forum.monua.ca перша частина змін в 2017

обговорення роботи веб-сайту та форуму.
Правила форуму
Ми раді дізнатись вашу думку про роботу нашого сайту та форуму!
Можливо Ви б хотіли щось змінити, чи додати, знайшли помилку? Створіть нову тему, напишіть про Ваше побажання і ми обов'язково звернему увагу на вашу думку! Незареєстровані користувачі мають можливість писати повідомлення в цьому форумі.

Зміни 15.01.2017 - 22.01.2017

Ви можете обрати до 2 варіантів відповіді

 
 
Переглянути результати
Аватар користувача
Alex Diamantopulo
Administrator
Administrator
Повідомлень: 2236
З нами з: 13 березня 2014, 00:20
Звідки: Івано-Франківськ / Montreal, QC
Дякував (ла): 611 разів
Подякували: 262 рази
Контактна інформація:

forum.monua.ca перша частина змін в 2017

Повідомлення Alex Diamantopulo »

Вітаю друзі!
Перш за все хочу звернути вашу увагу на те, що реєстрація не обов'язкова для голосування. Гості також мають можливість голосувати.
Мені потрібні ваші поради, ваші думки, доповнення до змін які я планую провести в період 15.01.2017 - 22.01.2017

forum.monua.ca -> myua.ca
Майже рік тому я обговорював з окремими читачами форуму (нажаль нас дуже багато читають і мало хто дописує) зміну домена з monua.ca на myua.ca. Оскільки у нас немає сайту з новинами, я пропоную перенести форум до кореневого домену, тобто myua.ca.

ЗА:
- Ширша аудиторія. Наш форум читають багато людей з інших провінцій чи навіть країн. В самому місті Монреалі, від назви якого і походить частинка monua, проживає досить мало інтернет-активних українців які до того ж спілкуються на форумах, а не на одних Facebook чи Одноклассники/Вконтакте ;). На мою думку myua.ca більш зрозуміліший, легший для сприйняття ніж foprum.monua.ca та знімаючий регіональні обмеження в сприйнятті наших відвідувачів.
- Оптимізація пошукових систем. Такі пошуковики як google більше люблять домени другого рівня (десьтам.com), а не третього (щось.десьтам.com)
- Коротший домен
ПРОТИ:
- Ширша аудиторія. Є люди які хотіли б бачити тут тільки Монреальців чи, до прикладу, тільки квебекців. В деяких випадках це можливо і добре, але все залежить від кількості активних користувачів.

Будь ласка, напишіть свої ЗА чи ПРОТИ.
Домен myua.ca давно зареєстрований та готовий до роботи.
У випадку переходу на новий домен відвідувачі зможуть користуватися обома доменами на протязі кількох місяців чи років. Тобто домен forum.monua.ca буде автоматично перенаправляти всіх на myua.ca

Якщо в цій темі більшість дописувачів висловляться проти, то форум не буде перенесено на новий домен, а так і залишиться за адресою forum.monua.ca.


https://www.cloudflare.com/
Я вирішив, що час подумати про безпеку і надійність. Не раз бувало таке, що ми попадали під нічим не обгрунтовані DDOS атаки. Щоб запобігти подібним проблемам я пропоную почати користуватися сервісом cloudflare.com.
Відвідувачі форуму цієї зміни не помітять. Для звичайних відвідувачів все що зміниться, так це швидкість роботи сайту в будь якій країні. Форум почне працювати значно швидше всюди.

ЗА
- Значно швидша робота форуму за рахунок CDN (Content Delivery Network) сервери якої працюють по всьому світу.
- Захист проти більшості атак, включаючи спам (боти) та DDOS атаки
- Підвищена захищеність відвідувачів. SSL сертифікат дасть змогу швирувати трафік між серверами та відвідувачами нашого форуму.
- Вищий рейтинг в пошукових системах за рахунок підвищеної захищеності та стабільшнішої роботи по всьому світу.
- Краща стабільність завдяки можливості балансування між різними серверами. Тепер форум одночасно працює на українських і канадських серверах. В разі виходу з ладу одного з кластерів, я за лічені хвилини можу перенести все навантаження на інший кластер.
ПРОТИ
- Інтеграція. Ця зміна буде мало помітною для відвідувачів але вона вимагає як мінімум кілька годин роботи з моєї сторони.

Я дуже сподіваюся що проти цієї ідеї ніхто не висловиться :)

Пробачте що пишу, про наступні зміни я напишу значно раніше.
---
Аватар користувача
UniformAlpha
Повідомлень: 324
З нами з: 04 травня 2015, 08:53
Дякував (ла): 96 разів
Подякували: 25 разів

Повідомлення UniformAlpha »

Повністю підтримую дві ці зміни. Подивіться на разговоры. Також зверніть увагу на постійно непрацюючу domiv.ca і пропозицію об'єднати зусилля з VoVik.
aticom
Повідомлень: 8
З нами з: 14 січня 2017, 23:30
Подякували: 1 раз

Повідомлення aticom »

Привіт. Я підтримую об'єднання форумів і зміни адреси. Я би дуже хотів бачити HTTPS на цьому форумі!!! Є безкоштовний Lets Encrypt.

Щодо CloudFlare, то я проти. Це суто моя думка, але я б не хотів щоб весь трафік йшов через них. Так само я б не хотів щоб тут був гугл аналітікс.

Якби там не вийшло, я буду продовжувати сюди заходити. Дякую за чудову роботу.
За це повідомлення автору aticom подякував:
Alex Diamantopulo
Аватар користувача
Alex Geneve
Повідомлень: 371
З нами з: 15 квітня 2014, 19:42
Подякували: 1 раз

Повідомлення Alex Geneve »

Цілком нормальне рішення оптимізації.Звичайно для пошуковиків це буде краще.Повністю підтримую .
Orlyk
Повідомлень: 638
З нами з: 16 березня 2014, 00:36
Подякували: 2 рази

Повідомлення Orlyk »

А в чому різниця , за вийнятком технічних змін (домен, клауд і т.д.), між тим що є зараз і тим що буде?
Аватар користувача
ozi lucky
Повідомлень: 1754
З нами з: 20 квітня 2014, 12:40
Звідки: ойкумена
Дякував (ла): 1 раз
Подякували: 10 разів

Повідомлення ozi lucky »

отже monua чи myua
пропоную meaua (mea - латина) - і звучить кумедно, і об"єднуюче якось (латина все таки).
або якщо глянути в перспективу - можна використати есператно - mia - miaua. як звучить!
________________
Thruth is more in the process than in the result

- Jiddu Krishnamurti -
Аватар користувача
Alex Diamantopulo
Administrator
Administrator
Повідомлень: 2236
З нами з: 13 березня 2014, 00:20
Звідки: Івано-Франківськ / Montreal, QC
Дякував (ла): 611 разів
Подякували: 262 рази
Контактна інформація:

Повідомлення Alex Diamantopulo »

aticom, Вітаю! Щиро дякую що відгукнулись. Чи могли б поділитись досвідом з Cloud Flare?
Я думав про купівлю сертифікату для https, то ж тут і правда можна обійтись без CF. Мене найбільше цікавить захист і можливість роботи з кількома різними серверами. Гео реплікація і CF з їхніми CDN зроблять форум як мінімум в двічі стабільнішим і швидшим і доведуть uptime вище 99.97% які я ніяк не можу перестрибнути з одиноким датацентром в Україні. В будь якому випадку ми можемо в будь який момент відмовитися від CF, так?
Я також дуже рідко зустрічаю противників google analytics :) то ж про це теж було б цікаво більше дізнатися. Можливо і варто відмовитися від цього сервісу, не бачу в ньому критичної необхідності. Дуже дякую! HTTPS обов'язково буде.

UniformAlpha, aticom,
Наразі немає жодних планів про об'єднання форумів. Я вважаю що обговорення цього питання повинне бути публічним. Звісно я буду дуже радий якщо Vo_Vik подасть якийсь сигнал чи може навіть створить нову тему тут іііі ми почнему рухатись в напрямку об'єдання :).

Alex Geneve, дякую за підтримку!

Orlyk, якщо відкинути всі технічні питання, то залишиться тільки одна видима зміна - ім'я форуму. Ну і ще користувачі помітять замочок в адресній строці навпроти адреси форуму, це буде означати що з'єднання захищене.

ozi, хех мені якщо чесно подобається monua. Mon - "мій" з французької, а також скорочення від "Montreal". А от на рахунок mea чи mia, мені здаєтья Ви пожартували :)
---
Аватар користувача
mialgri
Повідомлень: 544
З нами з: 12 вересня 2014, 13:21
Дякував (ла): 234 рази
Подякували: 68 разів

Повідомлення mialgri »

Підримую! myua дуже подобається. Але можливо зробіти різні теми для Монреальців (квебекців) та інших провінцій.
Orlyk
Повідомлень: 638
З нами з: 16 березня 2014, 00:36
Подякували: 2 рази

Повідомлення Orlyk »

Якщо просто загуглити myua.ca, то одразу вискакує "myAU: Athabasca University", "myAU Student Portal" , а якщо просто "myua", то там є "myUA (Urban Advantage Web Portal)" і my.ua , і "MyUA Portal: A Digital Home for Students" універсітет Арізони, і Upper Arlington Schools, і myUA - University of Alaska System і т.д. Вважаю що ім'я monua.ca є більш вдалим, "незаюзаним" і все ж таки ідентифікує квебекське походження сайту .
Тому я за технічні зміни, але проти зміни назви.
Аватар користувача
Alex Diamantopulo
Administrator
Administrator
Повідомлень: 2236
З нами з: 13 березня 2014, 00:20
Звідки: Івано-Франківськ / Montreal, QC
Дякував (ла): 611 разів
Подякували: 262 рази
Контактна інформація:

Повідомлення Alex Diamantopulo »

Orlyk, роки 3-4 тому було дуже весло гуглити monua.ca чи monua :) результати були значно цікавіші ніж сьогодні з myua. Тому не раджу робити висновки тільки на основі результатів пошуковиків. Головне що Вам особисто більше подобається :)
Особисто мені подобаються обидва варіанти, але надаю перевагу myaua.ca. Новий домен має бути ближчим і зрозумілішим українцям які живуть в інших провінціях. Значить у нас буде більша сім'я, цікавіше спілкування.
---
Orlyk
Повідомлень: 638
З нами з: 16 березня 2014, 00:36
Подякували: 2 рази

Повідомлення Orlyk »

Я не дуже розумію чим myua є "ближчим і зрозумілішим українцям які живуть в інших провінціях" ніж monua , але сім'я так сім'я... :-D
Аватар користувача
ozi lucky
Повідомлень: 1754
З нами з: 20 квітня 2014, 12:40
Звідки: ойкумена
Дякував (ла): 1 раз
Подякували: 10 разів

Повідомлення ozi lucky »

Alex Diamantopul писав: …....
ozi, хех мені якщо чесно подобається monua. Mon - "мій" з французької, а також скорочення від "Montreal". А от на рахунок mea чи mia, мені здаєтья Ви пожартували :)

Сказав напівжартома... Але ззовні ребрендинг виглядає як перехід з франкофонної назви на англофонну. Латина ж чи есперанто виглядають більш об'єднуюче, зближуюче.

А кінці дос-атак ведуть орєнтовно куди відомо, якщо не секрет?
________________
Thruth is more in the process than in the result

- Jiddu Krishnamurti -
Аватар користувача
Alex Diamantopulo
Administrator
Administrator
Повідомлень: 2236
З нами з: 13 березня 2014, 00:20
Звідки: Івано-Франківськ / Montreal, QC
Дякував (ла): 611 разів
Подякували: 262 рази
Контактна інформація:

Повідомлення Alex Diamantopulo »

Orlyk, тут ozi влучно сказав. Проти статистики не попреш і в Канаді більшість активних українів англомовні.

ozi, тут справа не в об'єднуючій назві чи політкоректності, справа в універальності :) знову ж таки... Я можу помилятися. Але так виходить що програми пишуть на англійській, більшість конференцій і документацій - на англійській. Все решта може бути красиво і приємно, зближуюче, але не так універсально як англійська. Уффф це надзвичайно глибоке запитання і я розумію чому тут може бути багато суперечок.

Стосовной ддос, то давно уже нічого сейрзного не було. Найбільших неприємностей за минулих пів року завдавали спроби спам-ботів і ботоводів. Інколи це призводило до певних проблем, та ніякі дані нікому сперти не вдавалося.
Найзліші ddos атаки були в період 2015-2016 року і я досі не можу знайти причину. На той час навіть залізо F5 і гігабітний канал не спасав.
Коли є підозра то підозрілий трафік відправляється через CF на Honeypot. Ось так виглядала одна з атак:
threats.jpg
threats.jpg (103.93 Кіб) Переглянуто 7579 разів
---
Аватар користувача
mialgri
Повідомлень: 544
З нами з: 12 вересня 2014, 13:21
Дякував (ла): 234 рази
Подякували: 68 разів

Повідомлення mialgri »

А давайте проголосуємо на рахунок зміни назви?!
Як тут можна зробити форму для голосування?
Аватар користувача
mialgri
Повідомлень: 544
З нами з: 12 вересня 2014, 13:21
Дякував (ла): 234 рази
Подякували: 68 разів

Повідомлення mialgri »

Вже знайшов ))))) зверху теми
Аватар користувача
Alex Diamantopulo
Administrator
Administrator
Повідомлень: 2236
З нами з: 13 березня 2014, 00:20
Звідки: Івано-Франківськ / Montreal, QC
Дякував (ла): 611 разів
Подякували: 262 рази
Контактна інформація:

Повідомлення Alex Diamantopulo »

mialgri, якраз одна з тем обговорення тут це зміна назви :)
---
Відповісти

Повернутись до “Робота сайту”