звідки пішло "Слава Україні"

окремий форум для всіх тем пов'язаних з Україною.
Відповісти
alysa
Повідомлень: 1435
З нами з: 22 вересня 2014, 18:40
Дякував (ла): 75 разів
Подякували: 186 разів

звідки пішло "Слава Україні"

Повідомлення alysa »

Александр Зарайский:
Чаще всего противники украинской государственности утверждают что это украинское приветствие является аналогом немецкого "Heil Hitler! (Слава Гитлеру!) - Sieg Heil! (Победе слава!)", а значит является нацистским приветствием.
На мой взгляд такая аналогия могла прийти в голову исключительно современному нацисту/фашисту который ничем окромя истории Третьего рейха не интересуется и ничего другого не читает.
Ни у одно адекватного историка или просто человека интересующегося историей той же России такой аналогии возникнуть просто не могло (об этому чуть дальше).

Лично для меня в приветствии «Слава Украине! Героям слава!» есть два основных аспекта или составляющий: исторический и смысловой.
http://zarajsky.livejournal.com/578519.html
Аватар користувача
Олесь Вахній
Повідомлень: 1301
З нами з: 19 листопада 2014, 07:39
Дякував (ла): 20 разів
Подякували: 57 разів

Повідомлення Олесь Вахній »

В тексті на який посилаєтесь, як на мене звичайно, вартим уваги є лише посилання на історію постання вітання "Слава Україні". З висновками, принаймні я, не зовзім згідний.
Доречі, чув дещо іншу варсію. Раніше вітались "Слава Ісусу Христу". З дещо коротшим вигуком "Слава Йсу" йшли в бій деякі полки УНР. З часом, могло трансформуватись і в "Слава Україні", оскільки змагали не лише за віру, а й за постання національної держави
alysa
Повідомлень: 1435
З нами з: 22 вересня 2014, 18:40
Дякував (ла): 75 разів
Подякували: 186 разів

Повідомлення alysa »

Олесь Вахній писав:В тексті на який посилаєтесь, як на мене звичайно, вартим уваги є лише посилання на історію постання вітання "Слава Україні". З висновками, принаймні я, не зовзім згідний.
Доречі, чув дещо іншу варсію. Раніше вітались "Слава Ісусу Христу". З дещо коротшим вигуком "Слава Йсу" йшли в бій деякі полки УНР. З часом, могло трансформуватись і в "Слава Україні", оскільки змагали не лише за віру, а й за постання національної держави
мені здається це трансфурмання трохи "притянуто за вуха".
Треба буде пошукати інші версії.Справді стало цікаво звідки то пішло
Відповісти

Повернутись до “Україна”