Вибори в Квебеку 2018

місце для спілкування на політичні теми
smisha
VIP
VIP
Повідомлень: 4305
З нами з: 16 березня 2014, 11:03
Дякував (ла): 314 разів
Подякували: 479 разів

Повідомлення smisha »

Alex Geneve писав:
smisha писав:Як саме постраждав мілкий бізнес? Які рішення уряду призвели до економічних втрат для малого бізнесу?
В мене наприклад знайомі на Плато дві контори закрили бо не отримали муніціпальні закази на прибирання вулиць та пейзажизм. Знайома на Північному березі закрила дитячий-садок бо не отримала субсидування.Це все у цей період ,і тільки на мому прикладі.
Це все? Я бачу приклади ведення бізнесу завязаного на бюджеті. Дає уряд грошей, ок. Бюджет урізали, то і бізнес зник. Ризикована справа, я б у таке не вкладався. Хіба якщо є "друзі", які гарантують контракт. До того ж, неотримання контракту може бути звязана з невідповідністю встановленим регламентним нормам.
Коли компанії з прибирання не дали контракт, невже на плато стало брудніше? Чи просто місто обрало іншого підрядника?До речі провінційний уряд немає відношення до муніципальних справ.
Щодо садочків, то Квебекська Партія мала грандіозний план із збільшення кількості субсидованих садочків. Люди почали брати кредит під цей проект, але коли ліберали прийшли до влади, вони просто згорнули програму, і ті хто вже почав будівництво, залишились із носом. В пресі було багато обговорень щодо цього.
Я бачу що ваше ставлення на парті кебекуа обумовлене здебільшого власними ксенофобськими настроями, ніж реальними фактами. Не розумію, як провінція вбохує мільйони доларів в іміграційні програми і в результаті приводить на свою територію вороже налаштованих персон, які навіть найменшої думки не мають щоб розвиватись в гармонії із суспільством, яке їх прийняло.
Аватар користувача
ozi lucky
Повідомлень: 1754
З нами з: 20 квітня 2014, 12:40
Звідки: ойкумена
Дякував (ла): 1 раз
Подякували: 10 разів

Повідомлення ozi lucky »

smisha писав:...
Не розумію, як провінція вбохує мільйони доларів в іміграційні програми і в результаті приводить на свою територію вороже налаштованих персон, які навіть найменшої думки не мають щоб розвиватись в гармонії із суспільством, яке їх прийняло.
Це трохи дивно читати. Інтеграція в суспільство, яке прийняло індивіда, залежить виключно від індивіда (ну і звісно доброзичливців, чи недоброзичливців). Є якась офіційна програма інтеграції? Дайте почитати. Єдине що я знайшов - це Вивчити Квебек
З чого ти взяв, що він вороже налаштований, до суспільства, яке його прийняло? Він говорить про конкретну партію, яка йому видно чимось не подобається, а не про суспільство.... Навіщо передьоргувати? Думаю Alex Geneve чудово володіє французькою мовою і любить цінності описані ТУТ.
________________
Thruth is more in the process than in the result

- Jiddu Krishnamurti -
Аватар користувача
Alex Geneve
Повідомлень: 371
З нами з: 15 квітня 2014, 19:42
Подякували: 1 раз

Повідомлення Alex Geneve »

smisha писав: Я бачу що ваше ставлення на парті кебекуа обумовлене здебільшого власними ксенофобськими настроями, ніж реальними фактами. Не розумію, як провінція вбохує мільйони доларів в іміграційні програми і в результаті приводить на свою територію вороже налаштованих персон, які навіть найменшої думки не мають щоб розвиватись в гармонії із суспільством, яке їх прийняло.
У моєму ставленні до популістів з Парті Квебекуа нема нічого дивного це ставлення більшості їхнього-ж єлекторату з тих же "квебекуа суш" які не проголосували на останніх провійційних виборах за любиму партію.До чого тут ксенофобські настрої ? Результати виборів говорять самі за себе, до того-ж це яскравий приклад до чого приводить популізм наслідки якого люди ще довго будуть пригадувати.
І імігранти тут особливого фактору не чинять бо основна маса виборців це ті-ж квебекуа так що мільйони доларів у іміграційні програми тут теж як би незрозумілий аргумент.
При такому виборчому показнику здебільшого партія має взагалі саморозпуститися а не тільки керівник іде з посади.
smisha
VIP
VIP
Повідомлень: 4305
З нами з: 16 березня 2014, 11:03
Дякував (ла): 314 разів
Подякували: 479 разів

Повідомлення smisha »

Я б не називав Квебекську партію популістською. Можливо це єдина ідейна партія на провінційному просторі. І знову ваші безпідставні закиди про "наслідки". Я рощумію, в кожного є свої політичні погляди. Але давайте говорити більш предметно, а не просто висловлювати своє "фу".
Про імігрантів я говорив в іншому більш загальному сенсі, а не виключно стосовно партії.
Чому їй саморозпускатись? З десятьма депутатами вони займають місце другої офіційної опозиції. Але якщо тенденція збережеться на наступних виборах, то звичайно що потрібно добре подумати, чи є сенс існуванню.
Аватар користувача
ozi lucky
Повідомлень: 1754
З нами з: 20 квітня 2014, 12:40
Звідки: ойкумена
Дякував (ла): 1 раз
Подякували: 10 разів

Повідомлення ozi lucky »

Я б назвав Парті Квбекуа - як мінімум недалекоглядною партією. Бо підходи навряд чи затримують старих прихильників і точно не додають нових. Тобто.... Чим думаємо і що маємо? Можливо я просто погано розумію ситуацію. Але як можна щось зрозуміти, якщо ніхто нічого не пояснює?
________________
Thruth is more in the process than in the result

- Jiddu Krishnamurti -
smisha
VIP
VIP
Повідомлень: 4305
З нами з: 16 березня 2014, 11:03
Дякував (ла): 314 разів
Подякували: 479 разів

Повідомлення smisha »

Електорат Парті Кебекуа - це прихильники незалежності. Якщо партія вже 50 років як не може їм це дати, то мотивів голосувати за неї не так багато.
Аватар користувача
0de55a
Supermoderator
Supermoderator
Повідомлень: 1022
З нами з: 17 березня 2014, 04:11
Дякував (ла): 75 разів
Подякували: 97 разів

Повідомлення 0de55a »

Alex Diamantopulo писав:smisha, мене дивує і не влаштовує постійний тиск і погрози Квебекуа. Саме мовне питання тут ні до чого. Справа в нестабільності і в інфантильності рішень. То відокремленням погрожують, то тепер мовою. Звісно ж це створює "прекрасні" умови для бізнесу. Краще б дороги разом зі своїм ccq пофіксили. Просто позорисько. Якщо чесно я б хотів щоб Квебек нарешті від'єднався від Канади. Цей був би дуже хороший і якісний приклад для інших які ще досі тримають якісь образи.


ozi, цілком погоджуюсь. Це більше схоже на маніпуляцію.
На рахунок автомобільних шляхів - важко не погодитись )))

Щодо мови та погроз - то це дійсно трохи дивний спосіб заохочувати людей вивчати французьку. Та і життя воно багатше, аніж будь-яка теорія. Як зазначив Alex - є різні випадки. Наприклад, що роботи людині, яка живе в Мон(т)реалі і працює виключно в англофонному середовищі? Чи є такі - авжеж, що є! В Мон(т)реалі багато агнлофонів. Чи є в Мон(т)реалі представництва американських компаній? Звісно, що є. Особисто знаю кілька людей яки переїхали до Квебеку із знанням двох мов, але врешті решт англійська стала домінуючою над французької. І врешті-решт людина вирішує використовувати виключно одну мову. Але вони всі працюють, сплачують високий (у порівнянні із Онтаріо, наприклад) ПДВ, а також платять високий особистий податок, що й підтримує уряд провінції.

Та вся стара діаспора переважна англофонна. Як мені пояснили нащадки перших хвиль української імміграції до Канади, то всі французькі школи взаємодіяли з католицькою церквою й вимагали відповідної належності до католицької церкви. А англійські школи приймали всіх - мусульман, іудеїв, православних, і т.д. Та й ще й самі англофонні школи були кращими за французькі. Тому багато дітей йшли саме до англофонних шкіл. Стара діаспора спочатку жила в Гріфінтауні, потім селилась на Розмонті за часів Другої Світової, бо там була можливість знайти роботу неподалеку на верфях, що було дуже важливо, адже перед тим був час Великої Депресії. Переважно вся стара діаспора, що жила в місті, жила в Мон(т)реалі. Багато їхали за землею на захід, але якщо лишалися жити в місті, то це переважно був саме Мон(т)реаль. А потім велика частина діаспори переїхала до Торонто або Отави. Це сталося саме під час Тихої Революції через погрози від франкофонів.

Знати дві мови це необхідність життя в Квебеку. Але людина має самостійно вирішувати, що їй робити. А якщо все буде йти лише згори, то який наступний крок?
В Великому Мон(т)реалю мешкає половина всього населення Квебеку. Може розселити всіх іммігрантів примусово по всьому Квебеку? :sarcastic: :pardon:
Востаннє редагувалось 16 жовтня 2018, 13:43 користувачем 0de55a, всього редагувалось 1 раз.
Аватар користувача
Alex Diamantopulo
Administrator
Administrator
Повідомлень: 2236
З нами з: 13 березня 2014, 00:20
Звідки: Івано-Франківськ / Montreal, QC
Дякував (ла): 611 разів
Подякували: 262 рази
Контактна інформація:

Повідомлення Alex Diamantopulo »

0de55a, теж варіант з примусовим розселенням. Правда для цього треба було б спорудити концентраційні табори як тимчасове рішення. Оооо-оооооу здається ми це вже проходили...........
---
smisha
VIP
VIP
Повідомлень: 4305
З нами з: 16 березня 2014, 11:03
Дякував (ла): 314 разів
Подякували: 479 разів

Повідомлення smisha »

Зі свого особистого досвіду можу сказати, що щоб жити повноцінним життям в Квебеку потрібно бути білінгвом. Працювати в американській компанії це добре, але крім роботи є й інше життя, де ти виходиш в магазин, спілкуєшся з народом і якщо ти знаєш французьку, то і ти будеш краще розуміти оточення, і оточення тебе. Інакше ти замикаєшся в межах компактного проживання англофонів, або мрієш про той щасливий день, коли вже нарешті переїдеш в кудись в ROC.
Аватар користувача
Олесь Вахній
Повідомлень: 1301
З нами з: 19 листопада 2014, 07:39
Дякував (ла): 20 разів
Подякували: 57 разів

Повідомлення Олесь Вахній »

Вибачаюсь за втручання в таку цікаву розмову.
Панове, а не здається вам що стан справ в Квебеку дещо перегукується зі станом справ в Україні? Канаду створили в першу чергу вихідці з Франції. Англійці відвоювали цю території і впродовж довгого часу канадійцям французького походження нав'язувались англійська мова й світогляд. В Квебеці позиції нащадків французів виявились дещо потужнішими. Так, доводилось замикатись, обмежувати до себе доступ іншим (чужинцям). Це і стало причиною певного відставання. Але час це виправить. Події 60-70-их, коли в Квебеці діяли навіть терористичні угрупування "незалежників" засвідчили, що бажаючих захищати власну ідентичність навіть скрайніми методами вистачає.
Нині квебекуа намагаються захиститись від асиміляції регіональними законами. Їх можна зрозуміти.
Той самий стан справ і в Україні. Ще й досі є навіть не окремі "громадяни" а цілі політичні середовища котрі репетують про згубність "рвати налагоджені з Росією стосунки". Вони запевняють і наводять докази "недоречності" української незалежності. Так, Україна постала перед великою кількістю проблем, але вони поступово вирішуються. Розумію що порівнювати Савєцький Саюз з демократичною Канадою дещо недоречно, але паралелі в прагненніх українців й франкофонів ("квекбекуа") здається мені мають глузд
Аватар користувача
ozi lucky
Повідомлень: 1754
З нами з: 20 квітня 2014, 12:40
Звідки: ойкумена
Дякував (ла): 1 раз
Подякували: 10 разів

Повідомлення ozi lucky »

Дуже багато речей в Старому Світі і Новому Світі різняться. 400-500 років назад все тут було геть інакше.
Зараз Канада це федерація, друга за територією в світі, з великою кількістю різноманітних природніх ресурсів та двома офіційними мовами - французькою та англійською.

Джастін Трюдо - це прем"єр-міністр і квебекець. Французька мова має офіційний статус - це єдина офіційна мова Квебеку. Унікальну ідентичність збережено. Так само як і перспективи.
Французька мова є не лише в Квебеці. Це також офіційна мова в Нью-Брусквіку. В Нью-Брусквіку є дві офіційні мови - французька і англійська. В Нунавуті є три офіційні мови - одна з яких французька. Також є франкофонні спільноти в Онтаріо та Манітобі.

На цьогорічних виборах виграв CAQ - "Коаліція за майбутнє Квебеку" зайняла перше місце - 37.42% голосів
PL - "Ліберальна Партія" - на другому місці - 24.82% голосів
PQ - "Квебекська Партія" - зайняла третє місце - 17.06% голосів
QS - "Солідарний Квебек" - на четвертому місці - 16.10% голосів

Паралелі, які ви проводите - вони не паралельні. Українська мова ніколи не була офіційною у будь-якій державі зв"язаній з Москвою.
________________
Thruth is more in the process than in the result

- Jiddu Krishnamurti -
Аватар користувача
Олесь Вахній
Повідомлень: 1301
З нами з: 19 листопада 2014, 07:39
Дякував (ла): 20 разів
Подякували: 57 разів

Повідомлення Олесь Вахній »

Та неужели? В частности клятого СССР не заборонялось писали украiнською. Кiлька обласних газет, районнi, УССРiвськi республiканськi, видавництва... Але украiнцi покинули стати господством на своiй землi.
Аватар користувача
ozi lucky
Повідомлень: 1754
З нами з: 20 квітня 2014, 12:40
Звідки: ойкумена
Дякував (ла): 1 раз
Подякували: 10 разів

Повідомлення ozi lucky »

так-так, звісно... то на кого ви працюєте? :)
останньої фрази, яку ви написали я взагалі семантично не розумію - "Але украiнцi покинули стати господством на своiй землi."
та ще й "Та неужели", "в частности"... ви це точно ви?

Загалом то в совєтах і сексу дуже тривалий час офіційно не було (з усіма витікаючими наслідками для сексуальної освіти), а ще генетика була лженаукою, яка протирічила радянським цінностям. Так і ще людей за інакомислення ув"язнювали і розстрілювали. Тобто ви дивні речі порівнюєте....
:help:
________________
Thruth is more in the process than in the result

- Jiddu Krishnamurti -
smisha
VIP
VIP
Повідомлень: 4305
З нами з: 16 березня 2014, 11:03
Дякував (ла): 314 разів
Подякували: 479 разів

Повідомлення smisha »

Як на мене паралелі очевидні. Тільки різниця в тому що Квебек в порівнянні з Україною просунувся далеко вперед, якщо брати до уваги культурну частину справи. Культурна незалежність не є сталим і незмінним станом. Щоб її утримати, потрібно боротись. І це те що роблять в Квебеку. Якщо влни зупиняться, то будуть поглинуті іншою домінуючою культурою, включаючи мовний аспект.
Аватар користувача
ozi lucky
Повідомлень: 1754
З нами з: 20 квітня 2014, 12:40
Звідки: ойкумена
Дякував (ла): 1 раз
Подякували: 10 разів

Повідомлення ozi lucky »

Давайте деталізуєму ту паралель, яку ми добре знаємо. Україна наприклад дуже хоче стати членом Європейського Союзу. Хіба тільки вона? Багато європейських країн, що не є ще частиною - хочуть приєднатись. Чому:
- економічно сильніші,
- легше подорожувати в інші краї,
- легше знайти роботу,
- більше гостей з інших країн, легше будувати корисні зв"язки (як міжособисті, так і для бізнесу)
- більше соціальних гарантій,
- легше бороти корупцію,
- скинувшись разом можна більше досягти (різновид солідарності?),
- якщо хтось нападе, то легше відбиватись (що невже звучить, як щось нереальне? показати прецеденти?).

І так - культури та мови всіх народів мають право на розвиток (іноді взаємозбагачуючись, іноді не заважаючи одне одному), а також мають офіційну підтримку на рівні загального законодавства. Так в Європі.

Зрозуміло, що тут дуже багато своїх місцевих ньюансів та особливостей.
Ось до речі цікаву знайшов гіф-ку - https://fr.wikipedia.org/wiki/Canada#/m ... lution.gif
________________
Thruth is more in the process than in the result

- Jiddu Krishnamurti -
Аватар користувача
Олесь Вахній
Повідомлень: 1301
З нами з: 19 листопада 2014, 07:39
Дякував (ла): 20 разів
Подякували: 57 разів

Повідомлення Олесь Вахній »

ozi писав:так-так, звісно... то на кого ви працюєте? :)
останньої фрази, яку ви написали я взагалі семантично не розумію - "Але украiнцi покинули стати господством на своiй землi."
та ще й "Та неужели", "в частности"... ви це точно ви?

Загалом то в совєтах і сексу дуже тривалий час офіційно не було (з усіма витікаючими наслідками для сексуальної освіти), а ще генетика була лженаукою, яка протирічила радянським цінностям. Так і ще людей за інакомислення ув"язнювали і розстрілювали. Тобто ви дивні речі порівнюєте....
:help:
Вибачаюсь. Писав з планшету, і він без иоєї згоди відкорегував текст. Мало бути так:
"Та невже? В часи клятого СССР не забороняли писати українською. Кілька областних газет, районні, УССРівські республіканські, видавництва. Але українці не були господарями на своїй землі"
Формальна зрійняйлівка не рятує від асиміляції і вимирання. В Квебеці за останні 10 років стан справ англофонів суттєво поліпшився, й рівень еміграції цієї групи з провінції зменшився. Окрім того, значний відсоток імігрантів з інших країн не поспішають вивчати французьку й вливатись в довколишню спільноту. Певно це і є підставою для кількох останніх мовних провінційних законів-вимог. Вони прагнуть бути першими і центральними. І їх можна в цьому зрозуміти
Відповісти

Повернутись до “Політика”