Молдова визнала російську "мовою міжнаціонального спілкування"

місце для спілкування на політичні теми
Відповісти
Аватар користувача
San-Frankivsko
VIP
VIP
Повідомлень: 3068
З нами з: 16 березня 2014, 13:27
Звідки: Івано-Франківськ -> MTL
Дякував (ла): 245 разів
Подякували: 528 разів

Молдова визнала російську "мовою міжнаціонального спілкування"

Повідомлення San-Frankivsko »

Парламент Молдови ухвалив закон про функціонування мов на території республіки, що визнає російську мову як мову міжнаціонального спілкування.

Деталі: Закон одноголосно підтримала парламентська більшість, зокрема Партія соціалістів та партія "Шор".

Водночас опозиція виступила проти такого "токсичного" порядку денного та почала блокувати засідання парламенту.

Закон визначає, що відтепер мовою письмового та усного спілкування з органами державної влади, підприємствами та організація, є державна мова та/або російська як мова міжнаціонального спілкування. Яку мову використовувати обирає громадянин.

Окрім того, "держава має створювати всі умови для використання та розвитку російської мови як мови міжнаціонального спілкування".

Прийнятий документ зобов’язує перекладати всі назви вироблених товарів, товарів, табличок державних установ на російську.

А у випадку, якщо чиновник не хоче послуговуватись російською, закон пропонує запровадити для нього "особисту відповідальність".

Водночас держслужбовці все ж таки зобов’язані володіти державною мовою республіки.

Джерело
Українець не той, у кого батьки українці...
а той, у кого діти українці!...
"РАЗОМ ДО ПЕРЕМОГИ" - збірка від Комітету допомоги Україні (Монреаль)
smisha
VIP
VIP
Повідомлень: 4305
З нами з: 16 березня 2014, 11:03
Дякував (ла): 314 разів
Подякували: 479 разів

Повідомлення smisha »

Більше схоже на запровадження російської як основної мови спілкування на державному рівні. Але я не здивований, більшість молдован яких я знаю, вважають себе русскімі.
Аватар користувача
San-Frankivsko
VIP
VIP
Повідомлень: 3068
З нами з: 16 березня 2014, 13:27
Звідки: Івано-Франківськ -> MTL
Дякував (ла): 245 разів
Подякували: 528 разів

Повідомлення San-Frankivsko »

smisha писав:
23 грудня 2020, 11:20
Більше схоже на запровадження російської як основної мови спілкування на державному рівні. Але я не здивований, більшість молдован яких я знаю, вважають себе русскімі.
білоруська модель.... :?
Українець не той, у кого батьки українці...
а той, у кого діти українці!...
"РАЗОМ ДО ПЕРЕМОГИ" - збірка від Комітету допомоги Україні (Монреаль)
Відповісти

Повернутись до “Політика”