Вибори в Квебеку 2018

місце для спілкування на політичні теми
smisha
VIP
VIP
Повідомлень: 4305
З нами з: 16 березня 2014, 11:03
Дякував (ла): 314 разів
Подякували: 479 разів

Вибори в Квебеку 2018

Повідомлення smisha »

За результатами виборів 1жовтня 2018 партія Франсуа Леґо отримала більшість мандатів і сформує мажоритарний уряд. Неочікувана для багатьох перемога Коаліції Майбутнє Квебека, але така бажана для її лідера.
Два сюрпризи - високий показник Солідарного Квебека (10 мандатів) та провал Квебекської Партії (9 мандатів).

http://www.lapresse.ca/actualites/elect ... egault.php

Ну що, новоприбулі, скоро вам здавати тест з французької та з цінностей Квебека? Готові? Інакше дядько грозиться відправити всіх назад, в країну походження.
smisha
VIP
VIP
Повідомлень: 4305
З нами з: 16 березня 2014, 11:03
Дякував (ла): 314 разів
Подякували: 479 разів

Повідомлення smisha »

Квебекська Партія втратила статус партії в провінційному парламенті, а її шефа не обрали на виборах, після чого він подав у відставку. На острові Монреаль партія не отримала жодного мандату.

https://m.quebec.huffingtonpost.ca/2018 ... _23547816/
À dix jours du 50e anniversaire de sa fondation, le Parti québécois (PQ) a perdu lundi soir son statut de parti reconnu à l'Assemblée nationale et - du même coup - son chef, Jean-François Lisée, défait dans sa circonscription de Rosemont.
Щоб мати офіційний статус парламентської партії в Квебеку потрібго мати щонайменше 12 депутатів або отримати 20% голосів.
Аватар користувача
0de55a
Supermoderator
Supermoderator
Повідомлень: 1022
З нами з: 17 березня 2014, 04:11
Дякував (ла): 75 разів
Подякували: 97 разів

Повідомлення 0de55a »

smisha писав:Ну що, новоприбулі, скоро вам здавати тест з французької та з цінностей Квебека? Готові? Інакше дядько грозиться відправити всіх назад, в країну походження.
Цікаво, як це може бути вирішено на законодавчому рівні? PR картка дає можливість жити вільно будь-де в Канаді.
Себто навіть якщо хтось з іммігрантів не знає мови (хоча з 2013 року всі мають складати тест з французької) або цінностей Квебеку (хоча таку декларацію підписивали всі іммігранти), то вони можуть переїхати до іншої провінції, де не має таких вимог. А отже, виходить так, що це може сприяти переїзду іммігрантів із однієї провінції в іншу. Тобто уряд спочатку тратить гроші, щоб провести імміграційну програму, а потім спонукає тих іммігрантів їхати до іншої провінції?
Але, якось предвиборні гасла треба буде виконувати, а отже якись зміни будуть впроваджені.
smisha
VIP
VIP
Повідомлень: 4305
З нами з: 16 березня 2014, 11:03
Дякував (ла): 314 разів
Подякували: 479 разів

Повідомлення smisha »

Так, по суті провінційний уряд не може анулювати картку резидента. Проте, чим чорт не жартує. Для цього тільки потрібно узгодити позиції двох рівнів влади і якщо вони щнайдуть консенсус, в обмін на якісь вигоди для себе, то все можливо.
smisha
VIP
VIP
Повідомлень: 4305
З нами з: 16 березня 2014, 11:03
Дякував (ла): 314 разів
Подякували: 479 разів

Повідомлення smisha »

Ще одна можлива велика зміна - перехід на пропорційну систему виборів. Про це говорили в CAQ i QS. Тож є всі шанси цього дочекатись.
smisha
VIP
VIP
Повідомлень: 4305
З нами з: 16 березня 2014, 11:03
Дякував (ла): 314 разів
Подякували: 479 разів

Повідомлення smisha »

Цікаві карти які показують залежність між результатами виборів та різними групами населення

https://www.cbc.ca/news/canada/montreal ... -1.4848794
Аватар користувача
Alex Diamantopulo
Administrator
Administrator
Повідомлень: 2236
З нами з: 13 березня 2014, 00:20
Звідки: Івано-Франківськ / Montreal, QC
Дякував (ла): 611 разів
Подякували: 262 рази
Контактна інформація:

Повідомлення Alex Diamantopulo »

Якщо вони продовжать гратися в французьку мову то я в решті решт поїду звідси. Такої ж думки багато моїх колег, деякі уже серйозно готуються передїжджати. Кажуть що такі погрози то остання крапля для них. Я можу ще почекати, у нас є попкорн і хороші друзі в Монреалі :)
Інакше теж уже готувались би...
Как :-D геніальна назва геніальної партії
---
smisha
VIP
VIP
Повідомлень: 4305
З нами з: 16 березня 2014, 11:03
Дякував (ла): 314 разів
Подякували: 479 разів

Повідомлення smisha »

То за такою логікою в Україні не потрібно володіти українською мовою, а в США - англійською?
Аватар користувача
Alex Diamantopulo
Administrator
Administrator
Повідомлень: 2236
З нами з: 13 березня 2014, 00:20
Звідки: Івано-Франківськ / Montreal, QC
Дякував (ла): 611 разів
Подякували: 262 рази
Контактна інформація:

Повідомлення Alex Diamantopulo »

smisha, в Україні одна державна мова як і в США? Я ж не помиляюсь? :) Тут же дві мови. Вимагати від людей вивчення якоїсь конкретної з двох мов під загрозою виселення (є різні способи) то є дещо інше... Уявімо собі екзамени мандаринської мови в Ванкувері через 25 років...
Але це все не важливо і є замилуванням. Яка мета таких законів і погроз? Чого вони хотять добитись?
---
smisha
VIP
VIP
Повідомлень: 4305
З нами з: 16 березня 2014, 11:03
Дякував (ла): 314 разів
Подякували: 479 разів

Повідомлення smisha »

В Квебеку тільки одна офіційна мова (французька). В новому Брунсвіку - дві (англійська та французька). В Нюнавуті - три (інуітська, французька, англійська). У всіх інших - тільки одна (англійська).
Мене не дивує, що місцева влада хоче бачити імігрантів добре інтегрованими в квебекське суспільство. Знання мови народу, куди ми всі приїхали точно на заваді не стане.
Людина яка не знає мови це потенційний велферщик. Теперішня влада бачить такий підхід як можливість позбутись зайвого баласту.
Аватар користувача
Alex Diamantopulo
Administrator
Administrator
Повідомлень: 2236
З нами з: 13 березня 2014, 00:20
Звідки: Івано-Франківськ / Montreal, QC
Дякував (ла): 611 разів
Подякували: 262 рази
Контактна інформація:

Повідомлення Alex Diamantopulo »

З власного досвіду скажу що працюю з багатьма людьми які реально добре заробляють, багато працюють і майже або взагалі не говорять французькою. Зате щодня бачу таких і особисто знаю які приїхали з франкомовних колоній. Нічорта не знають і не хотять знати, говорять виключно французькою і сидять на велфері. Я не кажу що таке завжди. Але так теж буває, а значить ніякого баласту ніхто не позбудиться такою радикальною маячнею.
---
smisha
VIP
VIP
Повідомлень: 4305
З нами з: 16 березня 2014, 11:03
Дякував (ла): 314 разів
Подякували: 479 разів

Повідомлення smisha »

Така поведінка властива будь якій країні, куди приїжджає багато імігрантів. Те що це франкофонна провінція не було ні для кого таємницею. То чому раптом цей факт викликає подив вже по приїзді?
Я не підтримую на 100% саме такий підхід (запропонований CAQ), але повністю згоден, що для нормальної інтеграції знання мови потрібне. Життя в ґето ніякої радості в далекоглядній перспективі не принесе. Якщо імігрант вороже ставиться до сторони, яка його прийнчла, тоді в чому був сенс переїжджати саме в Квебек?
Аватар користувача
Alex Diamantopulo
Administrator
Administrator
Повідомлень: 2236
З нами з: 13 березня 2014, 00:20
Звідки: Івано-Франківськ / Montreal, QC
Дякував (ла): 611 разів
Подякували: 262 рази
Контактна інформація:

Повідомлення Alex Diamantopulo »

smisha, не всі приїхали в квебек із-за великої і чистої любові до французької квебекської мови та Квебеку.
Є люди які приїхали сюди по роботі по попередній домовленості (моє начальство) або приїхали до сім'ї. Я особисто знаю таку англомовну сім'ю - жінка народжена в Ванкувері переїхала до своєї сестри за станом здоров'я. Вся ця історія з погрозами здавалось би ніяк не впливає на неї... Але це тільки на перший погляд.
Також, іммігранти їхали суди в часи коли не погрожували повторними перевірками та своїм тиском французької мови.
Я взагалі не підтримую подібні кроки какістів чи будь яких інших партій. Тому повторю:

Стосовно офіційної мови квебеку.
Цитата з всім відомого ресурсу: Quebec's official language is French, although, in that province, the Constitution requires that all legislation be enacted in both French and English, and court proceedings may be conducted in either language.

А це значить що всі держслужбовці повинні володіти обома мовами. Наскільки це офіційно? На мою думку це має велике значення особливо коли порівнюєш США, Україну та Канадську провінцію Квебек.

Мушу додати трохи про моє начальства яке вже майже 2 роки працює і живе тут в Монреалі.... Приїхали ці серйозні люди з Лондону і я бачу як на них та їх рішення впливають такі радикальні, імпульсивні та інфантильні балачки зі сторони місцевої влади. Вони серйозно розглядають міграцію інших великих проектів (сотні робочих місць) в Штати, ЮК або Індію.
---
smisha
VIP
VIP
Повідомлень: 4305
З нами з: 16 березня 2014, 11:03
Дякував (ла): 314 разів
Подякували: 479 разів

Повідомлення smisha »

Неважливо якими мотивами керувалися імігранти коли обирали Квебек як місце проживання. Важливо щоб вони мали намір і робили реальні кроки щоб побудувати собі міцний фундамент для нового життя, в гармонії з суспільством, яке їх прийняло.
Проблеми ванкуверців це їхні проблнми. Напевно в школі вони вчили історію своєї країни і знали, куди вони їдуть. Чому ми не говоримо про проблеми монреальської сім'ї яка переїхала в Ванкувер, де воги змушені розмовляти англійською мовою? Який рівень двомовності в Британській Колумбії?
Все таки мені здається що ми всі дорослі люди і знали, що Квебек це франкомовна провінція. Незрощуміло, звідки береться це здивування.
За канадським законодавством, тільки федеральні держслужбовці повинні бути білінгвами. Провінційні і місцеві службовці швидше за все мають керуватися локальними законаии щодо цього.
Якщо ваша компанія переїде, це тільки значить що її працівники були недостатньо компетентні щоб працювати в рамках місцевого законодавства. Мене дивує що компанія обираючи місце для свого офісу не вивчає місцеве законодавство.
Аватар користувача
ozi lucky
Повідомлень: 1754
З нами з: 20 квітня 2014, 12:40
Звідки: ойкумена
Дякував (ла): 1 раз
Подякували: 10 разів

Повідомлення ozi lucky »

Думаю тут не варто ідеалізовувати чи зводити все до одного... Тобто є ще конкуренція. І методи боротьби конкурентів можуть бути всякими, в тому числі брудними (ну, наприклад, можна найняти команду тролів, знайти когось всередині компанії або ще щось). Це щодо компанії та переїзду.

Також крім цього люди є різні - розумні, дурні, вмілі, не дуже вмілі, тощо. Розумному лопату даси - він щось викопає, може іншим покаже як копати. Даси лопату дурному - він почне нею махати і землю навколо розкидати, може навіть поранити когось чи навіть себе. Тобто все залежить від того, в кого лопата.
Якщо обирати мову погроз та образ - то нічого з цього хорошо не буде (в будь-якій країні). Тобто це дескрутивний шлях для того, хто його обрав.
Якщо обрати шлях конструктиву - то всім буде добре. Тут легше думаю брати досвід в країнах де декількомовність успішно є напротязі багатьох століть (Швейцарія?).

Канада це федерація. Всі провінції різняться, якась більше, якась менше. В унікальності кожної провінції сила всіх разом. Друге діло, що треті сторони можуть використовувати унікальність для протиставлення або підсилювати якісь старі образи для досягнення своїх власних інтересів.
________________
Thruth is more in the process than in the result

- Jiddu Krishnamurti -
Аватар користувача
Alex Diamantopulo
Administrator
Administrator
Повідомлень: 2236
З нами з: 13 березня 2014, 00:20
Звідки: Івано-Франківськ / Montreal, QC
Дякував (ла): 611 разів
Подякували: 262 рази
Контактна інформація:

Повідомлення Alex Diamantopulo »

smisha, мене дивує і не влаштовує постійний тиск і погрози Квебекуа. Саме мовне питання тут ні до чого. Справа в нестабільності і в інфантильності рішень. То відокремленням погрожують, то тепер мовою. Звісно ж це створює "прекрасні" умови для бізнесу. Краще б дороги разом зі своїм ccq пофіксили. Просто позорисько. Якщо чесно я б хотів щоб Квебек нарешті від'єднався від Канади. Цей був би дуже хороший і якісний приклад для інших які ще досі тримають якісь образи.


ozi, цілком погоджуюсь. Це більше схоже на маніпуляцію.
---
Відповісти

Повернутись до “Політика”