Поради для тих, хто планує їхати в Україну, щоб долучитись до ЗСУ.

окремий форум для всіх тем пов'язаних з Україною.
Відповісти
Аватар користувача
San-Frankivsko
VIP
VIP
Повідомлень: 3068
З нами з: 16 березня 2014, 13:27
Звідки: Івано-Франківськ -> MTL
Дякував (ла): 245 разів
Подякували: 529 разів

Поради для тих, хто планує їхати в Україну, щоб долучитись до ЗСУ.

Повідомлення San-Frankivsko »

#українцям_діаспор
#летіти_чи_не_летіти
#хіба_я_не_воїн
#факти_для_вибору

Так! пишу швидко і злісно!

Хлопчики й дівчатка! Тільки факти, НЕ агітую і НЕ відмовляю жодного.
Суперечка на кшалт: -Я маю летіти захищати Україну негайно! і контраргумент - А якщо тебе вб'ють?

(*спойлер - заберіть від екранів вагітних та вразливих, я - цинічне стерво! пишу суто з практичного досвіду, не добираючи слів!)

I. Людино, ТИ - готова ПРОБЛЕМА для любого підрозділу, якщо:

- маєш зайву вагу (автоматом + гіпертонія, задишка,суглоби),
- маєш хронічні захворювання, час від часу з загостреннями,
- маєш вади руху (суглоби, хребет)
- любиш випити, навіть якщо лише пиво але часто
- маєш іноді проблеми з сечовим міхуром, нирками, простатою, прямою кишкою, які з'являються зненацька, як і пропадають,
- схильний кашляти (начхати це від цигарок чи від бронхіту), тобто при потребі не зможеш діяти тихо.
В екстремальній ситуації все це загострюється миттєво.

(І - от просто повір на слово! -будь-який парамедик буде готовий розірвати тебе на місці, коли ти поставиш його перед вибором чи терміново везти в лікарню тебе (за х-з кілометрів, ризикуючи життям і забравши єдину машину евакуації підрозділу, лять! ) бо ти таблеточку випити забувся, чи забити на твоє загострення і лишити машину під рукою для можливих поранених в бою). Продумай чи зможеш ти чимось перекрити ці свої проблеми і якщо зможеш, то як саме.

Також ТИ - готова ПРОБЛЕМА для любого підрозділу, якщо:
- ти умудрився припертися в підрозділ, профіль якого - те, що ти ніколи не робив ( наприклад, ти не водиш машину, а це - авторота),
- ти наполягаєш що маєш бігати з автоматиком бо "я ж мужній чоловік!" , а той хто має бойовий досвід розуміє що спочатку тебе доведеться постійно прикривати, і що ти - потенційний кандидат бути вбитим, а тоді доведеться діставати з поля бою твоє тіло і при цьому можуть полягти ще кілька людей, часто - значно корисніших і досвідчених,
- ти хреново тягнеш багатозадачність,
- ти - запальний у рішеннях, маєш гарячу голову і впевнений у власній правоті завжди (біжить-кричить-стріляє навкруги...),
- ти - спочатку робиш, а потім зважуєш усі складові,
- ти звик регулярно їсти і митися і що все це забезпечує тобі "хтось",
- ти - не помічаєш деталей і не аналізуєш те що бачиш (при цьому ти здатен зайобувати людей питанням де взяти рулон туалетного паперу, повз який ти щойно пройшов - реальний приклад)

Для тих, кому вже свербить написати мені що
"в 2014 так і було і що саме такі пішли в добробати і зупинили ворога, і нічого не знали й не вміли й нічо страшного - навчились там..."
Ідіть нахуй відразу! Озвучити вам ціну цих геройств?
Я їх потім опізнавала в моргу і відправляла до рідних в рефрижираторах. Із приблизно 300-350 чоловік перших добровольців батальйону за перші 6 місяців загинуло близько 150. Кожен другий. Найменшому було 17, найстаршому 63. Хочете пограти в таку лотерею?! (серед них були кадрові військові, з досвідом, мало, але були, смерть не обирає)

II. "Але ж я хочу щось робити для України прямо зараз!"

Що можливо робити віддалено?
Україні, прямо зараз:
- шалено потрібні люди які вміють працювати проти кібератак і взагалі у секторі IT (звертатися в Український КіберАльянс, Миротворець, та навіть СБУ, на крайняк)
- шалено потрібні люди які вільно володіють різними іноземними мовами, для перекладу офіційних повідомлень різних міністерств і відомств, ведення сторінок в соцмережах, донесення достовірної інформації до громадян інших країн,
- шалено потрібні люди, які розуміються на логістиці і управлінні ланцюгами руху людей і машин!
- шалено потрібні люди які мають час, натхнення і вміння вести інформаційні війни,
- шалено потрібні спеціалісти з РЕБ (радіо-електронної боротьби) та взагалі всього що пов'язане із забезпеченням зв'язку,
- шалено потрібні люди які можуть консолідувати данні - будь-які: збір коштів, заявки потреб медикаментів чи іншого, прийом дзвінків, зберігання фото та відео, взагалі будь який стокаж данних - велкам! (у безліч організацій)
- шалено потрібні журналісти які мають вихід на іноземні ЗМІ та будуть швидко доносити оперативну інформацію з України
- шалено потрібно все що пов'язане з програмуванням - написанням програм для систем дистанційного ураження противника.
(це тільки те що я поверхнево побачила в інтернеті пройшовши по відомих організаціях, що твориться у щойно створених, типу відділень Тероборон - можу лише уявити!)

! - Врахуй - навіть твій авіаквиток + квиток на автобус - в Україну через Польщу, наприклад, коштуватиме близько 1300 доларів = 1 беспілотник.
! - Подивись на свою зарплату за кордоном, прикинь яку суму з неї ти здатен регулярно відправляти на допомогу в Україну щомісяця або кожні 2 тижні, з кожного пейчеку. (Малувато? подумай як і де ти можеш заробити більше там де ти є зараз).
!- Зваж що принесе більшу користь армії України.

III. "Я все зважив і вирішив - я їду в Україну щоб стати до лав її захисників".

Вір у краще але будь готовий до любого, тому раджу:
- врахуй що твій діючий іноземний поліс страхування життя не враховує (тобто не відшкодовує!) випадки коли ти загинеш, поїхавши добровольцем у іншу країну,
- напиши заповіт, розподіли в ньому своє майно і свої зобов'язання (хто має погасити твої борги, в тому числі)
- домовся із надійним товаришем (який точно не йде до війська), що він буде турбуватися про твою жінку і твоїх дітей матеріально - необхідно щоб цей товариш вмів добре заробляти, постійно! бо, в разі твоєї загибелі, йому доведеться годувати і свою і твою сім'ю. Пам'ятай, що своя сім'я буде в пріорітеті, для будь-кого)
- окремо домовся з родичами чи сусідами, хто буде доглядати твою матір в разі твоєї загибелі, це має бути інша людина, ніж в попередньому пункті, для диверсифікації ризиків,
- визначи ЧЕСНО, з розкритими очима, що ти у цьому житті робиш найкраще і що дозволяє тобі робити твій стан здоров'я і фізичної підготовки. ШУКАЙ ПІДРОЗДІЛ ЯКИЙ РОБИТЬ САМЕ ЦЕ! або наближене до цього - будь максимально ефективним для України!
- Потурбуйся ЗВІДСИ, до вильоту, щоб домовитись по телефону-інтернету-пошті, куди саме ти їдеш і що тобі туди потрібно взяти з собою (документи, снаряга, засоби зв'язку)
- Обов'язково обговори з сім'єю тут, якими шляхами ви зможете зв'язуватися між собою (бажано не голосовими),
рекомендую месенджер Sygnal.
- НЕ ЛЕТИ ПОРОЖНІМ! Можливо волонтери звідси хочуть передати щось корисне для армії і то швидко, візьми з собою в багажник чи ручну кладь.
- Навчись швидко накладати турнікет (прямо зараз! Нема? Їх у тебе має бути 2 ! постійно при собі) Найбільша кількість втрат - "витікші" - велика втрата крові, швидко, рівчаком...
- Пройди курс надання першої невідкладної допомоги (на Youtube також повно відео, я рекомендую ось цей фільм):
До вашої уваги, відеозапис 🎥 онлайн - семінару «Перша допомога в умовах надзвичайного стану» 🆘 ⚕️
Інструктор - Олег Картавий 🔥


- ПЕРШЕ!!! що ти маєш зробити по прибуттю - це ОФОРМИТИСЬ, офіційно!, документально!!! (може не пощастити і ти загинеш. Тоді сім'я буде ро-ка-ми доводити що ти там був і що був на захисті України (злий спойлер* - якщо загинуть усі з підрозділу, довести факт загибелі "при виконанні" буде дуже-дуже тяжко.)
- Наказ про зарахування - сфотографувати і вислати сім'ї !!!Військовий квиток (сторінка запису куди і ким зарахований) - сфотографувати і вислати сім'ї ! (фото можеш тут же видалити з телефону, але спочатку перепитай чи сім'я його зберегла)
- УВАЖНО !!! прочитати що ти підписуєш при зарахуванні у підрозділ (контракти із датою тривалості "до кінця особливого періоду", які у нас в добробаті підписували восени 2014, хлопці змогли розірвати лише в 2017 і лише через купу судів, тобто мали служити як кріпаки - покинеш - це кримінальна стаття за СЗЧ (самовільне залишення частини) та зраду присязі.
- Прибувши у підрозділ, постарайся познайомитися з більшістю людей відразу і обрати серед них когось, з ким ти зможеш не тільки приятелювати, але й бути напарником. Бажано щоб таких людей у тебе було 2-4 (*спойлер: земляк - не завжди кращий вибір, хоча й найшвидший. Обирай людину за якостями і по її справах). Ви маєте тримати одне одного в полі зору, завжди. В разі загрози життю / потреби евакуації більше шансів що ви помітите поранення одне одного або що вас намагаються оточити. В разі пропажі безвісти теж саме ці люди б'ють тривогу і зайобують всіх навколо щоб тебе негайно знайшли.
- Якщо тимчасово вільний чи передишка - спи! завжди і скрізь де тільки можеш. Якщо вибір між поїсти і поспати - лягай спати мерщій, але випий води.
- Якщо вибір між заправити машину і купити харчів - заправляй машину.
- Навчись розмовляти натяками, домовся з рідними та напарниками про умовні коди, які безпомилково дадуть визначити чи це справді ти з ними говориш і чи це справді вони від тебе щось хочуть )) (масово йдуть фейкові розсилки смс)
- Май окрему рацію, крім тих які видадуть.
- Завжди дружися з місцевими, де б не був. Це рятує життя значно частіше ніж відомо на загал. І не тільки твоє.
- Слухай втричі більше ніж говориш, спостерігай за бувалими - дрібниці рятують життя дуже часто.
- Повертайся живим!

*спойлер злий 1

З війни ти повернешся іншою людиною - це брехня.
Правда - з війни ніхто не повертається. Замість тебе додому повернеться хтось інший, з твоїм тілом і твоїм обличчям. Але навіть ти сам це зрозумієш не відразу. І не факт що цей інший зможе жити в колишньому оточенні. Не віриш? (перепитай в тих наших хто знав мене до війни)

*спойлер злий 2

Щодо "в разі якщо я загину, побратими сім'ї допоможуть"... (тут купа матюків)
1) Дорогі мої оптимісти! Ви не знаєте скільки ваших побратимів залишаться в живих. Ви не знаєте, скільки з них зададуть собі питання про те, як там ваші рідні. Ви не знаєте, чи зможуть побратими прогодувати себе і свої сім'ї.
(з досвіду, через 1-3 роки, побратими загиблих, з тих хто ще живий, живе неподалік і пам'ятає хто тут похований, в кращому разі збираються на могилі 1-2 рази на рік. Багато хто не робить цього, тому що не впевнений що переживе і уникає взагалі відвідин кладовищ. Не через черствість. Просто не впевнені що переживуть це ще раз, що не стане серце.)
2. Наразі державна виплата сім'ї загиблого захисника України становить 609 000 грн. Виплата ділиться на обох батьків загиблого (навіть якщо батько покинув загиблого ще немовлям), жінку загиблого і дітей загиблого (від усіх шлюбів та позашлюбних).
Прикиньте, чи вистачить дружині і дітям ваших заощаджень та майна та тих коштів які вона отримає в разі вашої загибелі щоб погасити спільно взяті вами боргові зобов'язання (моргідж, кредити на машину і т.д.) і щоб виростити дітей.
Повертайся живим!
Нехай щастить!

Вибір завжди є, навіть коли здається що його нема, він є, але він нам не подобається, тому ми його й не бачимо.
Варто чи ні САМЕ ТОБІ летіти в Україну щоб там воювати особисто - визначай самостійно. Бажаю відповідального вибору.
З повагою до вибору кожного,
позивний Мамка,
доброволець медслужби добробату 2014-15,
не воювала, не служила, участі у боях не брала,
суто цивільна особа

https://www.facebook.com/MamKa24
Українець не той, у кого батьки українці...
а той, у кого діти українці!...
"РАЗОМ ДО ПЕРЕМОГИ" - збірка від Комітету допомоги Україні (Монреаль)
alysa
Повідомлень: 1435
З нами з: 22 вересня 2014, 18:40
Дякував (ла): 75 разів
Подякували: 186 разів

Повідомлення alysa »

термінова новина для тих, хто збирався їхати в Україну. Можна оформлюватися офіційно, буде медицина і амуніція. Інформація від пана Зіновія з Торонто, який опублікував пост, що збирається летіти . Звертатися:
Ліга Українців Канади, 416-516-8223
Аватар користувача
Kos
Повідомлень: 126
З нами з: 08 квітня 2021, 15:27
Дякував (ла): 48 разів
Подякували: 43 рази

Повідомлення Kos »

alysa писав:
27 лютого 2022, 23:55
термінова новина для тих, хто збирався їхати в Україну. Можна оформлюватися офіційно, буде медицина і амуніція. Інформація від пана Зіновія з Торонто, який опублікував пост, що збирається летіти . Звертатися:
Ліга Українців Канади, 416-516-8223
Дякую. Бо у посольстві щодо формування Інтернаціонального легіону ніякої інформації не дали.

Побалакав. Поки нічого конкретного, нікого не відправляють, заповнюють лише якісь анкети і то в Торонто. Таке.
alysa
Повідомлень: 1435
З нами з: 22 вересня 2014, 18:40
Дякував (ла): 75 разів
Подякували: 186 разів

Повідомлення alysa »

Kos писав:
28 лютого 2022, 11:12

Побалакав. Поки нічого конкретного, нікого не відправляють, заповнюють лише якісь анкети і то в Торонто. Таке.
Беріть ініціатіву. Шукайте людей які іздили з місією і розпитуйте щодо організаціі процесу
smisha
VIP
VIP
Повідомлень: 4305
З нами з: 16 березня 2014, 11:03
Дякував (ла): 314 разів
Подякували: 479 разів

Повідомлення smisha »

Аватар користувача
Alex Diamantopulo
Administrator
Administrator
Повідомлень: 2236
З нами з: 13 березня 2014, 00:20
Звідки: Івано-Франківськ / Montreal, QC
Дякував (ла): 611 разів
Подякували: 262 рази
Контактна інформація:

Повідомлення Alex Diamantopulo »

Друг мого колеги, військовий канадець їде, залишаючи двох дітей тут...
---
Аватар користувача
San-Frankivsko
VIP
VIP
Повідомлень: 3068
З нами з: 16 березня 2014, 13:27
Звідки: Івано-Франківськ -> MTL
Дякував (ла): 245 разів
Подякували: 529 разів

Повідомлення San-Frankivsko »

Інтернаціональний легіон оборони України: запрацював сайт для іноземців, які хочуть бити окупанта

https://www.pravda.com.ua/news/2022/03/5/7328437/
Українець не той, у кого батьки українці...
а той, у кого діти українці!...
"РАЗОМ ДО ПЕРЕМОГИ" - збірка від Комітету допомоги Україні (Монреаль)
Аватар користувача
Олесь Вахній
Повідомлень: 1301
З нами з: 19 листопада 2014, 07:39
Дякував (ла): 20 разів
Подякували: 57 разів

Повідомлення Олесь Вахній »

ЗСУ наспрпавді геть не однорідна. В деяких банально немає ані уніформи. Вдягаються в імітуючу стрій матерію. Деякі підрозділи окрім стрілецької зброї більше нічого не мають. Але є й дійсно непогано оснащені. Чого таїти, саме завдячуючи допомозі Заходу.
Відповісти

Повернутись до “Україна”