УВАГА! ВИ ПЕРЕГЛЯДАЄТЕ АРХІВНУ ВЕРСІЮ Quebec-Ukraine.com/forum

Натисніть тут щоб повернутися до форумів FORUM.MONUA.CA

 ДопомогаДопомога  ПошукПошук  Список учасниківСписок учасників  ГрупиГрупи  ЗареєструватисьЗареєструватись 
 ТранслітераторТранслітератор  ПрофільПрофіль  Приватні повідомленняПриватні повідомлення  ВхідВхід 
Фотограф Едвард Буртинський

 
Нова тема   Відповісти    ФОРУМИ -> Монреаль, Квебек, Канада (неіміграційна дискусія)
попередня тема :: наступна тема  
Автор Повідомлення
admin
Адміністратор

Адміністратор


З нами з: 18.11.01
Повідомлень: 1422
Звідки: Монреаль (Квебек, Канада)

ПовідомленняНаписане: п'ятниця 13 січня, 2012 8:06 am    Тема повідомлення: Фотограф Едвард Буртинський Відповісти цитуючи

8 січня ц.р. в монреальському музеї McCord закінчилась виставка канадського фотографа українського походження Едварда Буртинського. Виставка називалась «Oil» («Нафта», французькою мовою «Pétrole»).



Не мало б жодного сенсу показувати у цій темі перефотографовані фотографії з цієї виставки. По-перше, Буртинський має добре організований вебсайт http://www.edwardburtynsky.com, де більшість його фотографій представлені в зручному для перегляду форматі і у достатньо великому розмірі.

По-друге, на вебсторінці «Едвард Буртинський фотографує нафтові краєвиди» представлено субтитрований українською мовою відеокліп, де фотограф пояснює свою мотивацію: «... після 17 років фотографування великих індустріальних ландшафтів, мені спало на думку, що нафта є базою для масштабу і швидкості... оскільки сама швидкість змінилась, швидкість з якою ми видобуваємо всі наші ресурси... Я хочу накреслити щось на зразок траєкторії, що починається з видобування, процесу діставання нафти з землі, обробки. Це частина перша. Частина друга, яку б я хотів розглянути, це те, як ми використовуємо нафту: наші міста, наші авто, наші мотокультури, коли люди збираються навколо засобу пересування і святкують».



В третій частині накресленої Буртинським траєкторії є дуже цікаві зображення місць, про які я ніколи не чув, а якщо і чув, то зовсім випадково - як приклад, найбільше у світі кладовище літаків у Туксоні, Арізона...

Едвард Буртинський давно і широко відомий своїми, без перебільшення епічними, фотографіями. Мені здається проте, що найбільш відомою є його Manufacturing #17. Вперше я побачив цю фотографію в квітні 2008 року, в коридорі станції метро Square Victoria у Монреалі. Але українським шанувальникам фотомистецтва вона повинна бути знайомою ще з 2007 року, оскілька демонструвалась в Пінчук Артцентрі у колекції фотографій сіра Елтона Джона «Око підсвідомості» (PDF каталог колекції, ст.18 ).



Нехай сьогодні це вже історія, але перші свої кроки, як фотограф, Едвард Буртинський зробив в Українському центрі Black Sea Hall в місті Сент-Катарінс (провінція Онтаріо), де 12-річним хлопчиком фотографував різні культурні події і продавав фотографії по 75 центів за штуку Smile
Догори
Переглянути профілі учасників Відіслати приватне повідомлення Відіслати e-mail Відвідати сайт учасника
Показувати:   
Нова тема   Відповісти    ФОРУМИ -> Монреаль, Квебек, Канада (неіміграційна дискусія) Ваш часовий пояс: GMT - 5 Годин
Сторінка 1 з 1

 
Перейти до:  
Ви не можете писати нові повідомлення в цю тему
Ви не можете відповідати на теми у цьому форумі
Ви не можете редагувати ваші повідомлення у цьому форумі
Ви не можете витирати ваші повідомлення у цьому форумі
Ви не можете голосувати у цьому форумі


Powered by phpBB 17.21 Gamma 6 © 2001-2007 phpBB Group