Спогад про бидлам

місце для спілкування на політичні теми
Аватар користувача
Олесь Вахній
Повідомлень: 1301
З нами з: 19 листопада 2014, 07:39
Дякував (ла): 20 разів
Подякували: 57 разів

Спогад про бидлам

Повідомлення Олесь Вахній »

Навіть короткий проміжок часу здатний спричинити (або й навпаки, внаслідок певного осмислення та оприлюднення спочатку невідомої інформації) змінити сприйняття й трактування подій нещодавньої минувшини.

Пригадую, що початок так званого «Євромайдану», котрий з часом переріс в так само так звану «Революцію Гідності» (донині не можу второпати чиєї), від самих початків сприймався в патріотичних (а тим паче націоналістичних) середовищах неоднозначно. Репетуючий про «необхідність влитись в Європу» люд не обтяжував себе роздумами над мораллю, реальними потребами і здоровим глуздом. Ідеї побудови національної держави для більшості учасників того дійства були незрозумілими і навіть чужими.

Споглядаючи за встановленням наметів на проїжжій частині Хрещатику й Майдану Незалежності, а також першими сутичками з «Беркутом» в принципі справедливо обурених свавіллям режиму й паразитуючих на патріотичній фразеології раніше не помітних і нікому не відомих «радикалів», я розумів, що вся ця біганина й жорстка вовтузня, в кінцевому результаті приречена лише на заміну однієї постколоніальної і постокупаційної адміністрації іншою. Час засвідчив, що передбачення мене не зрадили.

Єдиним приємним враженням і спогадом початків «Майдану», є щира (навіть не показова) доброзичливість учасників у перші його дні. Проте, за досить короткий проміжок часу, на зміну їм прийшли розгубленість та підозра у нещирості тих, хто самовільно наділив себе правом керувати та ставити вимоги тогочасній владі.

Ще на початках дійства про котре пишу цей спогад, в кількох блогах котрі вів на інтернет-варіантах деяких газет та інтернет-сайтах, я оприлюднив статті «Приреченість чергового бидламу» й «Дещо прогресивна трансформація бидламу». В першій я виклав теоретичне обгрунтування причин існування держави (як суспільної інституції) й пояснив приреченість тогочасних подій котрі розгортались і відбувались в кількох містах України. Головний посил полягав в тім, що протест проти окремих посадовців або їхніх дій нічим не зашкодить тому ненормальному і неприродньому станові речей, котрий Україна успадкувала від почилого (і геть не в Бозі) сатанинського Сав`єтського Саюзу. Стаття «Дещо прогресивна трансформація бидламу» окрім аналізу й оцінки подій, торкалась й факту присутності на Майдані Незалежності клириків діючих церков, котрі переймаючись рятунком душ, закликали до осмислення причин протесту його учасників, та покаяння й незастосування насилля наділених посадами.

Значний відсоток учасників «Євромайдану» становив злюмпенізований і неналаштований на конструктивну працю люд. Такі мало не щодня горлопанили нашіптувані їм гасла, але жодним чином не поспішали вдаватись до конструктивного протесту. Єдиним позитивом тих подій, було постання «Правого Сектору» й структуризація осередків політичної партії «Свобода». Саме «Правий Сектор» й «Свобода» на початках задавали радикальний тон й мали більш менш чіткі вимоги до постокупаційного режиму чужинців Азарова й Януковича.

Період так званої «Революції Гідності» вилонив цілу когорту політиків. Подальша діяльність кількох з них (як на громадській, так і в законотворчій царинах) є природньою формою очищення українського політикуму від морально розкладеного й духовно здеградованого елементу, але наплив немалої кількості майданівських вискочок в політичне життя України нині стала деструктивним чинником й великою перешкодою в справі побудови національної держави. Ну що ж… Україні не вперше довелось зіткнутись з ситуацією, коли голосисті себелюбці власним вереском глушать голос мудрих й прагнучих реальних змін та покращень.

Ще одним реальним позитивом подій Майдану, став демонтаж боввана Володимиру Ульянову (Леніну) та подальший розпад (щоправда обійшлось це за активного втручання в цей процес СБУ) фракції Компартії у Верховній Раді. Прикро, що пертурбації відбуваються в Україні не в наслідок усвідомлення їх необхідності та доречності, а лише під тиском розлюченого натовпу та конфлікту псевдоеліт.
В часі самого «Майдану» довелось побачити чимало. П`яних біля наметів довгий час було більше ніж достатньо, значний відсоток перебуваючого в наметах люду вживали наркотичні препарати, між самими «майданівцями» з різних угрупувань («сотень») виникали сутички, когось ловили і били, інших зв`язаними водили від намету до намету, деяких скаліченими вивозили за місто і навіть намагались втопити. Випало мені бути свідком п`яної стрілянини, й обтяжитись вмовлянням одного з уламків «Правого Сектору» утриматись від застосовування зброї і сили стосовно інших. Окрім жертовності прихильників «Майдану» (харч й значний відсоток амуніції та інвентарю дарували кияни й співчуваючі з інших міст) траплялись й випадки крадіжок і навіть здирництва. Що поробиш, таким є наше постколоніальне суспільство.

17-го лютого, мені зателефонував один з очільників здається Дніпровського осередку Партії Регіонів на прізвище Пономарьов, який окрім того ще й очолював осередок дружинників мікрорайону Троєщина. Посвідчення дружинника давало змогу безкоштовного проїзду в громадському транспорті й формально узаконювало перевірку документів і затримання вихідців з Азії та Африки, котрі незаконно перетнули кордон і зграями вештались Києвом. Пономарьов запросив на мітинг в підтримку Азарова, який начебто мав відбутись біля стін Верховної Ради 18.02.14. Порадившись з друзями котрі перебували в «Комендатурі Майдану» (містилась вона на той час в приміщенні Київської міської ради і Київської міської адміністрації по вул. Хрещатик), я вирішив відвідати дійство на яке запрошував Пономарьов й довідатись про плани прихильників вже мало що контролюючого Януковича.
Просуваючись вул. Інституцькою до Будинку Офіцерів, я кілька разів натикався на сліди бійки. Спалені автівки, биті шибки, розкидане каміння… На той час це не було чимось новим, але видовище було вражаючим.

Біля входу в Мар`їнінський Парк з боку згаданого Будинку Офіцерів, я відразу побачив Пономарьова й кількох знайомих дружинників. Останні криком кричали на якихось осіб в цивільному. Зміст більш ніж емоційної лайки зводився до наступного: представників «Громадського формування з охорони правопорядку» запросили на провладний мітинг, але замість участі в ньому запропонували взяти до рук дерев`янні кийки і долучитись до побиття «майданівців» міліціонерами й найнятими злочинцями (яких вже на той час нарекли терміном «тітушки»).
-Ми не будемо людей бити, - верещав Пономарьов. -Ми це не підтримуємо.

За кілька хвилин, очолювані Пономарьовим дружинники пішли з парку, а я (оскільки був одягнутим в цивільне) отримав змогу пройтись поміж наметами найманців-«тітушок». В цей час, хтось подав команду сідати в автобуси, й майже всі хто був в парку кинулись до автобусів з номерами чорного кольору. Ця обставина дала мені змогу ідентифікувати транспорт як такий, що приналежний Міністерству Оборони. Біля одного з наметів я бачив тіло чоловіка. Я не бачив на ньому крові, але неприродньо білий колір рук й обличчя давали підстави вважати що він мертвий. Певно, це був один з «майданівців», котрого затримали самі «тітушки» й протримавши його певний час в полоні просто забили бідолаху до смерті.

Повертаючись до Майдану, я знову вийшов на вул. Інституцьку. В районі Національного Банку вже було чітко чути постріли. За газетною крамничкою котра стояла і нині стоїть на розі вул. Інституцька і Банківська, я бачив двох осіб в чорній формі без жодних розпізнавальних знаків. Один з них лежав на матрасі й з рушниці з оптичним прицілом цілився (або дивився) в бік Майдану, а інший з автоматом в руках стояв за ним спиною до нього й обличчям до нас. Відстань між мною й ще кількома особами котрі теж перебували на вулиці з одного боку й снайпером та його напарником з іншого, становила трохи більше ста метрів. Автоматник до когось звертався по рації й дивився в наш бік. За хвилину, з боку вул. Банківська, до нас підбіг невисокого зросту чоловік, також в чорній уніформі без розпізнавальних знаків, з великим, з білого металу пістолетом в кобурі котра висіла на поясі , але не з боку, а попереду.

-Пожалуйста, уйдітє, ето в вашіх інтересах.

Нам не лишалось іншого виходу як розвернутись і піти.
Про побачене я менше ніж за годину вже розповів друзям в «Комендатурі Майдану»
Той факт, що виголошувані на встановленій на Майдані сцені гасла були астрономічно далекими від здорового глузду й реальних потреб українського народу, давав мені підстави передбачати незаздрісну приреченість емоційного зриву. Нині, до числа «Героїв Майдану» зарахували злодійкуватого вірмена Нігояна, батьки якого втекли з Нагірного Карабаху й заробляли собі в Україні на прожиття гендлярством вирощених на хімікатах кавунами. Хіба це героїзм, випадково потрапити під кулю?

Позитивним наслідком так званої «Революції Гідності» є вимушена (на жаль не усвідомлена необхідністю а вимушена) декомунізація частини суспільного життя України, а також усвідомлення частиною українців того, що хижа Московщина є головним ворогом України під сучасну пору. Прикро і боляче, що це доходить до загалу після смерті кількох тисяч а можливо і десятків тисяч здатних до праці, але такою є кара за бездуховність і обмеженість. Там, де ігноруються глузд і розум, до голосу приходять обставини. Прикро, що українці пізно пробудились, боляче за кожного загиблого, але життя вимагає поступу. Без нього – занидіння і смерть.

Олесь Вахній
Аватар користувача
Alex Diamantopulo
Administrator
Administrator
Повідомлень: 2236
З нами з: 13 березня 2014, 00:20
Звідки: Івано-Франківськ / Montreal, QC
Дякував (ла): 611 разів
Подякували: 262 рази
Контактна інформація:

Повідомлення Alex Diamantopulo »

Навіть не знаю що сказати... Дуже не однозначно. На рахунок Нігояна: мабуть, це не було би героїзмом якби він потрапив під кулю під час торгівлі кавунами.
Мені здається такі статті дуже подобаються любителям руського міра.
---
smisha
VIP
VIP
Повідомлень: 4305
З нами з: 16 березня 2014, 11:03
Дякував (ла): 314 разів
Подякували: 479 разів

Повідомлення smisha »

Стаття ні про що... Спогади про спогади. До речі, всі вбиті на майдані ротрапили під кулі випадково. Це не було їхнім вибором померти того дня. Прикро що такі як вахній танцюють на їх могилах, вигукуючи псевдопатріотичні гасла.
Аватар користувача
ozi lucky
Повідомлень: 1754
З нами з: 20 квітня 2014, 12:40
Звідки: ойкумена
Дякував (ла): 1 раз
Подякували: 10 разів

Повідомлення ozi lucky »

прикро що дехто пальцем об палець не ударивши, тепер починає тикати пальцем і казати - "во дурні, во бидлам розвели"
дуже чудова пісня про таких людей
________________
Thruth is more in the process than in the result

- Jiddu Krishnamurti -
Аватар користувача
ozi lucky
Повідомлень: 1754
З нами з: 20 квітня 2014, 12:40
Звідки: ойкумена
Дякував (ла): 1 раз
Подякували: 10 разів

Повідомлення ozi lucky »

з приводу того скільки там реально людей полягло - то їх ніхто по справжньому не рахував. все звели до гарного числа - 100. типу звучить поетично.
ось наприклад кричуще відео після побоїща козацьких сотень в маріїнському ближче до арки дружби народів.
просто взяли і голову відтяли


це з вікна верховної ради зняли. ви хоч уявляєте скільки там такого і схожого було? це хтось розслідував?

знаючи тепер як рахують офіційно статистику втрат люди, які схильні до заокруглено-гарної статистики - можна в умі завжди на 3 множити, коли щось не таж з числами здається.
________________
Thruth is more in the process than in the result

- Jiddu Krishnamurti -
Аватар користувача
Олесь Вахній
Повідомлень: 1301
З нами з: 19 листопада 2014, 07:39
Дякував (ла): 20 разів
Подякували: 57 разів

Повідомлення Олесь Вахній »

На відміну від більшості загиблих мені є що за себе сказати. Зробив, і набагато більше.
Доречі, з вікон Верховної Ради так звану арку дружби народів зняти неможливо.
Щодо Нігояна. Його батьки кинули Карабах в той час, коли потрібно було його захищати. А в Україні дійсно торгували кавунами. Вірмени в той регіон організовано наїхали. І криміналом там займаються досить акивно. Навіть працівника міліції вбили
smisha
VIP
VIP
Повідомлень: 4305
З нами з: 16 березня 2014, 11:03
Дякував (ла): 314 разів
Подякували: 479 разів

Повідомлення smisha »

А українці криміналом не займаються? Його батьки - біженці. Вони втекли від війни. Нічого поганого в цьому нема. Українці також ховались, хіба ні? Чому Бандеру вбили не в Україні?
Аватар користувача
ozi lucky
Повідомлень: 1754
З нами з: 20 квітня 2014, 12:40
Звідки: ойкумена
Дякував (ла): 1 раз
Подякували: 10 разів

Повідомлення ozi lucky »

я його особисто не знав. так само як і ви.
хлопець з виду добрий і простий. оце ваше "торгували кавунами" і "живий, щоб розказати" - це гидко і тупо. він віддав своє життя (на жаль). ви - ні, навіть не спробували (як Савченко?). і починаєте лайном все мазати...
тут діло не в ідеології - діло в особистих якостях. плюс люди, які руку чи ногу країні віддали, чи побули там хоча б рік волонтерами чи солдатами так не кажуть...

ви так любите перекручувати слова - ви заперечуєте тому, чого я не казав... несли чи вели всіх і все на гору, бо ховали і вивозили там....

і так дійсно - тред якраз по лекалам ольгино... це така медотика - розкручувати на незрозумілій темі якісь емоції, а потім казати - о дивіться що вони говорять (успішно видираючи слова з контектсу)
________________
Thruth is more in the process than in the result

- Jiddu Krishnamurti -
Аватар користувача
Олесь Вахній
Повідомлень: 1301
З нами з: 19 листопада 2014, 07:39
Дякував (ла): 20 разів
Подякували: 57 разів

Повідомлення Олесь Вахній »

smisha писав: Його батьки - біженці. Вони втекли від війни.
Тисячі вірмен боряться за побудову соборної вірменії А його батьк втекли. Тому і ставлення не схвальне.
Зрештою, я був на томубидламі (Майдані). Написав те що бачив. Бачив вбитих, бачив поранених, спм в лягавих і солдафонів камінням кидав. І не лише камінням, і не лише кидав. І бачив як крали, як наркоту курили і горілку жлуктили. А на зауваження толком і відреагувати не могли. І зібрався там лише напочатку ідейний люд. Потім пішли туди звичайнісінькі ледацюги, горлопани, злодюжки, просто ні на що самостійно не здатний люд. Тому і наслідки трагічні. За ревом вискочок (доречі, парасюк один з них) не було чути голосів прнципових і відомих. Тому і ставлення до явища котре має чітку і недвозначну оцінку - вдповідне
smisha
VIP
VIP
Повідомлень: 4305
З нами з: 16 березня 2014, 11:03
Дякував (ла): 314 разів
Подякували: 479 разів

Повідомлення smisha »

Саме так, тому кацапи і почали війну бо злякались "волоцюг і ледарів". Парасюк до речі з правого сектору, за який ви тут так агітуєте. Загалом сумна картина, бачити як псевдопатріоти намагаються випертись на чужих заслугах.
Аватар користувача
Олесь Вахній
Повідомлень: 1301
З нами з: 19 листопада 2014, 07:39
Дякував (ла): 20 разів
Подякували: 57 разів

Повідомлення Олесь Вахній »

Перепрошую, жодного разу за "Правий Сектор" не агітував. В часі тих подій Ярош й дехто з його оточення згуртували кілька середовищ довкола себе й змогли змусити інших себе чути. В цім бачу позитив. Але повторюсь, я не належу до числа апологетів цього середовища. Визнаю заслуги в часі "Майдану", написав про те що намагався одних відмовитись від застосування зброї проти інших (і навіть дійсно зміг це зробити), але ніколи за них не агітував й не кликав молитись на них тим паче. Доречі, парасюк до ПС жодного віднрошення не мав. він ближчий до "Самооборони Майдану"
Аватар користувача
ozi lucky
Повідомлень: 1754
З нами з: 20 квітня 2014, 12:40
Звідки: ойкумена
Дякував (ла): 1 раз
Подякували: 10 разів

Повідомлення ozi lucky »

вірменська діаспора в Києві ще з часів Київської Русі. та й взагалі вірмен по всьому світу багато. і те що люди від війни тікають їх злочинцями не робить. якби ви в Донецьку жили - то би теж втеки звідти 100%. люди біженці, а ви починаєте своїм трампізмом на мозок давити. поносити тих хто помер та ще й за таких умов це побутове свинство.

з"їздьте кудись, світ подивіться. а потім плюйте по сторонам.

під новий рік там п"янство таки було. але коли було дійсно гаряче - то кудись дівались ті хто туди випить тільки ходили. до речі після 17 січня волоцюг і ледарів там істотно поменшало (людей було взагалі майже не було порівняно з тим що було до).
і те як ви говорите про те, що стало початком справжньої української незалежності (за що воюєм?) вас не красить. це навіть не непатріотично, це ближче навіть до свинства.
________________
Thruth is more in the process than in the result

- Jiddu Krishnamurti -
Аватар користувача
Олесь Вахній
Повідомлень: 1301
З нами з: 19 листопада 2014, 07:39
Дякував (ла): 20 разів
Подякували: 57 разів

Повідомлення Олесь Вахній »

ozi писав:вірменська діаспора в Києві ще з часів Київської Русі. та й взагалі вірмен по всьому світу багато. і те що люди від війни тікають їх злочинцями не робить. якби ви в Донецьку жили - то би теж втеки звідти 100%. люди біженці, а ви починаєте своїм трампізмом на мозок давити. поносити тих хто помер та ще й за таких умов це побутове свинство.

з"їздьте кудись, світ подивіться. а потім плюйте по сторонам.

під новий рік там п"янство таки було. але коли було дійсно гаряче - то кудись дівались ті хто туди випить тільки ходили. до речі після 17 січня волоцюг і ледарів там істотно поменшало (людей було взагалі майже не було порівняно з тим що було до).
і те як ви говорите про те, що стало початком справжньої української незалежності (за що воюєм?) вас не красить. це навіть не непатріотично, це ближче навіть до свинства.
Що я повинен пояснювати емігранту, до того ж не втікачеві від війни? Недарма Трамп і лякає.
Про п'яних на майдані. Не бачив їх хіба-що в дні стрілянини.
Про "справжню українську незалежність" також доводилось чути. На брехні й безпринципності (а саме так "незалежність" і проголошували) нічого міцного не постане.
Про оцінки мого бачення, яке нарекли свинством. Якщо бачили ті події зблизька, напишіть і дайте свою оцінку. Але якщо бачили, а не чужі оповіді переповідати. Запевняю, також оціню. Але без вживаного вище терміну
Аватар користувача
ozi lucky
Повідомлень: 1754
З нами з: 20 квітня 2014, 12:40
Звідки: ойкумена
Дякував (ла): 1 раз
Подякували: 10 разів

Повідомлення ozi lucky »

Олесь Вахній писав:...
Що я повинен пояснювати емігранту, до того ж не втікачеві від війни? Недарма Трамп і лякає.
...
дядьку, це вже геть смішно. що ви робите тоді на мігрантському форумі?
________________
Thruth is more in the process than in the result

- Jiddu Krishnamurti -
smisha
VIP
VIP
Повідомлень: 4305
З нами з: 16 березня 2014, 11:03
Дякував (ла): 314 разів
Подякували: 479 разів

Повідомлення smisha »

Олесь Вахній писав: Що я повинен пояснювати емігранту, до того ж не втікачеві від війни? Недарма Трамп і лякає.
Мислення невдахи, ображеного на більш успішних людей. Трампоаудиторія , "сдєлаєм амєріку сільнєє". Є ще вата в Україні...
Аватар користувача
Олесь Вахній
Повідомлень: 1301
З нами з: 19 листопада 2014, 07:39
Дякував (ла): 20 разів
Подякували: 57 разів

Повідомлення Олесь Вахній »

ozi писав:дядьку, це вже геть смішно. що ви робите тоді на мігрантському форумі?
Спілкуюсь з приємними людьми
smisha писав:Мислення невдахи, ображеного на більш успішних людей.
Помиляєтесь
Відповісти

Повернутись до “Політика”