Укропи іноземних справ

окремий форум для всіх тем пов'язаних з Україною.
Відповісти
Аватар користувача
ozi lucky
Повідомлень: 1754
З нами з: 20 квітня 2014, 12:40
Звідки: ойкумена
Дякував (ла): 1 раз
Подякували: 10 разів

Укропи іноземних справ

Повідомлення ozi lucky »

Цікава стаття про французьких українців і їх відношення до перепетій в Україні - Укропи іноземних справ (я Цензор не читаю, але стаття хороша)
"Коли Євромайдан починався, у Франції про нього ані слова не було, і щоб дізнатися про події, я дивився новини по Бі-бі-сі. А коли вже стали говорити, то таку бєліберду, як в 2004. Штамп на штампі.
...
А потім вже потихеньку французи почали про ситуацію говорити. І хочу вам сказати, що люди розуміють, за ким правда. Про Путіна ж судять не тільки по тому, що зараз, а й по "Курську", і по Політковській, і за Чечню. І хоча офіційно Франція старається бути нейтральною - от і з "Містралями" зволікали - але ж все рівно основна маса людей розуміє, що до чого.
Одна моя знайома француженка працює поваром у початковій школі. І вона каже мені: "Давай зробим український тематичний обід". То я прийшов, і ми зробили борщ, котлети, млинці. Повісили український прапор, і я дітям віком 5-6 років розказую про Майдан, про то, як українці вигнали Президента. І тут діти кажуть: "Так, ми бачили по телевізору, там у Президента такий палац, а в лікарнях нічого для дітей немає…".
Тобто навіть звичайні французькі малі діти щось уже чули по телевізору про нашого Януковича. Розумієте, якщо людина у 5-6 років про таке говорить, значить, і батьки вдома про це говорили. Отже, люди розуміють, що до чого".
...
І тільки від кількох французів я чув щось на зразок: "Путін візьме Маріуполь і всім покаже, що Україна ніколи не існувала!" Але таких мало, це маргінали, їх ніхто не підтримує, їм просто хочется бути проти течії, залишатися у центрі уваги. Так само і ті французькі депутати, які приїхали у Крим. У Франції про це багато говорять. Але ці депутати, вони тут погоди не роблять, їм просто важливо, щоб про них говорили. Так, вони з партії Саркозі, але вона ж велика. І серйозного впливу ці депутати не мають. Їх кар'єра вже йде під кінець, і їм нічого вже не світить.
...
Є росіяни абсолютно нейтральні - ні за тих і ні за тих. Але є і такі друзі, що дзвонять: "А як ми можем допомогти?" Добре, кажу, купляйте те й те. Вони купляють берці і все, що можна, регулярно передають кошти для поранених солдат. Але бояться на своє ім'я посилати, кажуть: "Ми тобі віддамо, а ти вже сам відправляй". Тобто їм не треба якоїсь подяки, вони кажуть: "Ми це робимо, щоб допомогти".
Але основна маса тут дивиться російське телебачення. Вони не інтегруються у французьке суспільство, їм на Францію плєвать. Вони дивляться так: добре що Франція нам платить пособіє по бєзработіце, пособіє на дітей…Приїхали - і сміються, які французи дурні. І лише тягнуть з французів гроші. Використовують Францію. А як тільки що - і вже Путін те, Путін се…
...
Майдан відфільтрував людей. Бо раніше попадав на таких людей, що в них вічно якісь проблеми. І вічно: мені, мені…А Майдан відсіяв таких людей. На Майдан вони і не приходили. А ті, хто приходив, - це ті, хто готовий працювати, помагати, відривати від себе. І якби не Майдан, ми б ніколи не зустрілися.
________________
Thruth is more in the process than in the result

- Jiddu Krishnamurti -
Аватар користувача
Олесь Вахній
Повідомлень: 1301
З нами з: 19 листопада 2014, 07:39
Дякував (ла): 20 разів
Подякували: 57 разів

Повідомлення Олесь Вахній »

Ситуацвя аналогічна і в інших краінах. Є байдужі, є співчуваючі, і є відверті вороги. Байдужих більшість. За них як правило і ведеться боротьба
Orlyk
Повідомлень: 638
З нами з: 16 березня 2014, 00:36
Подякували: 2 рази

Повідомлення Orlyk »

Не маючи жодних симпатій до організаторів цієї пресконференції , разом с тим було цікаво послухати ... про війну, про економіку України, про політиків ...

Відповісти

Повернутись до “Україна”