Вибори в Квебеку 2018

місце для спілкування на політичні теми
smisha
VIP
VIP
Повідомлень: 4305
З нами з: 16 березня 2014, 11:03
Дякував (ла): 314 разів
Подякували: 479 разів

Повідомлення smisha »

ozi писав:Давайте деталізуєму ту паралель, яку ми добре знаємо. Україна наприклад дуже хоче стати членом Європейського Союзу. Хіба тільки вона? Багато європейських країн, що не є ще частиною - хочуть приєднатись. Чому:
- економічно сильніші,
....
До чого тут Євросоюз? До того ж перший наслідок приєднання до Євросоюзу будуть не такими вже і веселими. Уявімо що раптом всі ціни конвертують в євро, а зарплати залишать на рівні гривні. До того ж Європейська економіка регулюється квотами. Деякі галузі просто закриються. Проте це не значить що не потпібно прагнуии членства в ЄС, потрібно тільки бути реалістами і бути готовим до важкого перезідного періоду.
Аватар користувача
Олесь Вахній
Повідомлень: 1301
З нами з: 19 листопада 2014, 07:39
Дякував (ла): 20 разів
Подякували: 57 разів

Повідомлення Олесь Вахній »

Дещо відходимо від теми.
Аватар користувача
Alex Geneve
Повідомлень: 371
З нами з: 15 квітня 2014, 19:42
Подякували: 1 раз

Повідомлення Alex Geneve »

Олесь Вахній писав:Вибачаюсь за втручання в таку цікаву розмову.
Панове, а не здається вам що стан справ в Квебеку дещо перегукується зі станом справ в Україні?
Я би не сказав що ситуція з мовним питанням у Кебеку схожа на українську.У самому початку це було саме так , прагнення до незалежності,мовне відродження та спалах націоналістичних поглядів у період Спокійної Революції та відвідин Квебеку Шарлем де Голем.Але на теперішній час прагнення до незалежності дещо нівелювалося що пов"язане по перше з економічним станом провінції а по друге з нерозумінням більшості населення і особливо молоді якоїсь вигоди від тої незалежності.Переважно це втрати а не придбання.
Відносно мовного питання то всі ці "мовні ініціативи" популістів не що інше як пусті теревені.
Бо дійсність така що англійська мова тут як була так лишається базою карьєрного успіху.При пошуку кандидатів у всі вагомі компанії вимагають білінг,продавці та робітники сервісів мають мати білінг особливо в туристичних місцях бо як же вони з американськими туристами зможуть спілкуватись.Про ІТ взагалі говорити не треба бо у цій галузі без англійської ловити нема що.Ну а те що переважна більшість квебекських компаній це або американські або ті ж самі канадські філії чи доньки не для кого не секрет це можна навіть на прикладі квебекської банківської системи побачити.Так можна сказати що англійська не обов"язкова для слюсара чи електрика в такій компанії це скоріш вимога для керівництва,але і це не завжди так бо той же слюсар чи електрик мають справу з документацією на англійській.
Звичайно не треба особливо хвилюватись що французська повністю зникне з Північної Америки.От у Луізіані при повністю англофонному оточенні вона не счезла.Принаймі при таких умовах мовного розвитку вона проіснує тут ще не одне тисячоліття.Ну це звичайно якщо Хуйло не почне бомбити Воронеж у найближчий час.Тоді вже усім піздец буде а не тільки французській мові. :-D
Аватар користувача
San-Frankivsko
VIP
VIP
Повідомлень: 3068
З нами з: 16 березня 2014, 13:27
Звідки: Івано-Франківськ -> MTL
Дякував (ла): 245 разів
Подякували: 529 разів

Повідомлення San-Frankivsko »

так ніхто ж ніби проти білінгвізму не виступає....

ситуація із мовою дійсно в дечому нагадує Україну... бо поборники англійської (рос) мови насправді не за білінгвізм виступають... а за право, проживаючи в Квебеку (Україні), не знати і не вивчати французьку (українську)...

у мене сусідка була... котра жалілась, що "ці фашисти (так і сказала) хочуть її заставити вивчити французьку... а для чого?... вона ж англійську знає!"... :-D
Українець не той, у кого батьки українці...
а той, у кого діти українці!...
"РАЗОМ ДО ПЕРЕМОГИ" - збірка від Комітету допомоги Україні (Монреаль)
Аватар користувача
ozi lucky
Повідомлень: 1754
З нами з: 20 квітня 2014, 12:40
Звідки: ойкумена
Дякував (ла): 1 раз
Подякували: 10 разів

Повідомлення ozi lucky »

Олесь Вахній писав:....
Вибачаюсь. Писав з планшету, ..
Тобто у вас українського націоналіста, одного з очільників консервативної партії БУЛАВА є на планшеті російська мова? ви це точно ви?
http://bulava.in.ua/

як на мене, то ви часто пишете провокативні речі
________________
Thruth is more in the process than in the result

- Jiddu Krishnamurti -
Аватар користувача
Alex Geneve
Повідомлень: 371
З нами з: 15 квітня 2014, 19:42
Подякували: 1 раз

Повідомлення Alex Geneve »

San-Frankivsko писав:так ніхто ж ніби проти білінгвізму не виступає....

ситуація із мовою дійсно в дечому нагадує Україну... бо поборники англійської (рос) мови насправді не за білінгвізм виступають... а за право, проживаючи в Квебеку (Україні), не знати і не вивчати французьку (українську)...

у мене сусідка була... котра жалілась, що "ці фашисти (так і сказала) хочуть її заставити вивчити французьку... а для чого?... вона ж англійську знає!"... :-D
Я й не казав що проти білінгвізму хтось виступає,це ваші домисли.Я казав що є суттєва відмінність між мовними питаннями Квебеку та України.Якщо бажаєте я більш грунтовно сформулюю думку бо бачу вам складно зрозуміти основний зміст.

У Квебеці французська мова єдиною державною рахується з 1974 року, всі закони і правила відносно мовного питання за ці десятиріччя давно прийняті та виконуються.На якихось нових законах що до цього питання піаряться тільки популісти бо вони тільки ці важелі і мають як то релігія чи мова.Економіка чи науки це не їх профіль бо в цих галузях треба хист та мізки мати а не лише язиком теревенити.Англійська в Квебеці як була статусною де факто так і залишилась бо без неї як я вже казав не буде карьерного росту.Ось про що я насамперед казав.
В Україні стан речей трохи інший бо по перше законодавчу базу про вивчення,вживання,знання української мови тільки починають створювати а статусність російської як колоніальної стрімко падає це досить файний показник що говорить про те що в кінцевому результаті колоніальна мова повністю витісниться з мовного середовища.
До речі ваша сусідка цілком права відносно її англійського та небажання насильно сприймати французську.Це повне безглуздя насильно навчати мовам.У цій справі має бути лише один важель це мотивація.Якщо б ваша сусідка чи той-же самий емігрант знали що за рахунок мови вони будуть мати матеріальні блага у рази більші безумовно вони би вивчили французську за рік.Але наразі все навпаки.
Я вам наведу один з багатьох прикладів які знаю.Знайомий зайнятий у галузі ІТ тут в Монреалі в рік він має 75 штук каксів пів року тому він підписав контракт з однією американською компанією в Лос Анжелесі з річними 120 штук бакинськіх а це 156 штук каксів зрозуміло що без знання англійської тобто колоніальної мови він би не зміг це зробити ось вам і мотивація.
Замість того щоби створювати людям умови для мотивації ці квебекські бовдури - популісти знову бавляться з законодавством.
Востаннє редагувалось 24 жовтня 2018, 09:58 користувачем Alex Geneve, всього редагувалось 2 разів.
Аватар користувача
Олесь Вахній
Повідомлень: 1301
З нами з: 19 листопада 2014, 07:39
Дякував (ла): 20 разів
Подякували: 57 разів

Повідомлення Олесь Вахній »

В Україні також чимало небажаючих вивчати українську мову. А а вимогу чи навіт проханя розмовляти українською відповідають лайкою і хамством. ЦЕ і працівники поліції, і касири супермаркетів, і навіть посадовці. Держслужбовці ведуть докуметацію українською, але е приховують своєї зеваги до її носіїв.
Щось аналогічне і в Квебеці. Більшість новоприбулих емігрантів не поспішають вивчати французьку. Їх цікавить заробіток і алагодження життя, а прагненя квебекуа зберегти ідентичність й свої надбання їх жодним чином е цікавлять. І це нерідко стає підставою загострень і конфліктів
Аватар користувача
Alex Diamantopulo
Administrator
Administrator
Повідомлень: 2236
З нами з: 13 березня 2014, 00:20
Звідки: Івано-Франківськ / Montreal, QC
Дякував (ла): 611 разів
Подякували: 262 рази
Контактна інформація:

Повідомлення Alex Diamantopulo »

Олесь, поки що я тільки від франкофонів чув матюки і хамство. Тут можуть послати за англійську. Правда скоріш за все що це буде якесь бидло. Щоб посилали за французьку... Я такого ще не чув.
І досить називати це французькою :D самі французи давно ржуть над цією мовою. Інформація від декого в родині хто працював в готельному бізнесі.

Повністю погоджуюсь з Alex Geneve - змушувати вчити мову під причиною "тому що ми незалежні" це найгірше що можна придумати. Краще б вони показали яка ця мова красива чи... Ну хоч щось тільки не це тупе накручування про незалежність.
У мене крім відрази до їхньої політики тепер ще й відраза до їхньої мови яка з французькою має не так уже багато спільного.
Чому ніхто не нагадав що російська з українською все-таки трохи більше схожа ніж англійська з французькою... і до речі, чи має це якесь значення на вашу думку в даному обговоренні?
---
Аватар користувача
Alex Geneve
Повідомлень: 371
З нами з: 15 квітня 2014, 19:42
Подякували: 1 раз

Повідомлення Alex Geneve »

Олесь Вахній писав:В Україні також чимало небажаючих вивчати українську мову. А а вимогу чи навіт проханя розмовляти українською відповідають лайкою і хамством. ЦЕ і працівники поліції, і касири супермаркетів, і навіть посадовці. Держслужбовці ведуть докуметацію українською, але е приховують своєї зеваги до її носіїв.
Щось аналогічне і в Квебеці. Більшість новоприбулих емігрантів не поспішають вивчати французьку. Їх цікавить заробіток і алагодження життя, а прагненя квебекуа зберегти ідентичність й свої надбання їх жодним чином е цікавлять. І це нерідко стає підставою загострень і конфліктів
У тому то й справа що небажання вивчати мову потрібно перевести у мотиваційну необхідність.Для цього треба приймати нове мовне законодавство яке буде охоплювати як навчальні заклади починаючі з дитячих садочків так і усі інші галузі життя до вивісок фірм та магазинів включно.Це вже давно існує як в Квебеці та і в інших країнах якто та ж сама Франція.Звичайно за мить усе не зміниться але поступово,крок за кроком Україна вийде з "мовного рабства".Тим більше що в України на це більше шансів ані ж у того ж Квебеку.
Відносно новоприбулих емігрантів та їх незацікавленості у мові та цінностях квебекуа то це цілком логічне явище бо якщо це сім"я, а здебільшого це так, то емігрантам треба у першу чергу шукати роботу або вчитися щоби жити нормально а не жебракувати на соціалці.
Ну і як я вже казав раніше у Квебеці мовні питання це скоріш надумані піар ходи популістів ані ж реалії.Бо кожен емігрант наразі здає досить складні екзамени знання французської аби отримати дозвіл на еміграцію.Іноді емігранти ліпше знають ту французську ніж самі квебекуа.
Аватар користувача
ozi lucky
Повідомлень: 1754
З нами з: 20 квітня 2014, 12:40
Звідки: ойкумена
Дякував (ла): 1 раз
Подякували: 10 разів

Повідомлення ozi lucky »

дійсно правильна мотивація дуже важлива. ображання чи матюгання - це дуже сильний демотиватор. такий підхід - він деструктивний для того, хто його застосовує.
________________
Thruth is more in the process than in the result

- Jiddu Krishnamurti -
smisha
VIP
VIP
Повідомлень: 4305
З нами з: 16 березня 2014, 11:03
Дякував (ла): 314 разів
Подякували: 479 разів

Повідомлення smisha »

Білінгвізм - це білінгвізм. Я бачу що шановне панство під білінгвізмом розуміє виключно право не знаии французьку, ба навіть більше, зневажати саму мову і її носіїв. Ганьба, шановні, ганьба.
Аватар користувача
Alex Diamantopulo
Administrator
Administrator
Повідомлень: 2236
З нами з: 13 березня 2014, 00:20
Звідки: Івано-Франківськ / Montreal, QC
Дякував (ла): 611 разів
Подякували: 262 рази
Контактна інформація:

Повідомлення Alex Diamantopulo »

Smisha, не виключено, а просто право говорити мовою яка більше подобається. Можете мене ганьбити за незнання французької але серед мого оточення є багато людей з такою ж позицією як у мене. Всі вони дуже не бідні люди з доходом >90K, розумні і добре виховані які ніколи нікого не посилали за французьку і незнання англійської. А от їх посилали за англійську і не раз.
Тим хто за квебекський діалект французької мови варто задуматися звідки береться така позиція і чим вона викликана. Причинин кілька, вони досить прості і очевидні. Владі не вигідне вирішення цих причин бо доки вони є доти можна ними користуватися як інструментами маніпуляцій населення.
---
Аватар користувача
Alex Geneve
Повідомлень: 371
З нами з: 15 квітня 2014, 19:42
Подякували: 1 раз

Повідомлення Alex Geneve »

Звичайно у можновладців є непогані профіти з таких тем як мова,релігія,расові чи гендерні суперечки.Це було і буде завжди бо людину від дикого звіра відділяє невелика межа,певні правила та устої соціуму утримують цю межу але коли вони починають нівелюватися відповідно і межа счезає.
Стосовно питання французської у Квебеці то це питання не в змозі вирішити ніхто .Справа як я вже казав у статусності англійської на цих теренах і якщо все ж таки звірячий підхід "знищення іншомовних" законодавчо переважить над правилами соціуму то відповідно соціум опиниться у повній ізоляційній дупі як економічно так і політично.Уся ця політична зграя чудово це розуміє.Тому а ні ліві а ні праві особливо не рипаються у цьому напрямку.Так "тявкають іноді з під паркану" але не більше.
Аватар користувача
ozi lucky
Повідомлень: 1754
З нами з: 20 квітня 2014, 12:40
Звідки: ойкумена
Дякував (ла): 1 раз
Подякували: 10 разів

Повідомлення ozi lucky »

smisha писав:Білінгвізм - це білінгвізм. Я бачу що шановне панство під білінгвізмом розуміє виключно право не знаии французьку, ба навіть більше, зневажати саму мову і її носіїв. Ганьба, шановні, ганьба.
Отак всіх разом одним махом - "Ви зневажаєте!" . Я не розумію таких узагальнень.
Загалом то приниження та погрози, якщо вони є, можуть іноді викликати зневагу (будь-де). Часом це іноді може набувати перманентного характеру.

Alex Diamantopulo - його наскільки я розумію якась група тролів задовбала (не знаю місцевих чи не місцевих). Він переїхав з іншої провінції і просто не знав, як тут справи. Тебе smisha якби місили б так - що б ти думав?
Якби хтось когось так тролив за незнання української в Україні - то ця людина ніколи б житті українською не заговорила б. Вареники, борщ, пісня, ввічливість та повага - ось ключі сучасної українізації.

Alex Geneve наскільки я розумію теж хтось довбе ("тявкають іноді з-під паркану").

Я теж тут наприклад гіменця з ківшику наївся. І все моє знання французької і повага до цінностей не допомогло (а французьку я знаю давно). Бо тут багато різних людей і якщо вони говорять на французькій - вони не обов"язково квебекці. Коли знаєш мову краще - то це видніше стає.
Плюс є люди з різним рівнем освіти (квебекці чи не квебекці, одинаково). Плюс безробіття і складність знайти роботу може штовхати на різні підробітки чи промисли (тут є тред про офіційну стурбованість популяціями тролів). Ну і є ще заздрість (вона скрізь є в різній мірі, щоправда її прояви в різних місцях різні теж).
________________
Thruth is more in the process than in the result

- Jiddu Krishnamurti -
smisha
VIP
VIP
Повідомлень: 4305
З нами з: 16 березня 2014, 11:03
Дякував (ла): 314 разів
Подякували: 479 разів

Повідомлення smisha »

Я впевнений, що якщо людина сповідує певний стиль життя, то навколишнє оточення тут відіграє другорядну роль. Такі люди завжди знайдуть винних. Тут це "кваки" і "квакська", а в іншому місці вони б знайшли інші подразники. Проте причина перш за все в них самих.
Навіть тему розмови вони перевели зовсім в інше русло, ксенофобії і шовінізму, яке їм більш звичне по стилю.
Аватар користувача
ozi lucky
Повідомлень: 1754
З нами з: 20 квітня 2014, 12:40
Звідки: ойкумена
Дякував (ла): 1 раз
Подякували: 10 разів

Повідомлення ozi lucky »

Ну ти даєш... ти продовжуєш передьоргувати... Ніхто тут квебекців не обзивав ніяк. Яка ще ксенофобія і шовінізм? Де цитата? Про що ти говориш? Тобі не здається що це брехня?
________________
Thruth is more in the process than in the result

- Jiddu Krishnamurti -
Відповісти

Повернутись до “Політика”