це буде викликати обурення. бо в маргіналізованої ідеї кути всі гострі і зі скалками.

запевняю тебе, що зараз в української мови позиції сильні як ніколи. бо люди помирають, щоб не жити як в задзеркаллі. і один із символів того, що відрізняє від задзеркалля - це мова. те що люди говорять на російській - та хай собі говорять... вони поважають українські цінності, одна з яких це мова і готові за них померти, незалежно від того, на якій мові вони розмовляють. хочу нагадати, що на українській стороні воюють також деякі російські націоналісти не імперського толку.

з іншої сторони є багато росіян, які тікають з Росії, розціюючи Україну як просто "кращу Росію". їм далеко до того, щоб побачити в Україні просто іншу країну. деякі з них взагалі української не розуміють... тобто буває всяко.
________________
Thruth is more in the process than in the result

- Jiddu Krishnamurti -
Аватар користувача
Alex Geneve
Повідомлень: 371
З нами з: 15 квітня 2014, 19:42
Подякували: 1 раз

Повідомлення Alex Geneve »

Orlyk писав:
Alex Geneve писав:...Тому і реакція така в українців на цю катастрофу...
Не треба виступати від імені усіх українців, тому шо реакції у українців на цю катастрофу різні...

А що до "гибридної війни" , то поїдьте до Києва, пройдіться по вулицях, відвідайте ресторани, клуби, театри, торгові центри, салони краси, новорічні корпоративи..., може й знайдете десь сліди цієї "війни"...

А взагалі, то зараз нема такого єдиного поняття як українці, бо одні вибрали собі ворога і з ним воюють, інші як крали так і крадуть, тільки більше, треті ледве виживають в тих умовах в які їх поставила держава, а четвертим взагалі до дупи, аби були гроші... Тому і війна гибридна, і боротьба з корупцією гибридна, і поліція гибридна, і закони гибрідні , і мораль гибридна...Що трагічно, або комічно що від них усіх нічого не залежить... Бо нажаль так склалося, завдяки всім вищезгаданим, що Україна не є суб'єктом міжнародної політики...
Де ви у моєму тексті бачите слова "всі українці" ? Не треба "перекручувати" дискусію на свій лад .Стосовно України як "суб"єкта міжнародної політики" то ви досить сильно помиляєтеся у своїх судженнях.Україна завжди була вагомим "гравцем" як у Європі так і у світі.Можливо були часи коли це не було так помітно але це було завжди.Ваша помилка у тому що висновок який полягає у тому що саме корупція , небажаня вагомих реформ та інші внутрішні проблеми та конфлікти України стримують Захід від більш широкої допомоги .На справді основний "важель" який стримує цю поміч це не бажання Заходу а з"окрема адміністрації Обами йти на прямий конфлікт з кремлівськими бандюками.Саме тому Західні партнери України використовують єкономічний та політичний тиск на Мордор і не "ведуться " на його провокації.
Кремлівській банді наразі залишилося лише два варіанти розвитку ситуації або домовитися з новою адміністрацією Білого дому або почати повноцінну магістральну війну з захопленням України та Прибалтики.Ці "розробки" Мордора давно відомі на Заході.Яскравий приклад книга колишнього заступника головнокомандувача військ НАТО у Європі генерала Ричарда Ширреффа (Richard Shirreff) «2017: Війна з Росією: термінове попередження.



Саме тому кремлівська банда так хотіла Трампа у президенти США. Бо з ним можливий або діалог або війна що було не можливим з адміністрацією Обами.Спочатку вони спробують домовитися,якщо це не вийде,що теж досить імовірно,чекайте бомбування Києва та "ввічливих людей" у Одессі. І це не тільки політичний фактор,а й єкономічний,гроші у них закінчуються у слідуючому році,а ще й нові санкцї з слідуючого року Штати "впаяють" за кібер-атаки під час виборів.
Аватар користувача
Олесь Вахній
Повідомлень: 1301
З нами з: 19 листопада 2014, 07:39
Дякував (ла): 20 разів
Подякували: 57 разів

Повідомлення Олесь Вахній »

Насправді, ситуація в Україні дійсно неоднозначна. В деяких містах Центральної України відчувається побудова українізація, все більше людей переходять на українську. І в Києві цей процес також йде, хоча й повільно.
Гірше з менталітетом. "Совок" за рік і навіть за десять не виходить. Його витравлювати треба.
А Москва дійсно не спить. В Україні діють кілька промосковських середовищ, і ніхто їм жодних перешкод не створює. Починаючи з так званих "місцевих самоврядувань", закінчуючи проектом Савченко.
Захід діє вже перевіреною методою. Дідусь рейган свого часу теж міг влупити по Москві, але обрав шлях економічного розвалу "імперії зла". так само Захід діє і нині. Можуть і Штати і Канада послати своїх військових у Європу? Певно що можуть. Але це крайній випадок. А поки-що тисніть економічно. нам це видається болючим і довгим шляхом, але що поробиш? не маємо сил самі подолати, мусимо на інших розраховувати
Аватар користувача
San-Frankivsko
VIP
VIP
Повідомлень: 3068
З нами з: 16 березня 2014, 13:27
Звідки: Івано-Франківськ -> MTL
Дякував (ла): 245 разів
Подякували: 528 разів

Повідомлення San-Frankivsko »

ozi писав: я не згоден про дикий вереск.
ти пропустив виступ "на біс" пані Яровой і Ко?.... :wacko:
ozi писав:є така річ як маргіналізація тієї чи іншої ідеї. якщо будь-яку ідею маргіналізувати - це буде викликати обурення. бо в маргіналізованої ідеї кути всі гострі і зі скалками.
чи я правильно тебе зрозумів, що тема української мови є маргінальною?....
ozi писав:запевняю тебе, що зараз в української мови позиції сильні як ніколи.
знаєш як в старому анекдоті... "ти повіриш своїм безстижим очам, чи моєму чесному слову?... :sarcastic:

наразі більше схильний вірити своїм очам....
Українець не той, у кого батьки українці...
а той, у кого діти українці!...
"РАЗОМ ДО ПЕРЕМОГИ" - збірка від Комітету допомоги Україні (Монреаль)
Аватар користувача
San-Frankivsko
VIP
VIP
Повідомлень: 3068
З нами з: 16 березня 2014, 13:27
Звідки: Івано-Франківськ -> MTL
Дякував (ла): 245 разів
Подякували: 528 разів

Повідомлення San-Frankivsko »

існує ось така думка..... :read:


https://vmylenko.com/2016/12/04/ukaine-vs-ursr/
Україна” проти “Украины”, або В чому суть історії з Яровою і “яровими”

Історія з Даною Яровою та “И так поймут” практично розкрила ту проблему, про яку у нас намагаються не говорити одні і майже не знають інші.


Але ця проблема є ключовою для розуміння ситуації. І про неї треба нарешті заговорити.

Проблема ця заключається в тому, що в Україні є дві великі спільноти з різним поглядом на майбутнє. Точніше, є і третя – але цю, ватників-русофілів, всі уже прекрасно знають. Мова про ті спільноти, які і на Майдані, і на війні – по одну сторону барикад.

Справа в тому, що частина українців хоче жити не в “СРСР” чи “России” – але і не в “Україні”. А де ж вони хочуть жити? А хочуть вони жити – в “Украине”. Пояснюю, що це за країна. Це УРСР без Кремля, але з айфонами. Тобто – без комунізму, без рашизму, без ідеології “русского мира”. Але – в тому форматі, в якому існував УРСР. Де начебто була українська мова – та десь на маргінесах, на рівні поспівати народних пісень за столом, після рюмочки. А так, в цілому, всі освічені люди в містах говорили, писали, читали, навчалися ітд – російською. Все це тут уже було, і люди ці, вони виросли саме в таких умовах. Це їх зона комфорту. І вони хочуть жити саме в таких умовах.

Але при цьому, повторюся, на Майдані і на війні – вони в одному окопі з тими, хто хоче жити в Україні. Бо зовнішній ворог один. Згадайте, на Майдані-2004 стояли соціалісти. Були ситуативними союзниками. Так і тут. Звісно, Ярова воює проти Росії, Нефьодов бореться з корупцією. Але для будівництва іншої країни.

І оце нам треба чітко усвідомити. Вони просто хочуть іншої країни. Не такої, як ми. І в цій боротьбі має вирішитися, яка саме країна постане на руїнах московської колонії – Україна чи “УРСР з айфонами”. Причому ситуація з правами людей, з демократією, корупцією ітд – в цих країнах буде приблизно однаковою. Якщо не ідентичною (населення ж те саме, плюс-мінус). Але це будуть дві різні країни.

Цимес ситуації в тому, що тут можна і треба боротися цивілізованими, законними методами. Такими, як квоти на радіо. Чи українізація шкіл. Проблема адептів “УРСР з айфонами” (як, власне, і наша теж), що майбутнього ще не існує. Воно – у вигляді дітей – ще формується. І хто сформує це майбутнє, хто більше вплине на дітей – той і переможе. Українізація шкіл, українізація книжок, мультфільмів, відеоігор – все це елементи цієї тихої війни “України” проти “Украины”.

Якщо ви скажете, що таким чином – українізовуючи дітей – ми штучно, неприродньо створимо Україну, то ось вам моя відповідь. Справа в тому, що все в світі – починаючи із житла, смаженого м’яса і мови – створене штучно. Людина в принципі створює свій світ штучно, власними руками. Будь-яка літературна мова – це штучна річ, її ніколи не існувало в природі.

Крім того, не треба забувати ту просту істину, що будь-яка ситуація, яка є чинною в якийсь момент часу – не є константою. Тобто якщо сьогодні щось є отак – то воно, скоріш за все, не було так раніше і, скоріш за все, не буде так потім. Все в світі змінюється. І мовна ситуація також.

Крім того – 2, мовна ситуація в Україні є тимчасовою. Будь-яка дво- чи полімовна країна не може залишатися такою завжди. Ситуація завжди розвивається на користь якоїсь із мов. Або власної – як у Франції, де зникли чи майже зникли усі інші мови. Або чужої – як в Білорусі, де зникла власна мова. Бельгія? Ви неуважно слідкуєте за політичною ситуацією в цій країні. Там уже фактично дві різні країни, які з’єднані через Брюссель. Канада? Федеральний уряд як може впливає на Квебек, послаблюючи його незалежницькі настрої (я вже писав про те, як перед референдумом про незалежність Квебеку уряд Канади штучно збільшив там число новоспечених громадян, бо ті гарантовано б голосували проти відділення Квебеку).

Так завжди і всюди. Тобто – ситуація в Україні рано чи пізно відійде від двомовності. Або в бік умовної “галізації”, тобто утвердження однієї мови не тільки як державної, як і як панівної у всіх сферах (за винятком відповідного відсотку нацменшин). Або в бік безумовної “білорусізації”, де білоруська мова виступає таким собі антуражем, етнографічною родзинкою, як північно-російське “окання” або південно-російське “гекання”.

Так-так, обов’язково відійде. Вічно продовжуватися нинішня ситуація не буде. Те, що ви народилися, коли вона вже була – не значить, що ви і помрете при ній. Це у вас відрижка совку говорить – коли люди в школу пішли при Сталіну і мало не на пенсію при ньому ж збиралися іти. В нормальних країнах за людське життя змінюється 100500 правителів. І ситуація у всіх сферах і галузях життя теж змінюється. Наприклад, нові слова в словниках з’являються. Це тільки у нас нікчемні академіки з-під філології навіть правопис не можуть до ума довести, не кажучи вже про якусь актуалізацію лексики (“тітушки” з’явилися в академічних словниках? Отож).

І от в який бік ситуація зміниться – все залежить від нас і них. Хто переможе – той і буде банкувати. Або ми – і житимемо в Україні, або вони – і житимемо (хто не емігрує) в Украине.

Вирішувати вам. Я ж максимально розжував ситуацію. Більше вже нікуди.
Українець не той, у кого батьки українці...
а той, у кого діти українці!...
"РАЗОМ ДО ПЕРЕМОГИ" - збірка від Комітету допомоги Україні (Монреаль)
Аватар користувача
ozi lucky
Повідомлень: 1754
З нами з: 20 квітня 2014, 12:40
Звідки: ойкумена
Дякував (ла): 1 раз
Подякували: 10 разів

Повідомлення ozi lucky »

San-Frankivsko писав:
ozi писав: я не згоден про дикий вереск.
ти пропустив виступ "на біс" пані Яровой і Ко?.... :wacko:
ozi писав:є така річ як маргіналізація тієї чи іншої ідеї. якщо будь-яку ідею маргіналізувати - це буде викликати обурення. бо в маргіналізованої ідеї кути всі гострі і зі скалками.
чи я правильно тебе зрозумів, що тема української мови є маргінальною?....
ozi писав:запевняю тебе, що зараз в української мови позиції сильні як ніколи.
знаєш як в старому анекдоті... "ти повіриш своїм безстижим очам, чи моєму чесному слову?... :sarcastic:

наразі більше схильний вірити своїм очам....
Я сказав, що будь-яку ідею можна подати по різному. І якщо її подати маргіналізовано, то толку не буде. Як на мене іноді маргіналізовано її подавали деякі представники свободи і це іноді використовував противник.

Ти бачив одне, я бачив в друге. В центральній Україні довгий час тривала тенденція боятись говорити українською, щоб не здатись селюком. Тобто люди вдома говорили на рідному суржику, а коли виходили на вулиці переходили на російську - таке було в великих містах, які прийнято було вважати русифікованими. Та й в маленьких теж схожі тенденції були. Зараз ці тендеції вірно прямуть до нуля і це природній процес. Йому не треба заважати. Це як революція на Майдані, коли вся ініціатива йшла знизу і її через те неможливо було заглушити чи контролювати.

Те що в Україні лишилися совки чи те що Україна це країна де зараз найбільше росіян порівняно з іншими країнами світу, тих що приїхали недавно чи не дуже давно, це інша тема.

З усього що зараз відбувається в світі випливає, що задзеркалля приложує максимальні зусилля, щоб розділити тих, кого воно сприймає як супротивників. Україна не виключення... Розсварити, протиставити, нагадати про старі образи, підсилити штучно якісь кути.... Армія ж сексотів та секосів нікуди не ділася з радянських часів... Такий собі павучий план "яблуко Еріди". Когось вони використовують, хтось їм вірно служить. Це пастка.
________________
Thruth is more in the process than in the result

- Jiddu Krishnamurti -
Аватар користувача
UniformAlpha
Повідомлень: 324
З нами з: 04 травня 2015, 08:53
Дякував (ла): 96 разів
Подякували: 25 разів

Повідомлення UniformAlpha »

Мені пох. А взагалі вони заслужили. Карма працює.
Аватар користувача
San-Frankivsko
VIP
VIP
Повідомлень: 3068
З нами з: 16 березня 2014, 13:27
Звідки: Івано-Франківськ -> MTL
Дякував (ла): 245 разів
Подякували: 528 разів

Повідомлення San-Frankivsko »

ozi писав:
Я сказав, що будь-яку ідею можна подати по різному. І якщо її подати маргіналізовано, то толку не буде. Як на мене іноді маргіналізовано її подавали деякі представники свободи і це іноді використовував противник.
часто чути від укрАінцев, що не потрібно на них тиснути.... треба створити їм якісь спеціальні умови.... щоб заохотити їх переходити на українську.... спочатку створити якісну українську музику... книги... фільми/телешоу/серіали/... в достатній кількості щоб вони могли конкурувати з російськими.... і вже тоді піднімати якісь питання....

але от біда... в світі ніхто так не робить.... в тому числі і мордор....

всюди мовне питання вирішується адміністративно (Ізраїль, Квебек і т.д...)
ozi писав:Ти бачив одне, я бачив в друге. В центральній Україні довгий час тривала тенденція боятись говорити українською, щоб не здатись селюком. Тобто люди вдома говорили на рідному суржику, а коли виходили на вулиці переходили на російську - таке було в великих містах, які прийнято було вважати русифікованими. Та й в маленьких теж схожі тенденції були.
ці тенденції продовжуються.... особливо в Києві... на одного, хто перейшов на українську є двоє, що перейшли на російську... щоб не вважали панаєхавшим селюками...
ozi писав:Зараз ці тендеції вірно прямуть до нуля і це природній процес. Йому не треба заважати. Це як революція на Майдані, коли вся ініціатива йшла знизу і її через те неможливо було заглушити чи контролювати.

З усього що зараз відбувається в світі випливає, що задзеркалля приложує максимальні зусилля, щоб розділити тих, кого воно сприймає як супротивників. Україна не виключення... Розсварити, протиставити, нагадати про старі образи, підсилити штучно якісь кути.... Армія ж сексотів та секосів нікуди не ділася з радянських часів... Такий собі павучий план "яблуко Еріди". Когось вони використовують, хтось їм вірно служить. Це пастка.
от хочеться вірити в те, що можна пустити все на самотік і все владнається.... але досвід останніх 20 років говорить про протилежні наслідки...
Українець не той, у кого батьки українці...
а той, у кого діти українці!...
"РАЗОМ ДО ПЕРЕМОГИ" - збірка від Комітету допомоги Україні (Монреаль)
Аватар користувача
ozi lucky
Повідомлень: 1754
З нами з: 20 квітня 2014, 12:40
Звідки: ойкумена
Дякував (ла): 1 раз
Подякували: 10 разів

Повідомлення ozi lucky »

ти дядьку не розумієш Дзену... якщо ти почнеш людей заставлять - то вони тобі на зло навпаки зроблять...

а якщо відпустиш і дасиш волю Дзен - то все вернеться в своє власне русло. тобто Україна вона ж Україна. і навіть більше ніж Україна. просто тут давить не треба, воно ж все на своє місце саме собою стане, головне умови людські.

і з останніх 20 років... я знову ж таки, я був в Західній Україні виключно як турист. але по центральній сужу, що вона неймовірно українізувалась і це вже не перепреш...

особисто я хотів би побачтити українофонські рухи десь на Малиновому, Сірому або Зеленому Клині... тобто... ойкумена йопт
________________
Thruth is more in the process than in the result

- Jiddu Krishnamurti -
Аватар користувача
San-Frankivsko
VIP
VIP
Повідомлень: 3068
З нами з: 16 березня 2014, 13:27
Звідки: Івано-Франківськ -> MTL
Дякував (ла): 245 разів
Подякували: 528 разів

Повідомлення San-Frankivsko »

у мене в групі на францизасьйоні була дівчинка з Полтави, котра викладачам постійно казала що укрАінци і рускіє адіннарот... і ми гаварім на адном язикє....

дуже важко було їх потім переконувати що ніфіга ми не адіннарот.....

а ще були з Хмельніцкава, Данецка, Нікалаєва, Днепрадзержинска, Кієва.... дофіга було... і всім було пофігу що нас називали "рюсофон"...

викладачі вже на мене дивились як на придурка, коли я в черговий раз після цього слова їх перебивав і починав пояснювати що вони помиляються.... навіть отримав за це авертісман вербаль...

а ще... з усіх моїх білінгвістичних знайомих емігрантів є аж ціла одна(!) сім'я котра вважає що їхня дитина повинна знати і розмовляти українською.... інші відносяться до цього як до непотрібного рудименту.... рускава дастатачна....

от така у мене статистична вибірка..... і наслідки "відпустити і дати волю"....
Українець не той, у кого батьки українці...
а той, у кого діти українці!...
"РАЗОМ ДО ПЕРЕМОГИ" - збірка від Комітету допомоги Україні (Монреаль)
Аватар користувача
ozi lucky
Повідомлень: 1754
З нами з: 20 квітня 2014, 12:40
Звідки: ойкумена
Дякував (ла): 1 раз
Подякували: 10 разів

Повідомлення ozi lucky »

ну не знаю... напротязі останніх 2 років я людей в Україні, які б про один народ говорили зблизька взагалі не бачив . тобто язик зараз навряд чи в кого підніметься таке сказать там (навіть бабки старі вже так не говорять).

якщо батьки самі говорять українською то і дитина буде говорити українською.
мовне питання тут і там це як на мене різні речі. тобто там відбувається природня українізація. тут дехто (чи багато-хто) русифіковується. ну таке діло - на здоров"я....

фішка не в тому, щоб просто відпустити, а в тому, щоб не заставляти, а заохочувати в позитивному сенсі цього слова. тоді буде результат. хто не хоче говорити українською - хай не говорить. кому мова подобається - той буде. значить треба, щоб подобалась. тобто інакше не спрацює
________________
Thruth is more in the process than in the result

- Jiddu Krishnamurti -
smisha
VIP
VIP
Повідомлень: 4305
З нами з: 16 березня 2014, 11:03
Дякував (ла): 314 разів
Подякували: 479 разів

Повідомлення smisha »

Потрібні умови для розвитку мовного середовища. І самими лише пряниками не обійтись.
Аватар користувача
Alex Geneve
Повідомлень: 371
З нами з: 15 квітня 2014, 19:42
Подякували: 1 раз

Повідомлення Alex Geneve »

San-Frankivsko писав:у мене в групі на францизасьйоні була дівчинка з Полтави, котра викладачам постійно казала що укрАінци і рускіє адіннарот... і ми гаварім на адном язикє....

дуже важко було їх потім переконувати що ніфіга ми не адіннарот.....

а ще були з Хмельніцкава, Данецка, Нікалаєва, Днепрадзержинска, Кієва.... дофіга було... і всім було пофігу що нас називали "рюсофон"...

викладачі вже на мене дивились як на придурка, коли я в черговий раз після цього слова їх перебивав і починав пояснювати що вони помиляються.... навіть отримав за це авертісман вербаль...

а ще... з усіх моїх білінгвістичних знайомих емігрантів є аж ціла одна(!) сім'я котра вважає що їхня дитина повинна знати і розмовляти українською.... інші відносяться до цього як до непотрібного рудименту.... рускава дастатачна....

от така у мене статистична вибірка..... і наслідки "відпустити і дати волю"....

Це цілком закономірне явище.Для переважної більшості країн Заходу усі вихідці з Совка є "русскіе" бо загально-прийнята мова Совка була такою.Це усе наслідки імперської політики яку проводив Сталін активно "перемішуючи" різноманітні єтнічні групи в спробі створити "совьецкій народ".А мовне питання українців не пов"язане тільки з умовами розвитку єтнічної групи.Це скоріш проблема ментальності у напрямку "моя хата з краю" і "сам собі власник".Саме козацько хуторянська ментальність є фактором того що українці добиваються багато чого на чужині але мову забувають.Як приклад українська спільнота Канади де більшість українців третього і більше поколінь володіють тільки англійською хоча і вважають себе українцями.Скільки у тому-ж Монреалі російських шкіл? Три-чотири ? Це ті що мають повний обсяг програми від фізики та математики до історії та мови.Скільки таких українських ? У університеті McGill є кафедра російської мови а кафедри української мови немає.Це при тому що в Канаду була массова імміграція з України ще сто років по-тому.Ось вам і "умови".
smisha
VIP
VIP
Повідомлень: 4305
З нами з: 16 березня 2014, 11:03
Дякував (ла): 314 разів
Подякували: 479 разів

Повідомлення smisha »

Ніколи не чув про козацько хуторянську ментальність, що це таке?
Аватар користувача
ozi lucky
Повідомлень: 1754
З нами з: 20 квітня 2014, 12:40
Звідки: ойкумена
Дякував (ла): 1 раз
Подякували: 10 разів

Повідомлення ozi lucky »

це "моя хата скраю"

сформовано постійними набігами і завоюваннями. хто не був скраю або не вмів вчасно скраю опинитись, того або вбили, або забрали в ясир чи на каторгу.
це одна з обумовленостей. обумовленостей багато насправді є.
________________
Thruth is more in the process than in the result

- Jiddu Krishnamurti -
Аватар користувача
San-Frankivsko
VIP
VIP
Повідомлень: 3068
З нами з: 16 березня 2014, 13:27
Звідки: Івано-Франківськ -> MTL
Дякував (ла): 245 разів
Подякували: 528 разів

Повідомлення San-Frankivsko »

Alex Geneve писав: Це цілком закономірне явище.Для переважної більшості країн Заходу усі вихідці з Совка є "русскіе" бо загально-прийнята мова Совка була такою.Це усе наслідки імперської політики яку проводив Сталін активно "перемішуючи" різноманітні єтнічні групи в спробі створити "совьецкій народ".
совок канув в Лету 25 років тому... тобто навіть 40-річні пересічні жителі країн Заходу, навряд чи про нього пам'ятають.... і якби самі "вихідці" не продовжували підтримувати цей міф, в тому ж числі і розмовляючи "загально-прийнятою мовою Совка"... то про цей міф уже б давно усі б забули.....

сумніваюсь що в країнах Заходу, прибалтів сприймають як русссскіх.... бо вони, в першу чергу, самі себе такими не вважають....
Alex Geneve писав:А мовне питання українців не пов"язане тільки з умовами розвитку єтнічної групи.Це скоріш проблема ментальності у напрямку "моя хата з краю" і "сам собі власник".Саме козацько хуторянська ментальність є фактором того що українці добиваються багато чого на чужині але мову забувають.Як приклад українська спільнота Канади де більшість українців третього і більше поколінь володіють тільки англійською хоча і вважають себе українцями.
Це не дивина.... Та ж сама ситуація і у інших етнічних спільнотах.... італійці, ірландці, греки.... через одне-два покоління втрачають мову... особливо при змішаних шлюбах... це називається асиміляція...
Alex Geneve писав:Скільки у тому-ж Монреалі російських шкіл? Три-чотири ? Це ті що мають повний обсяг програми від фізики та математики до історії та мови.
Знаю про дві.... і обидві працюють менше 10 років...

Добра третина учнів у них, це укрАінци... і українці котрі надають перевагу ні над чим не задумуватись...

Одна із таких шкіл навіть зробила версію свого сайта на укр.мові...
Alex Geneve писав:Скільки таких українських ?
знаю одну, котра тільки на етапі становлення....

проблема в тому, що батьки відправляють дітей у вже вищеназвані школи.... а не в українську...
(керуючись, напевно, тим, що там уже є певний рівень викладання і матеріально-технічна база...)

відповідно в укр.школі не набираються класи для більш ширшого спектру предметів...
Alex Geneve писав:У університеті McGill є кафедра російської мови а кафедри української мови немає.
уже нема.... але була....
Alex Geneve писав:Це при тому що в Канаду була массова імміграція з України ще сто років по-тому.Ось вам і "умови".
справа в тому, що остання хвиля еміграції досить сильно відрізняється від попередніх....

якщо раніше (протягом 100 років) це були в основному селяни і політичні біженці (УСС, УГА, УПА і т.д.), тобто україномовне населення.... то зараз основна маса емігрантів прибуває із великих міст, котрі є сильно русифіковані...

для цих людей слово Україна, ще може мати якесь емоційне наповнення... а от українська мова для них, цінності ніякої не має....

тому так....
Українець не той, у кого батьки українці...
а той, у кого діти українці!...
"РАЗОМ ДО ПЕРЕМОГИ" - збірка від Комітету допомоги Україні (Монреаль)
Відповісти

Повернутись до “Україна”