День поширення інформації про аутизм

знайомимося тут!
Аватар користувача
ozi lucky
Повідомлень: 1754
З нами з: 20 квітня 2014, 12:40
Звідки: ойкумена
Дякував (ла): 1 раз
Подякували: 10 разів

Повідомлення ozi lucky »

smisha писав:Тобі краще знати свій діагноз.
Тобі краще, коли тебе прямо просять не говорити дурниці, переставати їх говорити. Особливо коли просять прямо і ввічливо декілька разів.
Ми ж не на базарі.....
________________
Thruth is more in the process than in the result

- Jiddu Krishnamurti -
jauna_pilseta
Повідомлень: 23
З нами з: 14 квітня 2015, 16:55

Повідомлення jauna_pilseta »

Я мав на увазі що модно про це говорити з боку тих, хто нічого про це не знає. Розмови звичайно потрібні, потрібно людям відкривати очі, пояснювати що це таке, і т.п. Але в надмірній вульгаризації цієї теми також є проблема, бо тоді люди перестають надавати цьому взагалі будь яке значення.
Так, є дуже багато стереотипів/помилок щодо у відношенні до аутизму. Однією з цілей мого посту - це розвіяти стереотипи.
Можна говорити одне і те ж саме, маючи на увазі діаметрально різні речі. Або можна говорити різними словами, маючи на увазі те ж саме. Я тут поділилась інформацією, взагалі не маючи наміру про щось сперечатись. Ozi, Mishka, і вас прошу
не вносити в дискусію елементи агресії.
Неправильно говорити, що аутизм це ок, якщо мати на увазі що це просто як відмінність і все, от хай собі дитина росте і розвивається сама. Щоб адаптувати людину з аутизмом потрібно багато зусиль і терпіння, проводити різноманітні заняття.
Неправильно говорити, шо аутизм це не ок, маючи на увазі що це хвороба, яку потрібно лікувати. Я якраз намагалась описати (не знаю, наскільки ясно чи ні) в чому відмінність в підходах. Стикаючись з лікарями чи психологами ще НІ РАЗУ не чула щоб саме таку термінологію і слово "лікувати" у віжношенні до аутизму. Це просто некоректне слово (я не говорю про "політкоректиність", тобто не вживають тільки щоб не образити, а в значенні розуміння що потрібно робити). Потрібно заняття для розвитку мови, покращення емоційного контакту, зацікавлювати дитину різноманітними заняттями, наприклад арт-терапія. В принципі більшою мірою те ж саме, що і для звичайної дитина, але деякі підходи відрізняються. Основна частина - це розвиваючі заняття, але також корекційна робота (наприклад, зкорегувати поведінку або соціальні реакції). Це називати лікуванням не зовсім коректно насправді.
Якщо говорить людина, яка не має відношення до аутизму, що це хвороба, в цьому чогось страшного нема.
Якщо так говорить спеціаліст, то треба бігти від такого "спеціаліста". Відома проблеми в Україні, що таких дітей можуть (не скрізь) сильними препаратами, що в кращому випадку просто не дасть ніяких результатів, а може і нашкодить. Не буду повторятись, в чому відрізняється відношення (а від цього залежать методи допомоги) до аутизму як до хвороби і як до особливостей (neorological condition). Справжні передові лікарі на даний момент якраз говорять, що аутизм неможливо лікувати взагалі, можна тільки адаптовувати людину, говорять, що це абсолютно неправильне слово "лікувати" у відношенні до аутизму.

З іншої сторони це disorder, тобто порушення, не норма. Але скоріш за все ця назва має тенденцію змінюватися. Можете почитати - https://autismawarenesscentre.com/un-ad ... abilities/. Все ж таки дорослі аутичні люди виражають думку, що вони хотіли б, щоб їх називали людьми з особливостями розвитку, а не хворими. І це коректно, на маю думку, не тільки суб"єктивно, але і об"єктивно.

Враховуючи що діти з такими особливостями народжуються все частіше, проводиться багато досліджень на цю тему, покращуються підходи, то в майбутньому вони матимуть ще більгий шанс для адаптації. І швидше за все це стане ще одним варіантом норми. Але це зовсім не означає, що вони не потребують зараз особливої уваги і особливих методик навчання.
jauna_pilseta
Повідомлень: 23
З нами з: 14 квітня 2015, 16:55

Повідомлення jauna_pilseta »

Smisha, Ozi - у вас просто різні думки з цього приводу, не бачу причин до агресії.

Я свою думку і бачення теж описала. Думаю я маю право говорити, що в мене кращий досвід в цьому питанні. Ось ще:
Neurodiversity is seen as a movement by many towards more equal treatment and more widespread acceptance for those on the spectrum, and with disabilities in general. The idea is that if autism is seen as a normal variation of the human experience, then those with autism will be treated more humanely and with more understanding that they might have different needs or different ways of coping. Rather than trying to bend someone with autism into a definition of “normal” behaviours, society might bend to allow for differences in behaviour and needs, and create more opportunities for inclusion in schools, and workplaces etc…
З тієї ж статті - https://autismawarenesscentre.com/un-ad ... abilities/
smisha
VIP
VIP
Повідомлень: 4305
З нами з: 16 березня 2014, 11:03
Дякував (ла): 314 разів
Подякували: 479 разів

Повідомлення smisha »

jauna_pilseta писав: Так, є дуже багато стереотипів/помилок щодо у відношенні до аутизму. Однією з цілей мого посту - це розвіяти стереотипи.
У вас добре виходить.
jauna_pilseta
Повідомлень: 23
З нами з: 14 квітня 2015, 16:55

Повідомлення jauna_pilseta »

The beautiful reality of autism
Аватар користувача
UniformAlpha
Повідомлень: 324
З нами з: 04 травня 2015, 08:53
Дякував (ла): 96 разів
Подякували: 25 разів

Повідомлення UniformAlpha »

дякую тобі jauna_pilseta за цікаві пости! Десь рік тому почав цікавитись цією темою після того як сина брата діагностували :(
smisha
VIP
VIP
Повідомлень: 4305
З нами з: 16 березня 2014, 11:03
Дякував (ла): 314 разів
Подякували: 479 разів

Повідомлення smisha »

Та і взагалі, хлопці і дівчата, не засмічуйте цю тему. Поважайте думки та почуття інших.
Vo_Vik
Administrator
Administrator
Повідомлень: 803
З нами з: 02 липня 2014, 23:01
Подякували: 86 разів

Повідомлення Vo_Vik »

Ну якщо дослівно перекладати на українську, то отой дісордер є непорядком. От було в світі пару країн, де все мало бути в порядку і люди в тому числі. Але добре, що тих країн не стало. Бо порядок має бути для людей, а не люди для порядку.
Відповісти

Повернутись до “Знайомства”